Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 25 26 28 29 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Epidemija malih boginja u Srbiji, hiljade zarazenih, 10+ mrtvih  (Pročitano 85215 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Autizam je genetska bolest... ergo.. ako si imao malo sasavog rodjaka, moguce je da ce ti i dete biti sasavo...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
mob
Nokia 6630, valjda
Meni sestra od tetke autistichna...

ne moz objasnish ljudima da je genetski... prilikom druge trudnoce svakih dve nedelje na genetsko ispitivanje ploda...

Al, to je od vakcina... i sorosha...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 544
Autizam je genetska bolest... ergo.. ako si imao malo sasavog rodjaka, moguce je da ce ti i dete biti sasavo...
Tipično eugeničarski.
Još da objasniš da li je koegzistencija u smislu suživota sa mačkama, kao i njhov odgoj i ulaganje u iste takođe problem genetike ili je samo stvar fešn detekšna, turbo dizel indžekšna, odnosno posrnulog društva i civilizacije?

Kada kažeš da je nešto "genetska bolest", to ne znači da se isto stanje prenosi sa kolena na koleno. U stvari, u vrlo malom procentu se to zaista dešava. Geni imaju sposobnost (de)aktivacije nekim uticajem iz spoljašnje sredine, tako da, ako ti imaš gen za stvaranje alternativnih porodičnih zajednica (u tvom slučaju žene(?) i mačke), to ne znači da si ti bila predodređena genetikom za takve društvene akrobacije (predispozicija i predodređenost nije isto).

U ovom slučaju, ako neko ima gen koji vuče za sobom predispoziciju za razvoj autizma, to ne znači da će ta osoba nužno biti autistična. Autizam je pre svega stanje izazvano spoljnim faktorima ali i genima na koje se deluje preko nekog uticaja iz spoljašnje sredine.

Gde su svi ti autustičari od 50, 60, 70 godina? Ako je to sve genetika, kako to da su u SAD tek poslednjih godina počeli da otvaraju odeljenja za autistične poremećaje na psihijatriji?

Dr. Robert Sapolsky
Dr. James Gilligan
Dr. Gabor Maté
Richard Wilkinson


p.s. Naravno, verovatno je i pre 300 godina bilo slučajeva autizma, ali je to bilo toliko retko da se smatralo statističkom greškom.
« Poslednja izmena: 08. Jan 2018, 15:28:50 od 8Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Pre trista godina?
Tad su ludake lecili batinama
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
informacija koju covek preko organizma dobija tokom zivota je zapisana u genima...

tehnicki receno svaka bolest je genetska...

to je kao da kazes da je automobil u neipravnom stanju zbog mehanickog kvara...

ne moze ni da bude nista drugo nego genetska...

inace ako su allmighty doktori utvridili da je genetska sto nesto ne urade sa tim...

umesto sto lepe etikete...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
kako vidim ove sektase i domace izdajnike i fasiste koji sire propagandu o stetnosti vakicina
jos uvijek niko nije povjesao....


sve to treba povjesat..bez imalo samailosti..sem u slucaju ako se radi o samilosnom hitcu ....

salim se ja malo....ali racumete sta ocem da kazem...

roditelji te jadne djecice trebaju da nadju neku advokatsku kucu..i da lijepo 'grupno' tuze svu tu fasisticku gamad...
i da im uzmu svaki euro cent koji su dobili za najprljaviji posao za koji sam ja ikad cuo...


to treba zaustaviti pod hitno....
nuznom silom.... ako treba....
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 544
kako vidim ove sektase i domace izdajnike i fasiste koji sire propagandu o stetnosti vakicina
jos uvijek niko nije povjesao....


sve to treba povjesat..bez imalo samailosti..sem u slucaju ako se radi o samilosnom hitcu ....

salim se ja malo....ali racumete sta ocem da kazem...

roditelji te jadne djecice trebaju da nadju neku advokatsku kucu..i da lijepo 'grupno' tuze svu tu fasisticku gamad...
i da im uzmu svaki euro cent koji su dobili za najprljaviji posao za koji sam ja ikad cuo...


to treba zaustaviti pod hitno....
nuznom silom.... ako treba....

bobak, mnogo si mi se rasrdio. E, a jel modu tebi da se oblate roditelji dece oštećene vakcinama, pošto niko drugi ne želi tu odgovornost, a ti deluješ kao osoba koja se razume u ovu problematiku, pa pitam...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
Чекај, јеси ли ти заиста имбецил или ти је само досадно код куће па тролујеш?

Шта ти значи то глупо питање, зашто свакога ко сматра да је вакцинација исправна и обавезна смараш да "преузме одговорност", каква одговорност, какве везе има било који обичан грађанин са одговорношћу за обавезну вакцинацију?

Мислим, је л' ти заиста не знаш одговор на питање ко је одговоран или ти је то просто реченица коју понављаш као навијен?

Ако те држава натера да се вакцинишеш, па држава је одговорна ако ти та вакцинација изазове аутизам. Је л' то нешто ново, незабележено, непојмљиво твом мозгу? Ако те држава осуди на казну затвора, онда је та иста држава и одговорна ако се испостави да си невин робијао. Ево, сад сам чисто из досаде погледао, само у првој половини 2017. је 170 случајева пресуђено у корист невино осуђених и исплаћено им је из државне касе 14 милиона динара. Значи, постоји, тужиш државу, поднесеш доказе или недостатак доказа и држава мора да ти исплати што те је здравог и правог држала у притвору.

По чему се разликује случај са вакцинама?

