Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:54:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 193 194 196 197 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 839883 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Nokia E72
Danas sam dobio odgovor od neke agencije da pomazu prilikom popunjavana papira i prilikom obezbedjivanja vize H2B ali da posao moras sam da nadjes   Smile

tako da Vas ja sad pitam kako nac sam posao  Smile

Jel preko ovih ovde sajtova sto se spominje ili nekako drugacije  :mrgreen:http://newyork.craigslist.org
A sto se skole tice, zavrsi ja lepo prvu godinu, ali ondak svati da nije to za mene i pokupi prnje i vrati se u zemlju Srbiju  Smile  Smile

http://newyork.craigslist.org

pa onda samo menjaš gradove u us koje želiš da usrećiš svojim dolaskom Smiley

šalim se, naravno probaj tu i puno sreće ! Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 36.0
@ukljucimozak

Ja sam samo iskren. Razlog zasto pricamo o rodnoj grudi i tim stvarima je to da bi ljudi kompletno shvatili neke stvari. Vecina sveta je odrasla na americkim serijama i filmovima i propaganda cini svoje, onda imamo nase a i tudje koji odu i stid ih da kazu kako su prosli (cast izuzecima) i onda tu pocnu da pricaju price tipa Zvezdanih Staza, i kao svi su super prosli.   Ja sam najiskrenije podelio moje misljenje, moje iskustvo i zelim svakome srecu da uspe u onome u cemu zeli, nikome nisam stajao na putu da zivi bolje (ili gore, zavisno od perspektive).  Americki zivot je vise samotnjacki zivot, osim ako nisi ne znam dvadeset kusur godina i zelis da budes pijan svakog petka i subote, a ni to ne manjka tokom regularne nedelje, ali zivot se ne svodi na opijanje i drogiranje (bar ne sto se mene tice).  Oni koji su bili u inostranstvu, bilo to Amerika ili negde drugde, mogu da se poistovete kada posle nekoliko godina naletis na nesto iz Srbije (evo na primer Ajvar za mene, nasao sam sasvim slucajno, i bio sam toliko srecan da ne mogu da ti opisem ali to sam ja, jebi ga, nekome treba mnogo vise da bi bio srecan).  Prve generacije se najvise muce, i jos pogotovo ako neko zeli da ostane znaci treba da planira porodicu, i sve to, sto znaci da ti ne radis onda vise za sebe i svoje snove nego za svoju decu, to je realnost.  Ako te jos nesto drugo interesuje, slobodno pitaj.

Sto se tice viza i tih cuda, nisam toliko u toku, ali znam da je to dug proces, osim ako nemas zelenu kartu i posle 5 godina trazis drzavljanstvo, to se veoma rapidno resava, u roku od godinu dana (sto je sasvim brzo kada se pogleda da sam na primer ja cekao 13 godina na papire za USA). 

Kao i uvek garancija porodice ide najbolje, ili ako neko smuva neku amerikanku ili amerikanca (ne preporucujem ovu opciju kao sto sam vec pricao, jer moze da bude veoma gadno i zajebano).  Ako ima neko struku koja je amerima dosta potrebna a njih sam vec nabrojao ima mnogo vece shanse da uspe. Studenti treba da iskoriste svaku shansu da upadnu u USA, jer to je za sada najbrzi nacin doci do radne vize ili posetne vize.

Sto se tice menjanja, i uspeha, sve je to brate relativno, ja nesto ne vidim ovo kao neki uspeh, jer cim se mrdnes sa jedne mrtve tacke dodjes na neku drugu, i ako mogu da primetim non stop imas neke prepreke kroz koje prolazis, ali to je zivot.  Krucijalno je izabrati pravu drzavu za dolazak, rad i boravak, jer ako se zajebes i zavrsis u nekoj vukojebini, tesko nadjes posao od kojeg mozes da zivis, i jos se teze pomeras po USA.

I da se ne zaboravi, oni koji dodju ovde na 6 meseci u posetu, nisu adekvatni svedoci zivota u USA, jer nisu bili dovoljno dugo u sistemu da znaju kako i sta.  Ako dodjes sa ortacima ili devojkom da radis na kratko, i da se sabijete u jednu kucu, stan ili sobu i tako skupite kintu, to je jedna stvar, i to je zaradis sto mozes i picis nazad.  Ako ostajes duze, onda uvidis da bez kreditne kartice ne mozes, da ne mozes bez kredita, i da moras ili da se prilagodis ili propadnes.  Meni je i dalje jezivo na primer kada vidim amere sa kojima radim u 60, 70 pa i 80 godina jer nemaju penzije ili beneficija osim Social Security koji u vecini slucajeva nije dovoljan da pokrije sve sto treba za zivot.  Dakle mozda ameri imaju hendikep sa pocetka da im bude lakse jer su tu rodjeni i jer znaju jezik i kulturu (ili nedostatak iste) ali njihov sistem sjebe i njih, i zato kazem da prosecan Srbin u Srbiji koliko god bio bedan i nema posla, opet u neku ruku bolji od prosecnog Amera, jer Srbin ima svoju kucu/stan i nesto zemlje, dok Amer do otplacuje 40-60 godina i ako se zajebe izgubi sve i zavrsi na ulici. 

Na ovoj temi treba da se prica o hrani, o picu, o kulturi, o prilagodjavanju, jer kako vidim dosta ljudi bi zelelo da ode, i to je ok, ja nemam nista protiv, ali toliko njih ode bez pripreme da ne znaju u sta ulaze, i sto vise ljudi znaju o tome kako je ovde, kako se treba ponasati i ophoditi se prema amerima to ce im biti lakse.  Ko zeli da slusa nek slusa, ko ne zeli ne mora, ja svima zelim srecu i sve najbolje, i toliko od mene za sada. Pozz
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.101
Cela poenta ostajanja u americi je:
Dobiti SSN
Naci profitabilan posao i neku kombinaciju za brak
Dobiti zeleni karton posle godinu dana braka.

