Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:50:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 191 192 194 195 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 837019 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mali of topik...

ne znam zasto se svi koji zele da odu iz srbije zalecu na Ameriku kad ima puno boljih zemalja u evropi gde mogu bolje da zarade i bolje da prodju
Ne zalecu se svi, nego je pitanje cekanja i potrebnih papira. Meni kako se cini je potrebno vise papira za EU nego za USA, ako se ja secam dobro.  Ja kada sam bio u Srbiji svratio malo do ambasada i to je smejurija sta oni rade, salju te od shaltera to shaltera i treba ti brdo papira i da cekas, i cekas, i cekas.  Druga stvar je to sto vecina govori koliko toliko engleski, dok za vecinu zemalja EU ti je potrebno znanje ili francuskog, nemackog, svedskog, norveskog itd, pa sad ako si potkovan jezikom i poslom koji je njima potreban svaka cast, ako nisi, e to je onda vec neka druga prica.


@machiavelli
Neke stvari pogledaj preko ambasada, ili guglaj work and travel na primer.  J-1 viza vazi za te programe.  Sto se tice ostajanja u USA, isto pravilo sledi, ili lutrija (ako jos to rade) ili ako imas nekog rodjaka da povuce ili ako izmuvas neku Amerikanku da zenis za papire (a to ne preporucujem).  Ostali forumasi znaju vise od mene sto se tice tih agencija, ja stvarno ne znam.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
mob
Apple 6 plus

@machiavelli
Neke stvari pogledaj preko ambasada, ili guglaj work and travel na primer.  J-1 viza vazi za te programe.  Sto se tice ostajanja u USA, isto pravilo sledi, ili lutrija (ako jos to rade) ili ako imas nekog rodjaka da povuce ili ako izmuvas neku Amerikanku da zenis za papire (a to ne preporucujem).  Ostali forumasi znaju vise od mene sto se tice tih agencija, ja stvarno ne znam.
Citat
Hvala RavenDark u svakom slucaju.
Gledao sam i kontaktirao neke agencije, vidjecu jos ovih dana. Mene interesuje ima li ko od ovih sto citaju da je bio ili je jos na taj program, pa da napise nesto o tome.
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0

@machiavelli
Neke stvari pogledaj preko ambasada, ili guglaj work and travel na primer.  J-1 viza vazi za te programe.  Sto se tice ostajanja u USA, isto pravilo sledi, ili lutrija (ako jos to rade) ili ako imas nekog rodjaka da povuce ili ako izmuvas neku Amerikanku da zenis za papire (a to ne preporucujem).  Ostali forumasi znaju vise od mene sto se tice tih agencija, ja stvarno ne znam.
Citat
Hvala RavenDark u svakom slucaju.
Gledao sam i kontaktirao neke agencije, vidjecu jos ovih dana. Mene interesuje ima li ko od ovih sto citaju da je bio ili je jos na taj program, pa da napise nesto o tome.
Ja mogu samo da ti kazem ono sto je meni prijateljica rekla, a to je da se ceka do godinu dve na primer da radis na brodu.  Velika je konkurencija, i uvek pomaze ako neko od prijatelja zna nekoga ko radi na brodu, ko je radio na brodu ili ako zna nekoga ko na primer radi u funkciji regrutera.  To su moji neki saveti da probas ako znas nekoga.  Naravno, tu isto postoji oprez, i treba da gledas posao koji ce da ti da dovoljno kinte za sve sto ti je potrebno, jer na primer da ides da cistis na brodu, to nije neka plata u odnosu na fotografa, konobara ili bartendera, jer ono sto te izvlaci su napojnice, a ako je neko putovanje po Karibima na primer, tu mozes da garantujes da ima dovoljno stranaka sa dubokim dzepom.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
mob
Apple 6 plus

