Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:19:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nicolas Anelka primio Islam  (Pročitano 29447 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@komunista

Ti si simpatizer komunizma, SSSR, socijalizma, SFRJ i ostalih crvenih cuda. Samo za vreme Staljina je stradalo 20 000 000 ljudi, da ne spominjem, Mao Ce Tunga, Kim Jong II, Pol Pota, pa i naseg druga Tita. Dakle nisi kompetentan da govoris da necija vera ubija, ako se pouzdano zna da je upravo tvoja "vera" kriva za smrt najmanje 100 miliona ljudi sirom planete, tokom crvene ere, koja je srecom zavrsena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@costa

Prvo Staljin je bio sve samo ne komunista. To sto se izjasnjavao kao takav, to neznaci da je bio komunista. Drugo on nije ubijao ljude u ime komunizma, vec u ime toga da ostane totalitaran vladar. On je ubijao i prave komuniste ... komuniste koji su mu se suprotstavljali toj totalitarnoj ideji .

Na kraju krajeva, verovatno je Hitler komunista, a verovatno su komunisti krivi za I i II svetski rat, za krstaske ratove, pogledaj oko sebe, skoro svaki rat je zbog religije, Hirosimu i Nagasaki su komunisti proizveli , ... , pa mi jos kazes da nisam kompetentan.

Drugo to sto sam ja komunista ne znaci da sam simpatizer SSSR, SFRJ i ostalih "cuda". Primenjujes obicnu formalnu logiku. To je isto kada bi ti rekao da ti kao hriscanin si za inkviziciju, sto je glupost moras priznati. Komunista - to znaci da smatram da kapitalizam nije najvisi stepen razvoja ljudskog drustva, to znaci da sam protiv eksploatacije ljudi, podele na radnike i kapitaliste. To znaci da sam ateista i da ne verujem u postojanje kreatora svega sto postoji, to znaci da moj osnovni metod u istrazivanju prirode je dijalekticki materijalizam: 1. borba i jedinstvo suprotnosti, 2. prelazak kvantiteta u kvalitet, i obrnuto, i 3. negacija negacije. ... ima jos toga, ali ovo su sustinske stvari.
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Ne bih se slozio da se ubija zbog vere. Ratove ne pokrecu popovi i hodze, oni mozda samo potpiruju tenziju. Pravi izvor ratova je zelja za povecanjem licne moci, bogatstva i uticaja onih koji u datom trenutku drze vlast. Ni krstaski ratovi se ne bi desili da papu nisu podrzali vlastelini iz Francuske, Engleske i drugih katolickih zemalja zeljni pre svega zlata. Oslobadjanje Jerusalima je bio dalek, drugi cilj. Pojedinci mozda krenu u rat iz ubedjenja, verskih ili nekih drugih, ali je uzrok sukoba uvek materijalne prirode. Religija je samo povod.

Slazem se da se ljudi ne trebaju deliti na radnike i kapitaliste ali zato i verujem da svako treba da zaradi u skladu sa svojim zalaganjem, znanjem, ulozenim vremenom, trudom, a ne automatski svako isto. Ali to je vec off-topic, mozemo i na drugom topicu da prodiskutujemo ako zelite.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@komunista

ok je to, ali sve dok vidim zastavu SSSR u tvom potpisu, i dalje cu verovati da ti je Staljin simpatizer bar veci recimo nego Blair.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@costa

Zastava ti smeta, a nemas nista protiv Ruskinje koja nosi grb komunista  Smile Smile
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Samo jedna statistička napomena na početku. Iako bi se iz ove rasprave dao steći dojam da je islam najbrže rastuća religija na svijetu, to ipak nije istina, najbrže rastuća religija je mormonska crkva.

Ipak, što se religijskog smisla tiče sigurno je da je islam jedna od nekoliko religija budućnosti, onih koje će u doglednoj budućnosti igrati važnu (pri tom ne mislim na politiku ili bilo što drugo nevezano uz religiju) ulogu, osobito ako bude iznađen način da se da tako kažem pomiri sa zapadnom civilizacijom. Način na koji je to Ataturk pokušao očito nije baš bio plodonosan, ali on nije bio teolog.

Što se konkretnog slučaja Anelkine konverzije tiče, ne možemo suditi o njegovim namjerama, ali mislim da je tu vjerojatno riječ o iskrenom preobraćenju kojem je to, nazovimo ga "pomodarstvo" sigurno puno pripomoglo, kao i rasni razlozi. Nisu crni jedini koji prihvaćaju islam, iako ne potječu iz neke zemlje islamske tradicije, ali su sigurno najeksponiraniji putem mas-medija.

Neka se nitko ne uvrijedi, mislim da tu dosta kumuje i jednostavnost islama. Ne mislim pri tom naravno da je islam banalna religija, međutim promatran izvana i površno (a to je jedini način na koji ga npr. ja mogu promatrati) djeluje prilično jednostavan. Nema kompliciranih "priča" kao što je to u kršćanstvu, a čak i unutrašnje podjele ne dovode to tolikih opreka kao što je slučaj u kršćanstvu. Isto tako tu možda(!) kumuje i postojanje solidarnosti protiv židova i "dekadentnog zapada".

