Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto su crtani junaci važni za odrastanje  (Pročitano 53910 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Nokia Neka stara nokia
Jao,Cipelici,pa bananamen,pa Linea i gustav,
neprevazidjeno...


a sad vidim gledaju one glavate...nisu barbike,nego one sto su ih barbike tuzile nedavno...pa neke winx,sve debilizmi...

IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pepeljuga kad bi zhivela u Beogradu 2009.-e vecheras bi zapalila sa ortakinjama u Stefan Braun.

Snezhanu patuljci prime golu i bosu, daju joj stan i hranu, ona tu malo pospremi po kuci i posle je izbalavi neki punishic tatin sin i dovidjenja patuljci ... vidimo se u drugom zhivotu.
Pouka je da su ruzhni ljudi zli (mada nije skroz pogreshna), i da ti mozhesh biti pametan, ljut, stidljiv, srecan, glup, alergichan ... potpuno nebitno, bitno je da si lep. Sad kad prochitam svoju rechenicu ... pa i jeste dobra pouka. Smile

Lepotica i zver je bajka za primer.

lijepo se nasmijah Smile

ali ima tu jos jedna stvar...
svako vidi ono sto zeli Smile

sve sto vidimo mi filtriramo kroz vlastiti sud i dozivljaj...dakle,to ti je sve po principu "lopov u svakome vidi lopova"...
"prljav i pokvaren" um tesko da ce vidjeti ljepotu i u zalasku sunca Smile

djeca su vec nesto drugo...
ali ko bi od nas,starih i okostalih mogao da nasluti razmjere te cistote i nevinosti koje moze i treba da posjeduje jedno djecije srce? Smile

bajke su poslednja,prava i autenticna oaza jednog djetinjstva i u njima nema apsolutno nicega sto bi moglo iskvariti jedno djete...
to ce vec,sistematski i apsolutno nepogrijesivo,da urade roditelji i svijet sam po sebi Smile

na tako pokvaren nacin bajke moze da vidi samo odrastao covjek.

noviji crtani,recimo, vec su nesto drugo.
tu se direktno i bes srama stvara novi svijetski poredak...cini mi se.
nevinost ubijaju trenutno... Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Imas primer Teletabisa... oni nisu crtani, ali jesu deciji program koji je izuzetno blizu tome..
Oni mene opustaju... deluju kao dva bensedina na mene...
Ima puno kontraverze, ali ne dozivljavam ih kao nesto lose...
Opet, neka deca su pre par godina izginula jer su probali da skoce u bunar kao oni...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Pokemoni i Skubi Du nagone mališane na agresiju?
Autor: Blic online | Foto:Ilustracija | 07.03.2009. - 13:42

Nasilne scene u crtanim filmovima, poput "Skubi Dua" i "Pokemona", mogu biti štetne po razvoj dece, navode naučnici sa državnog univerziteta u Ajovi, prenosi "Telegraf".



Animirane serije mogu dovesti do agresivnosti kod dece, pokazala je studija naučnika sa državnog univerziteta u Ajovi. Psiholozi su otkrili da se deca identifikuju sa crtanim likovima i sa glumcima u filmovima, kao i da mnoge animirane serije sadrže više nasilja nego televizijske serije namenjene adolescentima.
Istraživanje je bazirano na analizi nivoa nasilja u najomiljenijim serijama kod devojčica uzrasta 10 i 11 godina, uključujući "Izgubljene", "Bafi, ubica vampira", "Američkog idola", "Skubi Dua" i "Pokemona". Serije za mlađu decu, uključujući više crtića, imale su više agresivnih momenata po satu nego porodične serije i emisije za starije tinejdžere, pokazali su rezultati studije.
Postoji jak dokaz da animirano nasilje ima efekat na decu. Istraživanje efekata nasilnih video-igrica, koje su takođe animirane, sugeriše da one deluju na dečje agresivne misli, osećanja i ponašanje, ukazali su psiholozi, ističući da obeležavanje takvih proizvoda oznakom "izmišljeno nasilje" (fantasy) navodi na pogrešne zaključke roditelja i time može da poveća pristup dece tim programima.
Daglas Džentil, vođa istraživačke grupe, pozvao je na pooštrenje sistema procene televizijskih programa za decu u Sjedinjenim Američkim Državama. Ovakav sistem ne postoji u Velikoj Britaniji.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bolje imati tri čiste nego četiri svoje biste

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 717
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
SonyEricsson k310i
@bambina , можеш претпоставити на шта углавном иде психоанализа...либидо,Едип,Електра,итд...бар у тумачењу књижевности...

рецимо у Пепељузи мишеви су сексуални симбол,а чаробни пасуљ води Џека у свет одраслих, с тим да стабљика пасуља која расте симболише још нешто што "расте" ,не морам бити експлицитна  Smile

а зар Снежана ,јабука и вештица не личе на Еву(јабука к'о јабука) и змију...

мада мени као детету ни стоти део тога није падао на памет...

