Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 29 30 32 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Пољопривредници блокирали путеве  (Pročitano 30879 puta)
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
04.06.2011 12:52
Traktori i dalje ispred Vlade Vojvodine
Uprkos odluci Vlade Srbije da odobri subvencije poljoprivrednicima, poljoprivrednici nastavljaju štrajk.



Situacija ispred zgrade Vlade Vojvodine u Novom Sadu jutros u devet sati nije bitnije promenjena uprkos odluci Vlade Srbije da se izađe u susret poljoprivrednicima i odobre subvencije do 100 hektara.

Kod samog ulaza u "Banovinu" i dalje je parkirano oko 60 traktora, policija je svojim vozilima blokirala deo Bulevara Mihajla Pupina između ulica Žarka Zrenjanina i Jovana Djorđevića, tako da se na most "Duga" može stići samo zaobilaznim putem.

Traktori su se povukli jedino s druge strane sedišta pokrajinske vlade, gde se nalaze prodavnice, poslovnice i poznata poslastičarnica "Carigrad".

Svi očekuju današnji razgovor u Vladi Srbije, gde bi trebalo da se razjasne još neke, kako je rečeno, tehničke stvari oko najnovijeg obećanja Ministartsva poljoprivrede, trgovine, vodoprivrede i šumarstva.

  • TANJUG
« Poslednja izmena: 04. Jun 2011, 14:30:05 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Imati toliko plodne zemlje i koristiti je za uzgajanje psenice i kukuruza je isto kao i imati dobar kompijuter a koristiti ga zbog kalkulatora. I to drzava ovakvim subvencionisanjem podrzava i to ne vodi nigde niti ce poljoprivreda biti uspesnija zbog toga.
Ne jede se samo hleb, sta mi vredi sto imam jeftin hleb, a nemam pare za ostalo. Te pare za ostale stvari sigurno necemo zaraditi gajeci psenicu i kukuruz.

Istina da se ne jede samo hleb, ali u nuzdi od hleba ces bar da budes sit ali od sljiva i jabuka nikako  Smile
A sada ne znam sta bi ti na oranicama posejao a sta je isplativije

Drzava mnogo vise daje para administraciji i za poslanicke dnevnice. Nije problem drzavi sto daje seljacima pare.

To sto imamo za hleb, a nemamo za ostale stvari, to opet nije problem seljaka. Neka seljak dobije 16 din po kilu psenice, ti hleb placas 50 din. Gde ide tih 34 dinara? Na amortizaciju, transport? Smiley

Verovatno ima administracije na tom putu do pekare. Ali ne treba zaboraviti skladistenje, mlin, transport, pecenje hleba i distribuciju, ode i tu neka para  Smile

Imati toliko plodne zemlje i koristiti je za uzgajanje psenice i kukuruza je isto kao i imati dobar kompijuter a koristiti ga zbog kalkulatora. I to drzava ovakvim subvencionisanjem podrzava i to ne vodi nigde niti ce poljoprivreda biti uspesnija zbog toga.
Ne jede se samo hleb, sta mi vredi sto imam jeftin hleb, a nemam pare za ostalo. Te pare za ostale stvari sigurno necemo zaraditi gajeci psenicu i kukuruz.

Istina da se ne jede samo hleb, ali u nuzdi od hleba ces bar da budes sit ali od sljiva i jabuka nikako  Smile
A sada ne znam sta bi ti na oranicama posejao a sta je isplativije. Da je tako, Rusi bi uvozili psenicu, para ionako imaju od nafte.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Mene zanima da li iko u ovoj Srbiji moze da mi objasni zasto mi subvencionisemo proizvidnju psenice.
Ево ја ћу да ти одговорим. Субвенционише се оно шта реално није ни потребно субвенционисати да би се тај вишак новца покрао. Или једноставно и не обрађују земљу, подмећу фиктивне рачуне за репроматеријал и узимају паре.

Nije problem drzavi sto daje seljacima pare.
Заиста је чудно да не капираш да скоро све паре заврше у страначким џеповима. Овај протест је зато што је мачванска филијала ДС покушала да преузме паре па је аутономашка филијала ДС организовала протесте...

Citat
Војвођански лоби је толико јак да нико из централне Србије не сме ни да зуцне.

