Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:56:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Koje od predizbornih obecanja je ispunjeno?
objavićemo ugovore sa Fiatom i Etihadom
4.2%  (11)
ukinućemo pretplatu na RTS
5.3%  (14)
struja će biti jeftinija
3.8%  (10)
smanjićemo javni dug
5.7%  (15)
zaustavićemo partijsko zapošljavanje
4.5%  (12)
svaka biografija biće dostupna javnosti
3.8%  (10)
smanjićemo nezaposlenost
6.8%  (18)
pravićemo srpski Mercedes
4.5%  (12)
ukinućemo BusPlus
4.2%  (11)
biće 100 milijardi evra investicija
3.8%  (10)
izgradićemo fabriku čipova za Emirate
3.4%  (9)
izgradićemo kanal Dunav - Morava - Vardar - Egejsko more
3.8%  (10)
Dinkić će biti uhapšen
4.9%  (13)
Karić će u zatvor
4.2%  (11)
bolji život već 2014.
5.3%  (14)
primaću građane jednom nedeljno
4.2%  (11)
Siniša Mali neće biti kandidat za gradonačelnika
5.7%  (15)
nećemo smanjivati penzije
3.8%  (10)
donećemo zakon o poreklu imovine
3.8%  (10)
bolji život već 2016.
5.3%  (14)
objavićemo istinu o rušenju u Savamali
3.4%  (9)
neću se kandidovati za predsednika
5.7%  (15)
Ukupno glasova: 46
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vucic - izmedju stida i straha  (Pročitano 1075262 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ne daj bože nikom onakvog odlikaša.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Sad nije DOS na vlasti. Čak ni DSS. Nego radikali

Ja nisam rekao da je Slobodan pametan ali da nije možda shvatio da je u opasnosti da odleti sa vlasti po prvi put otkad se tu uzverao, pa se malo unervozio i počeo da ubija?

To da je bio pred kraj vladavine znamo mi sada. To ne znači da je znao i on. MOžda je samo video da mu se presto klima
Pa sve to ok, al sto ne udari gde je bitno? Npr Djindjica, Kostunicu, Velju Ilica .... nego pokuso Vuka cije je birace vec preuzeo DOS. Stambolica ... znaci lik potpuno politicki irelevantan, i to kada je Kostunica vec zvanicno kandidovan kao protivkandidat opozicije. Sto ubi Curuviju, a posle Nato agresije pocese da nicu opozicione novine ko pecurske posle kise? I da sada ne pricamo o Legiji koji je vidjen na ibarskoj pre atentata na SPO, a dva -tri dana potom u obezbedjenju vrha DOS-a. Jbte ...
Dada Vujasinovic? Pa ok ... isto nerazjasnjeno, isto je motiv problematican. Bila je neka prica da je nesto snimila na ratistu. Mozda, al jedino ako je bilo reci o parama. O ratnim zlocinima je brujala cela Srbija, i sa i bez nje i opozicionih medija. Jednostavno su dolazili nasi ljudi iz Krajine i Bosne i govorili o tome. Znaci to sto narod sere "da nije znao",  cisto foliranje. U sustini je bila podela na to je lose, i na jbga i oni su nas ubijali i ubijaju, znaci legitimno i mi njih. Nista mediji nisu imali sa tim, pa ni Dada, koja je mozda stradala ako je bilo reci o lovi.
Za Slobu su svi stranci koji su bili u kontaktu govorili svasta, al da je bio glup nije niko i nikad. Pa i u opoziciji je vazio za vrlo prefriganog i inteligentnog coveka.  I sad na jedno, ne zna gde udara ... onako nasumce kao kila neke ljude Smile
Ja u stvari i ne tvrdim da ta ubistva ne idu na njegov racun, al tvrdim da je sve to zajedno jedna vrlo vrlo sumnjiva i neproverena prica sa mnogo potpunih nelogicnosti. Medjtim sve to i nije ono na sta sam ciljao, nego vi poceste sa tim ubistvima "opozicije", iako je era politickih ubistava nastala tek sa padom Milosevica, al ok to nebitno, to zaboravljamo, samo udri Dada, Curuvija, Stambolic, Ibarska i cia o zdravo.
U sustini kao sto vec rekoh demokratija se stvara borbom, a jbga nije borba malo protegnuti noge predvece, nego pendrek suzavac, a desi se daleko bilo i da neko fasuje metak.  Znaci nije moja teza da je Sloba bio demokrata i dusa od coveka, nego da je njegovo drzanje do formalnih procedura ostavljalo vise prostora za pobunu.  A da su ovi sto su ga smenili upravo ignorisanjem formalno-pravnog u funkcionisanju drzave stvorili navike kod politike, raje i u institucijama zbog kojih danas trpimo Vucica
Ramos je napisao da je CG Danska za nas. Npr meni je zanimljivo da su oni svoj "5. oktobar" cekali 20 godina duze od nas, i sad su mogli kao DOS, da tesnu pobedu nad Milom pretvore u haos, krizne stabove i sta je vec sve cinio DOS, jer je isto tako, smatra se, tesno pobedio Milosevica. Uz rizik da se Milo vrati, ljudi su resili da u promene idu dalje drzeci se parlamentarne procedure i zakona. Po meni imaju vece sanse da nesto naprave od CG, nego sto je to bio slucaj sa DOS-om, koji je ovu drzavu i drustvo, kako stvari izgledaju, uspeo dugorocno da gurne u blato iz kojeg ce se tesko, ako ikad, izvuci.
Eto ja rutinirano mislim da je trebalo sacekati bolju opoziciju od DOS-a, a sacuvao bi se i taj narodni entuzijazam i energija. Sad da neko pomene nesto slicno samo u par recenica bilo koji Vucicev medij moze da dezavuise bilo kakav narodni bunt znaci Djelic, znaci tetka, znaci milioni i kolko jos takvih Djelica. A ti sine dabisha rebra stavljo pod pendrek za to Smile
« Poslednja izmena: 28. Sep 2020, 14:21:48 od Srebrni Letač »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
ne ulazim ja u to zasto su tačno ti ljudi ubijeni. Ubijeni jesu. Prema svemu sudeći ubila ih je vlast, ne opozicija. Dal je Slobodan bio glup pametan ili možda pomalo lud, voleo bih da znam ali se plašim da ne mogu. Ostaju mi činjenice da su se ubistva dogodila koje ne govore u prilog Miloševića.

