Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:35:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Književni konkursi  (Pročitano 61362 puta)
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Конкурс за награду Васко Попа

На основу Одлуке о оснивању Књижевне награде „Васко Попа“, од 10.04.1995. године, а у смислу Правилника о додељивању Награде за најбољу песничку књигу, оснивач, Агенција Ђорђевић из Вршца

расписује КОНКУРС за доделу

Књижевне награде „Васко Попа“

За најбољу песничку књигу објављену у 2011. години.

За Награду конкуришу све песничке књиге стваране и објављене на српском језику. Право предлагања за Награду имају сва правна и физичка лица. Одлуку о избору најбоље књиге песама за 2011. годину, донеће трочлани жири именован од стране оснивача награде.

Награда се састоји од новчаног износа и повеље, који додељује дародавац Фондација Хемофарм из Вршца.

Награда ће бити уручена у Вршцу на дан рођења песника Васка Попе 29. јуна 2012. године, тачно у подне. Домаћин и покровитељ награде је општина Вршац.

Конкурс остаје отворен до 15. априла 2012. године.

Књиге песама слати на адресу

СРПСКО КЊИЖЕВНО ДРУШТВО

11000 БЕОГРАД

Француска 7

са назнаком: ЗА НАГРАДУ ВАСКО ПОПА

информације на телефон: 0600 813 813
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
VII Deretin konkurs za neobjavljeni roman

Grafički atelje Dereta raspisao je sedmi po redu konkurs za dodelu književne nagrade „Miroslav Dereta“ za najbolji neobjavljeni roman.

Konkurs je otvoren do 1. jula 2012. godine. Rukopise, potpisane punim imenom i prezimenom, slati na adresu:
Grafički atelje Dereta
Vladimira Rolovića 94a
11030 Beograd

sa naznakom konkurs za nagradu „Miroslav Dereta“.

Dosadašnji dobitnici su; Slaviša Radovanović za roman Francuska kutija šibica (2006), Laura Barna za roman Crno telo (2007), Vida Nenadić za romn Zoo called London (2008),  Bisera Boškailo za roman Bilija (2009), Petar Grujičić za roman Beovavilon (2010) i Milkica Miletić za roman Terra d’ orro (2012).

Žiri će svoju odluku doneti početkom septembra. Nagrađeni rukopis će izaći iz štampe u toku ovogodišnjeg beogradskog Sajma knjiga. Nagrada koja se sastoji od povelje i novčanog iznosa biće dodeljena u decembru 2012.

Rukopisi poslati na konkurs se ne vraćaju.

Dodatne informacije možete dobiti putem e-maila office@dereta.rs ili
na telefone: 011 23 99 077, 23 99 078.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Konkurs za 27. festival mladih pesnika „Dani poezije“

Festival mladih pesnika „Dani poezije“

 Centar za kulturu Grada Zaječara raspisuje konkurs za 27. festival mladih pesnika „Dani poezije“. Ciklus od deset neobjavljenih pesama, potpisan šifrom,(rešenje šifre, u posebnoj koverti, dostaviti sa prijavom), umnožen u četiri primerka, poslati na adresu:

Centar za kulturu Grada Zaječar , Dositejeva 1/V, 19000 Zaječar, sa naznakom “za Festival”.

Pravo učešća imaju pesnici do 30 godina starosti koji pišu na srpskom jeziku a nemaju objavljenu knjigu.

Prijave dostaviti do 14.04.2012. godine.

Pesnici čije radove odabere Stručni žiri Festivala stiču pravo učešća na 27. Festivalu mladih pesnika „Dani poezije“ koji će se održati od 23. do 26. maja 2012. godine u Zaječaru.

Laureat Festivala stiče pravo na objavljivanje knjige. Rukopisi se ne vraćaju.

Dodatne informacije: 019/44-11-38
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Pesnički konkurs “Garavi sokak”

Inđija – Književni klub “Miroslav Mika Antić” iz Inđije raspisuje 23. međunarodni pesnički konkurs “Garavi sokak”, Inđija 2012.

 Uslovi konkursa:

- Poslati tri pesme u tri primerka, dužine od 12 do 24 reda, teme slobodne.