Ne smeju da zucnu, zato sto im vojvodjanski lobi preti organizacijom ubistva? Saberi se covece, citas li ti nekada ono sto napises?
Зар морам да ти цртам?
Заборавио си како милиција туче и слама протесте, само кад хоће...
« Poslednja izmena: 04. Jun 2011, 15:38:32 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
Sto neko kaze, psenica zahteva najmanje rada a dobija subvencije za razliku od voca. E, oko psenice je i najveci rizik od suse, poplave, mraza, leda, stetocina... A ako podbaci psenica, e onda je ono osnovno, hleb skuplji. Ako poskupe jabuke i breskve, manje cu jesti voce a ako poskupi hleb, necu ga bas manje jesti.

Онда нека умру, ко их јебе кад су бескичмењаци.

Pa kad nisu u stanju da se organizuju makar preko Fejsa onda bas ko ih hebe  Smile

maradicu lupetas,mnogo je veci rizik gajiti povrce ili cak kukuruz nego psenicu,kod psenice skoro i da nema manuelnog rada,masinski se sejei,prska,znje

evo tog preteskog rada na pskanju psenice



inace ranije se barem u centralnoj i juznoj srbiji psenica nije prskala(trovala) vec se korov unistavao manuelnim radom

i da se ne zanosimo vecina psenice koju mi konzumirao dolazi iz ovih krajeva

http://kazakh-zerno.kz/index.php?option=com_content&view=article&id=35280&fromfeed=1


IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
Primarna proizvodnja je jedina koja stvara novu vrednost u većoj meri u jednom sistemu, objasnio još pre 130 godina Karl Marks. U Srbiji postoji samo jedna ozbiljna primarna proizvodnja, poljoprivreda. Doduše postoji i nešto energetike ali to je uglavnom već angažovano. Nesreća je što su lenjinisti upravo na poljoprivredu udarili pa danas nemamo kvalitetnu proizvodnju. Ja bih ličnio jako volela da se politika države prema proizvodnji hrane definiše na nivou srednjeročnog i dugoročnog plana i da ljudi umesto subvencija dobijaju kratkoročne ili srednjeročne kredite za poljoprivredu bez kamate ali tako da se realizacija kredita nadzire. A pošto nije tako ne mogu da krivim seljaka koji se bori za svoj kvalitetan život. On ne može peške na njivu, ne može peške kod lekara u grad 30 km daleko. ne može decu da školuje od kuće.

Drugo je pitanje što želim i da se subvencionira razvoj privrede koja nije primarna jer iako se ne stvara ogromna nova vrednost zahvaljujući privredi ubrzavaju se tokovi novca i stvara dodatna vrednost koja u sumi svioh grana privrede može biti i podjednako velika kao primarna.

Ili da prevedem, nije mi krivo da seljak dobije podporu. Ja ne bi dizala džakove od 50 kila ni da su puni perja ako neću time zaraditi za dobar život. Treba da dobiju priliku da zarade i drugi koji rade pošteno, a da se suzbije lopovluk koji nije na traktoru nego u zgradama vlasti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
90% сељака не добија никакве субвенције
10% сељака добија субвенције али они имају мање поседе, субвенције нису значајни приход
1% сељака обрађује 100 и више хектара и они се разваљују од пара и на њих иде већина субвенција. То заправо нису сељаци него страначке испоставе на селу. То су ови што су протествовали.

Скоро 80% субвенција иде у Војводину, захваљујући војвођанском лобију заврши у џеповима аутономаша.
Ево коме иду народне паре:
„Za nas je Beograd zabranjeni grad. Slobodno recite u Beogradu da ćemo se, ako nam ne daju da dođemo, mi Vojvođani osamostaliti, pa ćemo onda svoja prava da tražimo u Novom Sadu“, poručio je juče srpskim vlastima s blokiranog Zrenjaninskog puta poljoprivrednik Vlada Čavić iz Titela posle neuspelih preksinoćnih pregovora sa ministrom trgovine i poljoprivrede Dušanom Petrovićem.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2011, 15:52:19 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
A država od koje si zavistan, u takvoj situaciji, bi mogla da ti traži apsolutno sve i ti bi morao to da daš.

срећа те смо данас независни и не морамо да дамо апсолутно све што се тражи ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Осамосталићемо се па нећемо бити зависни Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
Samostalno pa u EU okolnim putem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
ај сад и ти Сремац ложи ове оптерећене Војводином и одосмо у 'рац експресније него она кесица минут пиреа у пире ...  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 29 30 32 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.