mislim da zanemaruješ još neke faktore kada pričaš o mogućnosti da opozicija deluje.
Npr to što su u ono vreme pred slobin pad opozicija i neki mediji finansirani iz inostranstva. Danas to nije tako i eno ih žale se.
Zatim, veliki uticaj je imao stav glasača među kojima je bilo stvarno puno onih koji su verovali da je potrebno samo oboriti Miloševića pa će stvari polako da se srede. Danas više skoro niko nije u takvoj zabludi. Otišli smo u drugu krajnost i vlada rezignacija.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Sloba je izgubio politicki...iako je sve uradio pravilno...pametnom dosta...

A Vucic je vec sad jasno na koji nacin ce otici sa vlasti...nasilno...

Uspesni lideri uvek odlaze tako...jel oni misle sad kad sam uradio sve sto treba i kako treba...treba da glasaju za mene...

I oni i glasaju za njega..pa i za slobu su glasali...

To nije dobro za srbiju...

Ali u zivotu cesto tako biva...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Uopste ne raspravljamo o tome, niti je sve uradio pametno. Kako moze biti pametno resavanje srpskog nacionalnog pitanja bez apsolutno ikakve podrske velikih sila, u stvari ne da nije bilo podrske, nego prakticno veoma jako protivljenje SAD i zapada generalno. Kako smo mi sa 10 miliona dusa mogli odraditi posao protiv celog zapada plus ova njihova balkanska boranija na terenu? To nema ni u epskim fantazijama jbga.
Raspravljamo o tome dal je DOS porodio danasnje stanje, jer ja tvrdim da jeste, i da danas ne bi bili u ovoj buli da smo sacekali da srpska opozicija sazri u opoziciju koja bi umela da odradi posao. Znaci po meni je bilo bolje da DOS nije smenio Milosevica. Dabisha tvrdi da nije tako i tako to. U principu nebitno, umorih se od ove rasprave.
Apsolutno je nebitno dal sam ja ili dabisha u pravu, jer i ta opozicija koja cuva "petooktobarski plamen" nema nikakvu politicku snagu u Srbiji. Slobin SPS takodje vise ne postoji, jer ovaj Dacicev SPS sa SPSom iz devedesetih nema veze ni po politici, a jos manje po kadrovima.
Znaci malo kenjamo o proslosti, eto ...Jedino, eto mozda ne bi bila losa pouka da i ako sutra npr Vucic padne, ne radimo 5. listopad 2, nego lepo parlament, pa zakon, pa procedura i tako to. Eto, to je meni neka pouka faila 5. oktobra recimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ne poričem da je vteme dos-a dovelo do ovog stanja.

