Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:22:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Književni konkursi  (Pročitano 60901 puta)
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Raspisan konkurs za savremeni dramski tekst

Narodno pozorište Republike Srpske raspisalo je konkurs za originalni savremeni dramski tekst, na kojem pravo učešća imaju svi autori koji pišu na srpskom ili na jezicima za koje nije neophodno da se prevode na srpski. Autor najboljeg teksta dobiće nagradu od oko 255.000 dinara

Na konkurs se mogu prijaviti neizvođeni, nenagrađivani i neobjavljivani tekstovi, a jedan autor može poslati najviše dva teksta, saopšteno je iz Narodnog pozorišta Srpske.

O kvalitetu tekstova odlučivaće stručni žiri koji će imenovati direktor pozorišta. Stručni žiri će prilikom odlučivanja posebno oceniti umetničku vrednost dela i aktuelnost teme.

Autoru najboljeg teksta biće dodeljena nagrada u iznosu od 5.000 KM (oko 255.000 dinara ili 2.500 evra).

Isplatom nagrade, Narodno pozorište će steći pravo da objavi, dramaturški obradi i izvede nagrađeni tekst bez ograničenja, dok žiri može predložiti da se otkupe i drugi tekstovi, koji to svojim kvalitetom zaslužuju.

Tekstovi se šalju pod šifrom u četiri primerka, u štampanoj i elektronskoj formi na adresu pozorišta, a rok za njihovo slanje je 25. decembar.

Rezultati konkursa biće objavljeni najkasnije do početka "Teatar festa Petar Kočić 2012" u sredstvima informisanja i na sajtu pozorišta - www.np.rs.ba.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia 
Konkurs za radio drame
Radiodifuzna ustanova Vojvodine, Radio-televizija Vojvodine, Centar za razvoj objavljuje konkurs za otkup tekstova radio drama.

 Konkurs se raspisuje za sledeće vrste tekstova:

1. Radio drama za odrasle dužine oko pedeset minuta (oko 7500 reči, oko 45.000 karaktera sa proredom ili oko 25 stranica standardno kucanog teksta). U obzir dolaze svi žanrovi (drama, komedija, groteska, triler, fantastika, zvučni eksperiment itd.). Cena otkupa za radio dramu za odrasle je neto 30.000 dinara.

2. Radio igra za decu dužine oko trideset minuta (oko 4000 reči, oko 25.000 karaktera sa proredom ili oko 15 stranica standardno kucanog teksta). Cena otkupa za radio igru za decu je neto 23.000 dinara.

3. Radio minijaturu dužine do petnaest minuta (do 2000 reči, do 12.500 karaktera ili do 7 stranica standardno kucanog teksta. U obzir dolaze svi žanrovi (drama, komedija, groteska, triler, fantastika, zvučni eksperiment itd.). Cena otkupa za radio minijaturu je neto između 2.000 i 10.000 dinara.

Konkurs se raspisuje za tekstove na svim jezicima na kojima emituje radio Vojvodine.

Potpisani tekstovi sa adresom, brojem telefona ili elektronskom adresom autora se šalju najkasnije do 31. decembra 2011. u elektronskoj formi na adresu programmedevelopment@rtv.rs ili poštom na:

RTV Vojvodine
Odeljenje za razvoj programa (za konkurs)
Ignjata Pavlasa 3
21000 Novi Sad

RTV će otkupiti po tri teksta na srpskom i mađarskom jeziku i minimalno po jedan tekst na ostalim jezicima na kojima emituje Radio Vojvodine. Ukoliko RTV dobije više kvalitetnih tekstova na konkursu, autori tekstova koji ne uđu u kvotu biće kontaktirani zbog eventualnog sklapanja opcionog ugovora. Sa druge strane, ukoliko se na konkursu ne pojavi dovoljan broj kvalitetnih tekstova RTV zadržava pravo da otkupi  manje tekstova nego što je predviđeno.

Rezultati konkursa biće objavljeni najkasnije do 31. 01. 2012. godine.

Pravo učešća na konkursu imaju svi državljani Republike Srbije osim zaposlenih u RTV Vojvodine.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 
Konkurs za zbornik "Rukopisi"

Dom omladine Pančevo i ove godine je raspisao konkurs za Zbornik poezije i kratke proze mladih sa prostora eks-Ju – „Rukopisi 35“.

