Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV, Pozorisnog i Filmskog sveta ~ Nova Tema!  (Pročitano 650099 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Milionski budžet za holivudsku verziju „Klopke”
Film „Klopka” reditelja Srdana Golubovića bi trebalo da dobije svoju holivudsku verziju...
Film „Klopka” reditelja Srdana Golubovića bi trebalo da dobije svoju holivudsku verziju. Producentska kuća „Vertigo”, koja je između ostalog producirala sva tri dela filma „Ring” i „Dvostruku igru”, u narednih 18 meseci napraviće rimejk drugog Golubovićevog filma, za koji će biti izdvojeno između 15 miliona i 25 miliona dolara.




USPEH - „Klopka" se na sreću našla u izboru 10 najboljih filmova „Holivud reportera" na Berlinalu, što je izazvalo veliko interesovanje američkih producenata. Imali smo tri ponude da prodamo prava za holivudski rimejk, a odlučili smo se za firmu „Vertigo", koja je zapravo specijalizovana za izradu rimejkova stranih filmova. Ustupili smo im prava na 18 meseci, za neki novac zaista simboličan novac, a već su počeli pregovori s nekoliko studija, ali ako u tom roku ne urade film, vraćaju nam se prava - kaže za „24 sata" Srdan Golubović.
Da li znate ko će režirati film?
- Nisu me ni pitali da li bih režirao film, ali i da jesu, ne bih pristao. Ne znam ko će biti režiser, ali ne verujem da će me pitati za savet. Teško da će to biti neko od velikih autora. Postoji opcija, koja se meni najviše i dopada, da rimejk radi neki evropski reditelj ili neko od trenutno aktuelnih meksičkih reditelja. Ako bih mogao da biram, recimo da bi to bio Kristofer Nolan, reditelj „Insomnije" i „Mementa".
Ima li naznaka za kasting?
- Suština rimejka i jeste zapravo ko će da igra u filmu. To menja budžet – što je veća zvezda, veći je budžet. Veća zvezda, veća je šansa da film uspe.
Da li ste dobili ponudu da režirate neki drugi film?
- Definitivno otpada mogućnost da radim na velikim holivudskim filmovima. Imao sam nekoliko razgovora s producentima i nagovestio sam im da mene takvi filmovi ne interesuju preterano. Ako bih radio u Americi, onda bi to bilo u B produkciji. Uz to meni je ovde lepo. Ono što svima pričam to je da živim prilično udobno. Nekim strancima, posebno Evropljanima, arogantnim Francuzima, zvuči jako čudno kada kažem da živim komforno u Srbiji. Komforno u odnosu na moje potrebe.
A. Lađarevic

Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Ekskluzivno
INTERVJU: Emir Kusturica
OGORČEN SAM NA KAN!
Slavni srpski režiser kaže da mu se politika festivala smučila i da će zbog toga film o Maradoni predstaviti na nekom drugom mestu, a za sledeću godinu najavljuje svoju prvu operu

Poslednji takmičarski dan u Kanu. Poslednje, ali za nas, kao i za većinu gledalaca na najprestižnijem filmskom festivalu, najbitnije - Profesorovo veče. Počinje premijera "Zaveta", novog filma Emira Kusturice. Pred festivalskom palatom je opsadno stanje.

Stotine policajaca zaduženo je za prostor ispred crvenog tepiha kako bi se Profesor i njegovi "puleni" osećali što bolje. Blicevi počinju da sevaju kao munje pred grmljavinu, Kusturica s Mikijem, Ljiljanom, Acom, Marijom i Urošem izlazi iz kola i srpska žurka može da počne!

"Kusturitza, Kusturitza", dobacuju raspomamljeni obožavaoci iz mase, dok režiser sa dečačkim osmehom na licu hoda crvenim tepihom. Toliku histeriju među publikom ove godine su izazvali samo Bred Pit i Anđelina Žoli, kao i Kventin "Srbentino", što samo ide u prilog tezi da se Kusta na ovoj smotri filmova tretira kao božanstvo.