@machiavelli
Neke stvari pogledaj preko ambasada, ili guglaj work and travel na primer.  J-1 viza vazi za te programe.  Sto se tice ostajanja u USA, isto pravilo sledi, ili lutrija (ako jos to rade) ili ako imas nekog rodjaka da povuce ili ako izmuvas neku Amerikanku da zenis za papire (a to ne preporucujem).  Ostali forumasi znaju vise od mene sto se tice tih agencija, ja stvarno ne znam.
Citat
Hvala RavenDark u svakom slucaju.
Gledao sam i kontaktirao neke agencije, vidjecu jos ovih dana. Mene interesuje ima li ko od ovih sto citaju da je bio ili je jos na taj program, pa da napise nesto o tome.
Ja mogu samo da ti kazem ono sto je meni prijateljica rekla, a to je da se ceka do godinu dve na primer da radis na brodu.  Velika je konkurencija, i uvek pomaze ako neko od prijatelja zna nekoga ko radi na brodu, ko je radio na brodu ili ako zna nekoga ko na primer radi u funkciji regrutera.  To su moji neki saveti da probas ako znas nekoga.  Naravno, tu isto postoji oprez, i treba da gledas posao koji ce da ti da dovoljno kinte za sve sto ti je potrebno, jer na primer da ides da cistis na brodu, to nije neka plata u odnosu na fotografa, konobara ili bartendera, jer ono sto te izvlaci su napojnice, a ako je neko putovanje po Karibima na primer, tu mozes da garantujes da ima dovoljno stranaka sa dubokim dzepom.
Nisam ja mislio na brod,ali hvala u svakom slucaju, nego program preko agencija sto ima se zove ''internship'' :
Internship i Career Training programi su namenjeni mladima koji žele da se usavrše u struci radeći u kompanijama širom Amerike koje su iz domena njihovih studija. Mladim profesionalcima omogućena je plaćena stručna praksa u američkim kompanijama u trajanju od 6, 12 ili 18 meseci. Ovo je odlična šansa da mladi ljudi, početnici u struci, steknu značajno radno i životno iskustvo u novoj sredini i da se vrate kući sa novim znanjima.
Pa ako neko ima iskustva ili nesto zna o ovome neka napise.
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
a sta ces u ameriki  Smile
otidji u rusiju..lakse je ..jeftinije je....a isti je efekat....  Smile

bilo gdje da odes..ili u ameriku ili u rusiju....
za po godine ces plakati za rodnom grudom.. Smile msm .kad shvatis koliko si lijepo zivio tu gdje si sada... Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Nokia E72
Bogu hvala sve je ok, živ zdrav i uzbrdo brz, a ostalo ćemo lako ! Hvala što brineš u svakom slućaju !

pozzz

Citat
To je bitno, jebes sve ostalo.
Reci mi znas li sta u vezi inteship-a sto ima u agencijama, znas li koga da je tako otisao, citao sam ovo sve, ali nema nista konkretno u vezi toga, pa ako znas sta napisi.


Internsip je super stvar i način da se puno nauči kroz rad u kompaniji. Naši ljudi kao dosta vredni mogu tu napraviti dobre rezultate, preuzeti inicijativu i zainteresovati vlasnika kompanije ili nadređene da ih ostave kao stalno zaposlene u toj kompaniji.

traje od 4-12 nedelja u zavisnosti od kompanije koja te primi na rad.
Poenta je da je rad bez love za tebe ili u najboljem slučaju jako malo plaćen rad, ali preporuke kompanije su ono što ti je krucijalno za dalje poslove.

U US skoro svi idu prvo na internship programe pa tek onda traze poslove za ozbiljno. Poslodavci pozitivno gledaju na to kada vide da si u nekoj kompaniji odradio internship program i rađe te zapošljavaju.

On je uglavnom namenjen studentima koji su na završnim godinama ili su završili fax, što podrazumeva da su papirološki status sredili, mada on je moguć i sa F1 studentskom vizom koja mora da traje bar 6 meseci duže od internship programa za koji apliciraš.

