Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV, Pozorisnog i Filmskog sveta ~ Nova Tema!  (Pročitano 645919 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Njegoš na filmu
B. N., 24. maj 2007

STIHOVI iz "Gorskog vijenca" Petra Petrovića Njegoša, uskoro će biti snimljeni i na filmskoj traci. Autori filma Lazar Bodroža i Jovan Tokić spremaju "netipičnu visoko estetizovanu adaptaciju najpoznatijeg dela slavnog crnogorskog pesnika". Već je snimljena i pilot-scena u kojoj se pojavljuju glumci Ivan Tomić, Milutin Milošević i Radivoje Bukvić.

Izvor: Novosti

Nova kanska energija
Borislav ANĐELIĆ, 24. maj 2007

NAŠIM susedima Mađarima bilo je potrebno čitavih 20 godina da se posle Ištvana Saboa ponovo nađu u kanskoj konkurenciji sa filmom Bele Tara "Čovek iz Londona". Rađen u crno-beloj tehnici, u karakterističnom sporom, minimalističkom stilu, baziran na adaptaciji novele Žorža Simeona, film je prava vizuelna simfonija, koja je izazvala pro i kontra reakcije publike.
Sličnu magiju doneo je i proslavljeni ruski reditelj, čest gost Kana, Aleksandar Sokurov sa svojim sjajnim filmom "Aleksandra", koji se umetnički smelo uhvatio u koštac sa bolnim iskustvima nedavnih sukoba u Čečeniji. Njegova priča o baki Aleksandri koja posećuje svog unuka oficira na zadatku u Čečeniji je dirljivo suočavanje sa dramom ljudi i njihovih bližnjih.
Dok su se ova dva reditelja, Tar i Sokurov, pokazala na visini zadatka u svom rediteljskom umeću, tu sreću nisu imali raniji dobitnici Zlatne palme, Gas van Sant sa "Paranoidnim parkom" i Kventin Tarantino sa "Smrtonosnom sigurnošću". Van Sant se vraća svojim pričama o depresivnim mladim ljudima, konkretno o dečaku koji je iz nehata počinio ubistvo, ali njegov film, ipak, ostaje bez želje da se išta ozbiljnije produbi na planu pitanja koje postavlja. Tarantino je prilično razočarao svoje mnogobrojne obožavaoce filmom o penzionisanom kaskaderu kojeg odlično igra Kurt Rasel i koji odušak u svojim traumama nalazi u planiranom ubijanju mladih žena, planiranim sudarima... Bez pravog humora, ali uz dosta adrenalina na akcionom planu.
Englez Majkl Vinterbotom se u svom poludokumentarnom stilu smelo prihvatio drame povodom ubistva i kidnapovanja novinara "Vašington posta" Đanija Perle 2002. godine u Pakistanu, u filmu "Moćno srce", koji je prikazan van konkurencije. Jedan od producenata ovog filma je i Bred Pit, a glavnu ulogu tumači Anđelina Džoli, i to sjajno. I najavljen kao mega-hit Stivena Soderbegova "Okeanovih 13: igra se nastavlja". Glavnim zvezdama filma - Bredu Pitu, Džordžu Kluniju, Metu Dejmonu i Endiju Garsiji, u ovom nastavku reditelj je pridružio još dve legende - Elen Barklin i Al Paćina.
Mnogi od kanskih velikana, osim braće Koen, nisu se baš proslavili, čak i kada su napravili korektne filmove. Novu energiju festivalu ove godine doneli su upravo mladi lavovi, pre svega Rumun Kristijan Mungiju, a ovih dana i veoma provokativna autorska izdanja novih filmova Urliha Zajdla, Karlosa Rejgedasa i Fatiha Akina. Austrijanac Zajdi doneo je žestok, gorko grub film "Import-eksport" na temu potrage za srećom na relaciji Austrija - Ukrajina, sa svesnim preterivanjima i mučninom na kraju. Meksikanac Rejgadas u svom "Utišanom svetlu" barata sporom, minimalističkom pričom o izdaji i ljubavi u meksičkoj nedođiji. Turčin na radu u Nemačkoj, Akin, doneo je provokativno uzbudljivo ostvarenje "Na drugoj strani" - drugi deo njegove autorske trilogije na temu ljubavi, smrti i đavola, ljudi u emigraciji. Reakcije na ove filmove su različite, od brojnih pohvala do mnogih osporavanja, ali oni su svakako svojim provokativnim temama i autorskim tumačenjem doneli festivalu preko potrebnu kreativnu energiju, koja vraća veru u filmsku umetnost.