Film je, kako smo i očekivali, nagrađen aplauzom, i to dvadesetominutnim! Zbog toga je "Zavet" moralni pobednik festivala, kako nam je rekao italijanski kolega Mauro Blazi:
- Strašno, ali kako i da mu daju treću Palmu? Ostali bi se uvredili. Nema veze, prenesi Srbima da smo svi novinari ovde bili uz njega - rekao je naš prijatelj iz Italije.

Kusturica se nakon projekcije s ekipom glumaca iz filma uputio ka srpskom paviljonu, na kojem je upriličena mala, simbolična žurka. Iskoristili smo priliku da ekskluzivno porazgovaramo s pomalo umornim, ali i nasmejanim Kusturicom, kome smo prvo, uz čestitke na još jednom briljantnom ostvarenju, rekli da su pojedinci pred početak premijere kupovali karte za 2.000 evra!

- Ma, šta kažeš? Dve hiljade? Ne mogu da verujem. Biće da su ljudi malo poludeli ovde (smeh). Dobro, lepo je ako je tako, kompliment za sve nas, nema šta - kazao je Kusturica za Kurir.

Kako gledate na to što je film postavljen na repertoar tek poslednjeg dana festivala?
- Kako ću gledati... Normalno je da mi se ne sviđa cela priča. Duboko u sebi sam ogorčen, to znaju i meni najbliži ljudi. Ipak, ne želim da ulazim u nekakve teorije zavere.

Emir Kusturica sa novinarom Kurira Ilijom Đukićem


Da li je to razlog što ćete se, kako ste izjavili, posle ove godine povući s Kanskog festivala?
- Do danas sam bio rešen to da uradim. Međutim, posle ove premijere večeras, kad sam video reakcije divnih ljudi u publici, nisam siguran. Mislim, bliži sam i dalje prvobitnoj odluci, jer smatram da na ovom festivalu počinju da duvaju neki drugi vetrovi. Ali, kako u životu nikad ništa ne možeš sa sigurnošću da tvrdiš, mogu samo da kažem - videćemo.

Možda biste u Kan mogli da se vratite već sledeće godine filmom o slavnom Maradoni i tako po ko zna koji put oduševite svet.
- Maradona? Ovde? Nema šanse. Montaža i svetska premijera neće se poklopiti sa Kanom. Ma, kažem ti, ne bih više o tom Kanu. Snimaću zato što to volim, to me ispunjava, a takmičenja ću verovatno bataliti.

Kada će Srbija premijerno videti "Zavet"?
- Zaista ne znam, jer to ne zavisi od mene (naknadno je saopšteno da će film biti prikazan na prvom Nacionalnom festivalu u Novom Sadu, koji će se uskoro održati, prim. aut.). Ono što mogu da, evo sad, preko Kurira, ekskluzivno najavim, jeste da ćete sledeće godine gledati moju prvu operu!

Šta drugo da kažemo, nego da je jedva čekamo.
- Hvala, i ja isto. Nego, je l' si ti prišao Bredu Pitu ovde, u Palati, kod WC, i turio mu Kurir u ruke?

Da. Kako vam se činila naša akcija?
- Sjajno, baš ste me nasmejali. Bred s novinama na kojima je Ratko Mladić i piše "Mladića hvatali po Tari, Ponikvama i Beogradu". Opasni ste, Kurirci, nema vam ravnih (smeh)!

ILIJA ĐUKIĆ

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Pol Njumen odlazi u penziju
Autor: Tanjug | 29.05.2007 - 19:05

Holivudska zvezda Pol Njumen (82) izjavio je da napušta i film i pozorišnu scenu jer nije više u stanju da radi onako kako bi hteo.
"Počinje da mi slabi pamćenje, samopouzdanje i kreativnost. Zbog toga mislim da je snimanje filmova zauvek iza mene", rekao je slavni glumac za američku televiziju ABC.
O tome da namerava da napusti film Njumen je govorio i prošle godine, kada je najavljivao da se sprema da snimi samo još jedan film, ali od tada nije izašao pred kamere.
Pol Njumen je počeo karijeru sredinom 50-ih godina prošlog veka i od tada je snimio 75 igranih i televizijskih filmova. Ostvario je veliki broj značajnih uloga, između ostalog i onu u "Mački na usijanom limenom krovu", koja mu je 1959. godine donela prvu od deset nominacija za Oskara. Poslednje Njumenovo ostvarenje je animirani film u studiju Dizni - "Piksar" - koji je prošlog leta postigao veliki uspeh.
Strastveni ljubitelj automobila i automobilskih trka 1986. godine dobio je Oskara za životno delo, a godinu dana kasnije za ulogu u filmu Martina Skorsezea "Boja novca".

