Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 42
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto Bog dozvoljava da se zlo dogadja neduznima?  (Pročitano 59735 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7

Zivo me interesuje kako uspevate da povezete postojanje Boga i to da mi svi treba da zivimo bajno i sjajno.  Smile

Pretpostavljam. zato sto ovi vernici koji veruju u licnog boga, onoga sto se mesa u ljudske zivote, veruju da je on apsolutno dobar.

Ali kao i uvek udari ih stvarnost lopatom po celu, cim izadju iz mracnog zdanja u kome su se naslusali tih prica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Citat
vecina zemlji u Africi ima prosecan IQ svega 70 .Treba da zaustavimo njihove migracije u Evropu i da im uvedemo kontrolu radjanja inace ce nas pregaziti cistim brojem stanovnika.
Pa da, dokazano je da covjek sa nizim IQ-om ima vise djece u odnosu na onog sa vecim IQ-om.

Citat
Ma kažem ti... mislim da verska strana tu ne postoji i da sama Sila nema veze s tim.
Pa to je jedini logican odgovor (i vjerovatno jedini).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11

A ko je ovdje spominjao da nam On mora obezbijediti da zivimo bajno i sjajno? Ako gledamo sa strane da on ne postoji, onda je moguce dati odgovor da je covjek sam za sve kriv jer je od Afrike stvorio kontinent za eksperimente, ali mene zanimaju odgovori onih koji vjeruju u Boga i koji svo postojanje objasnjavaju Bogom.
Pa eto, ja verujem, samo sto smatram da je glupo povezivati svo postojanje sa Bogom tj. da se sve desava zbog njega licno. Ipak u svemu postoji i nas licni izbor. Vecina teista koji ostanu ateisti se zbog toga razocara u istog, samo sto niko ne shvata da bi po tome svi morali da zivimo bajno i sjajno bez ikakvog zla, a to nije ni svrha postojanja bilo koga od nas. Svrha je cisto ziveti.

Druga stvar je, ne mozemo ni svi dobiti "dobre karte" prilikom zivota. Trik je u tome da ih odigramo najbolje sto mozemo.  A sranja tokom istog se desavaju i desavace se.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Kad ljudi budu shvatili vec jednom da bog ne postoji, onda ce se i promeniti odnos prema ljudima kojima je pomoc najpotrebnija.
Kad ljudi budu rekli, ok, njega nema ili ga nije briga, daj mi koji smo ovde da preduzmemo nesto da se tim ljudima pomogne, da preuzmemo na sebe deo kolektivne odgovornosti i da im pomognemo.

 Smile Smile

Sto  je tu smesno,pa Bluesoniq je najpametniji u celom univerzumu,i on zna da Bog ne postoji i ako on tako kaze,tako je.  Smile

Sve je shvatio,sve je izucio,sve je video,sve zna.  Smile

Stavovi tipa "Ja znam kolko ne znam",ili "Ja ne mislim da sam dovoljno kompetentan da pricam o necemu za sta nisam siguran",i slicno,su za budale.
Stav "Ja sve znam",e toooo je stav koji svi treba da imaju.  Smile

Zivo me interesuje kako uspevate da povezete postojanje Boga i to da mi svi treba da zivimo bajno i sjajno.  Smile

Takodje.
Ljudi,najopicenija moguca rasa,kontradiktorna i tupava,ali zato uvek puna sebe,se cude kako je moguce da u njenom svetu postoje sranja...  mislim,stvarno,otkud to?  Smile      Smile
« Poslednja izmena: 09. Jul 2011, 13:39:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung S7
@hkj

1. Kratko i jednostavno: Zbog nedostatka bilo kakvog validnog dokaza da bog postoji, ogromna je verovatnoca da ne postoji.

2. Argument je protiv dobrog boga. Zbog ocevidnog sranja koje se desava u svetu, a koje nije izazvano ljudskim ponasanjem, ocigledno je da dobri bog ne postoji.

Ako treba pojasnjenje evo: Cela planeta (izuzmi ljude ako hoces) je jedan parazitski eko sistem. Neko mora da umre da bi drugi preziveli. Najsuroviji uslovi za zivot, mesozderi napadaju uvek najslabije pripadnike nekog krda, jer ce tako najlakse doci do hrane.