Na Zapadu očito postoji potreba za duhovnim, no dok su istočnjaci prevladavali u otporu materijalnom i privlačili ciklusima ponovnog rađanja, suživotom s prirodom, spretno rabili ekološku svijest i vegetarijanstvo, ipak nisu mogli do kraja istisnuti  svijest čovjeka Zapada o vječnosti. Tu islam može puno više ponuditi, zato što je po tom pitanju bliži onom civilizacijskom duhu koji su na Zapadu ustanovili prvo grčko-rimsko gledište na pojedinca, a potom i dvomilenijska kršćanska faza. Zašto se ljudi ne vraćaju natrag svojim tradicionalnim kršćanskim religijama, posebno je pitanje, ali ne zaboravite da prosvjetiteljstvo i liberalizam nisu nikad "ratovali" protiv islama (dok su židovstvo dizali na sve moguće pijedestale), a kršćanstvo (bilo katoličko, bilo protestantsko, bilo pravoslavno) im je uvijek bilo (i ostalo!!!) na udaru.


@ Komunista i costa

Ako želite raspravu o komunizmu otvorite posebnu temu. Jedna je već i postojala.

@ Komunista i senadislam

Što se "majmunskih pitanja" tiče, moj dojam je da je došlo do nesporazuma. Nemojte dakle tjerati mak na konac, nego pređite preko toga i nastavite argumentirano raspravu.

@ senadislam i emisamko

Ljudi su malo skpetični prema muslimanima, zato što smo ranije imali nekoliko ljudi koji su islam koristili da bi na toj osnovi vrijeđali ljude i provocirali, ili su koristili forum za običnu propagandu. Ne osvrćite se na to, svi će vas prihvatiti, ako kao i dosada nastavite argumentirano i tolerantno sudjelovati u radu foruma.


Puno pozdrava svima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
primio se covek,sta ces....neka mu...
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@laslo

Zakasnio si za "majmunska pitanja". Marniko82 je reagovao, a i stvari su se smirile. Ne znam zasto ti treba takva napomena, pa makar imao titulu Moderator?

Za komunizam si u pravu. Samo da znas da je Costa bio inicijator...
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
zamorih se citajuci ovu temu od pocetka do kraja i sad bih i ja mogao jedno stranu ipo analiza raznih ovde da bacim ali umesto toga samo jedno pitanje
 - recimo da smo prihvatili islam i da smo spoznali istinu da nas je alah stvorio,[/b]zasto mi treba da ga obozavamo ?[b]
dobro stvorio nas je pa sta?
e sad ako se neko nadje da iskreno odgovori videcete svu agresivnost i pogresnost cele ideje.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 84
dobro pitanje.
ali prije nego sto odgovaram,voleo bih i ja da postavim jedno pitanje, a to je.....
ZAŠTO JE BOG STVORIO LjUDE???
I kad je Gospodar tvoj iz kičmi Ademovih sinova izveo potomstvo njihovo i zatražio od njih da posvjedoče protiv sebe: "Zar Ja nisam Gospodar vaš?" - oni su odgovarali: "Jesi, mi svjedočimo" - i to zato da na Sudnjem danu ne reknete: "Mi o ovome ništa nismo znali."
Ili da ne reknete: "Naši preci su prije nas druge Allahu ravnim smatrali, a mi smo pokoljenje poslije njih. Zar ćeš nas kazniti za ono što su lažljivci činili?" (prevod Kur'ana 7;172-3)

On im se obratio, licem u lice, zatražio da oni posvjedoče da je On njihov Gospodar.Zbog toga , svako ljudsko biće je odgovorno za svoje vjerovanje u Boga koje je usađeno u svaku dušu.

(na ovaj tekst koji dolazi je iskoriscena rijec ibadet koja znaci: 'poslušno podčinjenje Božijoj volji,  ili znači "počast" . Prema tome ibadet je definiran kao 'obavljanje djela posvećenih u čas Bogu'.)
Zato, suštinska svrha zbog koje je čovječanstvo stvoreno jeste ibadet Bogu. Međutim, Svemogući nema potrebu za ljudskim ibadetom.On nije stvorio ljudska bića iz neke Svoje potrebe . Kada niti jeda jedini čovjek nebi obavljao ibadet Bogu, to nebi umanjilo Njegovu slavu ni na kakav način, i kada bi Mu svi ljudi činili ibadet, to nebi nimalo povećalo Njegovu slavu.Bog je savršen. On postoji sam, bez ikakve potrebe. Sva stvorenja imaju potrebu.Prema tome, ljudi su ti kojima je potreban ibadet Bogu.
skladu sa ovim značenjem, čovjeku je rečeno da pokaže zahvalnost Bogu slaveći ga . U poglavlju en-Nasr u posljednjoj Objavi Allah s.w.t kaže:
Veličaj Gospodara svoga hvaleći ga.
I zašto da ja ne obožavam Onog ko me je stvorio,i sve ove stvari nam je besplatno dao,aj samo razmilsi  za O2,sta bi bilo kada bi morali da ga kupimo,a dobro znas ta litar O2 je vise od 5 eura,pa kolko bi na dan trosili,isto tako i vodu.i......... .pa zar da ga zahvalimo Bog ne zasluzuje.mi za 300e radimo 8sati,a za onoga koji nam je sve ove stvari dao,me necemo.....a Njemu cemo biti vraceni?
pa i covjek je tako stvoren,ima potrebu sa ibadetom.
kako Bog kaze u kuranu: Džine i ljude sam stvorio samo zato da Mi ibadet čine.,
nije trazio do nas nista drugo osim da mu zahvalimo za ono sto nam je dao..ali neki ljudi nisu zahvalni..pa nece................
<ovo je samo nesto kratko>
IP sačuvana
social share
[Edit by admin: Pravila foruma jasno nalazu da je najveca dozvoljena velcina slika u potpisu 468x60]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:19:34
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.