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
U filmu "I Could Never Be Your Woman" Ejmi Hekerling (Amy Heckerling) glavne uloge poverene su Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer) i Polu Radu (Paul Rudd). Starija raspuštenica (Fajfer) konačno nalazi sreću u ljubavi s mlađim čovekom (Rad). Dok njihova veza postaje dublja od površne seksualne privlačnosti, njena ćerka u tinejdžerskim godinama počinje da se pita da li su leptirići koje oseća u stomaku u prisustvu jednog dečka iz škole ono što odrasli nazivaju ljubavlju. Naravno, sve je moguće kada majka priroda (Trejsi Ulman; Tracey Ullman) umeša svoje prste.

U toku leta debitovaće i film "Broken English" s Parker Pouzi (Parker Posey), Dreom di Mateo (Drea de Matteo), Piterom Bogdanovičem (Peter Bogdanovich) i Džinom Roulands (Gena Rowlands) u glavnim ulogama. Nora, nesrećna u ljubavi, u kasnim tridesetim konačno upoznaje simpatičnog Džulijana, koji posle nekoliko nedelja zabavljanja odlučuje da se vrati u Pariz. Da je samo malo bolje pazila i zapamtila prezime svog dragog, Nora ne bi morala da proveri svakog Džulijana u Parizu.

U filmu "License to Wed" Kena Kvapisa (Ken Kwapis) glavne uloge tumače Mendi Mur (Mandy Moore) i Robin Vilijams (Robin Williams). Mladi par koji je odlučio da se venča ne sluti da se posle godina traženja ljubavi muke nisu završile odlukom da se venčaju. Njihov nametljivi pop zahteva da mladenci pre velikog dana prođu njegov intenzivni i sumanuti predbračni test.

U avgustu ćemo gledati i biografski film o književnici Džejn Ostin - "Priča o Džejn" ("Becoming Jane"). Glavne uloge poverene su En Hatavej (Anne Hathaway), Džuli Volters (Julie Walters), Džejmsu Mekavoju (James McAvoy), Džejmsu Kromvelu (James Cromwell) i Megi Smit (Maggie Smith). Film je režirao Džulijan Džerold (Julian Jarrold).

Ova romantična istorijska drama govori o Džejn Ostin kada je imala samo 20 godina. Džejn je ćerka velečasnog Ostina (Kromvel), koji je starešina crkve u ruralnoj oblasti južne Engleske. Ona pokušava da se odupre nagovorima porodice da se uda za gospodina Vizlija, bogatog, ali dosadnog sestrića ledi Grešam (Smit), koja je niži član britanskog plemstva. Džejn ima srce umetnika i nada se da će uspeti da se dokaže kao muzičar i pisac. Uskoro će sresti Toma Lefroja (Mekavoj), koji će je zaintrigirati u svakom smislu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Keira Knightley u ulozi princeze Diane?

NAKON uspjeha filma "Kraljica", sva su prava na korištenje priča iz kraljevske obitelji na velikom platnu rasprodana. Naravno, najatraktivnija je priča Diane od Walesa, a prema trenutnom stanju stvari, glumit će je britanska IT djevojka - Keira Knightley.

Osim o prikazanim filmovima i haljinama, na filmskom festivalu u Cannesu dosta se govorilo o novoj (već kontroverznoj) knjizi "Diana i paparazzi", za čija se filmska prava otimaju brojni producenti. Prema mišljenju mnogih, tu će "zlatnu koku" najvjerojatnije dobiti redatelj Quentin Reynolds, koji se nada da će film o tragičnoj smrti obožavane britanske princeze biti još popularniji od "Kraljice".