REAGOVANJE FILMSKOG CENTRA SRBIJE
FILMSKI centar Srbije, odnosno Svebor Midžić, zamenik direktora FCS, uputio je našoj redakciji pismo, u kom demantuje zapažanja našeg dopisnika sa kanskog festivala koje se odnose na štand FCS u Kanu. Svebor Midžić ističe da se na ovom štandu još od drugog festivalskog dana, na vidnom mestu nalazi istaknut promotivni poster Kusturičinog filma "Zavet", kao i to da se na štandu FCS na centralnom ekranu svakodnevno od 19. maja emituje video-materijal iz ovog filma. Uz ovaj demanti redakcija je dobila i fotografiju štanda napravljenu posle objavljivanja teksta u "Novostima", u kome naš izveštač tvrdi da tog plakata nema.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Serija „Vratiće se rode“ od oktobra na TV B92
Autor: E.B. | 24.05.2007 - 10:28


Pre nekoliko dana završen je glumački kasting za seriju „Vratiće se rode“, koja će se od oktobra meseca emitovati na TV B92, a za samo tri dana, koliko je trajao kasting u Novom Sadu i Beogradu, preko 200 poznatih glumaca iz cele zemlje pokušavalo je da dobije ulogu.
Kako je već ranije najavljeno, glavne uloge će tumačiti Dragan Bjelogrlić, Nikola Đuričko, Mira Banjac, Anica Dobra, Vesna Trivalić, Mirjana Karanović, Srđan Todorović, Nikola Kojo i Goran Radaković, a nakon kastinga njima se pridružilo još 80 glumaca. Scenario za seriju piše Nikola Pejaković, reditelj je Goran Gajić, izvršni producent „Kobra film“ u koprodukciji firme „Adrenalin“. Glavni junak serije zadovoljan je kako se stvari odvijaju.
- Kasting označava početak proizvodnje najambicioznije TV serije. Veliki rad ulažemo, jer želimo da napravimo jednu netipičnu i zanimljivu podelu, koja će biti kombinacija poznatih i renomiranih glumaca, kako iz Srbije, tako i iz čitavog regiona. U seriji će zaigrati glumci koji su veliki i poznati u pozorištu, a nisu toliko poznati i TV publici. U planu nam je da kroz seriju promovišemo nekoliko mladih glumaca - kaže Dragan Bjelogrlić i dodaje: - Posebno mi je zadovoljstvo što će u seriji zaigrati značajan broj glumaca iz Novog Sada, kojih dugo nije bilo na malim ekranima.
Po svojoj formi, ova serija će se raditi poput kultnih serija „Više od igre“, „Grlom u jagode“, „Vruć vetar“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Lako mi je sa tri dame
Autor: v | 24.05.2007 - 10:27


Predstava „Ljubav, navika, panika“ premijerno je izvedena u utorak uveče u Teatru „Kult“. Sala je bila ispunjena do poslednjeg mesta, a publika se tokom čitave predstave smejala dogodovštinama Vere, Miće, Janje i Maje, te ih je na kraju nagradila gromoglasnim aplauzom. Nikola Simić je briljirao u ulozi Miće.
„Blic“ vas vodi na predstavu
Dvoje najbržih čitalaca „Blica“ koji danas u 12 časova pozovu broj telefona 011/3334-621, dobiće po dve karte za večerašnje izvođenje predstave „Ljubav, navika, panika“.


- Prezadovoljan sam premijerom s obzirom na to da je to televizijska serija pretočena u predstavu. Mislim da nismo ni bili svesni tog čina, kao da neki film prebacujete na pozornicu, tako smo mi kontinuirano preneli ono što smo radili na televiziji, a i živa reč je mnogo impresivnija od one na platnu - priča Nikola Simić za „Blic“ i dodaje da je njemu bilo teže da radi predstavu.
- Teško je pripremati predstavu bez publike, to je kao da radite za gluve i nemoguće je opipati puls publike. Kada snimate seriju, tada se iščitava deo scenarija po kome se zatim snima. Ovo u predstavi nije novi tekst, nego stari, spojen u celinu - objašnjava popularni glumac.
Kroz seriju je prošlo mnogo glumaca, Nikola priznaje da mu oni nedostaju u predstavi.
- Bilo bi lepo da je još neko od njih učestvovao u predstavi. Nedostaju mi Zijah, Ljilja... Zijah je mnogo zauzet i on je bukvalno glumac na točkovima. U principu, teže je igrati predstavu sa više likova, jer je teško i uskladiti obaveze svih glumaca - priča Simić i ne krije zadovoljstvo što u predstavi igra sa Sekom Sablić, Mirkom Vasiljević i Borkom Tomović.
- Izborio sam se sa damama, navikao sam. Ovu ćemo predstavu igrati jedan dug period, iz dana u dan, to nije praksa u našim pozorištima, ali pokušaćemo - kaže Nikola.
Iako je tokom karijere odigrao velike uloge, poslednjih godina ga nema u domaćem filmu.
- Jednostavno, nema uloge za mene. Igram neku manju ulogu, ali nema glavne. Nikog više ne interesuje da li si dobar glumac već, da bi te angažovao, gleda da li si jeftin. Koliko dugo se bavim ovim poslom, uvek je bilo natezanja oko honorara. Nemamo ni sindikat, ne postoji zaštita autorskih prava... Pa šta mislite od čega žive poznati glumci u inostranstvu?! - pita on.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Pored već najavljenog trećeg dela "Pirata sa Kariba", ove nedelje će u američkim bioskopima debitovati novi film Vilijama Fridkina (William Friedkin) - "Bug". Glavne uloge poverene su Ešli Džad (Ashley Judd) i Hariju Koniku Džunioru (Harry Connick Jr.).

