Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 31 32 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: На малограђански начин НЕСТАЈЕМО: Зашто је данас срамо  (Pročitano 12329 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.99
To sto se vi tesite da ste iznad te vrste podela i manipulacija je jedno, a realnost drugo. Neverovanje u Boga je jedno, a militantno, supremacijsko nabadanje na nos da u nesto ne verujes (u Boga),  je drugo. Tacno se vidi sablon po kom operisete, imate iste ili slicne fraze i krecete se u tom toku misli, sve ostalo nipodastavate...klasicna sekta : )

Zalazem se za pravdu, eticnost i humanost zato sto je to moje licno ubedjenje da je to dobro.
Kao i pravoslavlje ali kada kazes da si "pravoslavan", onda to nije moderno : ))
Kako mozes da se zalazes za sve to sto si nabrojao i podrzavati kapitalizam u isto vreme?
« Poslednja izmena: 30. Sep 2015, 15:46:39 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Samsung S7
Da bi uopste imalo smisla da diskutujes sa ljudima, moraju da postoje pravila (opste prihvacene definicije pojmova) kojih se pridrzavaju diskusanti.

Ako ti sam definises svoje definicije i pri tom ih samo ti i tvoja mala grupa istomisljenika upotrebljava onda nema smisla diskutovati.

Onaj koji ne veruje u bogove ne moze pripadati ni jednoj sekti (koja obozava neko bozanstvo).

Ne podrzavam ja sirovi kapitalizam . Kapitalizam + jak socijalni/zdravstveni program to je prava stvar.

Zasto? Zato sto sam ziveo 20 godina u drustvenom socijalizmu u kome je sve bilo svacije i to je propalo. Mora da postoje vlasnik/vlasnici nekog dobra, firme ili nepokretnosti, da bi taj isti brinuo o tome.

Kao sto imas svoju decu o kojima brines (pa izrastu o ok ljude), a napustena deca, o kojima se brine drustvo, ta izrastu u probisvete, kriminalce i bagru, tako se ti brines o svojoj firmi da dobro posluje i da ulazes u R&D. U propaloj formi ekonomskog uredjenja zvanog socijalizam Jugo je ostao isti vec 30 godina.

Uostalom video si i sam na sta lici radnicki savet jedne firme u domacem filmu (zaboravih ime) u kome svi glasaju da se ide 2 nedelje u soping u Tursku, umesto da se ulazu pare u poboljsanje tehnologije u samoj firmi.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 600.8.9
mob
Apple iPhone SE 2020
Znaci, obrce kapital bez obrta... prosto neverovatno...
a i ti obrces macke, bez obrtanja, pa ti niko nista ne kaze.. : )

Samo se ti zezaj, ali biznis sa mačijim izmetom je krupna stvar.

Ja mislim da on ima neki zestok problem sa socijalizacijom...

Jedna od odlika psihopata je da mrze zivotinje...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.99
Ako ti sam definises svoje definicije i pri tom ih samo ti i tvoja mala grupa istomisljenika upotrebljava onda nema smisla diskutovati.

Onaj koji ne veruje u bogove ne moze pripadati ni jednoj sekti (koja obozava neko bozanstvo).
Da li to vazi za npr Carsla Mensona?

Citat
Ne podrzavam ja sirovi kapitalizam . Kapitalizam + jak socijalni/zdravstveni program to je prava stvar.
Ne mozes ti humanizovati kapitalizam...to je nemoguce.

Citat
Zasto? Zato sto sam ziveo 20 godina u drustvenom socijalizmu u kome je sve bilo svacije i to je propalo. Mora da postoje vlasnik/vlasnici nekog dobra, firme ili nepokretnosti, da bi taj isti brinuo o tome.
To gde si ti ziveo je bila varijacija kapitalizma.
Ne mozes ti stavljati granice u kapitalizmu na svojinu. Kapital kupuje sve, tu nema granica...prirodu, zakone, obrazovanje, institucije, politicare...sve!

Citat
Kao sto imas svoju decu o kojima brines (pa izrastu o ok ljude), a napustena deca, o kojima se brine drustvo, ta izrastu u probisvete, kriminalce i bagru, tako se ti brines o svojoj firmi da dobro posluje i da ulazes u R&D. U propaloj formi ekonomskog uredjenja zvanog socijalizam Jugo je ostao isti vec 30 godina.
Deci treba drugaciji autoritet nego to sa cim ti poredis.
U kapitalizmu se ljudi takmice, u mesto da saradjuju i to doprinosi kvanitetu, a ne kvalitetu.
Citat
Uostalom video si i sam na sta lici radnicki savet jedne firme u domacem filmu (zaboravih ime) u kome svi glasaju da se ide 2 nedelje u soping u Tursku, umesto da se ulazu pare u poboljsanje tehnologije u samoj firmi.
ti opisujes varijaciju kapitalizma. Poboljsanje tehnologije da ali ne u kapitalizmu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Samsung S7
Jel mislis na ovoga:

https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Manson  ?

