Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 11:09:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Yugo  (Pročitano 65512 puta)
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61222
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Pretnje smrću zbog uvrede Juga



„Srbi ne znaju za šalu”, kaže 43-godišnji Amerikanac, autor duhovitog oglasa na „Krejg listi”

Preuzeto sa : Politika.rs

Kada je pre osam dana sastavio i na popularni internet oglasnik „Krejg listu” postavio duhovit oglas ne bi li našao kupca za svog „juga” koga ima još od 1988, 43-godišnji Amerikanac iz okoline Los Anđelesa nije ni pomišljao da će time uvrediti mnoge Srbe, koji su ga zasuli uvredljivim mejlovima, u kojima mu čak prete i smrću.

„Prodajem gomilu jugo đubreta. Dizajnirao ga je retardirani inžinjer, a sklopila grupa pijanih radnika. Ima performanse i lakoću rukovanja kao kolica u prodavnici robe za dolar. Možete računati da će upaliti svakog jutra kao što se možete pouzdati u Bernija Mejdofa (vlasnika piramidalne štedionice koja je mnoge poznate Amerikance ojadila za oko 50 milijardi dolara – prim.).

Održava svoju vrednost kao kuće u predgrađu Alabame. Od ovog auta jača je konzerva koka-kole. Prešao je 38.000 milja, prvi sam vlasnik, imam sve originalne papire iz 1988, nije udaran. Najgora kola koja možete imati... Ponesite 2.200 ili dajte ponudu za ovaj komad .... istorije.”

„Moje namere nisu bile zlonamerne, već humorističke – kažu da sam još od prvog razreda pokazivao specijalni smisao za humor – ali mnogi Srbi su ovaj oglas doživeli lično”, rekao nam je u imejl prepisci autor oglasa koji ne želi da mu se pominje ime, jer je, kaže, porodični čovek, a preteće poruke nije shvatio kao zabavne, zbog čega je odbio i da za „Politiku” razgovara o svojim 22- godišnjim iskustvima sa automobilom koji je, uprkos svemu, ušao u američku automobilsku istoriju.

„Primio sam zaista mnogo imejlova, i oko polovina je sa rasnim pogrdama (na račun Amerikanaca), vulgarnostima i drugim ružnim rečima, uključujući i pretnje smrću. Srbi ne znaju za humor”, kaže ovaj 43-godišnjak, poreklom iz Izraela. „Moji roditelji su Evropljani i ja sam mentalno bliži vašem narodu... Možda sam ipak mogao da očekujem ovakav rezultat.”

„Oglas je zaista nesvakidašnji, ja ga ne bih tako sastavio, ali Amerikanci baš ovako doživljavaju ovaj automobil”, prokomentarisao je ovaj slučaj za „Politiku” Džejson Vujić, profesor istorije na Vudbridž univerzitetu iz Virdžinije i autor prošle godine ovde veoma zapažene knjige „Jugo – najgori auto u istoriji”. Naslov je bio samo metafora za sudbinu velikog poslovnog poduhvata naše „Zastave” i kontroverznog američkog preduzetnika Malkolma Briklina, koji je sredinom osamdesetih uzleteo, ali se na kraju, uoči početka raspada Jugoslavije, neslavno završio.

„Ja lično nisam dobijao pretnje smrću, ali sam shvatio da mnogi Srbi ovaj auto doživljavaju kao nacionalni simbol i žele da ga odbrane. Mnogo ljudi iz Srbije ostavilo je gadne poruke na mojoj ’fejsbuk’ stranici, iako nikad nisu pročitali moju knjigu.”

„Kao što znate, ja sam u knjizi ’jugo’ u stvari branio i samo analizirao zašto Amerikanci misle da je to najgori auto u istoriji. To njihovo uverenje je činjenica. Suprotno onome što misli prosečan Srbin, prosečni Amerikanac nema pojma o geografiji i nema predstavu gde se nalazi Jugoslavija (odnosno gde se nalazila), a sasvim sigurno ne povezuju ’jugo’ sa Srbijom i Srbima.”

Profesor Vujić smatra da su Amerikanci mrzeli „jugo” zato što je bio zastareo i loše napravljen mali auto na najkonkurentnijem automobilskom tržištu sveta. „Tokom osamdesetih Amerikanci su želeli skupa kola kao statusni simbol, a ne jeftino sklopljene ’jugiće’ – i u tome je suština.”

Zanimljive su i reakcije običnih Amerikanaca na ovaj nesvakidašnji oglas. „Treba poštovati nekog ko prodaje nešto što je zaista đubre, a pri tom to pošteno kaže. Prodavac ’juga’ iz 1988. iz Kalifornije trebalo bi da razmotri karijeru kao komičar, zato što je oglas zaista urnebesan”, napisao je izvesni Brajan Lons.