Veteran Zalivskog rata, sada samo lutalica prepuštena sama sebi, upoznaje ženu koja je i sama u svom svetu, zatvorena u hotelskoj sobi. Par živi u izolaciji sve dok najezda buba ne izazove paranoju koja se kod njih manifestuje na različite načine.

Novi film čuvenog francuskog reditelja Lika Besona (Luc Besson) - "Angel-A", takođe debituje u američkim bioskopima. Andreu je ostalo samo pola dana da isplati ogroman dug. Kada postane svestan da je nemoguće ispuniti taj rok, odlučuje da skoči s mosta i okonča svoj život. Na mostu, pre nego što će skočiti, ugleda Anđelu kako skače u Senu. Dok joj spasava život, Andre nije ni svestan da je ona jedina osoba na svetu koja može spasti njegov.

Naučnofantastični film "Paprika" donosi priču o ukradenim mašinama koje omogućavaju psihoterapeutima da uđu u snove svojih pacijenata. Naučnici koji su izradili ove mašine sada moraju da ih pronađu i vrate na sigurno. Među psihoterapeutima je i mlada doktorka Acuko i njen alterego, neustrašiva mlada dama sa šifrovanim nadimkom Paprika.

U Americi će tek u maju debitovati neki evropski filmovi koje je domaća publika već imala prilike da pogleda. Pre svih, tu je novi film Larsa fon Trira (Lars von Trier) - "Šef nad šefovima" ("The Boss of It All"), koji smo gledali na ovogodišnjem FEST-u, kao i "Zlatna vrata" ("Golden Door") Emanuela Krijaleza (Emanuele Crialese), koji se prošle godine proslavio na Venecijanskom filmskom festivalu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
KAPETAN BELE LAĐE

Siniša Pavić za Press: Ne nedostaje mi Beograd, moj kreativni raj je u selu Manastirište kraj Vlasotinca!
 

Komšije mi pomalo zameraju što ih prikazujem kao proste... Siniša Pavić


Bračni par Pavić, Ljiljana i Siniša, najplodonosniji srpski pisci scenarija za TV serije i filmove, svoju „Belu lađu“ usidrili su daleko od velegradske vreve, u selu Manastirište kraj Vlasotinca. Za razliku od mnogih koji trbuhom za kruhom beže iz sela u grad, Pavići su odlučili da svoju kreativnu inspiraciju, ali i duševni mir, pronađu u vili „Durče“. Iako mnogi njihovi poznanici misle da su „na kraju sveta“, Ljiljana i Siniša tvrde da im urbana prestonica nimalo ne nedostaje.

Znamo ko nam je otrovao pse
 

Ljubav kao iz "Vrućeg vetra"

Ljiljana je šezdesetih godina najpre upoznala delo svog budućeg muža, a tek onda i Sinišu Pavića: - U Studenjaku sam se jedva dočepala Sinišine „Višnje na Tašmajdanu“. Pošto sam morala da je vratim narednog dana, pročitala sam je za jednu noć. Pomislila sam: „Bože, ja bih baš volela da upoznam ovog čoveka.“ Posle nekog vremena došla sam na jednu raspravu i čujem: „Siniša Pavić“ - priča Ljiljana.

On je bio sudija Okružnog suda u Beogradu, a ona pripravnik. Ljubav je planula na prvi pogled, a Siniša je nadalje smišljeno zakazivao rasprave u pola dva, pred kraj radnog vremena, da bi po njihovom završetku Ljiljanu pozivao na piće u „Mali Pariz“. Pavići su se venčali u januaru 1969. godine i imaju sina Vladimira, koji je docent na Pravnom fakultetu u Beogradu. Neke scene iz svog života Pavići su kroz likove Šurde i Vesne pretočili u scenario „Vrućeg vetra“.


- Osam meseci nisam bila u Beogradu - kaže Ljiljana. - Ovde imamo sve. Kad se zaželimo pozorišta, odemo do Leskovca ili Niša. Okruženi smo dragim prijateljima još iz mladih dana, prelepom prirodom, tišinom, čistim vazduhom. Imam više vremena da živim nego u gradu. Sada smo penzioneri i uživamo ovde - priča za Press gospođa Pavić, na čijem su porodičnom imanju u drugoj polovini ‘90-ih Pavići sagradili svoj novi dom.