Rok za slanje radova je 14. februar 2012. godine, a pravo učešća imaju sve devojke i mladići od 15 do 27 godina koji pišu na jezicima bivših ex-JU republika.

Treba poslati tri pesme i / ili tri priče dužine do tri kucane strane (prored 1.5, veličina fonta 12), potpisane punim imenom i prezimenom, godinom rođenja, adresom, brojem telefona i i-mejlom na adresu: Dom omladine, Svetog Save 10, 26 000 Pančevo, Srbija, odnosno na mejl: zbornikrukopisi@gmail.com.

,,Rukopisi 35″ izaći će iz štampe do maja 2012. Autorima iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Makedonije i Crne Gore koji ne budu bili u mogućnosti da dođu na promociju Zbornika, primerci će biti poslati poštom.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 
Udruženje građana „Zmaj“ organizuje „Underground poet fest“

Pozivaju se pesnici da nam pošalju po pet svojih neobjavljenih pesama do 6. marta 2012. godine. Pesnici čije pesme
odabere stručni žiri učestvovaće na drugom „Underground poet fest-u“ koji će se održati u Zmajevu 24. marta 2012. godine.

Pesme potpisane šifrom (sa rešenjem šifre i kraćom biografijom u posebnom kovertu) treba dostaviti na adresu:
Narodna biblioteka „Danilo Kiš“
„Underground poet fest“                         kontakt:064/6685653
Ive Lole Ribara 16                              ugzmaj@gmail.com
21213 Zmajevo
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 
Konkurs za četvrti “Janoš Šiveri”

Konkurs za Cetvrti medjunarodni festival poezije i kratke price “Janos Siveri”, radove slati do10.februara 2012.godine

a kategorije su: osnovci poezija, osnovci kratka prica, srednjoskolci poezija,srednjoskolci kratka prica, u kategoriji do 3o godina poezija, u kategoriji do 3o godina kratka prica. Radove slati do 10. februara 2012. godine na email: stojan.simic.krpica@gmail.com

Da bi se negovalo knjizevno stvaralastvo dece i omladine i da bi se sacuvala uspomena na jednog od najvecih madjaskih  pesnika u Vojvodini i Srbiji i u bivsoj Jugoslaviji i  Janosa Siverija, prema ideji i inicijativi i Stojana Simica Krpice,uz podrsku mr Jovana Mihajila i mr Nere Legac, u organizaciji Scene svih kreativnih, Cetvrti i  međunarodni festival za decu, srednjoškolsku,studentsku i omladinu do 30 godina

‘Janosa Siveri’ objavljuje konkurs za literalne radove u kategoriji pesme i kratke priče i pozivaju se sva zainteresovana deca,srednjoškolska,studentska i omladina do 30 godina da svoje radove šalju na email adresu stojan.simic.krpica@gmail.com (koji imaju email adresu) odnosno postom (obicnom, nemojte slati posebnom postom)

Cetvrti i međunarodni festival poezije i kratke price “Janos Siver” (za konkurs) Stojan Simic Krpica Marka Miljanova 18/39 Novi Sad Republika Srbija

Ako imas mail adresu,nepotrebno je da saljes obicnom postom,ako je nemas lako je otvoriti email adresu.

Pravo ucešća imaju sva deca,srednjoškolska,studentska i omladina do 30 godina iz zemlje i sveta.

Radove ( tri pesme,odnosno tri price ) slati do10. februara 2012.godine .u tri primerka(koji salju postom),(a u jedan primerak koji salju emailom) punim imenom i prezimenom učenika telefonom,emailom…Za studentsku i omladinu do 30 godina ime i prezime,adresa,telefon ili email.I kratku biografiju.

Potrebno je da ucesnici napisu u kojoj kategoriji konkurisu, a kategorije su,osnovci poezija,osnovci kratka prica,srednjoskolci poezija,srednjoskolci kratka prica,u kategoriji do 3o godina poezija,u kategoriji do 3o godina kratka prica.Radove slati do 10. februara 2012.godine

Dodela nagrada bice tokom februara 2012.godine u Novom Sadu uz odgovarajuci program s nastupom prisutnih pesnikinja i pesnika.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 
IV Festival aktivističke poezije ART ATTACK raspisuje natječaj na temu «Glad»

Kulturna udruga „Manifest“ organizira četvrti međunarodni pjesnički festival „Art Attack“. Otvoren je za autore do 30 godina starosti koji pošalju svoje radove (najviše tri pjesme) na hrvatskom i/ili engleskom jeziku na gore navedenu temu. Radovi se šalju na e-adresu art.attack.fest@gmail.com najkasnije do 31. ožujka 2012.

