Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:25:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti iz sveta hardware-a ~ 2010  (Pročitano 48760 puta)
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  MSI kreirao niskoprofilni Radeon HD 5670 

Dok Nvidia ne osmisli low-end DX11 ponudu, AMD će u potpunosti dominirati tim segmentom. MSI će izbaciti novo niskoprofilno rešenje, namenjeno prevashodno HTPC računarima, bazirano na AMD DX11 GPU-u. Reč je o R5670-PD512 modelu, nereferentnoj karti koja se bazira na 40-nanometarskom Redwood grafičkom čipu. Novi Radeon HD 5670 koristi Military Class Concept komponente (All Solid Capacitor i Solid State Choke), 400 stream procesora, kuler sa dva ventilatora, 128-bitni memorijski interfejs, kao i 512 MB GDDR5 memorije. MSI R5670-PD512 nudi D-Sub, DVI i HDMI izlaze. Karta bi trebala da postane dostupna uskoro, ali nije navedeno po kojoj ceni.



Izvor: MSI
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  OCZ pripremio nove serije DDR3 memorijskih kitova koje rade na 2133 MHz 

OCZ je predstavio svoje nove serije memorija, u vidu Flex EX, Reaper HPC i Platinum serija dvokanalnih i trokanalnih memorijskih kitova. Svim ovim kitovima je zajedničko da se oslanjaju na nove module kapaciteta 4 GB, koji rade na 2133 MHz. Oni su namenjeni igračima, ali i profesionalnim korisnicima. Novi DDR3-2133 kitovi kapaciteta 8 GB i 12 GB rade na 1.65 V, pri 8-9-8-27, 9-10-9 i 10-10-10-30 latencijama. Na njih se daje lifetime garancija. Nažalost, po starom lošem običaju nema egzaktnog pominjanja termina pojavljivanja i cene, ali se navodi da će memorije uskoro postati dostupne.



Izvor: TC Magazine
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  Novi modeli Samsung monitora sa tjunerima 

Samsung će narednog meseca ponuditi korisnicima novi model monitora iz SyncMaster serije. Radi se o 24-inčnom FX2490HD modelu, koga će karakterisati Full HD rezolucija, LED pozadinsko osvetljenje, "napredan dizajn" (glossy okvir, hromirane nožice na postolju), kao i ugrađeni TV tjuner. Pored rezolucije od 1920 x 1080 piksela, među specifikacijama se izdvajaju i vreme odziva od 5 milisekundi, kontrast od 1,000:1, osvetljenje od 250 cd/m2, dva zvučnika snage 5 W, kao i D-Sub, dva HDMI i SCART konektori. Očekuje se da će se SyncMaster FX2490HD pojaviti sredinom avgusta, po ceni od oko 430 evra.



Izvor: Samsung
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  Samsung radi na nesalomivom AMOLED ekranu 

Prema najnovijim informacijama, Samsung Mobile Display planira da počne da proizvodi AMOLED ekrane sa specijalnim plastičnim panelima. Ovi ekrani bi bili namenjeni mobilnim uređajima, i trebali bi da se pojave u roku od dve godine. U čemu je značaj ove informacije? Praktično, eliminisala bi se mogućnost lomljenja displeja u uređajima kao što su telefoni i prenosivi plejeri. Trenutno se radi na spuštanju troškova proizvodnje, ali tehnologija je tu i prema najavama iz kompanije Samsung, možemo je očekivati u spomenutom roku od dve godine. Time bi se eliminisao strah da će doći do oštećenja ekrana usled slučajnog ispuštanja uređaja iz ruku. U kompaniji ponosno najavljuju da će jedini biti u prilici da ponude "neuništive displeje" tržištu.



Izvor: Samsung
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  LG pripremio 3D monitor za igrače 

LG će igračima ponuditi još jedan izbor kada se radi o 3D monitorima. Južnokorejski gigant je predstavio 23-inčni 3D LCD monitor, oznake W63D, koji karakteriše 120 Hz osveženje. Monitor podržava 3D Vision tehnologiju, kao i "G mod podešavanje koje omogućava korisniku da podesi idealno okruženje zarad sopstvenog igračkog iskustva" (ma šta to u praksi značilo, lepše je reći tako nego da postoji taster za promenu moda prikaza ekrana). Novi 3D displej ima Full HD rezoluciju (1920 x 1080 piksela), odziv od 5 milisekundi (3 milisekunde u G modu), kao i osvetljenje od 400 cd/m2, dinamički kontrast od 70,000:1, DVI i dual HDMI konekcije, te Auto Brightness Control funkciju. Očekuje se da će W63D (ili W2363D, kako će se zvati na nekim tržištima) koštati 330 evra.



