Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:10:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 27 28 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako napraviti luk i strele  (Pročitano 220278 puta)
Udaljen sa foruma
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
i, dokle smo stigli drugari? :D
izvrsio sam malo istrazivanje:
- skije od 2 metra se mogu kupiti za 200-500 dinara
- bukva za rajzer - kod kante za dz
- sajla. . . .  (????)

ali meni treba crtez.  ima li neko mozda tehnicki crtez za ovakav luk, i od cega biste vi napravili tetivu?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

7446933_.jpg
(466.67 KB, 1879x1409)
7520438_.jpg
(684.11 KB, 1832x3264)
7623411_.jpg
(284.3 KB, 1879x1055)
7723861_.jpg
(643.5 KB, 1879x1055)
7744523_.jpg
(645.25 KB, 1879x1055)
74469330.jpg
(435.4 KB, 1879x1409)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 174
OS
Windows
Browser
Chrome 29.0.1547.66
Evo mozda ce ovo biti od neke koristi.
Davno sam ovo pronasao na netu. Ako ima neko bolje crteze bilo bi lepo da podeli sa nama.




A na ovom linku imas sve lepo objasnjeno i na kraju imas crteze kojemozes da skines
http://www.instructables.com/id/Make-a-takedown-bow-from-skis/?ALLSTEPS
« Poslednja izmena: 16. Sep 2013, 22:01:09 od goranmbre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
ovo je super hvala puno - samo sto cu ja lamelirati drvo u suprotnom smeru

evo sam napravio i krojne sablone - mogu biti korisni i vama

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ftg9.jpg
(79.78 KB, 800x541)
1A1.jpg
(308.04 KB, 1947x2251)
*
Desktop.rar (373.89 KB)
« Poslednja izmena: 30. Sep 2013, 15:21:24 od Krompir-XY »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Citat: Krompir-XY link=topic=330090.  msg11231415#msg11231415 date=1380546874


evo sam napravio i krojne sablone - mogu biti korisni i vama



Da li su mere na ovom crteye u centimetrima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Krompir-XY  svaka cast  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9
Browser
Safari 537.71
mob
I-mate 30 Pro
Imas za 50tak eura...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 


Imas da kupis specijalan konac za tetivu tvog luka pa ga lepo upredi i napravi omce a onda ga namazi da ga zastitis od vremenskih uslova . Ja kupujem za svoj luk vec napravljene tetive iz Madjarske kostaju po 4 do 8 evra zavisno od duzine a imaju i u razlicitim bojama .Ali uvek imam u svom rancu rezervno klube konca za strele i klube konca od kelvara koje je malo skuplje ali i jace i moze da se koristi i za zamke i za pecanje ili bilo sta .
U stara vremena u Mongoliji se tetiva pravila od konjske grive ili repa a u Japanu i od zenske kose .
Je kupujem preko e-bay najeftinije je ,

Google
Imas Dve prodavnice sa pristojnim cenama ,ovde su ti gotovi produkti , 
ARCHERY SUPPLIES DIRECT LTD ne znam im web site trebas da potrazis sam.

A ovde dole imas da nadjes konac ,pera ,drvene stapice za strele i sva druga mala pomagala .
 www.RichardHeadLongbows.com
« Poslednja izmena: 27. Okt 2013, 22:11:20 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.131
Jel znate mozda gde mogu da nabavim polovan luk (kod nas u Srbiji) da li mi treba dozvola za drzanje luka kuci tj jel moram da se javim u SUP tj da prijavim da imam ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 13
Zastava Beograd
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Odlična tema, odavno želim da napravim dobar i jak luk, ali ne verujem da ću skoro pokušati da to zaista i uradim. Problem je što sam ja prilično "picajzla" tj. volim kada nešto radim da to bude odrađeno ne samo maksimalno kvalitetno, nego da to i na estetskom nivou izgleda profesionalno. Što se tiče drveta, nemam ni iskustva, a ni potreban alat da bih lepo i dobro napravio luk, a osim toga čitajući ovu temu i sve što sam našao na WEB-u o pravljenju lukova shvatio sam da tu ima baš dosta toga što treba prvo teorijski naučiti, a kasnije i u praksi uvežbati i primeniti.

Najviše sam o pravljenju lukova teoriski naučio gledajući ova 4 video snimka:


Pravljenje primitivnog luka u 4 dela po desetak minuta .


Te iste snimke video sam ovde na temi i početkom 2012. godine, tada sam se bio prilično naložio da pokušam da napravim sebi jedan dobar luk. Krajem leta 2012. čak sam obilazio obližnje šumarke na kilometar - dva oko moje zgrade nadajući se da ću naći neko dobro i ravno stablo 10-ak cm u prečniku, koje bih mogao iskoristiti za pravljenje luka i sve se na tome završilo. Prvo shvatio sam da ne znam ni koje konkretne vrste drveća sam gledao, a samim tim ne znam ni kolko je to drveće  pogodno za luk. Ukratko bilo bi mi žao da posečem drvo i da ga onda upropastim i da ništa ne uradim.

Već sam se bio u priličnoj meri pomirio sa idejom da nikada neću napraviti dobar luk, razmišljao sam kako bi bilo dobro kada bih imao mogućnost da gledam uživo kako to radi neko ko ima znanja i iskustva, neko sa kim bih imao mogućnost da porazgovaram i da mi pomogne u stvarima koje mi se i posle gledanja tih snimaka i dalje čine komplikovanim i za mene nedostižnim.

Pre mesec dana našao sam 5 snimaka koji su još mnogo bolji i detaljniji od pomenutih 4 ovde već postavljenih snimka. Snimljeni su na seminaru o pravljenju lukova i step by step prikazuju kako iskusan majstor lukar pomaže polaznicima seminara da naprave sebi dobre lukove od kvalitetnog hikori drveta u stilu lukova severno-američnikh indijanskih plemena (to bi bila prava stvar za mene):











Eh kad bi još bilo ovako nešto i kod nas u Srbiji, to bi bila prava stvar. I onda 15. maja pročitam u časopisu Kalibar da je upravo takav seminar održan kod nas po prvi put 26. aprila ove godine u kampu prirode: Zasavica u Mačvanskoj Mitrovici.  Smile  Šteta što sam to saznao nepunih mesec dana po održavanju seminara. Sada bar znam da se takve stvari održavaju i kod nas, ovaj seminar je bio potpuno besplatan, ali ja bih ga vrlo rado posetio i kada bi se za to plaćala razumna kotizacija:



Nadam se da ću sledeći put na vreme saznati za ovako nešto.
IP sačuvana
social share

American Native Cheyenne name, means - wielding a dull knife
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.115
znate kako, ja razmisljam da napravim sebi dva tri razlicita luka i samostrela, jedina stvar je pitanje materijala, konkretno vrste drveta i da li se za neke stvari moraju spajati razlicite vrste drveta kao sto je prikazano na mnogim video klipovima vezanim za samostrele i lukove. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 27 28 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:10:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.443 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.