и само у вези с горњим чланком,мислим да насиље у цртаћима постоји пре Покемона са свим оним петардама у Тому и Џерију,кувањем,пржењем итд у Брзом Гонзалесу ,Пери Детлићу итд, а у прастарој верзији Пепељуге зле сестре секу своја стопала да би стала у стаклену ципелицу!!!Снежанина маћеха тражи живо срце на тацни,па не лажимо се да су бајке пре биле боље,а оволика данашња агресивност није "кривица" јапанских цртаћа него целокупне болести друштва и сцена насиља у свакодневном животу...
IP sačuvana
social share
ne možeš reći ništa toliko besmisleno a da to već nije rekao neki filozof.(lat.izr.)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sta znam...

klinci jesu sundjeri,samim tim nema polje publike ukoliko zelite da proturite  svoje ideje i da drzava,putem medija,stvori za ubuduce gradjane po svojoj mjeri...mozda zvuci paranoicno,ali mi novija produkcija animiranih crtana ne ostavlja puno prostora za drugaciji stav.


jedino jos mozda produkcija "volt diznija" jos uvijek,po meni,drzi jedan standardno dobar nivo,a razlog je jednostavan.
vecina njihovih crtanih filmova su ustvari ekranizacija svjetski poznatih i priznatih bajki.

ovo smece,vecina,koja se protura kao crtani za najmladje blago receno me uzasava...
ne vidim da na bilo koji nacin stimulise najmladje na kreativne stvari,ne vidim pedagosku pouku,ne vidim da pravi razliku izmedju dobra i zla,ne vidim da ih poducava i zabavlja na onaj konstruktivan nacin...

mislim da to nema veze sa mojom sentimentalnoscu kada se sjetim crtanih likova uz koje sam ja odrastala...

prvi pokazatelj da nesto nije u redu je kada vidite da se dijete bez problema indentifikuje se antiherojem Smile
jer,nevino i cisto dijete,ako je poruka price jasna (ovo mislim na forme koje su i navodno pravljene za njih) bez problema se indentifikuje sa herojima i onima koji su na strani dobra.
ukoliko tako nije- postoje dva problema:

1. crtani nema heroja vec samo antiheroji (znaci,slavi se zlo)...
2.heroj je prikazan kao slabic,dakle poruka je jasna...zlo se isplati...ciniti dobro cini vas slabicem...

dakle,to i nisu forme filmova za klince.

Smile

jesam li paranoicna,ako mislim da bi se nekome ili necemu isplatilo da ovako opasne ideje protura najmladjima?

edit:

ne bih se slozila sa dozivljajem pere detlica i toma i dzerija Smile

tom pokusava da pojede dzerija...macka jede misa Smile
mis je mnogo manji i u stvarnosti je zrtva jacega..
u tom legendarnom crtanom na zabavan nacin ucimo da,realno nadmocnijeg "neprijatelja",mozemo nadmudriti...nikada tom ne pojede dzerija i svi smo srecni zbog toga Smile
pa mu prsne petarda u facu,a on onako zblanut stane (mi popadamo od smijeha) ali macka( ovo je jako vazno) ne umire u bolovima,kricima i lokvi krvi...vec na nasu oooogromnu radost i uz nas nevjerovatan smijeh i dalje nastavi da juri za misem Smile

mogla bih jos u nedogled da pricam o tome sta sam sve naucila od svojih ctranih junaka...ali dobro sad Smile
« Poslednja izmena: 08. Mar 2009, 21:31:37 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bolje imati tri čiste nego četiri svoje biste

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 717
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
SonyEricsson k310i
има ту још једна цака...
уз које су бајке одрастали преци данашњих становника ове планете,који су ратовали,гиљотинирали,јавно черечили људе,колонизовали и истребљивали,прогонили вештице,бацали људе лавовима...
Пепељуга се иначе причала,колико се зна,још у Старом Египту.(Њу иначе није улепшао Дизни већ пар вековапре,Шарл Перо.Он је избацио језиве детаље)
IP sačuvana
social share
ne možeš reći ništa toliko besmisleno a da to već nije rekao neki filozof.(lat.izr.)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
niko nije rekao da je bajku uljepsao dizni,vec da su je oni najljepse ekranizovali...

na pretke danasnjeg ljudskog roda ne bih ovdje stavljala akcenat...

mene brine sto covjek dvadesetog vijeka nije evoluirao u smislu duhovnog poimanja dobrote i edukacije najmladjih u tom pravcu....eto,danasnji animirani film za najmladje mogao bi u prilog tome da svedoci.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
sa pojavom kompjutera, niko nece da ulozi tri godine na jedan crtani film.. sto znaci, nece ni da razmislja tri godine o necemu sto stvara...

elem, i danas visokobudzetni crtaci su poucniji od digimona... shrek, ice age, wall-e...

no, ne mislim da je dilan dog los strip (niti da je strip za decu), jer ipak ima neki smisao... dakle nije poenta u sakacenju... ako nije sakacenje samo sakacenja radi... tj. da to ne bude banalno

no, na roditelju je da odredjuje sta ce dete da gleda..  a kad vec dete ima tendenciju da uziva u animiranoj (ili nacrtanoj) formi, zasto mu ne doturiti pravu kasetu ispred njega ?

fala bogu, doba je interneta pa nije tesko naci asterixa,talicnog toma, spajdermena... i naravno nikad ne bi izostavio diznija niti carobnu sumu Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
apsolutno da je velika odgovornost na roditelju i da mora,vise nego ikada,da napravi selekciju onoga sto bi klinac mogao da gleda....

a sva sreca,postoji i uzrast i vrijeme kada se na njih apsolutno moze uticati...i toliko provjereno dobrih stvari koje oni trebaju da vide.



IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.