Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:49:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16 17 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta znači biti Srbin?  (Pročitano 172477 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
To sto si Ti u govnima to je tvoj problem .
A ako vec stojis na vrhovima prstiju i govna su ti vec dosla visoko do usta ...,zasto onda jos stvaras talase ?

Ono sto sam rekao moze lako da se potvrdi ,

Srbinom se mozes zvati po krvi  ili po Srbiji kao zemlji rodjenja .
Ali Srbin koji nije vlasnik bar jednog parceta svoje zemlje Srbije taj i ne mora da se zove Srbinom .
Karakteristika da je svaki Srbin pravoslavac je prilicno tupava ,
To je samo pokusaj crkve da vezom izmedju nacionalnosti i religije stekne vecu moc .

Srbija kao jedna od osnivackih clanova Ujedinjenih Nacija je ucestvovala u stvaranju zakona osnovnih ljudskih prava .Svaki covek ima pravo na licnu slobodu .
Mi ne sudimo drugima na osnovu njihovog izgleda , religioznog izbora ili seksualne orjentacije ili politickog opredeljenja .Sve je to prihvatljivo samo ukoliko zakon nije prekrsen ugrozavanjem slobodne volje nekog drugog.

Nikola Tesla nije rodjen u Srbiji ,nije se skolovao u Srbiji ,nije imao Srpsko drzavljanstvo ,nije isao na odmor u Srbiju ,Nije slusao srpsku muziku ili praktikovao srpske obicaje , nije slavio slavu i nije bio pravoslavac cak sta vise po njegovim sopstvenim recima najvise je voleo Hinduizam i vedske sanskrite i bio je prijatelj u Newyorku sa jednim od prvih indijskih gurua koji su dosli u Ameriku .
Nikad se nije ozenio ,nema poroda , ziveo je puno godina izolovano sa svojim muskim asistentom .
Nista On nije sagradio u Srbiji i hteo je slobodnu energiju za citav svet a ne samo za jednu zemlju.

Pa opet danas neki od tih dzovanskih rodoljuba na youtube reklamira Teslu sa krstacom uz narodnu muziku . 

Ako ne mozes da se suocis sa istinom i da se adaptiras prema okolini u kojoj zivis i svetu koji te okruzuje ,gotov si...
Samo su nesposobni ljudi u govnima ,ljudi koji nemaju motivaciju da se obrazuju ,razmisljaju svojom glavom ,
ljudi koji nemaju svoje licno misljenje i svoje sopstvene ideje ,ljudi koji se ne trude i ljudi koji ne rade .

Ljudi koji cekaju da im posao padne sa neba , Ljudi koji neznaju da sami stvore priliku koja bi im poboljsala zivot ,
Ljudi koji se oslanjaju na drzavu da im obezbedi poslove ,socijalno ,zdravstveno ,penziju i drugo onako tek za nista bez ikakvih doprinosa i umesto da obogate zemlju oni samo gledaju kako da se ogrebu.

Ljudi danas zavrsavaju skole za kompletno ne postojece poslove u njihovom delu zemlje . Zasto?
Da imaju nekakav talenat pa bi nekako i bilo razumljivo a ovako ....




« Poslednja izmena: 17. Jan 2013, 04:19:13 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.11
Алекс,
код тебе је видна криза националног идентитета. Притом, не могу ти оспорити да гајиш национална осећања каква желиш. То је твоје право. Али, ти у својој поруци релативизујеш ствари. Уосталом, Мађар рођен у Србији остаје Мађар. Српски држављанин, узоран грађанин, али Мађар. И то није ништа лоше. Бити свестан своје народне припадности и бити на њу поносан не спречава никога да воли и поштује туђе народе. Проблем настаје када се врши генерализација, када се појединцу приписују особине за које се верује да преовлађују у једном народу и када појединац због тога трпи, ни крив ни дужан (сви Италијани су пичке, сви Руси су пијанице итд.).

Не заборави,Тесла је одрастао као Србин, уз српску музику и обичаје. И био је поносан на своје српство. Љубав према хиндуизму не чини га мањим Србином. Што га није спречило да заиста буде грађанин света, у најчеститијем значењу те речи.

За једначење православља и српства си врло у праву. Искључивост СПЦ је посредно довела до губитка доброг дела српске земље и српских територија. И створила прилично фрустрирану бошњачку нацију, те и добар број Хрвата (од којих су некоћ-Срби били највећи злотвори оних који остадоше Срби).

У праву си и да другима не судимо на основу спољних или идејних одлика. Али имамо право да просуђујемо. Слобода се често схвата прешироко, па зарад наводне слободе мањина трпи већина. Ако мени сметају нечија уверења - па и физички изглед, што да не (а нелагодност на одређене физичке одлике или понашање је често урођена и плод је еволутивног искуства људске расе), ја не морам са њим да се окумим. Не треба ни да га угрожавам. Али треба да га трпим - барем док његово деловање не почне да угрожава моју слободу.