Virusi (ne ovi iz americkih laboraratorija) su u stanju da zbrisu kompletnu ljudsku populaciju.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Citat
ogromna je verovatnoca da ne postoji.

 Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Apple iPhone SE 2020
Neduzni ne postoje.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46916
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kad ljudi budu shvatili vec jednom da bog ne postoji, onda ce se i promeniti odnos prema ljudima kojima je pomoc najpotrebnija.

Kad ljudi budu rekli, ok, njega nema ili ga nije briga, daj mi koji smo ovde da preduzmemo nesto da se tim ljudima pomogne, da preuzmemo na sebe deo kolektivne odgovornosti i da im pomognemo.


Читам све коментаре и овај ми је запао за око. Мислим, шта би нама било боље када би напокон постали просвијетљени "чињеницом" да Бог не постоји. Када би сви били усмјерени јединим правим, просперитетним пудем безбожништва.

Сватио бих те да си се одлучио да критикујеш погубне законе религија (које ни не морају бити искључиво теистичке). Али ваљда овде свако од вас има побожног другара или пријатеља. Зашто би он сутра скако од среће када би поста атеиста?  Smile   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Ali navodno sve se odvija prema njegovom (Bozijem) vec unapred zacrtanom planu .

Mozda on nije karakter vec samo priroda svemira koja pokusava da usavrsi sebe ,i mi svi imamo ulogu u tome.

Ako je tome verovati onda to prema mom misljenju ukljucuje i sledece cetri"evolucije" coveka .

U prvoj covek ce sebe da unapredi manipulacijom gena ,i povecace kapacitet svoje svesti .

U drugoj covek ce koristiti tehnologiju da zameni svoje krho biolosko telo sa dugotrajnim mehanickim .

U trecoj covek ce uspeti da se oslobodi svoje fizicke materjalne prisutnosti i postojace u vidu ciste energije.

U cetvrtoj je bozije budjenje svesti ,to jest svaki postojeci atom ce biti svestan svakog drugog postojeceg atoma

Posto se nas Univerzum sastoji od svega 4% materije koja je daleko u manjini ,njen kraj je ocigledan.

I nasom kreacijom i evolucijom ne visi nivo svesti Bog ustvari sebicno sluzi samo sebe ,

Mi smo kao deo njega samo nemi ucesnici ,dakle nema individualnosti ona je samo privremen proces ,

radi smanjenja njegovog licnog ega koji ga koci da bude jos nesto vise i da pretvori ceo multi-univerzum

u ono sta zeli .


« Poslednja izmena: 09. Jul 2011, 19:59:41 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Bosch ima centrifugu
dobro i zlo su posledica emocije koju smo izgradili prema nekoj pojavi ili drugom bicu, to su subjektivne kategorije jer zavise od mnogo faktora..

bog, sta god on bio, svakako ne dozvoljava ni jedno ni drugo, nego se jedno i drugo neminovno desavaju u procesu i ciklusu jednog zivota, jer su prirodne pojave ili neminovnosti.

Sve sto postoji se napravilo ili rodilo, moze da se pokvari ili ne mora, to moze da se desi u bilo kom trenutku, i sve sto se rodilo ili napravilo ima svoj zivotni ili upotrebni vek

Kao sto prirodne pojave imaju cikluse tako i sve sto postoji u Univerzumu ima cikluse i parametre i oblike ponasanja iz kojih se izvlace neke zakonitosti. Covekov zivot je recimo jedna promenjiva u okviru jedne konstante kao sto je vreme ili opste - dimenzija.

Krace receno - mi smo tu samo kao propratni elementi koji potpadaju pod neke zakonitosti, ali i pod haoticno "kretanje" kao i mnogi fizicki i hemijski elementi. Mi smo nevazni, jer nasa konkretna uloga se ne svodi na pojedinca, nego samo na vrstu.

I sad ce neko da pita, pa dobro zasto smo onda dobili razum i emociju, pa nismo ih dobili nego smo ih razvili, prilagodjavanjem. To je bar neko moje misljenje  Smile

e pa bas lepo receno pa i ja da potpisem +1 (nesto postajem lenj sam da pisem)
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 42
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.