Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:14:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti iz sveta hardware-a ~ 2010  (Pročitano 48759 puta)
19. Jul 2010, 02:02:11
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.54
mob
Nokia 6120
Vesti iz sveta hardware-a za 2010 godinu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
AMD zabeležio gubitak

AMD je u prijavio neto gubitak tokom drugog kvartala fiskalne 2010 godine, čime je prekinut niz od dva uzastopna kvartala u kojima je kompanija zabeležila pozitivno poslovanje. Kompanija je prijavila neto gubitak od $43 miliona, ili 6 centi po deonici, za drugi kvartal 2010 godine, koji je okončan 26. juna. Ovo je ipak značajno unapređenje u odnosu na $330 miliona gubitka koj ije zabeležen u drugom kvartalu prethodne godine. Kao deo rezultata AMD je objavio da je kompanija zabeležila $120 miliona gubitaka koji su povezani sa proizvodnim odeljenjem ove kompanije Global Foundries. Kompanija je prijavila prihod od $1.65 milijardi u odnosu na $1.18 milijardi prethodne godine.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  Toshiba predstavila tri inovativna računara na domaćem tržištu 

Regionalno predstavništvo kompanije Toshiba predstavilo je  tri modela najmodernijih laptop računara. U skladu sa tradicijom kreiranja revolucionarnih rešenja, novi modeli predstavljaju iskorak u svojim kategorijama: Libretto W100 je laptop sa dvostrukim ekranom, veličine 17,8 centimetara, koji može da stane u džep, AC 100 je ultratanki smart uređaj, koji kombinuje funkcije prenosnog računara i mobilnog telefona, a Portégé R700 je trenutno najlakši i najtanji laptop na tržištu u Evropi. Ova tri modela ujedno podsećaju na tradiciju inovacije i inženjerskog umeća kompanije Toshiba, koja ove godine slavi dvadeset pet godina od izbacivanja na tržište prvog laptop računara T1100.

Libretto W100  je prvi laptop sa dvostrukim ekranom koji podržava Windows 7 operativni sistem. Veličine 17,8 centimetara, Libretto W100 je rezultat inženjerske sposobnosti i genijalnosti kompanije Toshiba i predstavlja jedinstvenog saputnika koji staje u džep, a može da se koristi za stvaranje i korišćenje sadržaja.

AC 100 je tanak i lagan uređaj sa poklopcem, koji ima opciju da bude stalno uključen, idealan je za praćenje medija, pretraživanje Interneta, čitanje i editovanje dokumenata, e-mailova i drugih poruka u pokretu. AC100 može da ostane u stendbaj režimu do sedam dana. Njegov operativni sistem je zasnovan na Android  platformi i potrebno mu je manje od sekunde da AC100 prebaci iz stendbaj u aktivan režim i da, poput smart telefona, ima opciju da stalno bude uključen. Ono što je karakteristično za ovaj uređaj je da može da radi i do sedam dana bez punjenja.

Portégé R700 je specijalizovani poslovni uređaj koji kombinuje lagan i ultratanak dizajn sa inovativnim kompjuterskim tehnologijama i trenutno je najtanji i najlakši prenosivi računar na tržištu. Toshiba će takođe ponuditi i verziju koja je više orijentisana ka širokoj upotrebi - Satellite R630.
Ova tri modela predstavljaju revolucionarne uređaje i dokaz inovativnosti i inženjerske veštine kompanije Tošiba, smatraju u kompaniji. Sva tri modela naći će se u prodaji od trećeg kvartala 2010. godine. 

Izvor: Toshiba
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  LG monitor koji radi hardverski upscale 

Pokušavajući da ponudi nešto više od konkurencije, LG Electronics je razvio novu seriju monitora koji su postali dostupni u Evropi. Pored toga što koriste LED pozadinsko osvetljenje i imaju "napredan dizajn", ovi monitori se izdvajaju po podršci za "Super Resolution" tehnologiju, koja je obezbeđena kroz ugradnju čipa koji hardverski radi upscale multimedijalnog sadržaja niske rezolucije kako bi isti izgledao bolje na Full HD panelu. Oznaka novog LG monitora je E2350VR. Njegova rezolucija je 1920 x 1080 piksela, odziv je deklarisan na 5 milisekundi, nivo osvetljenja na 250 cd/m2, kontrast na 5,000,000:1, a tu su i D-Sub, DVI i HDMI konektori. Potrošnja je deklarisana na 28 W, a tu je i hardverska split-screen funkcija. Preporučena cena LG E2350VR monitora iznosi 250 evra.