Ne vidim kako je on povezan sa neverovanjem?

Ja nisam ziveo ni kakvoj varijaciji kapitalizma nego u abortusu od komunizma i soc. realizma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 849
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
To sto se vi tesite da ste iznad te vrste podela i manipulacija je jedno, a realnost drugo. Neverovanje u Boga je jedno, a militantno, supremacijsko nabadanje na nos da u nesto ne verujes (u Boga),  je drugo. Tacno se vidi sablon po kom operisete, imate iste ili slicne fraze i krecete se u tom toku misli, sve ostalo nipodastavate...klasicna sekta : )

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

85 krislat.jpg
(84.74 KB, 651x500)
secer.jpg
(48.03 KB, 500x437)
« Poslednja izmena: 30. Sep 2015, 16:41:41 od Leftir »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Samsung S7
Militarni ateizam je takodje izmisljen pojam od strane frustriranih vernika, kojima je odjednom neko poceo da se suprotstavlja u njihovoj bahatoj, jedinoj mogucoj filozofiji superiornog bica, koje stvara svemire i sudi ljudima prema onome sta misle.

Militantni ateizam ne postoji. Jel si ti negde video pleme ateista koje se naoruzalo/opasalo eksplozivom i diglo u vazduh neki toranj ili kliniku za abortuse?

Naravno da nisi. Postoji oblik agresivnog (na recima) ateizma ili antiteizma cije je najace oruzje teske reci izgovorene protiv vernika/vere/religije/bogova. I to je sve.

Ubi me teska rec. Nesto ne vidim da je bilo koji religiozni fanatik izvrsio samoubistvo tako sto mu je antiteista rekao da veruje u izmisljenog boga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 537.75.14
Ja mislim da on ima neki zestok problem sa socijalizacijom...
Naravno da imas problema sa socijalizacijom, inace ne bi stucala tri godine zivota na netu (eto, sad mrzim i net : ))) Hvala, kada ovo kaze osoba koja izjavi da "ljudi na planeti uopste nisu bitni", to mu dodje kao gigantski kompliment neslucenih razmera ; ) Hvala, jos jednom, nastavicemo da te peckamo ; )
Citat
Jedna od odlika psihopata je da mrze zivotinje...
Ja nigde nisam izjavio da ne volim zivotinje...smrc ; ) Medjutim, odlika psihopata je da ne vole ljude, otuda i ona izjava. Dakle problematicna socijalizacija + manja psihozica ; )

Citat
Militantni ateizam ne postoji. Jel si ti negde video pleme ateista koje se naoruzalo/opasalo eksplozivom i diglo u vazduh neki toranj ili kliniku za abortuse?
Nije digla u vazduh religija, vec covek. hmm...Klinika za abortuse? Sta bi to trebalo da bude? : )
Naravno da postoji militantni ateizam, setimo se Staljina, setimo se Envera Hodze...da ne idem dalje. Znaci, ateizam je kada ne verujes u Boga, ne zanima te citava ta prica i to je u redu. Medjutim, militantni ateizam, kao i militantna religija je poziv na "krstaski rat"/dzihad protiv nevernika/neistomisljenika i sluzi necijoj svrsi. Sve te osobine poseduje dobar broj onih koji se izjasnjavaju kao ateisti (ja ih od miloste zovem ateJisti, jer pravim razliku izmedju ateizma i ateJizma, kom pripada i sekta/kult ateJista Srbije npr).

Znam ljude koji su ateisti i koji povracaju kada slusaju/citaju baljezgarije koje pisu ateJisti. To (ateJsiti) je slicna grupacija pavijana (bez uvrede za pavijane) koja organizuje i tzv "parade" pedera, korisni idioti.

Citat
Naravno da nisi. Postoji oblik agresivnog (na recima) ateizma ili antiteizma cije je najace oruzje teske reci izgovorene protiv vernika/vere/religije/bogova. I to je sve.
Laz.
« Poslednja izmena: 30. Sep 2015, 17:31:48 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Kristal je fenomen, celi zivot pljuje pare al ih opet u svakom postu spominje i sta bi sa parama  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Samsung S7
Svi pravi vernicu su fanatici. Oni koji se samo povremeno sete da se pridrzavaju vere su foliranti.

Citat

Citat
Jel si ti negde video pleme ateista koje se naoruzalo/opasalo eksplozivom i diglo u vazduh neki toranj ili kliniku za abortuse?

Nije digla u vazduh religija, vec covek. hmm


Naravno da se covek opasao eksplozivom i digao u vazduh objekat. To sam i napisao. Nema potrebe da ponavljas moje reci. Dakle nisi nikad video da je covek ateista u ime svog neverovanja pobio 5000 hiljada ljudi na maratonu. Ili pustio smrtonosni gas u metro. To su specijaliteti vernika.

Agresivan ateizam je preka potreba ovom u religiju zamotanom i posrnulom svetu, u kome dominiraju nasilnici koji su nasli opravdanje za svoja nedela kroz religiju/veru.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 31 32 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.16 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.