Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 01:06:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Književni konkursi  (Pročitano 61332 puta)
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 
Objavljen je IV književni konkurs ,,PEGAZ,, za 2012


Na konkurs slati neobjavljene rukopise ( pod terminom “rukopis” podrazumeva se neobjavljena knjiga u rukopisu; ne jedna priča ili par pesama), u jednom primerku, u kategoriji sledećih žanrova:

1.roman
2.poezija
3.zbirka kratkih priča
4.drama
5.esej
6.memoari
7.monografija

Pravo učešća imaju neafirmisani autori koji:
- nisu do sada objavljivali svoja dela,
- pišu na srpskom jeziku
- žive u Srbiji ili van nje i
- bez obzira na starosnu dob.

Rok za slanje radova je 1. septembar 2012. godine.

Propozicije:

1. Rukopisi koji pristigli na osnovu konkursa budu objavljeni u toku trajanja samog konkursa, ući će u izbor za dodelu nagrada koje se sastoje od:

-Plakete ,, Pegaz,,
-Povelje i
-Novčane nagrade

2. Ne postoji ograničenje u pogledu broja poslatih rukopisa, što znači da isti autor može da konkurise sa više nego jednim rukopisom.

3. Neće se uzimati u obzir rukopisi koji nisu potpuni i oni koji nemaju srpske karaktere:ćčžđš.

Sve radove slati isključivo u elektronskoj formi na naš mail: world.media.team@gmail.com

Uz poslati rukopis, priložiti i osnovne podatke o autoru kao i broj fiksnog ili mobilnog telefona.
Sve dodatne informacije možete dobiti na gore navedeni e-mail .

Pridružite nam se i budite deo Književne omladine Srbije!
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 
Almin XI konkurs za najkraću kratku priču

Izdavačka kuća „Alma”, u saradnji sa „Beografitima”, organizuje XI konkurs za najkraću kratku priču. Šalju se do tri neobjavljene priče ne duže od 15 redova (900 znakova). Nema nikakvih tematskih ili žanrovskih ograničenja. Priče, odštampane u jednom primerku (pošto priče skeniramo, više nisu potrebna tri primerka), potpisuju se šifrom, a razrešenje šifre dostavlja se u zasebnoj manjoj koverti, gde se navode i osnovni podaci o autoru (datum i mesto rođenja, zanimanje, književni rad, saradnja sa časopisima, objavljene knjige, adresa, telefon, e-mail adresa…). Žiri će dodeliti I, II i III nagradu. Priče, potpisane imenom i prezimenom, mogu se poslati i elektronskom poštom, i u tom slučaju ne učestvuju u konkurenciji za nagrade, ali će biti objavljene u zborniku – ukoliko to svojim kvalitetom zavređuju.

Radovi se šalju na adresu:
„Alma”
Molerova 62-A
11000 Beograd

ili

izdavackakuca.alma@yahoo.com

Pošto veliki broj mejlova, iz nepoznatih razloga, ne stiže do nas, svima koji priče pošalju elektronskom poštom potvrdićemo da smo njihov mejl primili. Ukoliko vam ne odgovorimo, molimo vas da priče pošaljete ponovo.
Konkurs je otvoren do 1. septembra 2012. godine. Žiri će proglasiti pobednike 1. oktobra. Objavljene priče neće se honorisati.

Sve informacije o konkursu, nagradama, predstavljanju knjige i sl. biće objavljene na sajtu izdavacke kuce. Na ovom sajtu mogu se pročitati svi zbornici s prethodnih konkursa.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Konkurs za cetvrti “trifun dimic

konkurs za cetvrti medjunarodni festival poezije i kratke price “trifun dimic”,radove slati do 5. Oktobra 2012. Godine.

 a kategorije su,osnovci poezija,osnovci kratka prica,srednjoskolci poezija,srednjoskolci kratka prica,u kategoriji do 30 godina poezija,u kategoriji do 30 godina kratka prica. Radove slati do 5. Oktobra 2012. Godine na email stojan. Simic. Krpica@gmail. Com

da bi se negovalo knjizevno stvaralastvo dece i omladine ,i da bi se sacuvala uspomena na “trifuna dimica jednog od najvecih romskih pesnika u vojvodini koji je rodjen u gospodjincima, u srbiji,prema ideji i inicijativi i stojana simica krpice, uz podrsku mr jovana mihajila i mr nere legac rikic,u organizaciji scene svih kreativnih,(koja na nekonvencionalne nacine drzi knjizevne nastupe na svim mestima gde ima ljudskih bica,ssk,scena svih kreativnih,na kojoj mogu,ako zele,ali ne moraju, nastupati i pocetnici i oni sa sabranim delima,istaknuti i skrajnuti,na nacin kakvi su oni sami,samo bez vredjanja po bilo kojoj osnovi,bez upotrebe i zloupotrebe politike,moci,novca,seksa i nasilja).