Izvor: LG
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Logitech predstavio novu generaciju zvučnika

Kompanija Logitech predstavila je Logitech Surround Sound Speakers Z506, novu generaciju zvučnika koji pružaju moćan 5.1 zvuk za muziku, filmove i video igre. Najnoviji komplet zvučnika omogućava potpunu prilagodljivost potrebama korisnika, moguće je povezati ih sa skoro svakom komponentom kućnog sistema za zabavu, uključujući i računar, PLAYSTATION 3, Xbox 360, Wii, iPod ili DVD plejer. menadžer audio poslovne jedinice kompanije Logitech. Logitech Z506 zvučnici podržavaju skoro sve konfiguracije sistema za kućnu zabavu i omogućavaju brzo priključenje na konzole za igranje uz komoć RCA konektora, kao i na zvučnu karticu računara, ili na digitalni muzički plejer uz pomoć standardnog konektora veličine 3.5mm. Sada je moguće veoma brzo utonuti u omiljenu zabavu.

Izvor: IT Svet
« Poslednja izmena: 19. Jul 2010, 10:33:49 od bojan.c »
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Intel mora sam da napravi iPad

U svetlu Intel-ovog angažovanja bivšeg rukovodioca kompanija Palm i Apple, Mike Bell-a ogleda se žurba ove kompanije da kreira uređaj nalik Apple iPhone ili iPad. Naime, izgleda da je ova kompanija shvatila da od čekanja partnera kao što su HP ili Acer da kreiraju tablet računar koji će koristiti Intel hardver nema mnogo toga dobrog, jer su se svi takvi pokušaji na kraju izjalovili. U objavi od petka, kompanija Intel navodi da je cilj angažovanja Bell-a kreiranje novog referentnog dizajna smart telefona koji će pomeriti granice a koji će u potpunosti biti baziran na Intel arhitekturi. Iako je Intel imao pokušaje ulaska na ova tržišta, rezultati su izostali.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Sony VAIO Y

Kompanija Sony je predstavila još jedan notebook računar koji pripada kompanijinom VAIO opsegu. U pitanju je model oznake VAIO Y koji karakteriše 13.3“ LED pozadinski osvetljen ekran. Iznad ekrana se nalazi Motion Eye webkamera integrisana u poklopac laptopa. Osnovne karakteristike ovog modela uključuju Intel Core i3 procesor radnog takta 1.2GHz koji se može povećati do 1.73GHz, 4GB sistemske memorije kao i hard drive kapaciteta 320GB. Kada je u pitanju grafičko rešenje, podrazumevana opcija je Intel GMA integrisano graifčko rešenje, ali je kao opcija dostupna i ATI Radeon HD 4550 diskretna grafika, koja u značajnoj meri popravlja doživljaj korišćenja ovog notebook-a.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Asus Mars 2

Iako vlada mišljenje da je GTX 480 grafičko jezgro koje je suviše veliko i preveliki potrošač energije da bi se razmatrala dual-GPU rešenja, kompanija Asus nas tera da ponovo razmislimo o ovom zaključku. Naime, ova kompanija je predstavila referentnu karticu pod nazivom Mars 2 koja sadrži dva 480 grafička procesora na sebi i koja ima ne jedan, niti dva već tri osmopinska pomoćna napojna konektora. Ipak, imajući u vidu da je za sada dostupan samo referentni dizajn, ostaje da se vidi koliko će jedno ovakvo rešenje biti moguće ostvarivo u realnim uslovima naročito imajući u vidu potrebe za hlađenjem GTX 480 grafičkih procesora.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Canon Pixma iX7000

Većina ink jet štampača koji su dizajnirani da rade sa papirom dimenzija većih od A3 formata su mahom namenjeni foto entuzijastima ili grafičkim profesionalcima. Međutim, model Canon Pixma iX7000 je namenjen tržištu malih preduzeća, i to onima koji štampaju različite vrste postera, dijagrama i druge vrste poslovne štampe. Kao što se i može očekivati od uređaja ovakvog tipa kontrole su minimalne, tu je veliki taster za uključenje kao i indikatori koji ukazuju da je štamapač uključen odnosno da nema dovoljno papira. Ovaj štampač sadrži šest kertridža koji su pozicionirani ispod poklopca štampača. Podržani softver uključuje Easy Photo Print i easy Web Print alate.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  Asus pravi dual GF100 monstruma 

Nvidia možda neće zvanično ponuditi grafičku kartu sa dva GF100 čipa sa dobrim razlogom, ali to neće sprečiti partnere da naprave nereferentno rešenje upravo takvih karakteristika. Asus je spreman da se uhvati ukoštac sa ovim izazovom, te trenutno radi na DirectX 11 monstrumu sa dva GF100 čipa, povezana preko nForce 200 SLI PCIe bridge čipa. Karakteristike? 8-fazno napajanje za svaki GPU, 2 x 388-bitni memorijski interfejs, 960 CUDA jezgara, 3072 MB GDDR5 memorije, kao i DVI, HDMI i DisplayPort konektori. Asusova kreacija će koristiti "3 oca bakra" u PCB-u, podržavaće Quad-SLI i zahtevaće tri 8-pinska PCIe konektora za napajanje. Rashladno rešenje nije poznato, ali treba očekivati veoma moćan kuler. A kada je cena u pitanju, četvorocifreni broj sa simbolom evra ili dolara iza njega...



Izvor: Techpowerup
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:14:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.