Kraj vile „Durče“, koja nosi naziv po Ljiljaninom nadimku iz detinjstva, protiče Vlasina. S druge strane reke izdižu se brda. Dvorište i kuća uređeni su baš po meri ljudi sa istančanim ukusom i smislom za detalj. Dok Siniša često putuje za Beograd zbog snimanja serije, Ljiljana vodi računa o domaćinskim poslovima. U dvorištu sada umesto pasa ljubimaca Džesija i Čupke, koji su zimus otrovani, šepa oniska lutalica kojoj su Pavići sanirali nedavnu povredu noge.

- Još uvek tugujemo za našim ljubimcima. Nedostaju nam šetnje kraj Vlasine sa Džesijem i Čupkom. Saznali smo i ko ih je otrovao. Strašno je koliko ljudi mogu da budu surovi, iako smo uvek činili samo dobro. Za vreme bombardovanja u podrumu naše kuće bilo je 18 ljudi. Došli su tu sa decom. Svi smo bili kao jedna porodica - pričaju Pavići.

Nisu svi južnjaci prosti

Iako se radnja njegovih serija često vezuje za jug Srbije, omiljeno Vlasotince i južnjake, komšije pomalo zameraju Siniši Paviću što ih prikazuje kao proste i neuke.

- U „Boljem životu“ Boris Dvornik govori dalmatinski. U „Srećnim ljudima“ Šćepan Šćekić crnogorski. To je vezano za lik. Južnjaci govore tako, i to je simpatično. Stajkovčani su prvo bili oduševljeni, a posle kažu: „Pa mi nesmo baš takvi“... Sa određenim ciljem upotrebljavam neki lik. Nije on sam po sebi svrha.



Ako Šojić, koji ne zna padeže, uđe u skupštinu, onda je to slika društva u kome on sa svim svojim glupostima može da se nađe u njoj. Nušićeva Živka ministarka je strahovito prosta. Ona nije s juga, već iz Beograda. Ta prostota je daleko veća od prostote Tike Špica. On je promućuran, brzo kapira i prolazi kroz društvo kao kroz sir. Postojala je navika da se na televiziji smejemo Ciganima, seljacima, muzikantima, jer tu nema posledica, ali kad na red dođu lekari ili advokati, onda se tu reaguje - pojašnjava Pavić.

Siniša Pavić kaže da svoje tekstove i dalje piše rukom. Smatra da se tako stvara jedinstvena veza između pisca i teksta.

- Taj kontakt ne bih mogao da ostvarim uz mašinu ili kompjuter. Nemam neki svoj radni ambijent. Volim da sam među ljudima kad pišem. Nekad nad jednom stranom stojim dva dana. Ljilja tad pobesni. A nekad mi se desi da za sat-dva napišem desetak stranica - zaključuje kroz smeh Siniša Pavić.

Lane gine za „Belu lađu“

Pre tri dana pala je poslednja klapa ove veoma gledane serije. Na njenom nastavku Pavići uveliko rade, jer je za tri sezone planirano oko 80 epizoda. Na pitanja otkud ideja da likove iz različitih serija okupi na jednom mestu i kako uspeva da kroz suptilnu društvenu kritiku uvek realno naslika najtransparentnije pojave jednog vremena, Pavić kaže:

- Pojedini likovi su čeda određenih epoha. Šojić je bio običan lopov, kraduckao je pomalo, neobrazovan, plivao je nekako u tom sistemu, ali je sada u opštoj pometnji postao faktor. Milan Gutović je veliki profesionalac i bukvalno gine za ovaj projekat.
Milana Rakić

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
60. Kanski festival
Bitke bez pobednika
Kusturičin festivalski dan, dobrotvornih 10 miliona dolara koje je prikupila ekipa filma „Oušenovih 13” i povici upućeni Džordžu Kluniju: „Oženi me!”

Džordž Kluni
(Foto EPA)




Od našeg specijalnog izveštača
Kan, 25. maja – Dok čitate ovu kansku priču u toku je prva od tri projekcije filma „Zavet” Emira Kusturice u konkurenciji za festivalske nagrade. Subota je u celini Kusturičin festivalski dan, a naš reditelj će se pojaviti na konferenciji za novinare. Miki Manojlović je u Kan stigao još sinoć, današnje prepodne proveo je u poslovnim razgovorima u Hotelu „Martinez”.
Kao što se i dalo pretpostaviti, vriska, cika, tornado fotoreportera i razularene publike, pratili su pojavljivanje kompletne ekipe filma „Oušenovih 13” Stivena Soderberga, na crvenom tepihu, pred oficijelnu projekciju u Teatru Limijer. „Oženi me!”, bili su najčešći povici upućeni Džordžu Kluniju, iz mase koja se tiskala da rukom dotakne filmskog Denija Oušena, ali i njegove kolege Breda Pita, Meta Dejmona, Denija Garsiju, Frenka Ketona i jedinu damu u grupi – Elen Barkin.