Nisi od toga počeo ali recimo da na tome zajedno završimo.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Uzrocno posledicni lana dogadjaja je poceo kad je nastao srpski narod...

Par hiljada godina unazam...

Istorija nije pocela sa slobom ni sad dosom...nit je pocela 2000te...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Када се пише и раправља о демократији за време политичке доминације СПС-а, нарочито у другој половини владавине Слободана Милошевића су извршене две флагрантне крађе гласова на изборима, за скупштине општина градова и локалних самуправа у јесен 1996. године, као и на изборима за председника Србије, када је у позну јесен 1997. године као ''изабран'' за председника Милан Милутиновић уз масовну излазност Шиптара у јужној србијанској покрајини. А, било је и покушаја крађе гласова на изборима за председника СРЈ 2000. године.

#Да се не заборави
« Poslednja izmena: 29. Sep 2020, 18:17:58 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
Tako je.
Bivši zaljubljenici crveno-crne - na kraju sa primesama roze - koalicije vole da zaborave,ili su mladji od sećanja na to vreme.
A to vreme je bilo...ne povratilo se.I uopšte nemam nameru da se objašnjavam sa populacijom koja bi da vaskrsne Zlobu & Šmi,koja veliča dostignuća,a relativizuje zločine i kriminal vlastodržaca iz 90-tih.Ubedjujte nekog drugog.
Naravno da nisam zaboravio.Svaki put kada vidim Ivicu Dačića,ja se setim 1000 razloga,zbog kojih su trebali biti zabranjeni...onda se setim Borisa Tadića,koji ga je prigrlio(usled svoje političke nemoći) i amnestirao,misleći da je SPS iz 90-tih nepovratna prošlost,da su se konvertovali u prihvatljive kolaboracioniste,umesto oštro suprotstavljenog DSS,a dojučerašnjeg saveznika.Iako nije imao političku podršku,imao je dovoljno vremena da pokaže svoju sposobnost da ih se otarasi,jednom za svagda - imao je BIA-u,vojsku,premijera i neke delove MUP-a.
On je mislio i to,politički naivan,da Evropa i svet,neće dozvoliti povampirenje vlasti iz 90-tih,ni pod kakvim uslovima - "ja sam vas voleo,a vi ste me samo zavarivali..."
Ipak je odbio da potpiše bilo kakav kompromitujući dokument u vezi nezavisnosti Kosova,tako da je Dačić(u skladu sa ingerencijama MIP) potpisao Briselski sporazum.Ta činjenica se ne poteže danas,a ima veliku ucenjivačku vrednost za Vučića,ukoliko će hteti da se otarasi Dačića i SPS-a.
Nismo svi zaboravili,dakle,ima nas dovoljno koji pamte.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Realna ocena situacije dovodi do procene koja ima vise sanse da se realizuje...

Cilj treba da bude da to sto ti hoces bude blize realnosti...

A ne da realnost bude blize tome sto ti hoces...

Jel ne zavisi realnost od tvojih zelje...

Nego zelje od realnosti...



Када се пише и раправља о демократији за време политичке доминације СПС-а, нарочито у другој половини владавине Слободана Милошевића су извршене две флагрантне крађе гласова на изборима, за скупштине општина градова и локалних самуправа у јесен 1996. године, као и на изборима за председника Србије, када је у позну јесен 1997. године као ''изабран'' за председника Милан Милутиновић уз масовну излазност Шиптара у јужној србијанској покрајини. А, било је и покушаја крађе гласова на изборима за председника СРЈ 2000. године.

#Да се не заборави


Moze da bude da je sve to tacno...

Al nigde ne pise da je USA osnovana kao demokratija...i tamo glasacki sistem i dalje nije idealan...

A recimo jednopartijski sistem je prestao da postoji u srbiji prakticno 2000te...



Inace samo da skrenem paznju da tzv opozicija se u srbiji nikad nije zadrzala na vlasti...

Dolazila je na vlast uglavnom nasilno ili u mutna vremena ...

To je tako od kad postoji srbija...



« Poslednja izmena: 29. Sep 2020, 21:33:45 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:56:33
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.