"Za svaku funtu koju je zaradila 'Kraljica', film o Diani zaradit će ih deset", izjavio je i dodao kako je već razmišljao o podjeli uloga, a u naslovnoj vidi trenutno najomiljeniju britansku mladu glumicu, Keiru Knightley. "Svi mi u Hollywoodu govore - uzmi nju! Doista mislim da je ona pravi izbor za ovu ulogu, koja spaja sve, patos, tragediju, komediju i avanturu", zaključuje redatelj.




Izvor: Index
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Pol Njumen: Odlazim u penziju

Holivudska zvezda Pol Njumen (82) izjavio je da napušta i film i pozorišnu scenu, jer nije više u stanju da radi onako kako bi hteo.

"Počinje da mi slabi pamćenje, samopouzdanje i kreativnost. Zbog toga mislim da je snimanje filmova zauvek iza mene", rekao je slavni glumac za američku televiziju ABC.

O tome da namerava da napusti film Njumen je govorio i prošle godine, kada je najavljivao da se sprema da snimi samo još jedan film, ali od tada nije izašao pred kamere.

Pol Njumen je počeo karijeru sredinom '50. godina prošlog veka, i od tada je snimio 75 igranih i televizijskih filmova.

Ostvario je veliki broj značajnih uloga, izmedju ostalog i onu u "Mački na usijanom limenom krovu", koja mu je 1959. godine donela prvu od deset nominacija za Oskara.

Poslednje Njumenovo ostvarenje je animirani film u studiju Dizni - Piksar koji je prošlog leta postigao veliki uspeh.

Strastveni ljubitelj automobila i automobilskih trka 1986. godine dobio je Oskara za životno delo, a godinu dana kasnije za ulogu u filmu Martina Skorsezea "Boja novca".




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Ema Tompson razbesnela Vila Smita
Tompson u restoranu pušila "k’o Turčin"...

STRAST Glumica Ema Tompson je navodno u jednom restoranu u Njujorku razbesnela kolegu Vila Smita jer je pušila "k’o Turčin". Ema je sa svojim društvom ignorisala goste koji su bučno negodovali zbog dima koji je preplavio restoran, ali i zabranu pušenja na javnim mestima, koja u Njujorku važi od 2003. godine.

Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
SELO GORI, A BABA SE ČEŠE
Robert Nemeček, bivši urednik Filmskog programa RTS, kaže da je popularna serija "ispod civilizacijskog nivoa", autor i glumac Radoš Bajić kaže da "njegov posao nije da menja narod"

Uprkos tome što je "Selo gori, a baba se češlja" postiglo rekordnu gledanost, Robert Nemeček, doskorašnji urednik Filmskog programa RTS, tvrdi da Javni servis nikako ne sme da se ponosi tom serijom! Nemeček, naime, tvrdi da je "Selo..." "sramotno ispod civilizacijskog nivoa"!

- Ako su "Seljaci" bili primitivni, ovo je još dva koraka nazad. A u RTS je dočekano sa oduševljenjem, kao da je to nešto čime ćemo se ponositi pred budućim generacijama. Zašto? Zato što ima visok rejting... U redu, "Selo gori" je imalo rejting 33, ali šta to pokazuje?

- Pokazuje da kompletno gledalište svih ostalih televizija koje interesuje takav sadržaj dođe i pogleda tu seriju, i posle toga ode. U međuvremenu, deo gledališta koje se gnuša ovakvog primitivizma ostaje bez svoje televizije - rekao je Nemeček u intervjuu za jedan nedeljnik.

Kada smo mu pročitali navedenu izjavu, Radoš Bajić, autor i glavni junak serije, slatko se nasmejao, a zatim izjavio sledeće:
- Gospodina Nemečeka ne poznajem, a možda je baš u tome i problem. Kao čovek koji je trideset godina u kinematografiji, sa profesionalnim poštovanjem ističem da je Filmski program RTS dobar, a uočio sam da ga je donedavno potpisivao pomenuti gospodin.