cetvrti međunarodni festival za decu, srednjoškolsku,studentsku i omladinu do 30 godina “trifun dimic” objavljuje konkurs za literalne radove u kategoriji pesme i kratke priče i pozivaju se sva zainteresovana deca,srednjoškolska,studentska i omladina do 30 godina da svoje radove šalju na email adresu

stojan.Simic.Krpica@gmail. Com (koji imaju email adresu)

odnosno postom (obicnom,nemojte slati posebnom postom)

cetvrti međunarodni festival poezije i kratke price “trifun dimic”

(za konkurs) stojan simic krpica marka miljanova 18/39 novi sad republika srbija

ako imas email adresu,nepotrebno je da saljes obicnom postom,ako je nemas lako je otvoriti email adresu.

pravo ucešća imaju sva deca,srednjoškolska,studentska i omladina do 30 godina iz zemlje,iz zemalja bivse jugoslavije i sveta.

radove (do tri pesme,odnosno do tri price ) slati do 5. Oktobra 2012. Godine . U tri primerka(koji salju postom),(a u jedan primerak koji salju emailom) punim imenom i prezimenom učenika telefonom,emailom…za studentsku i omladinu do 30 godina ime i prezime,adresa,telefon ili email. I kratku biografiju.

potrebno je da ucesnici konkursa napisu u kojoj kategoriji konkurisu, a kategorije su,osnovci poezija,osnovci kratka prica,srednjoskolci poezija,srednjoskolci kratka prica,u kategoriji do 30 godina poezija,u kategoriji do 30 godina kratka prica. Radove slati do 5. Oktobra 2012. Godine.

dodela nagrada prvog medjunarodnog festivala poezije i kratke price e “trifun dimic” u oktobru 2012. Godine u novom sadu, u biblioteci stevan sremac.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Конкурс за песму о вину и љубави у оквиру Опленачке бербе - Културни центар Топола

РАСПИСУЈЕ

Четврти конкурс за најлепшу песму о вину и љубави у оквиру 49. Опленачке бербе 2012. године.

Право учешћа имају сви аутори који пишу поезију на српском језику. Једну необјављену песму откуцати у три примерка, потписати шифром и са решењем шифре у засебној, затвореној коверти послати на адресу:

Културни центар Топола

Булевар вожда Карађорђа б.б

34310 Топола

(за наградни конкурс)

Послати материјал се не враћа

Конкурс је отворен од 10. септембра 2012. године до 30. септембра 2012. године, а резултати ће бити познати 8. октобра 2012. године, о чему ће сви добитници бити благовремено обавештени. Послате песме су у конкуренцији за награде: Прва награда-вински краљ или краљица, као и друга и трећа награда.

Свечана додела награда је 14. октобра 2012. године на винском тргу у Тополи.

IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava Црвенка
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
BlackBerry 
Да ли је одређен узраст за конкурс?
« Poslednja izmena: 14. Sep 2012, 22:40:26 od Bez-imena »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
mob
Nokia 
ФЛЕРТ 2013

ФЕСТИВАЛ ЛЕПЕ РЕЧИ ТИТЕЛ – ФЛЕРТ 2013

(Друштво српско-руског јединства „Тител“)

поводом Европског дана језика организује за основце, средњошколце, студенте и остале грађане

Т А К М И Ч Е Њ Е

на српском и руском језику

У литерарном стваралаштву:
а)  слободне теме ( поезија и проза на српском и руском језику)

б)  теме из руске књижевности у писменим задацима, семинарским и дипломским   радовима (на српском и руском)

в) теме из српско-руских веза/преплитања (на српском и руском)

г) сатира (афоризми и епиграми на српском)

2.      У казивању стихова (рецитовању) на руском језику

Услови:

а)  учесници литерарног такмичења пишу на језику по сопственом избору,

б)  писане радове слати у рукопису, штампане на папиру или у електронској форми (мејл или ЦД),

в)  на раду написати име и презиме (за ученика/студента, назив школе/факултета са адресом, разред/годину, име ментора), адресу, адресу е-поште (мејл), и телефон,

г) у казивању стихова на руском могу учествовати само ученици и студенти,

д)  у пријави за рецитовање навести име ученика/студента, назив школе/факултета, разред/годину, име ментора, назив песме са именом аутора, контакт-адресу, адресу е-поште (мејл) и телефон,

ђ)  уз пријаву доставити снимак рецитације у електронској форми, на ЦД-у

е)  пријаве и радове доставити до 15. јуна 2013. на адресу: Српско-руско друштво Тител, 21240 ТИТЕЛ, ул. Книћанинова 2а, (за ФЛЕРТ) или на мејл: srdrustvotitel@gmail.com

ж)  за ближа обавештења обратити се на телефон 021/860-409 (Драган Колак), на наведени мејл

з)  проглашење победника и додела признања и награда на Европски дан језика (26. септембра) У Тителу, марта 2013. године
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
mob
Nokia 
Konkurs ,,Moravske tajne“

Književni klub ,,Dusan Matić“iz Ćuprije raspisuje knjizevni konkurs,,Moravske tajne“ za
- poeziju
- kratku priču
- aforizme

Radove u tri primeraka / aforizme od 10 do 15/ pod šifrom poslati na adresu
Milka Izogin
za konkurs ,,Moravske tajne“
ul. Kapetana Koče br.12.
35230 Ćuprija

Konkurs je otvoren od 1. februara do 1. juna 2013. god.

