Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U ledenu vodu po Časni krst  (Pročitano 11951 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
E, sad... to za energiju...
Kako da kazem... to je .. hm... koncept... ljudski pokusaj da objasni neobjasnjivo... I te naucne teorije se stalno stimuju... jer svaka od njih ima dugacku listu nelogicnosti..

Nauka mu dodje kao pokusaj da kocku gurnes u (okruglu) rupu, dok je vera verovanje da kocka i rupa postoje zbog vise sile... i jedno i drugo su okrugli... po potrebi...
Bez energije nema coveka, bez coveka nema objasnjenja, bez objasnjenja nema energije.
Nauka koja daje objasnjenja nije teorija nego zakon. Vera je zakon znanja kojim je visa sila dala postojanje svega.

( rat je svuda a mir ne postoji, ropstvo je svuda a sloboda ne postoji, moc je svuda a neznanje ne postoji. )
Citat: Arijada
Dobro, i kakve sad to sve veze ima sa simbolima hrišćanstva i sa plivanjem za Časni krst po zemlji Srbiji?  Smile
Nametnuti simboli "hriscanstva" su iracionalni, "hriscanstvo" je skup neistina a plivanje za simbolom je iracionalna istina koja nam je nametnuta.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini

Bez energije nema coveka, bez coveka nema objasnjenja, bez objasnjenja nema energije.
Nauka koja daje objasnjenja nije teorija nego zakon. Vera je zakon znanja kojim je visa sila dala postojanje svega.

Ne sekiram se što ne razumem ove dve rečenice jer sumnjam da i sam razumeš šta si napisao. Da sam suviše dokona i bezrazložno ljubopitljiva, tražila bih da mi objasniš. Ovako neću.
Znači hit!

Citat
Nametnuti simboli "hriscanstva" su iracionalni, "hriscanstvo" je skup neistina a plivanje za simbolom je iracionalna istina koja nam je nametnuta.

Meni niko ništa nije "nametao", sve je stvar mog slobodnog izbora. A verujem i ljudima koji su plivali za Časni krst. Očevidci kažu da nisu puške bile uperene u njih kada su zaplivali.

Izvini da te pitam nešto lično, ovako u 4 oka - dokle doseže tvoja zbunjenost svetom u kom se nalaziš i imaš li ti bilo kakve vere u bilo šta?
Nisi u obavezi da odgovoriš.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Ovo je klasična (grčka)Tahini salata, tačnije tahini preliv kome je baza mleveno seme susama.
 Nikakav humus (tako su je krstili engleski kolonijalisti).  Smile
Uglavnom je koriste Grci i Azijati, odlična je uz povrće, ja je često pravim.
Ali poznavajući proceduru posle vadjenja Časnog krsta iz reke, momci koji su plivali idu na sušenje i zagrejavanje i na dobar ručak koji se sastoji od tople supe, mesa, variva,  kupus ili šopske salate.  Poneki piju kuvanu rakiju ili kuvano vino Smile


Nego duso kakvo bre semenje od susama ?Tahini je samo zacin ,ako prosetas do Tel Aviva ili Bejruta ili Londona
i pitas sa Humus svi ce razumeti o cemu pricas ,to je opste poznato jelo i ima ga svuda po restoranima i prodavnicama i na paketu pise ebeni "hummus" a ako pitas za tahini gledace te bledo u najboljem slucaju dace ti kesicu mlevenog pudera .

Jel,Sta podrazumevas pod varivom ? Jer to kao Crevca i Sarma ?
Hvala K ...da napokon ima svez paradajz u Januaru za shopsku salatu kao u svim drugim zemljama .

Kuvana Rakija i Grejano vino i pecenje ,
 eeee.... sad pocinjes da pricas pricu ..uh sad sam definitivno i Ja zainteresovan,
 mislim da cu se poceti takmiciti sledeceg Januara.

Svaki festival je lep a specijalno posle nove godine ,trebaju da imaju svakog meseca po jedan.
Jos kad bi se tu skupio neki novcani doprinos da ide u neke dobrotvorne svrhe bilo bi fenomenalno,

A ima tu i devojaka ,steta sto nemaju takmicenje samo za njih ,tek bi se onda narod skupio za ovaj religiozni festival ,mada jeste fazon kad bi devojke poput ove iz Cacka zelele da ucestvuju zajedno sa muskarcima ,
pitam se ako bi ih vise bilo da li bi to promenilo crkveni stav po tom pitanju ?