- Pesme potpisati imenom i prezimenom, navesti tačnu adresu stanovanja, brojeve telefona i elektronsku adresu ukoliko je imate.
- Pesme mogu biti na srpskom, hrvatskom i bosanskom jeziku, a ukoliko stvarate na drugim jezicima, uz orginal poslati prevod na jedan od navedenih jezika.
- Obavezna kraća biografija autora.
- Konkurs traje od 20. februara do 30. maja 2011. godine, a pesme slati na adresu:
Zlatomir Borovnica (za konkurs)
ulica Kneza Lazara 14/25 22320 Inđija, Srbija;
ili elektronskom poštom na jednu od adresa:
konkurs@zlatomirborovnica.com
kontakt@zlatomirborovnica.com
sremac56@open.telekom.rs

- Ukoliko šaljete elektronskim putem, dovoljno je slati u jednom primerku, umnožavamo sami (u Wordu 97- 2003, šifra nije potrebna).

- Pravo učešća imaju svi autori stariji od 14 godina. Manifestacija će se održati polovinom septembra 2011. godine, kada će biti i promovisan zbornik koji će se štampati od prispelih i odabranih radova. Na manifestaciju ćemo pozvati  do 70 autora zastupljenih u zborniku. Tačan datum i vreme održavanja manifestacije će biti naknadno objavljen.
- Radovi poslati na konkurs se ne vraćaju, a za objavljene radove se ne plaća honorar.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Konkurs za najbolju kratku priču od 15. marta

Podgorica – Direktorica podgoričke knjižare Karver Branka Karadžić najavila je da će konkurs za ovogodišnju najbolju kratku priču Vranac trajati od 15. marta do 15. aprila, a nagrade predviđene za najbolje su manje nego prošle godine.

- Prva nagrada iznosi hiljadu eura, druga 500 eura, a treća 300 eura.

Novina u odnosu na prethodne godine je i to što će se knjiga sa najboljim pričama moći preuzeti u elektronskoj formi i neće je štampati.

Karadžić je predstavila program za april, kada će knjižara obilježiti sedam godina postojanja.

- Promociju knjige Jazz u Srbiji 1927-1944, Mihaila Blama, u izdanju Stubova Kulture organizovaćemo 7. aprila u prostorijama knjižare, u saradnji sa Jazz Art organizacijom i Ambasadom Srbije – kazala je Karadžić. Poslije promocije, kako je kazala Karadžić, planiran je i koncert na kojem će, pored Mihaila Blama svirati crnogorski jazz muzičar Milorad Šule Jovović i pjevati Sanja Raičković.

Priče treba da budu napisane na crnogorskom, bosanskom, hrvatskom ili srpskom jeziku. Mogu biti nagrađene samo one koje ranije nijesu objavljene i nijesu duže od 20.000 karaktera. Tema konkursa je slobodna. Svaki autor može poslati isključivo jednu priču. Priče treba poslati u elektronskoj formi, pod šifrom, preko veb stranice www.karver.org.

Trideset najboljih priča izabraće tročlani internacinalni žiri i one će biti objavljene u elektronskoj knjizi „Izvan koridora-Vranac – nabolja kratka priča 2012“.

pobjeda.me
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Književni konkurs za nagradu “Mali Nemo” za 2012. godinu

1. Na konkurs slati neobjavljene rukopise knjiga na srpskom jeziku, u jednom primerku.
Pod terminom “rukopis” podrazumeva se neobjavljena knjiga u rukopisu, a ne na primer ciklus pesama ili deo knjige priča ili odlomak romana i slično.

2. Ne postoji ograničenje u pogledu broja poslatih rukopisa, što znači da isti autor može da konkurise sa više nego jednim rukopisom.

3. Delimično objavljivanje u štampanim medijima (na primer, u časopisu) ili elektronskim medijima (na primer, na blogu) ne računa se kao objavljena knjiga i ne smatra se razlogom za isključivanje rukopisa iz konkurencije.

4. Rukopise slati isključivo klasičnom poštom, potpisane šifrom.

5. U posebnom kovertu poslati rešenje šifre i kratku biobibliografiju.

6. Rukopis koji nije potpisan šifrom ili je potpisan šifrom ali šifra nije poslata u posebnom kovertu, neće se razmatrati.

7. Rukopisi poslati elektronskom poštom neće se razmatrati.

8. Konkursom su obuhvaćeni svi žanrovi.

9. Rok za slanje radova je 1. maj 2012. godine.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Umetničko udruženje „Milutin Alempijević“ iz Frankfurta na Majni raspisuje međunarodni književni konkurs BIJELA 2012. namenjen piscima iz zemlje i dijaspore.

Uslovi konkursa:

- Poslati pesmu, priču, pesmu za decu, satiričnu prozu i ciklus aforizama u tri primerka. Teme slobodne. Radove potpisati imenom i prezimenom, navesti tačnu adresu stanovanja, brojeve telefona i elektronsku adresu ukoliko je imate.