- Ali, ako on smatra da treba da promenimo narod, moram da kažem da to stvarno nije moj problem. Uprkos činjenici da sam trenutno angažovan radom na scenariju za novih dvadeset epizoda, što će svakako obradovati Nemečeka, primetio sam da se on razišao sa RTS. Predlažem da svoje nezadovoljstvo zbog toga iskaže na druge načine, a ne preko mog projekta.
      
RTS gori, a Tijanić spušta slušalicu!

Aleksandar Tijanić prvo je pristao da odvoji minut svog dragocenog vremena za Kurir, ali čim je čuo fatalno prezime Nemeček, spustio je slušalicu našoj novinarki! Tako su čitaoci našeg lista, što će reći i veliki broj gledalaca RTS, ostali uskraćeni za odgovore na sledeća pitanja: da li je tačno da je, kako tvrdi Robert Nemeček, budžet Filmskog programa smanjen dvostruko u odnosu na prošlu godinu, da je Tijanić opstruirao njegov rad uvođenjem silnih "stručnih službi", zbog kojih nisu potpisana četiri ugovora sa svetskim filmskim kompanijama, da je srozan ukupni kvalitet programa, da u RTS i dalje rade pojedinci koji su vršili različite zloupotrebe, te da, kako Nemeček kaže, "gledaoci pretplatom plaćaju svojevrsni privatni rat Saše Tijanića protiv Željka Mitrovića, u kojem je jedino merilo vrednosti rejting"?      
   
L. GOLUBOVIĆ

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Emir Kusturica ogorčen filmskim festivalom u Cannesu

PREDSTAVLJAJUĆI svoj novi film "Zavjet", Emir Kusturica je, kako kaže, naišao na mnoge zapreke, a sve teže podnosi "nepravednu politiku festivala" zbog koje se u dogledno vrijeme više nema namjeru predstavljati u Cannesu.

Poznati srpski redatelj Emir Kusturica vratio se iz Cannesa prilično nezadovoljan tretmanom svojeg novog filma "Zavjet", koji je, protivno njegovoj volji, prikazan zadnjeg dana festivala. "Normalno je da mi se ne sviđa cijela priča. Duboko u sebi sam ogorčen, to znaju i meni najbliži ljudi. Ipak, ne želim ulaziti u nekakve teorije zavjere", izjavio je Kusturica za Kurir.

Ni odličan prijem njegovog filma, nakon kojeg je zaradio 20-minutni pljesak publike, nije ga natjerao da promijeni mišljenje, a njegovo će nezadovoljstvo, najavljuje, najvjerojatnije rezultirati povlačenjem s jednog od najuglednijih filmskih festivala na svijetu.

"U Cannesu pušu neki novi vjetrovi"

"Do da nas sam bio siguran da ću to i napraviti. Međutim, nakon ovakve premijere, kad sam vidio reakcije divnih ljudi u publici, više nisam siguran. Ipak, bliži sam i dalje prvotnoj odluci, jer smatram da su na ovom festivalu počeli puhati neki drugi vjetrovi", slikovito je svoje razloge obrazložio Kusturica.

Srpski redatelj nije jedini ugledni sudionik festivala koji se sve teže nosi s relativno novom politikom festivala u Cannesu. Zbog velikog broja holivudskih zvijezda, kojima se pridavala najveća pozornost, neamerički sudionici smatraju da im uobičajeno žutilo otima medijski prostor.

Naime, većini je novinara ove godine od svih filmova zajedno bila zanimljivija činjenica da su u francuskom gradiću boravili Angelina Jolie, Brad Pitt, George Clooney i ostale face protiv čije se ideologije ovaj filmski festival nekad i borio.






Izvor: Index
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Ekskluzivno
INTERVJU: Džim Džarmuš
NEMAM PROBLEM S KUSTOM
Slavni režiser za Kurir otkrio da našeg Profesora, iako njegove lične stavove ne shvata najbolje, smatra "čovekom beskrajnog talenta"!