Нажалост, у праву си да је неким људима припадност групи (народу итд.) често једини ослонац у животу и да, немајући други начин самопотврђивања, тој припадности придају већи значај него што има - да би бар негде (па макар само у својим главама) били бољи од других. Па је ето, некоме највећи успех у животу што је Теслин сународник... Али, не треба се због таквих стидети своје припадности неком народу. Јер и "грађанственост" може да се изметне у једини ослонац у животу.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


"Ко не поштује свог генерала,поштоваће туђег"

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 18095
Zastava Rotterdam
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Takvi smo ti mi Srbi kad nema nikoga,onda napadamo jedan drugoga...
Dobro je braco Srbi prestanite da se prepucavate...Samo Sloga Srbina Spasava...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Dozvolite da se umesam na ovu vrlo zanimljivu raspravu, hteo bih da iznesem neka od svojih razmisljanja na ovu temu, kao i neke citate, koji su mi dosta bliski.

Citat
Бити свестан своје народне припадности и бити на њу поносан не спречава никога да воли и поштује туђе народе.

Licno, volim svoje rodno mesto, mnogo uspomena, volim i ovaj deo sveta (Balkan), ali isto tako volim i planetu Zemlju, shvatio sam da ljudi svuda u svetu imaju sustinski iste probleme i da smo deo jednog celog, ali to ne znaci da bih nekog drugog fizicki napadao (ratovi) ili na bilo koji nacin dolazio u sukob oko ovih tema. . Buda je rekao "Jedno sadrzi mnostvo, mnostvo sadrzi jedno". Za mene je ljubav prema odredjenom geografskom pojmu stvar psihe, osecaja, nesto sto stices ili ne, ne moze niko da ti izvadi krv i utvrdi tvoju "nacionalnost". Za mene je uvreda kada bi mi kojim slucajem neko rekao da sam nacionalista, iako nikom ne dajem povoda za to, jer uopste ne osecam te stvari. Drzava kao institucija je biznis, interes, kriminal i zlocin, nasilje.

Kazu "uci dete da voli svoju drzavu!" ....a zasto ne bi ucili decu da vole planetu Zemlju?

Dzordz Karlin rece par reci o nacionalno/etnickom ponosu, koliko vidim ima reci o tome ovde.
Citiracu ga: "Vidite, nikada nisam razumio nacionalni ponos. Nikad nisam razumio etnicki ponos. Buduci da sam Irac, a obje bake i djed su rodeni u Irskoj, dakle stopostotni Irac, i kad bih kao klinac išao na paradu za Dan sv. Patricka i vidio da prodaju bedž na kojem piše "Ponosan, jer sam Irac", nije mi nikada bilo jasno, jer sam znao da na Kolumbov dan prodaju bedž "Ponosan, jer sam Talijan".
Zatim su došli crnacki ponosi i portorikanski ponosi. A ja nikad nisam razumio etnicki ili nacionalni ponos, jer za mene bi ponos trebao biti rezerviran za nešto što postigneš sam, a ne nešto što je posljedica slucajnosti rodenja.
Biti Irac nije vještina. To je jebena genska nezgoda. Ne biste rekli: „Ponosan sam jer sam visok metar i osamdeset.“ „Ponosan sam jer imam predispoziciju za rak crijeva.“
Onda zašto biste, dovraga, bili ponosni jer ste Irac ili Talijan ili Amerikanac ili bilo ko? Hej, ako vas to cini sretnim, u redu. Ucinite to. Stavite na auto. "Sretan sam jer sam Amerikanac." Budite sretni. Nemojte biti ponosni. Ionako je previše ponosa. Ponos dolazi prije pada."

Ovaj deo "Ponos dolazi pre pada" je, koliko znam citat iz Biblije (ako nije neka me neko ispravi) i u originalu glasi ""Pride comes before a fall".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Panini ,
Slazem se sa vecinom recenog ali ne sa prvim pasusom .
Da ne generalizujemo previse ,

Nisi me razumeo ,molim te dozvoli mi da ti objasnim ,
Cisto radi primera ,

Tradicionalno Ti si Srbin samo ako ti je otac Srbin isto kao sto si Jevrej samo ako ti je majka Jevrejka .
Ako Ti je majka Srpkinja a otac Jevrejin ti si onda kopile koje ne pripada ni jednom narodu po "krvi"i tradiciji.
Bez obzira sto ti imas roditelje ti nemas pravo na pripadnost toj naciji.

Dakle na ovom forumu imas 1.600.000 clanova od toga 7.5% ima samo majku srpkinju i zivi u Srbiji dok im je otac druge nacionalnosti . Dakle njih odmah moras da iskljucis jer nemaju osnova po tradiciji da budu ili imaju srpsku nacionalnost jer samo Srbin moze da napravi Srbina .

Na ovaj problem (kopiladi -to nije rec uvrede  )u slicnoj formi su naisli Danci u srednjem veku po pitanju nasledstva i brakova pa je njihov kralj u to vreme proglasio i odobrio nacionalnost i pripadnost na osnovu mesta rodjenja .

