Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:24:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Koje od predizbornih obecanja je ispunjeno?
objavićemo ugovore sa Fiatom i Etihadom
4.2%  (11)
ukinućemo pretplatu na RTS
5.3%  (14)
struja će biti jeftinija
3.8%  (10)
smanjićemo javni dug
5.7%  (15)
zaustavićemo partijsko zapošljavanje
4.5%  (12)
svaka biografija biće dostupna javnosti
3.8%  (10)
smanjićemo nezaposlenost
6.8%  (18)
pravićemo srpski Mercedes
4.5%  (12)
ukinućemo BusPlus
4.2%  (11)
biće 100 milijardi evra investicija
3.8%  (10)
izgradićemo fabriku čipova za Emirate
3.4%  (9)
izgradićemo kanal Dunav - Morava - Vardar - Egejsko more
3.8%  (10)
Dinkić će biti uhapšen
4.9%  (13)
Karić će u zatvor
4.2%  (11)
bolji život već 2014.
5.3%  (14)
primaću građane jednom nedeljno
4.2%  (11)
Siniša Mali neće biti kandidat za gradonačelnika
5.7%  (15)
nećemo smanjivati penzije
3.8%  (10)
donećemo zakon o poreklu imovine
3.8%  (10)
bolji život već 2016.
5.3%  (14)
objavićemo istinu o rušenju u Savamali
3.4%  (9)
neću se kandidovati za predsednika
5.7%  (15)
Ukupno glasova: 46
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vucic - izmedju stida i straha  (Pročitano 1075369 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Jbga dabara mozda jednog dana priznas sebi da DOS nije ovde doneo demokratiju. Demokratiju ne mozes da stitis institucionalno, nego procedurama sapinjes politicare, sto raji ostavlja prostor da se bori i cuva demokratiju. Zato ti velim da je Sloba kao lik koji je vise drzao do forme i procedure nego npr ZDJ u stvari ostavljao vise prostora za demokratiju. Ne kazem da je bila demokratska idila, ali je prostor postojao.To sto se to desavalo u uslovima sankcija i ratova je za ovu pricu irelevantno, jer je rec o spoljnoj politici, ignorisanju opasnosti sa zapada, megalomanskim planovima itd. Ok bilo ti ko klincu tesko, kao i tvojoj porodici, sve to razumem, al to sa demokratijom nema bukvalno nikakve veze. Neki su ljudi svakako imali probleme, al imaju ih u AMerici, npr kad ih pandur osajdari onim drvenim pendrekom ... od toga puca kost ko dobar dan. Jbga ... demokratija je vecita borba izmedju zelje raje da kontrolise politiku, i drzave kojom upravlja ta politika. Sukobi su tu neizbezni, a DOS je usro tu sa tim budalastinama tipa "nenasilno resavanje konflikata" i tome slicno. Nema rode od tog posla nista. Cak i u jednoj Francuskoj, koja je takoreci izmislila taj zapadni sistem nema leba bez krljanja izmedju naroda i policije. A ovi nasi smislili da to kao drzava stiti i nema problem, samo izadjes svake 4 godine i glasas.  Zato vise puta i napisah da je Vucic dokazao svu besmislenost 5oktobarskih promena, sem tog konteksta koji sa demokratijom i nema veze, tj ratovi i sankcije. Eto nemas ratove i sankcije, al imas Vucica. Dal smo vise dobili ili izgubili svako ima svoje vidjenje, Pana eto misli da je ovako kako je danas ipak bolje, i ja isto mislim sa tom razlikom sto mislim da ce ovo "danas bolje" jednog dana kostati ko svetog Petra kajgana.
Nisam tvrdio da je DOS doneo demokratiju, ali tvrdim da je u vreme Slobe u tom smislu bilo gore, ne zato sto je meni lično bilo ovako ili onako, nego zato što je ubijao opozicionare i ozbiljno krao na izborima.
DOS-u je naprotiv ubijen premijer
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
U tom trenutku i majmun je bio resenje...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Dabisha, pa ajde sad nateraj ti Vucica npr da smeni direktora televizije, sto smo mi uspeli jos 1991. kad je Sloba smenio Dusana Mitevica? Jesu i izlazili tenkovi na ulice, al je studio B vracen gradu i smenjen Mitevic. Sto neko to sad ne uradi npr? Nema demoktatije bez borbe, a gde ima borbe ima i zrtava. Obaska sto je gro tih ubistava koje se Slobi stavljaju na teret u glavnom u potpunoj nelogicnosti sa ostalim dogadjajima tog doba. Npr pustio Curuviju da tolike godine bude prvo vlasnik antirezimskog nedeljnika, pa potom i dnevnog lista i onda 1999 iznebuha posto mu je Curuvija vec napravio toliko politicke stete resio da ga kiline? Stambolica isto, bukvalno nikakva korist u tome nije bila za Milosevica. Ispade covek glup ko qrac, i resio pred sam kraj vladavine da zabija sam sebi autogolove.
« Poslednja izmena: 27. Sep 2020, 21:35:31 od Srebrni Letač »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Sad nije DOS na vlasti. Čak ni DSS. Nego radikali

Ja nisam rekao da je Slobodan pametan ali da nije možda shvatio da je u opasnosti da odleti sa vlasti po prvi put otkad se tu uzverao, pa se malo unervozio i počeo da ubija?