Oni koji su u rukama nosili transparent „Al Paćino je kralj”, ostali su uskraćeni za doživljaj. Paćino, koji se pridružio ulogom u trećem filmu iz Soderberg-Kluni serijala, do Kana nije stigao. Film će se uskoro naći i na repertoaru beogradskih bioskopa (distributer „Tak”), o njemu će još biti reči, a za ovu priliku izdvajamo: Kluni i kompanija su za četiri dana u Kanu i na svečanoj, posebno upriličenoj večeri, prikupili oko 10 miliona dolara dobrovoljnih priloga za izbeglice sudanske regije Darfur! Zvezde u humanitarnoj akciji.

 Velika humanost krasi i film „Aleksandra”, legendarnog ruskog reditelja Aleksandra Sokurova, potresna priča o ratu u Čečeniji ispričana bez i jedne ratne scene, samo kroz posetu ruske babuške Aleksandre (izvrsna Galina Višnjevskaja, inače operska diva, udovica Mstislava Rostropoviča), svom unuku-vojniku u ratnom kampu. U samo 92 prelepo orkestrirana minuta, uz fotografiju ispranih boja, muziku u izvedbi Simfonijskog orkestra Teatra Marinski sa melanholičnim solom pijana i čela, Sokurovu je pošlo za rukom da iznedri dirljiv film snažne poruke. U ratu nema pobednika, gubitnika je mnogo. U ratnoj Čečeniji 1994. godine poginulo je 6.000 ruskih vojnika i 50.000 civila! Aleksandar Sokurov nije mogao da čuje aplauze posle projekcije filma, u poslednjem trenutku je, zvanično zbog bolesti, otkazao svoj dolazak na festival.

Buru emocija izazvao je i film „Skriveno sunce” Li Čang-Donga, jednog od najuglednijih južnokorejskih reditelja i doskorašnjeg ministra za kulturu ove daleke zemlje. Njegov rediteljski pristup je veoma hrabar, pravac varljive male priče menja neočekivano nekoliko puta, držeći i dražeći pažnju gledaoca uhvaćenog u mrežu pitanja o mogućnostima prevazilaženja teške ljudske patnje. Kroz iskonsku patnju prolazi glavna junakinja Šinje, učiteljica klavira, mlada udovica, kojoj se dolaskom u Mirjang (Skriveno sunce), grad rođenja njenog muža, dogodila i najveća noćna mora svakog roditelja – otmica i surovo ubistvo malenog, jedinog sina. Gledalac postaje očevidac tragedije i patnje, bezuspešne potrage za Bogom kao mogućim spasiocem, pokušajem oproštaja zločincu. Kraj filma Čang-Dong ostavlja otvoren, svaka priča mora jednom da se zaustavi, ali život će uvek teći dalje. Glumica Džeon Do-Jeon kao Šinje, prekoračivši sve moguće poznate granice, podarila je tako moćnu ulogu da je vredi zabeležiti i u istoriji svetskog filma.

 Za kraće pamćenje je novi film američkog reditelja Džejmsa Greja „We Own the Night”, iako je reč o klasičnom krimi-trileru (bitka ruske mafije i njujorških policajaca) u kojem igraju Žoakin Feniks, Majk Velberg, Robert Duval i zanosna Eva Mendes. Film je opterećen žanrovskim klišeima i elementima već viđenog i apsolviranog toliko puta u mnogo boljim američkim filmovima „crnog talasa”.

 Za još malo političke intrige i provokacije na Kanskom festivalu, osim filmova Majkla Mora i Barbeta Šredera, zaduženi su i „Persepolis”, jedini dugometražni animirani film u konkurenciji za „Zlatnu palmu”, ali i naknadno u glavni program ubačeni dokumentarac „Pobuna: afera Litvinenko” Andreja Nekrasova. Zbog francuskog crtaća „Persepolisa” Marjan Satrapi i Vinsenta Paronoa, u kojem radnja počinje u Teheranu, prati rušenje šahovog režima, dolazak čuvara revolucije, bekstvo male junakinje u inostranstvo... Francuskoj administraciji uložena je službena protestna nota Irana.

Hoće li protestovati i Rusi zbog filma o Litvinenku, čiji je autor Nekrasov bio blizak postradalom špijunu (ubijen u Londonu radioaktivnom supstancom), ostaje da se vidi sutra. Najavljeno je da će konferenciji za novinare prisustvovati i Litvinenkova udovica Marina koja sprema i knjigu o životu i smrti svoga muža.