Sve upite o festivalu možete poslati na istu adresu. 15 najboljih radova bit će nagrađeno i obavljeno u dvojezičnom zborniku. Uz radove je potrebno priložiti i osnovne podatke o autoru: ime i prezime, datum i mjesto rođenja te kratku biografiju. O rezultatima natječaja autori će biti obaviješteni do kraja travnja 2012.

 Kao i prethodne tri godine, festival će trajati tri dana i obuhvaćati zbivanja kao što su: predstavljanje zbornika, čitanje poezije, gostovanje nagrađenih pjesnika, humanitarne akcije, radionice te predstavljanje udruga i organizacija koje sudjeluju u projektu.

Nagrađeni autori bit će pozvani da sudjeluju u zbivanjima u Zagrebu u studenom 2012.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 
Produžen konkurs za najbolju satiričnu priču

10. 01. 2012. u 14:00

ČELAREVO - Književni konkurs KUD "Petar Kočić" u Čelarevu "Kočićevim satiričnim perom" za najbolju satiričnu priču i satiričnu pesmu produžen je do 15. februara, saopštilo je ovo društvo.

Konkurs je raspisan od 15.oktobra do 15. januara ali zbog nedovoljnog odziva neobjavljeni radovi pod šifrom mogu se slati do polovine februara na adresu KUD "Petar Kočić" Čelarevo, Maršala Tita br.52 sa naznakom: za književni konkurs "Kočićevim satiričnim perom".

Rezultati konkursa i dodela nagrada kao i predstavljanje najboljih učesnika konkursa biće na tradicionalnoj međunarodnoj-kulturnoj manifestaciji  13. Kočićevi dani koja će se održati 24. februara u Čelarevu.   

Najbolja satirična priča i najbolja satirična pesma biće novčano nagrađeni. Prvonagrađeni radovi , kao i drugoplasirani i trećeplasirani radovi biće objavljeni u književnom časopisu "Sunčanik“.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 
Konkurs: Zeleno, volim te zeleno

Književni konkurs za najljepšu pjesmu "Zeleno, volim te zeleno" posvećen je prirodi i očuvanju prirode. Na konkurs se trebaju poslati 3(tri) pjesme, potpisane imenom i prezimenom. Poželjno je navesti osnovne podatke o autoru i kontakt adresu (tel.). Početkom aprila bi će objavljen zbornik najljepših pjesama prispjelih na konkurs.
Radove slati na adresu :
GOLD Performance
18000 Niš
Ul. Sremska 13a, lok: 11
Konkurs je otvoren od 1.1.2012. do 29.2.2012. god.
Svrha ovog projekta jeste da se podigne svijest o značaju i ljepoti prirode koju moramo čuvati i sačuvati za buduća pokoljenja.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 
Konkurs književnog kluba „Dr. Vladeta Vuković“

Književni klub „Dr. Vladeta Vuković“ u Vrnjačkoj Banji (ul. Kraljevačka 2, 36210 Vrnjačka Banja) objavljuje književni konkurs koji traje od 15. 1. – 15. 03. 2012. god. Tema je slobodna i nema ograničenog broja stihova.

Šalju se do tri pesme u tri primerka pod šifrom. Po završetku konkursa štampat će se zbornik od odabranih radova a o eventualnim nagradama naknadno će se odlučivati.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Nokia 
Конкурс за награду Биљана Јовановић

Српско књижевно друштво расписује конкурс за награду Биљана Јовановић, за прозна, песничка и драмска дела објављена 2011. године. Награда се састоји од повеље и новчаног износа. Књиге (у три примерка, са назнаком за награду Биљана Јовановић) треба послати на адресу: Српско књижевно друштво, Београд, Француска 7 најкасније до 31. јануара 2012. године. Име добитника награде биће објављено средином марта.

Награда Биљана Јовановић је установљена 2005. године. Додељује се уз финансијску подршку Министарства културе Републике Србије.
« Poslednja izmena: 13. Jan 2012, 10:01:26 od vojvođanka »
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:22:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.