Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:45:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 26 27 29 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako napraviti luk i strele  (Pročitano 220835 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Slazem se po vecini onoga sto si rekao ali ne moj da mi diras prepere .
Bolje deca da provedu napolje na svezem vazduhu sa svojim psima i sa lukom i strelom i da znaju da se snadju ukoliko im se bilo sta dogodi u zivotu nego da mi sede ispred televizije i igraju igre .
Ljubav prema prirodi i kampovanju moras da im usadis dok su mali dok ih interesuje .
Njima je sad omiljena igra da naprave svoje skloniste .

Pravi Dugack Luk i strela su mocno oruzije sa kojim moze da se ubije vrlo lako .
Moj je 180 cm dug i jedvo ga zapinjem izmedju nogu ,Max Domet mu je izmedju 150 do 180 metara.

Sto se tice lova nepotreban je kad postoji toliko restorana i kad je gotova hrana jeftinija od sveze.
Park iza moje kuce pun i zeceva i veverica i divljih guski ,labudova i patki bar tri vrste .
Na njihovu srecu niti sam ja zainteresovan da ih lovim a niti to zakon ovde dozvoljava .

Nego da se vratimo na temu .
Pravljenje primitivnog luka u 4 dela po desetak minuta .







IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Ma OK, slazemo se, naravno da je pametnije, zdravije i interesantnije boraviti u prirodi, nego buljiti u ekrane. A za prepere; imao sam u glavi one likove sto su napravili citavu tvrdjavu od kontejnera, oboruzali se automatima itd, opste ludilo; a i ostali, sve su to pogresne stvari, jer u slucaju kataklizme nema spasa; ali cak i da neki ljudi prezive, onda im je jedina nada zajednistvo i uzajamna pomoc, a ne uzajamno istrebljenje radi "prezivljavanja". Ljudi su zajedno jaci, a kao usamljeni lovci - tesko, tesko...  to je i nekada u sakupljacko i lovacko doba bilo veoma tesko i neizvesno.

Dobar ti je taj lukkad ima toliki domet, vise nego solidno! Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Smile

p.s: ne znam da li si u Beogradu; imam ja jedno mesto gde sa drugarima odem - to je neka vrsta "grada" u sumi, veoma interesantno, a za klince prava stvar (poseta  drugom "plemenu") Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Nisam ,moje selo je London ,al imamo zato puno parkova ,u mom iza kuce dozvoljeno je pecanje ali samo sportsko nije ti dozvoljeno da nosis ribu kuci . Ulovis pa pustis .
Inace parkovi su puni Labudova,pataka i gusaka ali ima puno letecih pacova-golubova i lesinara poput galeba,
Najveci mesozdar u Britaniji je jazavac . Zadnjeg vuka su ubili jos pre 300 godina .
A inace grad je pun lisica ,ona je ovde domaca zivotinja ,ne prodje dan a da ih ne vidis nocu kako prelaze ulicu ili se suncaju u basti ,kad ima sunca naravno ,ali ovi mladi lisicici su nocu glasni i pm.
Zato se ovde plase besnila i imaju kvarantin i mikrocipuju kucice kad ulaze u zemlju  jer lisica bi to ovde rasirila i zarazila ceo grad u roku od nekoliko dana bas kao u Pekicevom romanu "Besnilo".
Menja im se cud ,u zadnjih par godina sve je vise slucajeva da napadaju macke ,kucice pa i decu i nije to samo jedan ujed vec propisan napad ali sve su zasticene glupavim zakonom bas kao i slepi misevi i zabe.
Dok ne bude izbilo neko sranje poput besnila za koga inace lek ne postoji .
a onda bogami bice vrlo zajebana situacija .
Jer samo u Londonu ima preko 10 hiljada lisica a ovde ih svaki grad ima i postaju sva vece i vece
jer nemaju prirodnog neprijatelja i nalaze hranu mnogo lakse nego u prirodi.

Yes, urban foxes are getting bigger... and more - Daily Mail
www.dailymail.co.uk/.../Foxes-getting-bigger--deadly-Marksman-cul...