 - Radovi mogu biti na srpskom, crnogorskom, hrvatskom i bosanskom jeziku, a u koliko stvarate na drugim jezicima, uz original poslati i prevod na jedan od navedenih jezika.

- Obavezna kraća biografija, osnovni podaci o autoru: datum i mesto rođenja, zanimanje, književni rad, saradnja sa časopisima, objavljene knjige, adresa, telefon, e-mail adresa i slika autora.

- Konkurs traje do 01.05.2012.

- Radove slati na adresu:

Alempijević Slavica
Kirchhainerstr. 57
60433 Frankfurt am Main
Deutschland

ili elektronskom poštom na adresu alempijevic@web.de (dovoljno je poslati u jednom primerku). Svima koji priče pošalju elektronskom poštom potvrdićemo da smo njihov mejl primili. Ukoliko vam ne odgovorimo, molimo vas da radove pošaljete ponovo.

- Sve informacije o konkursu, nagradama, predstavljanju knjige i sl. biće objavljene na sajtu www.alempijevic.net

- Šifre nisu potrebne.

- Rezultati konkursa će biti objavljeni u sredstvima javnog informisanja, a nagrade će biti uručene na promociji Almanaha Bijela 2012.

- Pobednik dobija novčanu nagradu a svi učesnici plakete.

Manifestacija će se održati u avgustu 2012. kada će biti promovisan almanah koji će se štampati od odabranih prispelih radova. Radovi se ne honorarišu. Učesnici konkursa koji ce biti zastupljeni u knjizi dobice po jedan besplatan primerak almanaha na samoj promociji.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Шумадијскe метафорe Младеновац

Савет Шумадијских метафора Младеновац
                                          р а с п и с у ј е
Двадесетпети књижевни конкурс за поезију, прозу и есеjистику

Пропозиције :

1.Песници достављају по три песме које оцењује жири за поезију.
2.Прозаисти достављају једну кратку причу , искључиво дужине до 5 куцаних страна новинарског прореда , коју оцењује жири за прозу.
3.Овогодишња тема есеја је: Поезија Божидара Шујице.
4.Све радове слати под шифром у три примерка .

Решење шифре као и саме радове послати у посебном коверту, запечаћеном , на адресу :

Библиотека «Деспот Стефaн Лазаревић «
11400 Младеновац , Краља Петра I 175.
са назнаком : «За књижевни конкурс «
Конкурс је отворен од 1. до 15. априла 2012. године. Награђени и одабрани радови биће објављени у двадесеет првом Зборнику Шумадијских метафора .
Награда победнику фестивала за поезију је објављивање књиге песама , остале награде су новчане .

Контак: тел. 011/8230-200
e-mail: sumadijske.metafore@gmail.com

Директор фестивала Никола Костадиновић
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Nokia 
Премрежимо планету ћириличним мостовима

Поштовани, како дечји радови за конкурс ”дани ћирилице баваниште 2012. ” треба да стигну до 30. Априла, остало је још таман толико времена да бар једно дете напише неколико реченица о мостовима који нас спајају или да нацрта мост или слово љ, скенира и пошаље електронском поштом.  ”дане ћирилице” организују: огранак вукове задужбине у Баваништу и Куд ”Аца Обрадовић”, у сарадњи са црквеном општином Баваниште и ОШ ”Бора Радић”,  уз подршку министарства просвете и Министарства културе Републике Србије.

Ближе информације можете добити на:
тел. 013/751-080, 065 5 751 080,

e-mail: danicirilice@gmail. Com, www. Cirilica. Org. Rs

свако добро, вера секулић
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Nokia 
Konkurs Fonda Borislav Pekic

FOND BORISLAV PEKIĆ 11000 Beograd,

r a s p i s u j e

K O N K U R S ZA DVE KNJIŽEVNE STIPEDNIJE

Stipendije se dodeljuju za prozna dela u pripremi koja odabere žiri u sastavu:
- g-đa Ljiljana Pekić,
- akademik Predrag Palavestra,
- prof. dr Vladislava Gordić Petković
- književnik Mileta Prodanović,
- književnik Gojko Božović

Kandidati za stipendiju prilažu:
1. sinopsis projekta i
2. bio-bibliografiju.

Konkurs je otvoren do 31. maja 2012. godine.

Na konkursu mogu učestvovati pisci rođeni posle 1972. godine.

Prijave na konkurs treba slati na adresu:
SRPSKI PEN CENTAR
za FOND BORISLAV PEKIĆ
Terazije 29/II
11000 BEOGRAD
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:35:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.