-----------------------------------------------------------

Vučkovićevom „Minusu” treća nagrada

Kan, 25. maja – Dlanove publike koja je juče ispunila dvoranu Luis Bunjuel, dobro je zagrejao 16-minutni kratki igrani film „Minus”, mladog beogradskog reditelja-studenta Pavla Vučkovića. Njemu je pripala treća nagrada Sinefondasioana, fondacije koja podržava i promoviše studente filmske režije iz celog sveta. Naš film ravnopravno je podelio nagradu sa filmom mladog korejskog studenta Hong Sung-Hona. Prvu nagradu osvojio je argentinski film, a žirijem je predsedavao kineski reditelj Žija Žangke.

U „Minusu”, horor filmu nastalom prema kratkoj priči Ernesta Hemingveja, Vučković svu snagu postiže isključivo moćnim vizuelnim sredstvima. Reči je u filmu malo, a postignuto je mnogo, uz mudro vođenu priču o sazrevanju glavne junakinje kroz neobičan i dramatičan susret sa netaknutom prirodom. Podsećanja radi, Pavle Vučković je u Kanu 2003. godine osvojio Gran pri za kratki film „Beži zeko, beži”.

Dubravka Lakić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Hari Poter premijerno u Japanu
Autor: Blic online | 25.05.2007 - 21:15




Japanska publika imaće privilegiju da prva pogleda peti nastavak filma o čarobnjaku Hariju Poteru, saopštio je japanski odeljak holivudskog studija "Vorner Bros".
Film "Hari Poter i Red feniksa", snimljen prema romanu autorke J. K. Rouling, premijerno će biti prikazan u Tokiju 28. juna, dok će londonski filmofili moći da ga vide 3. jula. Severnoamerička premijera filma održaće se 8. jula u Los Anđelesu, a srpska - 12. jula.
Prva četiri nastavka filma o Hariju Poteru zaradila su više od 3,5 milijarde dolara. Filmski časopisi širom sveta navode da je peti deo priče o malom čarobnjaku, pored "Spajdermena 3", jedan od najočekivanijih filmova ove godine.
Sedma i poslednja knjiga "Hari Poter i sveci smrtnici" (Harry Potter and the Deathly Hallows) pojaviće se u prodaji 21. jula ove godine.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Pinkova vlada
KREĆE NOVA SERIJA "PREMIJER"

Videvši koliko se dugo sastavljala famozna Vlada Srbije, TV Pink je, u saradnji sa piscem Stevom Koprivicom i rediteljem Milanom Karadžićem, rešila da oformi svoje upravljačko telo, kojim će rukovoditi Milorad Mandić Manda! On će, naime, tumačiti naslovnu ulogu u novoj seriji "Premijer", a prvi saradnik, odnosno lični sekretar, biće mu Mima Karadžić.

Pinkov premijer biće u kohabitaciji sa predsednicom Republike Srbije Sekom Sablić, a obaveštajne podatke dostavljaće mu šef BIA Nikola Kojo. U seriji će igrati i Anita Mančić, Isidora Minić, Mila Ergović, Mladen Nelević, Mirka Vasiljević... Ovako dobra vlada, nema sumnje, "izguraće" ceo mandat!

(L. G.)

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
60. Kanski festival
Posveta životu i ljubavi
„Zavet” je film koji govori iz estetskog vokabulara, ali ima i svoj veoma precizan politički koncept koji samo utvrđuje moju poziciju u svetu različitosti i svetu divota, kaže specijalno za „Politiku” Emir Kusturica

E. Kusturica, M. Petronijević, M. Manojlović, Lj. Blagojević, U. Milovanović i A. Berček
(Foto Fonet)



Od našeg specijalnog izveštača
Kan, 26. maja – Tokom rane, prve kanske projekcije Kusturičinog „Zaveta”, osmesi na licima, glasni kikoti i aplauzi, a tokom konferencije za novinare izrazi divljenja, velikog poštovanja i potvrde da filmovi našeg reditelja svoje obožavaoce imaju u Americi, Brazilu, Francuskoj, Libanu, Švedskoj...

Dobro raspoloženi Emir Kusturica konačno je stigao u Kan, na svetsku premijeru „Zaveta”, devetog filma u burnoj i nagradama ovenčanoj karijeri. Uz njega je i glumačka ekipa u sastavu: Miki Manojlović, Aleksandar Berček, Ljiljana Blagojević (inostrani novinari znaju dobro ova lica), naturščici Marija Petronijević i Uroš Milovanović, deo autorskog tima i supruga Maja, zahvaljujući čijoj je štedljivosti i čvrstoj ruci, kako kaže reditelj, „ovaj film snimljen uz malo sredstava i u zadatom roku”.