Lov Lukom i strelom je zabranjen u UK , Strogo dakle u Metu .
Inace moj Luk je 180 cm prilicno je tezak za zapinjanje  46 pounds je povlaceca tezina ali je nikad nisam koristio vise od 32 jer iskreno nemam gde .Inace moje drvene strele su 67 grama po komadu sa ostrim celicnim vrhom .
Moja mladja cerka koristi kompaund oko 20 punds i karbonske lake strele aluminijumski vrh ,uopste nemaju snagu to jest propisan domet .Inace planiram da narucim jos teze sa aluminijumskim telom jer im se vrh lako odvija i moze da se menja po potrebi .
U pet zemalja se sada pravi tradicionalni dugi luk i trziste je prilicno jako,cena im uopste ne pada .
Nemacka ,USA ,UK ,Madjarska i Kina .
Interesuje me ako neko ima kontakt ili adresu ili ime proizvodjaca za
Mongolski kratak luk za konjanika I Japanski tradicionalni samurajski Luk .
Oni se znatno razlikuju od nasih evropskih i po obliku I po drvetu i po metodi pravljenja .
« Poslednja izmena: 02. Feb 2013, 03:53:45 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
JA sam kao mali pravio od bagrema luk i od nekog kanapa, mnogo je dobro to bilo
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
27 sarana sa lukom i strelom u desetak minuta

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
I sta uradi sa tolikim saranima  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Mislim da nece imati problema sa prodajom sarana ili kako ga ovde zovu Carp ,
svi jedu tu ribu covek caskom napuni zamrzivac .
Ja voleo bih stvarno da probam ribolov sa lukom i strelom ili sa bacanjem mreze ,
nisam samo siguran da je to legalno kod nas u Srbiji .
Trebalo bi biti ,ipak su to stari lovacki alati .
Bez mamca i bez udice opet je to ribolov ali pitanje je da li je pokriveno obicnom dozvolom.







IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Riba je inace izlovljena po svetu, treba loviti samo koliko da pojedes kad ti treba  Smile , ali, da ne idem u off, ovaj nacin ribolova je ocigledno veoma efikasan ! Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Ma ne offujes ,slobodno pricaj odrzavaj temu ,

Kolicina divljaci zavisi od zemlje do zemlje od terena do terena ,
Treba znati ivicu sume gde izlaze ujutro ili predvece da pasu ,treba znati gde su pojila ,a i nasi lovci obicno imaju strazare u blizini mesta gde ih hrane preko zime tako da ih u sustini navikavaju i treniraju da se vrate na to mesto. Sto se tice fazana njih bar u mom delu Srbije ima koliko hoces .
Neko mi je cak rekao da ih lovi sa udicom na kukuruz ,ako mu je verovati ?

Ja nisam za lov ali ako se nesto dogodi nije lose kao zadnja opcija ,do tada vazno je vezbati i imati praksu ,
kretanje ,orjentacija ,cekanje ,mamci i preciznost gadjanja .

Naravno Ameri se previse zanose sa opstankom i lovom i svi kupuju oruzija za svaki slucaj ,jer ako se nesto dogodi  oni ce kao pobeci iz grada u sumicu i tamo ce moci da zive tako sto ce loviti divljac ,
U Newyork-u ima 20 miliona ljudi 80 % naoruzanih ,oni maksimalno imaju rezerve hrane samo za tri dana ,nestane li goriva ili struje ili vode sjebani su .U celom Newyorku  sa okolinom postoji dva miliona jelena i srna ,oni bi to spickali za dva meseca najduze .

Po uzoru na Dejvida iz Pathfindera cisto iz zezanja ,gledam da kombinujem pracku sa gumenim kajsevima sa masinicom za pecanje ,nisanom i modifikovanom grafitnom strelom (drvene,fiberglass i aluminijumske nisu bas prakticne za ovo ), za ribolov nema potrebe za dugi luk ili samostrel. A kad treba za drugi teren masinica vrlo lako moze da se otkaci i umesto strele kao municiju moze lako se koriste celicne kuglice velicine od 6 do 9 mm.
Ovo je mnogo manji i kompaktan pribor , lako nosi ,nije upadljivo ,brze je za upotrebu i daje vise opcija za sve vrste terena za ribolov je dovoljna samo jedna strela za neizmenicnu upotrebu .Grafitne strele kao i aluminijumske imaju lako promenljivi vrh zavisno od divljaci ,dok su drvene fiksirane a fiberglass se sa vremenom krive ,zbog toga i jesu najjeftininije .

Smile Smile
« Poslednja izmena: 28. Feb 2013, 14:41:54 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Sve si prostudirao! Smile Smile Smile Smile
A u New Yorku je uvek na ivici pakla Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 26 27 29 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 02:45:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.