Cisto radi primera Ja imam decu iz braka sa Engleskinjom ,
Deca imaju dvostruko drzavljanstvo i ponosni su na svoje obadve kulture i uce istoriju obadva naroda .
Njihov veliki pradeda iz Srbije je dobio orden od svog Kralja ,
A njihov pradeda iz Engleske je dobio orden od svoje kraljice .

Ne postoji tu nikakva kriza nacionalnog indetiteta ,Ja znam ko sam i odakle sam i gde su mi koreni i gde je moja porodica i familija sa nasim prezimenom zivela neprestano zadnjih 600 godina u centralnoj Srbiji .

Naravno da su vecina predaka bili u cetnicima i srpskoj vojsci ,
Naravno da su tada postovali monarhiju ,
Naravno je da su bili pravoslavni hriscani ,

To je bilo tad i to je nepromenljivi deo istorije .
Ali osim nekakvog licnog osecanja ( pripadnosti i ponosa) uglavnom iz sebicnih razloga to uopste nema nekakvu stvarnu vrednost i uopste ne znaci da covek danas ne moze da napravi drugacije izbore .

Sluzio sam JNA i mislim da je najveca glupost na svetu .Nista Ja tamo nisam naucio sto vec nisam znao .
Sto se tice monarhije ,to su samo paraziti koji ne trebaju vise da postoje nigde u svetu demokratije.
Sto se tice religije to je licni izbor svakog pojedinca to ne zelim da namecem svojoj deci ,
vec ih ohrabrujem da traze odgovore naucnim putem, da razmisljaju svojom glavom i da veruju u sebe .

Sto se tice nacionalnih osecanja moram priznati da druge kulture nekih svetskih naroda nalazim vrlo interesantne ,
ali kad cujem Srbina sa hrvatskim ,bosanskim ,makedonskim ili kosovarskim akcentom odmah mi se smuci .
U svom poslu u zadnjih dvadesetak godina imam neprestanog kontakta i radim sa razlicitim narodima sa svih pet kontinenata. Ono sto nalazim interesantnim je to da se taj Ego pripadnosti neprestano ponavlja medju svim narodima .

Zbog toga citiram onu masonsku;
" Kad bi sva mora i okeani nestali samo za jedan dan ljudi na ovom svetu bi shvatili da svi zive na istom kamenu"





« Poslednja izmena: 17. Jan 2013, 23:03:31 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 402
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0

E onda kada sam postao zreliji i poceo da putujem i probam obicaje ,i ucim o tradicijama i istoriji drugih naroda
i probam njihove specijalitete i slusam njihovu narodnu folk muziku i legende i mitove napokon shvatio koliko je veliko bogatstvo kulture nekih drugih naroda

Е, видиш, о томе нормални људи уче у младости, не у зрелим годинама.




Gledano religiju kod nas Srba od IV veka promenismo veru tri puta .


Граматика ти није јача страна. Практично сви народи су прешли са политеистичке на монотеистичку религију, то се учи у основној школи. Ако си ти то сазнао недавно, на јутјубу, жао ми је. За разлику од многих других народа, Срби су то обавили елегантно.



Nismo imali azbuku pre Vuka Karadzica ,imali smo doduse neke simbole ali to je sve.


омг



Obrazovanje je bilo u Srbiji uzasno jedini izbor za vise obrazovanje su bili Budimpesta ,Bec ,Prag ,
na nemackom jeziku .



Образовање се вршило по манастирима, зато смо и опстали као народ.



A o ovoj takozvanoj novoj istoriji Srpskog naroda koja se dogodila u zadnjih 100 godina ,
sta covek moze da kaze samo nego jad i tuga za svim nepotrebno izgubljenim zivotima .


Били смо на правој страни у оба светска рата и на то можемо да будемо поносни.



A ako vec stojis na vrhovima prstiju i govna su ti vec dosla visoko do usta ...



Онда значи да си се ти већ одавно нагутао и сад лагано преживаш и подригујеш.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Citat
Образовање се вршило по манастирима, зато смо и опстали као народ.

Iz manastira nisu izlazili inzenjeri, doktori i jos kojekakve druge profesije, na to je mislio  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 402
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Citat
Образовање се вршило по манастирима, зато смо и опстали као народ.

Iz manastira nisu izlazili inzenjeri, doktori i jos kojekakve druge profesije, na to je mislio  Smile
Грешиш Марадићу, у средњем веку су се обављале чак и операције, постоје сачувани хируршки инструменти  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Citat
Образовање се вршило по манастирима

Upravo. Hilandarska škola. Uskoro će praznik opismenjavanja Srba pa se valja podsetiti Svetosavske tradicije. Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Citat
Образовање се вршило по манастирима, зато смо и опстали као народ.

Iz manastira nisu izlazili inzenjeri, doktori i jos kojekakve druge profesije, na to je mislio  Smile
Грешиш Марадићу, у средњем веку су се обављале чак и операције, постоје сачувани хируршки инструменти  Smile

Koristilo se znanje steceno u anticko doba i prostudirano kroz knjige koje su sacuvane i prepisivane, govorim o modernoj medicini, sterilisanju, antibioticima i stvari koje su u to vreme otkrivane
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16 17 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 09:49:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.