„Sviđa mi se izgled tog auta, izgleda kao da je pripremljen za auto-kros ili reli. Nedostaje mu samo neko ko će da ga gura”, napisao je neimenovani bloger.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ma najgore je to sto na duhovit nacin trazi 2500 dolara, mislim, za te pare moze da se kupi auto  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Motorola 
I ja cu njegov oglas doziveti na duhovit nacin ako mi ga da besplatno. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Nek zakaci po sto dolara na brisac i nek ga da dzabe  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.237
Ala si duhovit.  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Britanski zaljubljenici u „jugo" osnovali klub

Grupa engleskih zaljubljenika u „jugo” osnovala je klub obožavalaca ovog automobila, na čijem čelu je Fil Dast, koji će ovog proleća u Redingu organizovati okupljanje bivših radnika firme „Zastava automobili Velika Britanija”...
Članovi zvaničnog „Kluba vlasnika zastave i juga”, osnovanog pre šest meseci, nastoje da lociraju radnike koje je angažovala kompanija „Bejsington roud” koja je uvozila jugoslovenske automobile.



OMRAŽENI - Na skupu bi trebalo da budu prikazana najočuvanija vozila „jugo” koja su prodavana u Britaniji.
- Želimo da čujemo priče ljudi koji su radili u Redingu. Oni nisu samo uvozili automobile, bilo je potrebno dosta farbati ponovo ta vozila pošto su zbog putovanja brodom imala puno oštećenja od soli. Stavljane su im nove oznake ‘Zastava VB’ i dodatna poboljšanja za britansko tržište. Tu je bilo i ljudi u proizvodnji, ne samo kancelarijskih službenika - kaže Dast.
Britanski mediji navode da je firma „Zastava automobili Velika Britanija” osnovana 1981, kada su prvo uvoženi modeli iz serija 1100 i 1300, koji su bili bazirani na „fijatu 128”, da bi kasnije stigao i „jugo”. U jednoj od epizoda popularne engleske emisije o automobilima „Top gir” voditelja Džeremija Klarksona u „jugu” pretiče vozač BMX bicikla. Istoričar Džejson Vuić je napisao knjigu „Jugo: Uspon i pad najgoreg automobila u istoriji”, što „jugo” i jeste bio sudeći po nekim nedavnim anketama.
- Baš zbog tog žiga najgoreg automobila, ‘jugo’ je dobio značajan broj sledbenika ovde u Britaniji, ali i u SAD. Znam da je izuzetno omražen, ali mi ga volimo - tvrdi Dast i dodaje da će o skupu ljubitelja „juga” tekst napisati časopis „Klasik kar vikli”.

Pretnje smrću zbog vređanja automobila
UVREDE - Na aukcijskom sajtu „Krejgslist” nedavno je objavljen oglas 43-godišnjeg Amerikanca koji je ponudio na prodaju svoj „jugo”, pri tom izvređavši ovaj automobil. „Prodajem gomilu đubreta pod nazivom ‘jugo’. Dizajnirao ga je retardirani inženjer, a sklopila grupa pijanih radnika. Njegove performanse i upravljanje odgovaraju karakteristikama kolica za samoposlugu itd... Donesite 2.200 dolara (ili najviše što možete da ponudite) i nabavite parče istorije”, glasio je oglas zbog kojeg je dobio pretnje smrću iz Srbije putem imejla.

Sara sprema mjuzikl o „jugiću”
lLJUBAV - Obožavaoci "juga" u Velikoj Britaniji imaju svoj sajt www.zastava-yugo.co.uk, a jedna od njih Sara Kern ima lični veb-sajt na kojem je najavila da će da snimi mjuzikl pod imenom "I love my Yugo". Sara inače nastoji da poveže sve obožavaoce ovog vozila u Velikoj Britaniji.

Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 61222
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
...
« Poslednja izmena: 12. Feb 2011, 09:04:24 od ipm181 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1012
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6300, 5800
Haaahaahhahahahahahahahaa, a nisi video samo jedan post iznad!?!?!
Jbt
IP sačuvana
social share
Mercedes S65 AMG
5.980cm³ 36-valve V12 BiTurbo
Max.Power 604KS@1.500-4.800rpm
Max.Torque 1.000Nm (Limited)
Top Speed 250km/h (Limited)
196.308€
. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Motorola 
Da li neko zna da li se moze rentirati jugo u Beogradu mislim na rent-a car?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung i8510 innov8
Ima u vecini rent-a-car agencija koliko sam video. Avaco, Avance itd...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 11:09:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.