Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto su crtani junaci važni za odrastanje  (Pročitano 53915 puta)
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
hm... kažem sinu neki dan: 'Ivane, ne laži....' a on mi sa svoje tri godine odgovara 'ali, mama, ima i dobronamernih laži...'  Smile  zapitam se, odakle, kad sam ga tome učila, je l' .... kad, dan nakon toga čujem zvuk iz njihove sobe, digimoni  Smile ... "znaš, ima i dobronamernih laži...."  Upijaju, zato jesam za to da im se puštaju crtaći 'iz našeg vremena'... Što reče SF bili su umiljati, nisu bili nasilni, voleli smo (bar ja) više te 'zle' likove koji su opet bili dragi... Ovo danas, jedu se, ubijaju, da ne pominjem grozan zastrašujući izgled, glupe izraze itd....  Smile
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 168
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia 6555
Glavna stvar je sto su crtaci ranije prikazivali neka osnovna moralna nacela. Imali su junake sa kojima su deca trebala da se poistovecuju. Ja se i dan danas poistovecujem sa Saber Rider-om Smile Cak imam i plavu kosu  Smile
U crtacima japanske produkcije, sa kojima danasnji klinci odrastaju nema nicega. Moralno su prazni. Klinci zaista nista ne mogu da nauce iz tih crtaca.

A "Let zmajeva" Je crtac koji sam gledao barem jednom dnevno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 5530
Zastava Novi Sad - Petrovaradin
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Sony xperia tipo
hm... kažem sinu neki dan: 'Ivane, ne laži....' a on mi sa svoje tri godine odgovara 'ali, mama, ima i dobronamernih laži...'  Smile  zapitam se, odakle, kad sam ga tome učila, je l' .... kad, dan nakon toga čujem zvuk iz njihove sobe, digimoni  Smile ... "znaš, ima i dobronamernih laži...."  Upijaju, zato jesam za to da im se puštaju crtaći 'iz našeg vremena'... Što reče SF bili su umiljati, nisu bili nasilni, voleli smo (bar ja) više te 'zle' likove koji su opet bili dragi... Ovo danas, jedu se, ubijaju, da ne pominjem grozan zastrašujući izgled, glupe izraze itd....  Smile
има реченица из једног цртаћа коју ја цитирам од своје шесте-седме године  Smile

отац лав: "Ко ти је дозволио да идеш?"
син лав: "Нико, али ми нико није ни забранио"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3969
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Kad uporedim danasnje crtace i one koje je gledala moja generacija ne moram da gledam informativne  emisije da bih video da se mnogo promenilo u sistemu vrednosti.

Da li je neko od mladjih gledao na primer Gustava,Sport Billya ... a od romana neprevazidjeni Alan Ford,zatim plejada junaka Zlatne serije i Lunov magnus stripa[Zagor,Veliki Blek,Komandant Mark,Kapetan Miki,Teks Viler etc]

Svako vreme ima svoje junake ali ovi danasnji mi se uopste ne svidjaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Stripove nazalost nisam citao... tj jesam, ali vrlo malo... to je nesto sto sada u ovim godinama planiram da promenim Smiley

Ipak, sve te stare crtace sam gledao a Linea i Gustav su mi u jednom periodu bili medju najomiljenijim Smiley Linea je to i ostao Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
UNIX
Browser
Opera 9.62
mob
Samsung SGH-E630
Ma užas, ne samo crtani filmovi nego i dobar deo današnjih emisija za decu. Nije ni čudo kakva su deca s obzirom uz šta sada odrastaju  Smile
« Poslednja izmena: 07. Mar 2009, 00:12:18 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N97
Uticaj medija je smeshan u odnosu na uticaj sredine ...
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bolje imati tri čiste nego četiri svoje biste

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 717
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
SonyEricsson k310i
Понекад су и ти цртани јунаци ајде да кажемо,штетни.У колико цртаћа рецимо мачка добије чекићем по глави или је спљеска пнеуматски чекић или тако што,а онда се враћа као да ништа није било...Па то може детету да сугерише да је и у животу то могуће,наравно да је ту пресудно да такве цртаће родитељи гледају с децом и објасне им разлику између маште и стварности,да се не би дешавало као што се дешава да су пре пар година мислим у САД два клинца пала с терасе јер су се играли Бетмена и Робина...
Кад сам била тинејџерка излазио је (а сад опет излази) Дилан Дог...По мом мишљењу претерано морбидан...

А од цртаних бајки ја се сећам Златне антилопе,Коњића Грбоњића, Дванаест месеци...Птица и краљ,па већ поменути Лет змајева...
Кад бих знала може ли се негде набавити цртани Дванаест месеци...
Од ових новијих ликова,јунаци Леденог доба су по мени изузетно позитивни,а Сунђер Боб и Симпсонови су посебан феномен,мислим за посебну тему...

(Иначе Пепељуга је у ствари обична удавача а Трноружица је случај за Фројда  Smile  ...Да само прочитате психоаналитичко тумачење бајке о чаробном пасуљу... Smile  )
IP sačuvana
social share
ne možeš reći ništa toliko besmisleno a da to već nije rekao neki filozof.(lat.izr.)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N97
Pepeljuga kad bi zhivela u Beogradu 2009.-e vecheras bi zapalila sa ortakinjama u Stefan Braun.

Snezhanu patuljci prime golu i bosu, daju joj stan i hranu, ona tu malo pospremi po kuci i posle je izbalavi neki punishic tatin sin i dovidjenja patuljci ... vidimo se u drugom zhivotu.
Pouka je da su ruzhni ljudi zli (mada nije skroz pogreshna), i da ti mozhesh biti pametan, ljut, stidljiv, srecan, glup, alergichan ... potpuno nebitno, bitno je da si lep. Sad kad prochitam svoju rechenicu ... pa i jeste dobra pouka. Smile

Lepotica i zver je bajka za primer.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
...Да само прочитате психоаналитичко тумачење бајке о чаробном пасуљу... Smile  )
Daaj, daj, daaaaj, ako boga znas, ne drzi nas u neznanju!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.