Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto su crtani junaci važni za odrastanje  (Pročitano 54129 puta)
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Eto.... Lepotica, nije zavolela lepotana koji je bio faca i frajer u selu već je zarad dobrobiti porodice pristala da provede određeno vreme uz običnu zver... A onda i zavolela tu zvar, tačnije ono u njemu... vidiš....
Pepeljuga, slažem se, unela je dosta nemira da su maćehe uvek zle, otud i strah kod dece od drugih žena svojih očeva  Smile  NIkad nisam volela Pepeljugu... Ali, i ona nam daje pouku - budi vredna i skromna, nije važno kako ćeš se obući, bitno je da će ti dobrota na kraju doneti zasluženu nagradu....
Snežana je imala sedam patuljaka i to je dovoljno - uveseljavali su nas  Smile
Vidi Bambi, Zemlju pre nastanka vremena, Svi psi idu u raj (čini mi se da je taj malo kasnije nastao) To su crtaći koje bih gledala, gledala, gledala..... Što zbog načina na koji su predstavljeni, same slike, oblici, boje, likovi.... što zbog same ispričane priče u tih devedesetak minuta.... Toga danas nema... na žalost...
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
današnji crtani su kretenizam ali ni prijašnji nisu bili nešto puno bolji samo malo zamaskiraniji. u svim tim bajkama o Pepeljugi i sličnima poanta priče je kako moraš samo biti lijep i dobro se udat. kada je neka iz tih bajki napravila nešto korisno? tako da nije nikakvo čudo što je današnje društvo puno sponzoruša, sponzora i sl.

lupila si glupost... postoji nesto sto se zove pepeljuga sindrom ali to nije poenta price...koliko se secam ona nije bila tako zlobna kao sestre, i bila je vredna ribajuci pod po ceo dan, volela zivotinje i bila skromna ... danasnji stereotip sponzoruse mi nesto ne ide u taj kalup ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 408
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
današnji crtani su kretenizam ali ni prijašnji nisu bili nešto puno bolji samo malo zamaskiraniji. u svim tim bajkama o Pepeljugi i sličnima poanta priče je kako moraš samo biti lijep i dobro se udat. kada je neka iz tih bajki napravila nešto korisno? tako da nije nikakvo čudo što je današnje društvo puno sponzoruša, sponzora i sl.

lupila si glupost... postoji nesto sto se zove pepeljuga sindrom ali to nije poenta price...koliko se secam ona nije bila tako zlobna kao sestre, i bila je vredna ribajuci pod po ceo dan, volela zivotinje i bila skromna ... danasnji stereotip sponzoruse mi nesto ne ide u taj kalup ...


dakle želiš reći da sve što treba žena biti je sluškinja i ribat podove. opet isto, možda nije neki primjer sponzoruše ali je opet zaključak da treba samo znat čistit i udat se. ok, oprost, nije bila sponzoruša bila je udavača.
IP sačuvana
social share
O'Neill: They want a what?
Carter: A goat, sir. They want it for a ritual sacrifice.
O'Neill: They can have a piñata. That's always fun.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia N97
ne. bila je sponzorusha jer se udala za princa. shto se nije udala za komshiju ? vrednog farmera ? sponzorusha, nego shta.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Citat
dakle želiš reći da sve što treba žena biti je sluškinja i ribat podove. opet isto, možda nije neki primjer sponzoruše ali je opet zaključak da treba samo znat čistit i udat se. ok, oprost, nije bila sponzoruša bila je udavača.

ko je rekao da treba biti sluskinja ? koliko ja znam nju je maceha maltetirala... cek cest slucaj u stvarnosti kad majka pored svoje dece gaji i muzevu decu sa drugom zenom...
devojka koju su maltene zlostavljali, zapostavljali i gusili celu mladost... ako njenu pobedu kao pobedu dobre osobe nad tim stvarima gledas tako bukvalno i svodis samo na udaju onda nemoj nikad ni da citas ni bibliju ... zgrozices se
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 408
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
pa kako ne? prvo je prala pod kod maćehe a kasnije je prala pod kod muža. što je dugo napravila u životu osim što je čistila?
ok, maltretirali je i zapostavljali, to stoji, ali ako je cilj priče da dobra osoba pobjedi takve stvari zašto u priči ona nije postala samostalna, obrazovala se, našla posao i odselila se i postala uspješna. to bi bio bolji primjer djevojčicama. i nije se morala udat za princa. kao što je Fahrenheit rekao, zašto se nije udala za vrijednog farmera? (iako se Fahrenheit zezao dobar je primjer)
bibliju sam već pročitala i nisam se zgrozila, zaspala sam... zapravo, nisam čitala, slušala sam na cd-u, imam još malo do kraja nemoj mi reć kako završava Smile
« Poslednja izmena: 25. Mar 2009, 23:56:26 od Aeryn Sun »
IP sačuvana
social share
O'Neill: They want a what?
Carter: A goat, sir. They want it for a ritual sacrifice.
O'Neill: They can have a piñata. That's always fun.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Gde odoste?  Smile  to je samo bajka.... život je mnogo više od toga....


čekaj malo... ona je otišla na belom konju... gde si ti pročitala da je prala pod kod muža?  Smile
« Poslednja izmena: 25. Mar 2009, 23:55:15 od suuuzi »
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
jeste, sigurno je prala pored 150 princevih slugu sve podove ...

btw to je prica koja je nastala tako sto je neko sakupio 20 verzija sirom sveta i napravio crtac, crtac ima neke svoje pouke...

samo mi nije jasno kako izjednacavas nekog ko je skroman, radi ko mazga, vodi racuna o celoj porodici... pa ajde (iako je danas to sramota za zenu) da je nazovemo tipom 'domacice'... kako to izjednacavas sa sponzorusama i zar je to jedina pouka koju si videla u tom crtanom ?

Citat
zašto u priči ona nije postala samostalna, obrazovala se, našla posao i odselila se i postala uspješna.

ovaj... video bi tebe (ili bilo kog pa i sebe), da su te tvoji obukli u dve krpe i placali ti samo hranu...  koju bi to skolu upisala i kako bi se snasla ...
« Poslednja izmena: 26. Mar 2009, 00:03:15 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 408
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
Gde odoste?  Smile  to je samo bajka.... život je mnogo više od toga....


čekaj malo... ona je otišla na belom konju... gde si ti pročitala da je prala pod kod muža?  Smile


pa kad ništa drugo nije znala radit a morala je nekako kratit vrijeme i bit korisna. sigurno nebi netko trbio nekog da živi na njegovoj grbači i da apsolutno ništa ne radi Smile
IP sačuvana
social share
O'Neill: They want a what?
Carter: A goat, sir. They want it for a ritual sacrifice.
O'Neill: They can have a piñata. That's always fun.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
je l'... A životinje? Volela ih je i volele su je... Ja da nemam šta raditi ja bih po ceo dan vodila ljubav sa princom i zanimala se životinjama  Smile  I jahala bih konja.........
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.