Ako te još šta oko toga interesuje piši.

pozzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
mob
Apple 6 plus
Internsip je super stvar i način da se puno nauči kroz rad u kompaniji. Naši ljudi kao dosta vredni mogu tu napraviti dobre rezultate, preuzeti inicijativu i zainteresovati vlasnika kompanije ili nadređene da ih ostave kao stalno zaposlene u toj kompaniji.

traje od 4-12 nedelja u zavisnosti od kompanije koja te primi na rad.
Poenta je da je rad bez love za tebe ili u najboljem slučaju jako malo plaćen rad, ali preporuke kompanije su ono što ti je krucijalno za dalje poslove.

U US skoro svi idu prvo na internship programe pa tek onda traze poslove za ozbiljno. Poslodavci pozitivno gledaju na to kada vide da si u nekoj kompaniji odradio internship program i rađe te zapošljavaju.

On je uglavnom namenjen studentima koji su na završnim godinama ili su završili fax, što podrazumeva da su papirološki status sredili, mada on je moguć i sa F1 studentskom vizom koja mora da traje bar 6 meseci duže od internship programa za koji apliciraš.

Ako te još šta oko toga interesuje piši.

pozzz

Citat
Gledao sam preko nekih agencija, ima od 3, 6 i 12 mjeseci taj program da traje, sad ne znam koliko je sigurno da ce me primiti i kako sve to ide, zato sam pitao ima li ko iskustva s tim, da je otisao preko neke agencije, pa da napise. Ima kao neki premium internship (to ti agencija nalazi poslodavca) i independent dje sam nalazis. Uglavnom cu to da vidim, jer su mi male sanse na work and travel, neke agencije do 30-te godine salju, a ja ove godine punim toliko, pa se razmisljam da probam to. A ove god. zavrsavam fax.
« Poslednja izmena: 06. Mar 2015, 19:48:40 od Machiavelliii »
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Živi i pusti druge da žive...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 18
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 41.0.2272.76
mob
Apple IPHONE 5C
Pozdrav (dobri) ljudi
Za sada sam pročitao prvih 10ak strana, nameravam i ostalo. . .  samo polako  :mrgreen:
I mogu da kažem da ima sta pametno da se vidi, čuje. . .  ima korisnih predloga, saveta, što dobro dođe svako ko ide u 'nešto novo'  :D

Naime, pre par meseci bio mi je poznanik-drug iz Amerike koji tamo ima svoju firmu i ponudio mi je 'posao' kod njega i ondak kad pričali rekao mi je nešto što tada nisam razumeo 'sačekajmo do proleća tada počinju njihovi programi'. . .  tada nešto baš i nisam mario niti obraćao na taj deo i tako sad nedavno se čuli i kaže mi da sad potražim neke agencije i da potražim ko šta nudi, na tih 3-4 meseca i da mi te agencije nađu i ponude nešto i da odem tamo da odradim to i da posle toga sve ostalo će on da mi sredi i završi :)

i tako ja gledao šta ko nudi, ali problem je što za nas NE studente, retko ko ima šta da ponudi u srbiji :(
našao sam neku agenciju u Novom Sadu koja mi je rekla da obezbeđuju H2A-H2A programe i da za sad nemaju konkretne informacije da baš sad idu da sređuju u US sa sponzorima i da se čujemo tamo krajem meseca imaće više informacija. . .

E mene sad još zanima da li neko zna još neku agenciju koja obezbeđuje H2A/H2B radne vize ?! :)

za sad samo ovoliko, i da ja nastavim sa čitanjem dalje. . .   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.76
Imala je neka firma u Nisu i davala H2B vize na 6 meseci...pre jedno 2/3 godine. Ali sada konkretno nemam pojma koja sta i kako. Ortak je preko nje dobio za spasioca...
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Živi i pusti druge da žive...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 18
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 41.0.2272.76
mob
Apple IPHONE 5C
Citat: cg_ac link=topic=376836.  msg11808836#msg11808836 date=1425978991
Imala je neka firma u Nisu i davala H2B vize na 6 meseci.  .  .  pre jedno 2/3 godine.   Ali sada konkretno nemam pojma koja sta i kako.   Ortak je preko nje dobio za spasioca.  .  .  

Ako ta na koju ti misliš, a da je iz Niša, ta trenutno nema H2A/H2B .  .  .   :(
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 191 192 194 195 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:50:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.