U najkraćem, jer o filmu će još biti mnogo reči. „Zavet” je velika posveta životu i ljubavi, komedija koja donosi ushićenje i budi optimizam, detaljima podseća gledaoce na neke od najlepših trenutaka iz Kusturičinih prethodnih filmova, ali i iz dela velikih majstora svetske režije kojima je naš reditelj uvek spreman da oda počast.

U tesnom rasporedu dnevnih obaveza i u danu u kojem ga čeka i oficijelna projekcija filma u teatru „Limijer” i prolazak onim čuvenim crvenim tepihom, po kojem je već toliko puta koračao nagrađen ovacijama, Emir Kusturica je rado pronašao slobodan trenutak da za „Politiku” da specijalni intervju...

Je li ovo japanska bajka ili srpska turbonarodna pesma?

– Kada kažete turbo, a pri tome se šalite, moglo bi biti! Nije tipično za mene ali, ova priča liči na one jednostavne japanske bajke tipa „idi u grad, uradi to i to, i vrati se”. Bilo mi je zanimljivo da vidim kakav zaplet tu može da se desi, i kroz šta junak može da prođe. „Zavet” je u strukturi mojih ranih filmova, ali je energije onih kasnijih, i može se reći da je to neka vrsta fuzije. Sudeći po reakcijama novinara koji su film gledali rano jutros, čini se da je sve to postalo i zaštitni znak ovih prostora. Zahvaljuju ljudi što smo ih probudili, jer su uglavnom svih ovih dana prespavljivali jutarnje filmove. Zato sam im obećao da ću im sledeće godine sa Mećavnika u Kan poslati „Kusturica enerdži drink”, jer ja više na takmičenje neću. To sada polako postaje ono: „Dosta je i njega”, a i jeste za ove 23 godine. Ogroman je to vremenski period koji jedan živi autor pokreće, i samo je srećna okolnost da se u mojim filmovima još neskriveno vidi i oseća oduševljenje životom i filmovima.

Film se završava rečenicom: „Meni sve ovo miriše na provokaciju”. Koga ste sve hteli da isprovocirate?

– Ha, ha, ha! Svakoga! „Zavet” je film koji govori iz estetskog vokabulara, ali ima i svoj veoma precizan politički koncept, koji samo utvrđuje moju poziciju u svetu različitosti i svetu divota. Samo iz te različitosti i nedirnutosti, u kojima je i ovaj film sniman, čovek može da bude tako oduševljen životom i da ga shvati više kao dionizijevsku pijanku nego kao neki namršteni žanr-obrazac, po kojem se prave filmovi. U samoposlugama, evo i ovim kanskim, postoji sekcija sa natpisom „biološka hrana”. Tako su i moji filmovi „biološki”, ovi drugi ne mogu da ih prave jer ne znaju tajnu.

U filmu jasno kažete da se danas ratovi više ne vode iz mržnje, već iz ljubavi i milosrđa?

– To je ratni dizajn. Kao kada nekom koji nešto prekardaši, poput onog nesrećnika iz „Andergraunda” kada se pita šta će biti sa čovečanstvom na kraju, šta će biti ishod te priče, ti odgovoriš: „Perverzija!”. Rečenica u „Zavetu” da je „Hitler napao Poljsku iz mržnje, a ovi te danas tuku iz ljubavi” tačna je, jer u novom ratnom dizajnu oni mogu tri meseca da te tuku iz vazduha veoma precizno, a da ti ne možeš da se pomakneš. U svojoj knjizi o dizajnu Naomi Klajn kaže da 20. i 21. vek čini svet brendova (kakva ružna reč), koji u psihološkom smislu zamenjuju proizvod. Niko više ne govori o proizvodima i utoliko je manje važno da li je on kvalitetan ili nije. Tako se i ratuje. Danas je svet postao opšte ruglo, opšta zajebancija, da možeš samo da se ubiješ. Ali, kako su moja estetika i moji filmovi uvek najbolji način da se ne ubijem, onda je to jedna dobra antisuicidalna doza koja spasava.   

Hoće li „Zavet” razjariti srbijanske „globaliste”, „evropejce”, tranzicione biznismene i njihove političke „pridrživače”?

– Hoće, zato što su oni poverenici krupnog kapitala. I najsitniji „sitniš” srbijanski nevladin samo je sitni novac korporacije, ali im to još nije telefonirano. Batina vojna i služi da se oni guraju u prvi plan i đubre zemljište svojim idejama, a ovi ako moraju iz ljubavi da te ubiju, oni te ubiju. Dakle, tu nema ni „d” od demokratije. Kada se ja, kao jedan okoreli „antidemokrata” pogledam u ogledalo, shvatim da sa za njih teški demokrata i u tome i jeste tajna.

I Vi se u ovom filmu zavetujete, ali se zavetujete Tarkovskom, Skorsezeu, Feliniju...?

