Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:05:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 24 25 27 28 ... 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako napraviti luk i strele  (Pročitano 221942 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Posle duuuge pauze, eto mene opet u sumi - ovog puta napravih primitivnu strelu od zove Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

BaGepVonSas7jun12 003s.jpg
(217.18 KB, 768x1024)
BaGepVonSas7jun12 005s.jpg
(158.24 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 13.0
Tema je odlicna. Svaka cast ljudi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
tema je predivna, i super je sto ima toliko ljudi koji se interesuju.  .  .  od mene uskoro stizu slike lukova koje krecem da  radim.   U pitanju su dugacki lukovi, jedan od divlje tresnje, jedan od bagrema(piramidalni).   isto tako cu raditi i jedan od skija(zvuci zanimljivo, mada ja volim tradicionalne lukove) pozdrav svima
« Poslednja izmena: 07. Jul 2012, 20:11:43 od zarg_nevski »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
samo napred  Zarg_nevski  Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 1800
Posle duuuge pauze, eto mene opet u sumi - ovog puta napravih primitivnu strelu od zove Smile Smile

Fino izgleda  Smile

Jel zova iznutra šuplja ili je puno drvo?
I kakva je ovako za rad? Mekano drvo, tvrdo, fibrozno?
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
qcko druze, zovu sam upotrebio samo zato sto nista ravnije nisam nasao u toj sumi (Ada Ciganlija - vlazna dzungla, puna insekata, visokog drveca sa plitkim korenom, koje cesto istruli pa zna da padne kad je jak vetar, gomilom zbunja i kopriva...). Zova je suplja i zato odlicna za pravljenje nekih muzickih duvacih instrumenata (kaval, shupeljka, samponja i sl.), a za strele i nije nesto. Posto ja ovo sve radim na bazi eksperimenta u smislu prezivljavanja, onda koristim materijal koji je zgodan i nadje se na licu mesta - pitanje je da li ce to sve funkcionisati i koliko. Do sada sam nasao drvo za luk, takodje je zova, ali je deblja i tada njena supljina bude manja (interesantno). Najveca supljina je kod grana debljine prsta, rekao bih, dok je kod ovakvih koje sam uzeo za strelu, ta supljina opet manja (nekih 2-3mm otprilike). Drvo je fibrozno (mislim, ima uzduzna vlakna, ako to znaci to), nije bas savitljivo i nije snazno. Kod strele ta supljina predstavlja problem jer ako bi da uglavim neki kameni ili metalni ili stakleni vrh (zavisi sta pronadjem), postoji opasnost da od udarca strela pukne po duzini - rascepi se. Moze i vrh da bude samo ostro i brzo zasecena grana sa jedne ili pak sa obe strane (tada dobijemo dva zubca). Sada se ta grancica susi, pa cu da vidim sta dalje.

Tema je veoma interesantna, zato ako neko nesto radi, bilo sta; od ovakvih prostih eksperimenata poput mojih, pa do ozbiuljne gradnje, neka samo postuje svoj rad, fotke i komentare.

Ziveli  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 1800
Citat
Drvo je fibrozno (mislim, ima uzduzna vlakna, ako to znaci to)

pa dobro sva drva imaju uzdužna vlakna naravno, pogrešno sam se izrazio, htedoh da pitam da li se lako otkidaju ta vlakna a da se ne pokidaju... znači ipak je krto drvo čak i kod mlade grane, nije savitljivo, to me je zanimalo.  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Donekle savitljivo, ali granica nije velika! Kad se osusi verovatno je jos krtije Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.94
pozzz svima ja imam nekog iskustva sa lukova za obziru na  to sto sam jos decak moji lukovi su pravljeni on jasena i leske  :D prvo uberite drvo  koje bi bilo odgovarajuce(jasen,leska,brest,bagrem)velicine 1,70 morate da ga savijete pa da ga ostavite 5-10 dana da se susi.  kada se osusi trebate iseci malo krajeve da kanap neklizi,ondazavezite kanap u tri cvora.  .  .   :D :D :D :D :D :D :D :luk je kako bi neki rekli manifik                           :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Ajde, ce probam jednom! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 24 25 27 28 ... 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:05:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.18 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.