Kultni američki reditelj Džim Džarmuš ("Slomljeno cveće", "Noć na zemlji", "Mrtav čovek") pojavio se i ove godine na Kanskom festivalu, a kako i ne bi kada je apsolutni miljenik organizatora najprestižnije smotre filmova na svetu. Režiser katkad nepredvidivog ponašanja i oštrog jezika je, čim je kročio na Kroazetu, izazvao kolaps u saobraćaju.

Kada su ga prolaznici spazili, okupirali su ga u trenu, što je njega iznerviralo (šta je očekivao, da ga niko neće prepoznati?) pa se brže bolje vratio u hotel "Hilton", do kojeg ga je Kurir, naravno, pratio. Pripravni na njegovu nadaleko čuvenu hirovitost i mogućnost da nam se u psovci seti familije, prišli smo Džarmušu, koji je sa čela brisao znoj...

Gospodine Džarmuš, mi dolazimo iz Srbije. Znamo da ste u gužvi, zamolili bismo vas...
- Hoćete da se slikate sa mnom? Može, dajte deset evra odmah - rekao nam je režiser, smrtno ozbiljan u licu.

Mnogo je. Da se nađemo na sredini - pet evra?
- (posle nekoliko sekundi premišljanja) Okej, mada to ovde nije dovoljno ni za jedno pivo.

Fotografisanje sa Džarmušem ipak je bilo besplatno, jer nam je u poslednjem trenutku kazao da "nije smrad kao drugi". Nakon toga mu predlažemo da sednemo u hotelski hol na pet minuta ili da proćaskamo pred ulazom u hotel, gde, na sreću, nije bilo obožavalaca ni paparaca. Džarmuš se opredeljuje za drugu varijantu nastavljajući da izbegava tradicionalno intervjuisanje.
- Imate jako loš ukus kada je reč o oblačenju. Da li se i drugi u vašoj zemlji tako oblače? - ponovo je režiser pokušao da nas isprovocira.

Za druge ne znam, ali ja sam obučen kao vi poslednji put u Kanu.
- Ta ti je dobra. Ali ja sam se samo šalio.

Pa i ja. Nego, recite mi da li i dalje imate problem u razumevanju ličnih stavova Emira Kusturice, kao što ste to pre nekoliko godina izjavili u jednom intervjuu?
- Ne kapiram vas. Šta sam ja to rekao za Kusturicu?

Izjavili ste: "Jeste da smo Kusturica i ja sličnih pogleda na svet filma, ali meni se njegovi nacionalistički stavovi ne dopadaju. Nerazumljivi su mi jer on negira sam sebe".
- Sećam se, to je bilo za jedan magazin. U jednom periodu ga uistinu nisam najbolje shvatao. Ni sada mi neke stvari kod njega nisu jasne, ali ne ulazim više u to. Smatram da je odličan režiser, veoma intrigantnog i zanimljivog pogleda na film i život, kao i čovek beskrajnog talenta.

Bije vas glas da ste nepristupačni ne samo prema fanovima i novinarima već i prema kolegama. Jedan od onih koji se razočarao u vas je i reditelj Fatih Akin, koga ste iskulirali ovde u Kanu.
- Ne sećam se da mi se taj momak uopšte obratio. Ne verujem da bih mu tek tako okrenuo leđa, moguće da sam bio u mislima. Ako sam mu to priredio, žao mi je.

Vaš poslednji film prikazan u Srbiji, "Slomljeno cveće", oduševio je našu publiku. Postoji li šansa da vas ponovo vidimo kod nas u gostima (Džarmuš je devedesetih bio gost Festa, prim. aut.)?
- Koliko je gledalaca imalo "Cveće" u vašim bioskopima?

Ne znam tačno, ali reč je o više desetina hiljada. To je, verujte mi, odličan rezultat za našu zemlju.
- Ne idete mnogo u bioskope? Šteta. Ima toliko dobrih, kvalitetnih, nezavisnih ostvarenja. Verovatno vam se publika više loži na ona holivudska sranja, blokbastere. Ukoliko me pozovete a ja budem imao vremena, mogao bih da svratim do Srbije. A sad moram da idem. Prijatan dan.

ILIJA ĐUKIĆ

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.