Najbolji i najstabilniji profitabilan posao je voznja kamiona. Posle nekih godinu dana ili manje uzimas svoj kamion i onda tako klaj klaj dok ne ostvaris dovoljno za pokretanje neke druge price ili razvijanje te.
Od ostalih poslova moze da se vozi riksa, naizmenicno Cikago i Florida u primarnim mesecima u ostalim mesecima se ide po festivalima. Isto dobra kinta se uzima ali potrebno je uloziti para na pocetku.
U Cikagu moze da se radi gradjevina 120-140 dolara po danu.
Nocna smena u dostavi klope, kada malo bolje upoznas grad, je odlicna kinta isto. U proseku 150 dolara za smenu. Mozda i 200.

U globalu moze da se napravi. Jeste tesko i mucno ali ima nekih pozitivnih promena. Za razliku od ovog jada ovde Smile

I Ravene samo jedna stvar, pre bih ja rekao da ti nisi dovoljno bio ovde nego sto mi nismo dovoljno bili tamo Smile I ovde gomila ljudi nema penziju ili ima po 100 evra. I ovde gomila ljudi nema stan i imanje. Nista nije drugacije samo sto ima hiljadu puta manje para.
« Poslednja izmena: 21. Mar 2015, 22:46:23 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Cela poenta ostajanja u americi je:
Dobiti SSN
Naci profitabilan posao i neku kombinaciju za brak
Dobiti zeleni karton posle godinu dana braka.

Najbolji i najstabilniji profitabilan posao je voznja kamiona. Posle nekih godinu dana ili manje uzimas svoj kamion i onda tako klaj klaj dok ne ostvaris dovoljno za pokretanje neke druge price ili razvijanje te.
Od ostalih poslova moze da se vozi riksa, naizmenicno Cikago i Florida u primarnim mesecima u ostalim mesecima se ide po festivalima. Isto dobra kinta se uzima ali potrebno je uloziti para na pocetku.
U Cikagu moze da se radi gradjevina 120-140 dolara po danu.
Nocna smena u dostavi klope, kada malo bolje upoznas grad, je odlicna kinta isto. U proseku 150 dolara za smenu. Mozda i 200.

U globalu moze da se napravi. Jeste tesko i mucno ali ima nekih pozitivnih promena. Za razliku od ovog jada ovde Smile

I Ravene samo jedna stvar, pre bih ja rekao da ti nisi dovoljno bio ovde nego sto mi nismo dovoljno bili tamo Smile I ovde gomila ljudi nema penziju ili ima po 100 evra. I ovde gomila ljudi nema stan i imanje. Nista nije drugacije samo sto ima hiljadu puta manje para.
Mozda si u pravu, ali u Srbiji ako imas koliko toliko porodicu imas neku sigurnosnu mrezu, u Americi to nije slucaj Wink

I slazem se sa svim sto si napisao, vozac, gradjevina i dostava hrane tokom noci mogu biti profitabilni, isto kao i da vozis taxi, ali za to treba dobar GPS i da se upoznas sa gradom kao sto ti rece.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
MSIE6.0
Orfelin je napisao sve sto sam ja planirao da radim Smiley
Samo jedna ispravka, u Chikagu vise ne moze da se vozi riksa na crno, kako sam ja proslog leta zamislio svoj pocetak, zato i izvadih turisticku, promenili su taj propis, te se sad mora imati vozacka, a samim tim i ssn.
Za Floridu mislim da je ista prica..


A ovo drugo, evo ja na primer nemam stan i zamisli cuda, ni roditelji mi nemaju stan, tako da ionako ne radim samo za sebe, vec i da oni ne budu na ulici (izbeglice, sta ces) Tako da mi svaki pomak u smislu zarade mnogo znaci, ali, opet se vracam na isto, ovo je tema kako otici, a ne da li otici, ja sam odavno odlucio da pokusam, pa sta god da bude. Postujem svacije misljenje, i verujem da nije lako, niti zamisljam da me cekaju crveni tepisi i planine para da ih uberem, al sta cu.. i ovde radim po dva posla, i nemam ni da se hranim normalno, a kamoli nesto drugo.

Ima li neko da zna nekog ko radi h2b trenutno?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Živi i pusti druge da žive...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 18
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 36.0
mob
Apple IPHONE 5C
Ima li neko da zna nekog ko radi h2b trenutno?

ja kad sam pre mozda nedelju-dve kontaktirao nekoliko agencija, ni jedna ne radi...
tj. jedna mi rekla da su poslali za Aljasku, i za sad je to to... a druga da im se javim krajem ovog meseca kao videce se sta ce biti(a ovo je ona iz NSa GO-USA)...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.101
Moze da se vozi riksa, samo ti treba vozacka u prethodnih godinu dana da bi mogao da izvadis sofer lajsns Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Investirati u kupovinu kevlara ne bi isto tako bilo na odmet, ipak je to Chicago Smiley
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.89
United Work & Travel su poslali za Aljasku, Marko iz Go Usa je cista prevara.. njega preskoci..

Kakav pancir i te price, ko da je Beograd bezbedniji od Chikaga.. o tome ni ne mislim niti me zanima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.101
Nemas problem sa bezbednoscu, posebno ne na severnoj strani grada, ispod downtown na jug par milja pa pocinje opasna zona. Mada i dole mozes ako si kolima. Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 193 194 196 197 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:54:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.