To da je bio pred kraj vladavine znamo mi sada. To ne znači da je znao i on. MOžda je samo video da mu se presto klima
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
mob
SonyEricsson xperia m2
Dabisha, pa ajde sad nateraj ti Vucica npr da smeni direktora televizije, sto smo mi uspeli jos 1991. kad je Sloba smenio Dusana Mitevica? Jesu i izlazili tenkovi na ulice, al je studio B vracen gradu i smenjen Mitevic. Sto neko to sad ne uradi npr? Nema demoktatije bez borbe, a gde ima borbe ima i zrtava. Obaska sto je gro tih ubistava koje se Slobi stavljaju na teret u glavnom u potpunoj nelogicnosti sa ostalim dogadjajima tog doba. Npr pustio Curuviju da tolike godine bude prvo vlasnik antirezimskog nedeljnika, pa potom i dnevnog lista i onda 1999 iznebuha posto mu je Curuvija vec napravio toliko politicke stete resio da ga kiline? Stambolica isto, bukvalno nikakva korist u tome nije bila za Milosevica. Ispade covek glup ko qrac, i resio pred sam kraj vladavine da zabija sam sebi autogolove.

Ibarska magistrala? Dada Vujasinovic?
Nemoj covece.
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7039
Pomor dinosaurusa?
Ned Stark? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
Sloba je bio školovani pripadnik UDB-e.Uzurpaciju vlasti krajem 80-tih,zahvaljujući priprostom plebsu(slično je danas,samo što je tada još postojao sistem-doduše na umoru) i nešto pomoći sa strane(ili bar nemešanja) - njegov boravak u Americi,lične veze sa Lorensom Iglbergerom u "to vreme" i taj i takav splet okolnosti - nije mogao izvesti bez podrške tadašnjih medija,u prvom redu RT Beograd i populističkih novina.To je bila oprobana metoda,Tito je bio uzor.
Po meni,njegov pad je otpočeo aktiviranjem Mirjane Marković,teoretski radikalne levičarke,u praksi uživaoca kapitalizma.Ja se sećam Bidže,iz Svilajinca,kada je Šmi (tako ću je zvati),rešila da održi promociju JUL-a u njegovoj opštini,gde je on bio neprikosnoven(kao Palma u Jagodini).On je odbio,rekavši da ona može doći kao žena predsednika Srbije uvek,drukčije ne.
Bila je ta ekipa,oko Slobe, seljobera i primitivaca,koji su uživali Slobino "poverenje" i naklonost,zahvaljujući njihovoj omiljenosti na "svojoj teritoriji",opet zahvaljujući priprostom plebsu. Šmi nije podnosila takve likove.Ona je volela mlade,fensi biznismene u uzletu ("...voli baba-Ruža mlado,jbm ti...") poput DJ Žeksa,a ne otromboljene polit-komesare u odelima "Prvi maj",belim čarapama i crnim,kabriolet cipelama,one sa trepavicama... Smile
Opasna likuša je bila ŠMI. Ćerka etiketirane izdajnice,sa željom da se sveti.Poznavaoci situacije u porodici Milošević-Marković tvrde da je bombardovanje 1999. stalo onog trenutka,kada Šmi više nije mogla da trpi zvuke sirena za uzbunu.  Smile Imala je direktnu vezu i uticaj na Radeta Markovića,koje Sloba nije uvek mogao da iskontroliše.
Drugi uzrok(jednako važan) propasti Slobe je sin Marko.Najpoznatiji i najbogatiji raznosač gajbica na svetu,neispunjeni vozač F1,ekskluzivni uvoznik i distributer SVEGA u SRJ. Model bahatog i razularenog sina vladara znamo od Nikija Čaušeskua,samo sa primesom modernizacije i multiplikacije obima delovanja.On,majkin sin,se jednostavno nije uklapao u drčnu nakostrešenost i deklarativnu posvećenost nacionalnim interesima Srba - u stvari Jugoslovena  Smile...Nikome nije poverovao da je ta nacija umrla zauvek,a on je sve potrošio trudeći se da je oživi ili napravi novu,jaču,bolju...E,tu nije birao sredstva.
Znajući šta ga čeka kući,radio je 24/7.
I tu,konačno,dolazimo do današnjih dana i najboljeg studenta Pravnog fakulteta BU.
Po mom skromnom mišljenju,on je bleda i bedna replika diktatora. I opet priprosti plebs.  Smile
« Poslednja izmena: 28. Sep 2020, 09:10:35 od megadeki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
А, још једна фора је да је некадашњи председник Владе, министар спољних послова, бивши портпарол СПС-а и први председник младих социјалиста, дипломирао на ФПН са просечном оценом 10,00  Smile  Smile  Smile

Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nije isto fpn i etf
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Као што ни данас завршени ФПН са просеком 10,00 није исто што и пре више од двадесет година...

Дакле, закључак: Србију предводе одликаши и штребери.

Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:24:11
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.