Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:16:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 25 26 28 29 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako napraviti luk i strele  (Pročitano 221529 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Ja na strelu uzmem istavim nekako ČELIČNU ŽICU.  A čeličnu žicu ili neki jači metal istucam čekićem i brusilicom zaoštrim i probao sam sa nekim najobičnijim luko da ubodem u drvo i uspeo sam. Pokušajte uspeće 1000%  :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
super su vam lukovi pokušavam da ih pravim sa improvizovanim lukom sam bio ubio fazana
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Ja imam dugacki tradicionalni engleski luk za lov od 180 centimetra ili 71" koji je mesavina tri razlicita drveta ,
Pritisak na povlacenju mu je 23 kilograma ili 46 Pounds . Domet je izmedju 150 do 180 metara .

Luk uvek treba da bude u horizontalnom polozaju i nikada ne treba da se oslanja vertikalno a specijalno kad se kanap zateze to jest kad se stavlja omca .Luk se zateze ali se nikada ne puca na prazno jer kad nema otpora od strele onda slabi .

Za strele koristim Amex 30" inca ili 80 centimetra ukupne duzine sa trostrukim perom i celicnim vrhom 4 cm
koji je inace zabranjen u nekim zemljama poput Australije.

Moj drugi luk za vezbanje je industrijski Recurve metalni crne boje" Pathfinder"od 130 centimetra koji mogu da sklopim po potrebi ,Pritisak je svega 10 kg ili 20 pounds ,vrlo je brz i lak za upotrebu .
Za strele koristim 65 centimetra polikarbonatne sa trostrukim perom i aluminijumskim vrhom .
« Poslednja izmena: 03. Jan 2013, 02:47:34 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
Људи па ви сте уметници мајке ми :) Ја бих волео да правим нешто овако,јер стварно волим лукове(првенствено због Леголаса из Господара Прстенова) ту ми је то и почело :) Хтео бих да правим,али осећам да сам исувише неспретан(мада је то слаб израз) за овако нешто :D Велики поздрав из Пирота свима  :flower:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Lov na srnu sa kucno/rucno napravljenim dugim lukom. Perfektan udarac tacno pozadi ramena/plecke srne,
stvarno sam iznenadjen da je strela skroz prosla . Kupio sam 12 ovakvih vrhova sa sirokom lovackom glavom
sve tri ostrice na vrhu glave su poput zileta ,na zalost ne smem da ih koristim za lov ovde u Engleskoj jer zakon to vise ne dozvoljava .



Lov na divljeg vepra ,udaljenost oko 20 metara ,kao sto vecina lovaca zna ,sve je u cekanju .




WarThog lov na pojilu u Juzno Africkoj republici .  Njegov luk je previse glasan . Dobar ulov .




Ovo je pogresno iz nekoliko razloga ,Jadan mali meda ,bas mi se smucilo kad sam cuo kako place od bola .
Glupi Hill Bili  i njegovo ubistvo  ,kakav dzovan ,da ga vidim gadjao bih ga strelom u dupe ,pa u srce .
Gadjati mladu zivotinju koja nije dostigla svoj potencijal  je greh ,
gadjati zivotinju cije meso nije jestivo je greh .
Gadjati retku zivotinju samo za sport je primitivizam i ja sam licno protiv toga .
Grdan mladi crni meda navukli su ga sa krofnama djubrad
 izgleda da mu je ovo bila prva samostalna sezona bez majke .

« Poslednja izmena: 29. Jan 2013, 02:14:36 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
kako bih sve ove testosteron mangupe što ubijaju zivotinje sa bezbedne udaljenosti bacao lavovima.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Ne slazem se sa ubistvom zivotinja za sport ,
Za opstanak mozda Zec ,Fazan, Divlja Curka ,Divlja Guska ili Patka i Riba .

Ali sto se tice udaljenosti pa ovi sa vatrenim oruzijem su na mnogo bezbednijoj udaljenosti.
Za svakog strelca sa lukom postoji bar 10 hiljada sa puskom ,to je skromna razmera .