– Nisam rastao na livadi i moja se energija nije crpela iz livadske priče, već iz turbulentne kompilacije. Od početka, od svog prvog filma „Sećaš li se Doli Bel”, citirao sam svoje omiljene autore. „Zavet” je pomalo retro, što je dokaz da sam i ja pomalo ostario.

Tačno je da uvek snimate jedan isti film, s tim što ste sada „Doli Bel” preselili na Zlatibor?

– Tako je, ali je to isti taj okvir, isto oduševljenje. I oni koji to nisu shvatili danas, a verovatno ima i takvih, shvatiće to prekosutra. Treba napraviti razumljivu priču, dobar zaplet i nikada ne treba zaboraviti da svako oružje, koje može da ozdravi čoveka i da utiče na njegov mozak pozitivno, film mora da koristi. Ako to ne iskoristi, onda je dosadan u svojoj praznini. Dvadeset i pet posto svetske produkcije je odsutno, onda se patentiraju neka razna imena koja, kao, otkrivaju tajnu trilera...

Miki Manojlović, Aleksandar Berček, Ljiljana Blagojević, Vaš sin Stribor moćna su glumačka ekipa. Koliko ste ih „iscedili”, jer pretpostavljam da oni nisu „cedili” Vas, jer niste takav tip?

– Cedio sam njih kao i sebe. Mislim da je tajna pristajanja na „ceđenje” u zavirivanju u moju dušu. Kada glumci shvate da ja sebe cedim najviše, onda se oni sažale i idu dalje. Eto!

-------------------------------------------------------------------------

Dugo putovanje Mikija Manojlovića

Kan, 26. maja – Da bi prisustvovao premijeri „Zaveta”, u kojem ponovo ima veliku i izazovnu ulogu, Predrag – Miki Manojlović je putovao satima, kolima, direktno iz Bugarske. Pošto je u Italiji završio snimanje filma o Dostojevskom koji je režirao Đulijano Motaldo, Manojlović je odmah započeo snimanje filma „Svet je veliki, a spasenje čeka odasvuda”, koji, prema prema istoimenom romanu Ilije Trojanova, snima bugarski reditelj Stefan Komandarev.

Za Manojlovića, koji spada u najvernije Kusturičine saradnike i filmske „saborce”, ova godina je počela veoma uspešno. Na festivalu u Berlinu doživeo je ovacije za ulogu u filmu „Irina Palm”, u Kanu će mu aplaudirati za doprinose u „Zavetu”, a u Veneciji za ulogu Dostojevskog...

Dubravka Lakić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
Kustin „Zavet“ otvara Festival u Novom Sadu
Autor: A.N. | 26.05.2007 - 10:35




Prvi Filmski festival Srbije koji se od 3. do 8. jula održava u Novom Sadu biće svečano otvoren filmom „Zavet“ Emira Kusturice, a tokom Festivala Novi Sad će biti pretvoren u grad bioskop, filmovi će se puštati na desetak lokacija, predviđeni su i koncerti domaćih i stranih bendova, di-džejeva, a publiku će svojim muzičkim umećem zabavljati i popularni srpski glumci.
Na Festivalu koji organizuju Filmski centar Srbije i „Udruženje Egzit“ biće prikazano više od sto filmova, a u takmičarskom programu koji nosi naziv „Nacionalna klasa“ učestvovaće domaći filmovi koji su snimljeni u prethodnih godinu dana.
- Festival će svečano biti otvoren premijerom filma „Zavet“ Emira Kusturice. Inače, ukupan fond nagrada u „Nacionalnoj klasi“ iznosi više od 100.000 evra, a film koji osvoji Gran pri dobiće 25.000 evra. Osim takmičarskog, organizovaćemo mnogobrojne prateće programe, kao što su „Danubius“ u okviru kojeg će se prikazivati filmovi iz dunavskih zemalja, selekcija filmova „Euroimaža“... Takođe, širom Novog Sada će biti bioskopi na otvorenom, u kojima će se prikazivati studentski i animirani filmovi. Zanimljiv će biti i „Mobajl film stejdž“, gde će posetioci moći da emituju filmove koje su tokom dana snimili svojim mobilnim telefonima - kaže za „Blic“ Svetlana Jovičić, direktorka Festivala.
U okviru bogatog muzičkog programa, koncert će održati Zoran Simjanović, poznati kompozitor filmske muzike, a planirani su nastupi brojnih domaćih i stranih bendova, kao i di-džejeva.
- Glavna koncertna bina biće postavljena kod Srpskog narodnog pozorišta, i sve će biti u znaku filma, sviraće i popularni glumci kao što su Nikola Đuričko, Boris Milivojević i Gordan Kičić, a organizovaćemo i žurke, filmske radionice... - rekao je za „Blic“ Ivan Lalić, potpredsednik Upravnog odbora Festivala.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.