Izvor: LG
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  Seagate pripremio BlackArmor NAS 400 uređaj 

Seagate Technology je predstavio najnoviji dodatak svojoj BlackArmor liniji mrežnih sistema za skladištenje podataka. Radi se o 4-bay modelu oznake BlackArmor NAS 400, koji cilja mala preduzeća i kućne korisnike sa velikim potrebama za prostranim storage serverom. Novi NAS uređaj ima dimenzije od 207 x 160 x 269 milimetara, odnosno masu od 4,8 kilograma. Podržava do četiri hard diska koji mogu biti konfigurisani tako da rade u RAID 0, 1, 5, 10 ili JBOD modovima. Takođe, podržana je hardverska enkripcija. Postoje dva Gigabit Ethernet i četiri USB 2.0 konektora. Na BlackArmor NAS 400 će se davati trogodišnja garancija, a njegova cena iznosiće 400 dolara.



Izvor: TC Magazine
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Prvi Fusion ima Bobcat jezgro

Prvi Fusion procesor će se najverovatnije pojaviti u prvoj polovini 2011 godine i biće baziran na 32nm verziji AMD Bobcat jezgra. U pitanju je procesor koji je dizajniran da bude konkurencija Atom procesoru kompanije Intel i koji nije dizajniran za vrhunske performanse ali bi brza grafika na istom jezgru kao i centralni procesor mogla da omogući izvesnu konkurentnost sa Intel modelima. Sa druge strane Intel-ov 32nm Fusion procesor kodnog naziva Sandy Bridge će se definitivno pojaviti ranije tako da će u ovom slučaju Intel imati prednost u odnosu na AMD-ov Fusion model, ali treba imati u vidu da će AMD grafika biti značajno bolja od one koju Intel obezbeđuje.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Lenovo obećava tablet PC

Nakon predstavljanja svog sopstvenog telefona koji ima zadatak da bude konkurentan iPhone-u, kompanija Lenovo se izgleda priprema da napadne i iPad. Naime, ova kineska kompanija ima planove da do kraja godine predstavi svoj sopstveni tablet računar. Prema nekim informacijama ovaj uređaj će se zvati LePad i koristiće Android mobilni operativni sistem. Ove godine Lenovo je počeo da prodaje svoj sopstveni mobilni telefon nazvan LePhone. I druge kineske kompanije su počele da predstavljaju svoje kopije iPad uređaja, sa manje ili više uspeha na kineskom tržištu, ali jedino je Lenovo kompanija koja je ostvarila određeni uspeh i postala ime van granica Kine.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
USB 3.0 na Macu sledeće generacije

Korisnici Apple računara često moraju da čekaju duže nego korisnici PC računara kada je u pitanju upgradeovanje ili činjenje nekih novih karakteristika dostupnima. Ipak, kada su u pitanju buduće verzije Macbook Pro i iMac modela govori se da bi u okviru ovih računara korisnici na raspolaganju imali tehnologije kao što su USB 3.0 kao i FireWire 3200. Novi FireWire 3200 interfejs koristi isti kabl kao i stariji FireWire 800 standard ali nudi četiri puta veći propusni opseg. Sa druge strane USB 3,0 koji svoj put tek pronalazi kod personalnih računara bi mogao da se nađe kod sledeće generacije Mac modela kao obavezan deo opcija povezivanja.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Intel se dogovara sa FTC

Intel bi mogao da postigne dogovor sa američkom federalnom trgovinskom komisijom po pitanju anti-trust tužbe i to na način koji ide u prilog kompaniji NVIDIA, saopšteno je u ponedeljak. Naime, strategija koju bi mogao da primeni Intel je slična onoj koju je ova kompanija već ostvarila sa kompanijom AMD, pri čemu bi sada mogla da bude proširena i na grafičke čipsetove. Ovaj dogovor bi mogao da natera Intel da prestane sa strategijom prema kojoj je sprečavao svoje partnere da ugrđuju NVIDIA grafičke čipove ili dizajnirao proizvode koji će u paru sa NVIDIA hardverom davati loše performanse. Ipak, u ovom slučaju Intel neće isplatiti NVIDIA-i nikakav novac.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:25:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.