Ovom sto je ubio medveda ,slazem se, treba mu odseci muda .


Laku Noc
« Poslednja izmena: 29. Jan 2013, 04:03:49 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.56
čemu luk i strela u lovu ? totalno nemoralno. ili su samo survajving ložane. čudi me da nisu slikali svoje berger noževe i survajving kitove.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Da , veruje se da strela nije humana dovoljno poput metka ?
Duze treba zivotinji da umre ?

Kao izvidjac od pre jedno 35 godina i ljubitelj prirode i kampovanja i pripadnik ZRS ili Zombi Istrazivackog Drustva sto je sinonim za svaku mogucu katastrofu koja moze da zadesi ovu planretu Dugacki luk je samo jedan mali deo arsenala koji ima svaki preper . Naravno sluzio sam armiju i znam da rukujem vatrenim oruzijem i privatno imam dozvolu za pistolj ali to nije to .
Dugacki Luk je vise od simbola, to je prvo savremeno projektilno oruzije koje je pomoglo ljudskoj rasi da prezivi
u ledenim prostranstvima i  prostranim stepama gde nije bilo puno zelenisa gde je lovac mogao da se sakrije .
Bez te prednosti ljudska rasa bi izumrela bas poput neandertalaca .

Kao sto rekoh u lovu ,za svaki luk i strelu postoji bar 10 hiljada vatrenih oruzija .

Nisam vegeterijanac ali nisam bio u lovu vec samo praktikujem gadjanje u metu .
Moje cerke se takodje bave streljastvom .

Svaki covek treba da ima po neki hobi .
Lepo je odrzavati ta stara znanja oko pravljenja oruzija i koriscenja alata,
sklonista i vatre.
Mislim da vecina ljudi na neki nacin prizeljkuje taj prost nacin zivota
uopste ne shvatajuci koliko moze biti tesko ako neznas osnovne stvari.
Nije lose provesti nedelju dana u divljini sa osnovnim stvarima izlozen elementima ,
vise covek ceni posle ono sto ima .

Postoji tu i popularnost za mladje eneracije preko medija u filmovima i serijama poput
"Hunger Games" ,"The Walking Dead" i "Arrow" i "Robin Hud".
Ali Naravno u svima njima u vecini slucajeva glavna meta je ljudsko bice .





« Poslednja izmena: 29. Jan 2013, 23:00:50 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Siguran sam da bi se  pola ovih govnjara sto upucavaju ove namestene zivotinje i loze se na namestene tv emisije o prezivljavanju, pogubilo posle prva tri dana u nekoj pravoj, cak veoma obicnoj divljini, a o zabacenoj gustari, dzungli ili kamenitoj pustinji, da ne pricam.
Jedno je gledati to na tv i verovati da je to tako stvarno, a sasvim je nesto drugo kad ti stomak zakrci...  najosnovnije je poznavanje biljaka (ako ih uopste ima), a hvatanje zivotinja nekim improvizovanim oruzjima? pa, to je uglavnom "sanjaj marelo" tj. veoma tesko i iscrpljujuce. Zivotinje nas uglavnom osete pre nego mi njih spazimo i gotovo da je nemoguce za coveka iz civilizacije da u divljini ulovi neku vecu lovinu. Mislim, moguce je ali bi umro pre toga od iscrpljenosti progoneci zivotinju ili od gladi, cekajuci da mu zivotinja dodje na nisan i u domet. Tako da je poznavanje biljaka od sustinske vaznosti, a potom dolaze kojekakve gliste, i ostale ljigave zivuljke. Naravno voda je na prvom mestu... no da ne skrecem sa teme...

Ovaj sto je ubio malog medveda, to je djubre sadisticko i nista vise, smrad obicni Smile Smile Smile

A i ti prperi, tu je isto Bog reko "laku noc!"
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 25 26 28 29 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:16:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.