Posebno ce biti nagrađeni radovi diplomama
Bogomir Mihajlović
Bogoljub Bata Zderić / za glosu/
Sima Pandurović
Dusan Matić
Proglašenje pobednika i dodela nagrada je u zadnjoj suboti jula meseca 2013. god.
Srećno!

informacije na tel. 035/8473 234 Milka Izogin
064/ 207 85 29 Borisav Blagojević.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
mob
Nokia 
Konkurs za priču: Konstantinove vizije

Поводом обележавања јубилеја „Милански едикт 313 – 2013“ Нишки културни центар расписује

КОНКУРС ЗА ПРИЧУ

на тему

КОНСТАНТИНОВЕ ВИЗИЈЕ,

мистичне приче о слободи и вери

Услови конкурса:

1. Могу се слати само необјављене, оригиналне приче написане на српском језику или језицима са којих није потребан превод, дужине од три до тринаест картица (од 5400 до 23.400 словних знакова).

2. Примају се приче свих жанрова.

3. Сваки аутор може послати само једну причу.

4. Приче се шаљу електронским путем (Oткуцане у word-у) на адресу casopis.gradina@gmail.com или одштампане уз приложен ЦД на адресу: Нишки културни центар, (са назнаком - конкурс Константинове визије - ), Станоја Бунушевца, бб, 18000 Ниш.

5.  Уз причу пошаљите своју кратку биографију (једна картица) и своју фотографију (портрет, јпг формат, са резолуцијом добром за штампу).

6. Одабране приче биће објављене у књизи КОНСТАНТИНОВЕ ВИЗИЈЕ у Едицији Златни југ, без посебне накнаде. Ауторима прича припада по пет ауторских примерака. За три најбоље приче биће додељене и новчане награде:

Прва   80.000 динара

Друга 50.000 динара

Трећа  30.000 динара

6. Крајњи рок за слање радова је 15. мај 2013. године.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
mob
Nokia 
Nagrada „Miroslav Dereta“

Grafički atelje Dereta, u saradnji sa Gradskom opštinom Čukarica, raspisao je VIII po redu konkurs za dodelu književne Nagrade „Miroslav Dereta“ za najbolji neobjavljeni roman.

Konkurs je otvoren od 1. marta do 1. jula 2013. godine. Rukopise (odštampane, nikako na cd-u ili u elektronskoj formi), potpisane punim imenom i prezimenom, slati na adresu:
Grafički atelje Dereta
Vladimira Rolovića 94a
11030 Beograd
sa naznakom konkurs za nagradu „Miroslav Dereta“

Žiri će svoju odluku doneti početkom septembra. Nagrada koja se sastoji od povelje i novčanog iznosa biće dodeljena u decembru 2013. u okviru Dana opštine Čukarica.
Rukopisi poslati na konkurs se ne vraćaju.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
mob
Nokia 
Расписан други по реду књижевни конкурс КОНКУРСНО – 2013.

Расписан други по реду књижевни конкурс КОНКУРСНО – 2013.

Послати једну песму о Алкохолу (Пићу, Пијанству, Пићима, итд.) не дужу од 19 стихова, потписану пуним именом и презименом и адресом.

Могу учествовати сви из бивше Југославије (Македонија и Словенија са преведеном песмом).

Могу учествовати аутори / ауторице од 7 до 107 година старости.

Конкурс је отворен до 15. 8. 2013. године.

Песму послати како вам воља – у мејлу, word документу на: milosevicristic853@gmail.com.

Или поштом на:

Милош Ристић

Расадник 2, 15/24, 37000 Крушевац

са назнаком ЗА КОНКУРС.

 

Због повећаног интересовања за први конкурс одлучили смо да ове године удвостручимо буџет за награде:

I награда –      5,00 динара

II награда –     4,00 динара

III награда –    3,00 динара

 

ВАЖНО: Доделе награда неће бити.

Трима најбољим песницима / песникињама биће послате дипломе на кућну адресу.

Радове ће оцењивати Милош Ристић, дипломирани филолог српске књижевности и језика, песник и књижевни политичар.

Победници ће бити објављени 31. 09. 2013. године.

Срећно!
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 01:06:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.