Аааааа, да. Не постоје никакви докази да вакцина изазива аутизам. Е, јеби га. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Citam pre neki dan Beogradske opstinske novine iz tridesetih godina... jedan od stalnih clanaka koji se ponavlja je vakcinacija, obavezna vakcinacija, protiv difterije. Zabrinjavajuce je da su ljudi pre 80 godina bili razumni, iako je tada zdravstvo bilo daleko zaostalije i vakcine daaaaleko losije... Ali je stalno gurano, verovatno zato sto u nastavku ima i ispitivanje kako su ziveli radnici tih godina... porodica 4 clana: majka, otac, odojce od 6 meseci i ocev brat; ukupno su izrodili 5 dece, od kojih 4 nije prebacilo ni 5 godina,  zive na po kg hleba i nesto salate u prostoriji 3x2m i 1.8m visine... na kraju istrazivanja od 28 dana stoji da i odojce... umire od proliva...

E, sad... kapiram da ovi antivakseri onanisu na to...

Citat
Tipično eugeničarski.
Još da objasniš da li je koegzistencija u smislu suživota sa mačkama, kao i njhov odgoj i ulaganje u iste takođe problem genetike ili je samo stvar fešn detekšna, turbo dizel indžekšna, odnosno posrnulog društva i civilizacije?

Ne, npr. ja ne mislim da si ti genetski moron, ali je tvoj kompleks intelektualne inferiornosti neizleciv. Pravi moroni bar imaju razlog za svoje ponasanje. Ti vec ne.
« Poslednja izmena: 12. Jan 2018, 23:28:23 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 544
Чекај, јеси ли ти заиста имбецил или ти је само досадно код куће па тролујеш?
Imbecilu, zašto se opet projektuješ?

Citat
Шта ти значи то глупо питање, зашто свакога ко сматра да је вакцинација исправна и обавезна смараш да "преузме одговорност", каква одговорност, какве везе има било који обичан грађанин са одговорношћу за обавезну вакцинацију?
Pa nemoguće da niko neće da preuzme odgovornost u državi za proceduru koja je obavezna? Ako neće "stručnjaci", ko hoće?

Citat
Мислим, је л' ти заиста не знаш одговор на питање ко је одговоран или ти је то просто реченица коју понављаш као навијен?
Ne znam, odgovori mi!

Citat
Ако те држава натера да се вакцинишеш, па држава је одговорна ако ти та вакцинација изазове аутизам.
A država donosi zakone pod pritiscima multinac. korporacija koji su u suprotnosti sa Ustavom reoublike Srbije.
Vidi, tupko, ja ne sklapam ugovor, odnosno ne dajem saglasnost pri vakcianciji ni sa kim, pa ni sa državom, kao npr. pri operaciji slepog creva, mene vakcinišu ljudi sa imenom i prezimenom kojima sam poverio svoje zdravlje.
Valjda je poenta da do problema ne dođe, kada se desi problem, pojeo vuk magarca.

Citat
Је л' то нешто ново, незабележено, непојмљиво твом мозгу? Ако те држава осуди на казну затвора, онда је та иста држава и одговорна ако се испостави да си невин робијао.
Nije to isto, munogose. U ovom slučaju se radi o grešci, a u slučaju prisilnog vaksinisanja se radi prisiljavanju na ruski rulet.

Citat
По чему се разликује случај са вакцинама?
Vrhunski genije.
Citat
Аааааа, да. Не постоје никакви докази да вакцина изазива аутизам. Е, јеби га. Smile
  Pa, sad, nije samo autizam problem, idi na sajt alias i kucaj vakcinu po izboru.
https://us-east-1.tchyn.io/snopes-production/uploads/2016/03/dtap-autism-insert.jpg

Citam pre neki dan Beogradske opstinske novine iz tridesetih godina... jedan od stalnih clanaka koji se ponavlja je vakcinacija, obavezna vakcinacija, protiv difterije. Zabrinjavajuce je da su ljudi pre 80 godina bili razumni, iako je tada zdravstvo bilo daleko zaostalije i vakcine daaaaleko losije... Ali je stalno gurano, verovatno zato sto u nastavku ima i ispitivanje kako su ziveli radnici tih godina... porodica 4 clana: majka, otac, odojce od 6 meseci i ocev brat; ukupno su izrodili 5 dece, od kojih 4 nije prebacilo ni 5 godina,  zive na po kg hleba i nesto salate u prostoriji 3x2m i 1.8m visine... na kraju istrazivanja od 28 dana stoji da i odojce... umire od proliva...
Ne prdi.

Citat
Ne, npr. ja ne mislim da si ti genetski moron, ali je tvoj kompleks intelektualne inferiornosti neizleciv. Pravi moroni bar imaju razlog za svoje ponasanje. Ti vec ne.
: )) nešto mnogo daješ prostora "genetskom moronu" i mnogo si mi se uzjebala : ))
Pa kada lupetaš kao pravi eugeničar, a veze sa genetikom nemaš, čula mačkarka sa frazu "sve je genetika", pa se sada trsi... ne ide to tako. Nisu geni ono što ti misliš, uostalom, nauka danas poznaje dobro samo jednu trećinu genoma, o drugoj naslućuje, a o trećoj pojma nema.
Ali, ti si ideolog, ti nisi baš bistra osoba, svoju intelektualnu skromnost, kao i svaki ljudski škart skrivaš iza sile, samo to vam je ostalo, a stvari će se promeniti.
« Poslednja izmena: 12. Jan 2018, 23:35:49 od 8Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 25 26 28 29 ... 80
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.