Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:08:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vesti iz sveta hardware-a ~ 2010  (Pročitano 48742 puta)
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Logitech N700 Speaker Lapdesk

Logitech je nedavno predstavio jedan veoma zanimljiv dodatak koji će rešiti sve probleme koji postoje sa zagrevanjem laptopa a istovremeno ćete moći uživati u muzici. Logitech je svoj novi proizvod nazvao N700 Lapdesk i u suštini se radi o postolju koje poseduje ugrađene zvučnike tako da možete uživati u muzici dok vam računar stoji u krilu. Ovaj Lapdesk je dovoljno širok pa se može koristiti i za 16’’ notebook računare a tu su i dva bočna zakrilca koja će osigurati da notebook ne može da sklizne, kao i tri tastera za kontrolu jačine zvuka i taster za uključivanje ventilatora.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Thermalright MUX – 120

Kompanija Thermaltake se priprema da u narednom periodu predstavi unapređenu verziju MUX – 120 CPU kulera koji je prvi put predstavljen u toku protekle godine a koji će karakterisati atraktivna crna niklovana oplata. MUX – 120 Black karakterišu dimenzije 133 x 58 x 160 mm a težak je 670 grama. Tu je takođe i konveksna bakarna osnova, četiri heatpipe-a kao i 120mm ventilator koji može raditi pri brzinama od 600 do 1300 rpm dok je buka koja se tokom rada proizvodi od 17 do 25 dBA. Thermalright kuler podržava LGA 775/1156/1366 procesore a njihova cena će biti niža od $50.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Getac V100 multitouch laptop

Getac je najavio ažuriranu verziju svog V100 10.4“ konvertibilnog laptop računara koji je namenjen za oštrije uslove rada. Nova verzija ovog laptopa sada poseduje Intel Core i7 procesor, multitouch ekran kao i veći skladišteni kapacitet. Getac V100 karakteriše Core i7-640UM procesor radnog takta 1.2GHz, Intel GMA integrisana grafika kao i 2GB DDR3 memorije koja se može proširiti do 8GB. Za svrhe skladištenja korisnicima je na raspolaganju HDD kapaciteta 320GB ali se mogu odlučiti i za SSD kapaciteta 80GB. LED pozadinski osvetljeni ekran karakteriše multi-touch tehnologija i rezolucija od 1024x768 piksela. Ekran se vrlo dobro pokazuje pri delovanju sunčevih zraka.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Prvi LG 3D notebook

LG je najavio svoj prvi 3D notebook računar – LG R590 3D koji donosi sve prednosti 3D tehnologije u portabl formi. Da bi kreirala optimalni 3D doživljaj bez potrebe za buffering-om LG je opremila R590 3D model koji poseduje 15.6“ ekran sa Intel Core i7 procesorom koji je uparen sa HM55 čipsetom i NVIDIA GeForce GT335M grafičkom karticom koja poseduje 1GB posvećene video memorije. Novi LG 3D notebook poseduje i SRS Tru-Surround HD za uzbuđujući 3D zabavni doživljaj dok opcioni Blu Ray drive omogućava da gledanje HD filmove u 2D ili 3D. Takođe, uz notebook se isporučuje TriDef softver koji konvertuje 2D video u 3D u realnom vremenu.

Izvor: IT Svet

IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
 'Intel' lansirao nov šestojezgarni procesor

Kompanija "Intel" je saopštila da je  lansirala nov šestojezgarni procesor "core i7 970". 

Radi se o drugom šestojezgarnom procesoru koji ima frekvencu od 3,33 gigaherca, dok ona kod njegovog prethodnika "core i7 980X" iznosi 3,20 gigaherca, prenele su agencije.

U novom procesoru su i dalje dostupne klasične tehnologije - HT (Hyper-threading) koja omogućava povećanje broja vidljivih jezgara na 12 i opcija "Turbo" za povećanje frekvence na maksimalnih 3,46 gigaherca kada sva jezgra nisu u funkciji.

Cena novog procesora iznosi 845 dolara za porudžbinu od hiljadu komada. "Intel" je, istovremeno, lansirao i procesor sa četiri jezgra "core i5 760"

Taj procesor ima frekvencu od 2,66 do 2,80 gigaherca, kao i opciju "Turbo" kojom se postiže maksimalna frekvenca od 3,60 gigaherca. Cena procesora  "i5 760" iznosi 199 dolara za porudžbinu od hiljadu komada. "Intel" je i snizio cenu odredjenih procesora iz svoje palete, a najviše je snižena cena procesora "i7 870" - sa 555 na 285 dolara.


Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Pad prodaje za IBM

International Business Machines korporacija, najveća kompanija na svetu koja pruža računarske usluge, pre nekoliko dana je objavila finansijski izveštaj na osnovu kojeg se vidi da nije uspela da ispuni svoja očekivanja niti prognoze analitičara kada je u pitanju zarada. Prihod za poslednji kvartal povećan je za 2% na $23.7 milijardi, navodi se u zvaničnom izveštaju. Analitičari su prethodno procenili da bi ta cifra mogla da bude $24.2 milijarde a monetarne fluktuacije redukovale su prodaju za $500 miliona. I pored loših rezultata i pada prodaje, IBM ne beleži nikakve štetne posledice, navodi finansijski direktor ove kompanije Mark Loughridge.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Samsung Spinpoint MT2

Samsung je najavio da je počeo isporuku svog novog Spinpoint MT2 1TB 2.5“ internog mobilnog hard disk drive-a. MT2 je idealan za upotrebu u portabl skladištenim rešenjima, kao što su novi Samsung S2 1TB USB drive-ovi. Ostale primene uključuju digitlane televizore, kućne media sisteme i set-top box-ove u kojima je tih i hladan rad od izuzetne važnosti. Novi Spinpoint MT2 drive kapaciteta 1TB koristi tehnologiju koja implementira tri ploče kapaciteta 333GB, pri čemu se ploče obrću brzinom od 5400 o/min. Drive koristi Samsung-ove SilentSeek i NoiseGuard tehnologije za minimizovanje nivoa buke tokom rada. Drive poseduje 8MB buffer memorije.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Asus EP101TC

Pre nekoliko dana iz glavnog štaba kompanije Asus je stigla informacija da ova kompanija planira da načini određene izmene vezane za jedan od svojih proizvoda. U pitanju je model netbook računara Asus EP101TTC koji će od početka naredne godine karakterisati Android operativni sistem umesto Windows CE koji se ranije isporučivao na ovom računaru. Za sada nema informacija da li bi to mogao biti najnoviji Android 3.0 kodnog naziva Gingerbread koji bi trebao da se pojavi ove jeseni ili će biti neka od starijih verzija koje su trenutno dostupne. U svakom slučaju, ovaj proizvod očekuje se da će biti prikazan na CES događaju početkom naredne godine.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Asus U33Jc i U53Jc Bamboo serije

Kompanija Asus je najavila dostupnost U33/U53 Bamboo serije netbook računara u Velikoj Britaniji. Pomenuta serija netbook računara je izrađena korišćenjem bambusa kao materijala kućišta, što ih čini ekološkim proizvodima. U okviru ove dve serije su dostuna najnaprednija računarska rešenja pa tako oni koriste Super Hybrid Engine i NVIDIA Optimus tehnologije sa ciljem uštede energije, dok USB 3.0 tehnologija obezbeđuje najveće brzine prenosa fajlova. Kada je u pitanju procesor U33/U53 serija koristi Core i5 procesore što omogućava pored zavidnih performansi i prilično dobro trajanje baterije. Oba modela su opremljena 2.0MP web kamerom.

Izvor: IT Svet
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
  PowerColor karta sa novim Vortex kulerom 



AMD partner PowerColor je zvanično predstavio prvu grafičku karticu koja će koristiti novo rashladno rešenje. Novi kuler omogućava korisniku da podešava ventilator tako što će ga "izvući" za nekoliko centimetara, ili ga smestiti direktno na hladnjak zarad boljeg hlađenja. Karta će nositi oznaku PCS+ HD5770 Vortex Edition. Kompanija navodi da novi kuler hladi grafičke čipove za do 15 stepeni bolje u odnosu na referentna rešenja. Sama karta će imati 800 stream procesora, radni takt GPU-a od 900 MHz, 128-bitni memorijski interfejs, 1 GB GDDR5 memorije koja će raditi na 4900 MHz, te dual-DVI, HDMI i DisplayPort konektore. PCS+ HD5770 Vortex Edition bi trebao da se u prodaji pojavi do kraja jula.

Izvor: TC Magazine

IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:08:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.