Nadam se da ovaj krst sto pobedis mozes da zadrzis .
Bas je lepo sto su tako razliciti .



edit by chelavi1: bez prozivki
« Poslednja izmena: 03. Feb 2013, 02:04:42 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Ne sekiram se što ne razumem ove dve rečenice jer sumnjam da i sam razumeš šta si napisao. Da sam suviše dokona i bezrazložno ljubopitljiva, tražila bih da mi objasniš. Ovako neću.
Znači hit!
Ne znam da li ce ti nesto znaciti moja pretpostavka da se niko od clanova foruma ne sekira sto ti malo toga razumes ukljucujuci i prosto brojanje recenica koje citiras.
A evo i jednostavnog objasnjenja prve od tri recenice koje za ljude sa prosecnom inteligencijom nije ni potrebno ;
Bez energije covek umire, covek je jedino bice koje ima svest koja objasnjava, bez svesti o energiji enrgija ne postoji kao i sve ostalo sto je svest dovela do postojanja.
Uostalom replicirao sam na ono sto je rekla Anea i sto se nalazi u njenom potpisu, sto ne znaci da ti nemas pravo da komentarises, iako tip komentara " pucanje iz kola koja brzo nestaju " ( " drive by shooting " ) nije korektan prema sagovorniku.
Citat
Meni niko ništa nije "nametao", sve je stvar mog slobodnog izbora. A verujem i ljudima koji su plivali za Časni krst. Očevidci kažu da nisu puške bile uperene u njih kada su zaplivali.

Izvini da te pitam nešto lično, ovako u 4 oka - dokle doseže tvoja zbunjenost svetom u kom se nalaziš i imaš li ti bilo kakve vere u bilo šta?
Nisi u obavezi da odgovoriš.
Naravno da su simboli sekte zvane "hriscanstvo" nametnuti svima, izbor je iluzija ( laz ), neki ljudi su morali da ih prihvate a drugi nisu, bas kao i sve drugo u zivotu.
Ljudima koji su plivali je njihov urodjeni karakter nametnuo to plivanje, bas kao sto je drugima urodjeni karakter
nametnuo da ne veruju u bajke i ne plivaju u ledenoj vodi za simbolima bajke.
Besplatnim marketingom na kanalima nacionalnih javnih glasila i stampanih medija ( pretpostavljam i internacionalnih ) bili smo ocevidci imaginarnih pusaka koje su plivace i organizatore plivanja naterale da na sebe privuku paznju.
Nisam jos u zivotu naisao na osobu koja ima veru u visu silu koja je kreator znanja koje mi je nametnuto o svetu u kojem zivim. Ta visa sila tebi ne dozvoljava da shvatis kako zivot funkcionise nego ti namece lutanje po mraku bajki u koje moras da verujes.

Ako zelis da ti objasnim ko je od nas dvoje zbunjen ( sto mozda ti nemozes da shvatis, ali drugi mogu ) nemoj da bezis od nase civilizovane konverzacije ( kada se vratis posle izdrzavanja kazne zbog neispoljavanja iste ).

Odavno se pitam kako osoba koja ima IQ veci od 80 ne moze da shvati da nam je svima sve nametnuto i genetski predodredjeno ukljucujuci i strah od shvatanja da je to tako.
Ti si dobra dusa i ta visa sila mi jednostavno ne dozvoljava da ostanem nezainteresovan za tebe
« Poslednja izmena: 26. Jan 2013, 11:50:40 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Arijada udaljena sa foruma ?

E steta ,propade joj postavljena tema ,

Nije lepo smejati se tudjoj nevolji ali cu zato da odmah idem i kupim sebi jedan sladoled.

Iskusila je visu silu koja nije bila bas bozije prirode ili............................... mozda jeste?

Za usijanu glavu je uvek dobra hladna voda ,nadam se da ce joj bar krst pruziti utehu .

Zar nije to mala ironija , bas isto ko kod stolara, radis sa drvetom i ekserima pa zavrsis zakucan na jednom.
« Poslednja izmena: 26. Jan 2013, 12:52:32 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Samsung SGH-E590
Najjaci su ovi pljuvaci hriscanstva po zanimanju. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Alex616
(poruka #92)
" Arijada hvala bogu udaljise te sa foruma da se malo ohladis ,ne brini sest meseci ce caskom da prodje "
(poruka #94)
" Arijada udaljena sa foruma ? "
Smile
Citat: Roki_09
Najjaci su ovi pljuvaci hriscanstva po zanimanju.
Kao naprimer ko ? Da li mozes da navedes clana i citiras primer gde taj clan " pljuje 'hriscanstvo' " ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Zamolicu vas da ne raspravljate o opravdanosti i razlozima banovanja na ovoj temi.
Koliko vidim, postupljeno je po Pravilniku...

@energija

Zivot je paradoks, ukoliko postoji. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Zivot je paradoks, ukoliko postoji. Smiley
Da li mozes da pojasnis ovu tvrdnju, posto u zivotu i oko zivota ne vidim nikakvu kontradikciju ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
mob
Samsung S8 Plus
Zivot je paradoks, ukoliko postoji. Smiley
Da li mozes da pojasnis ovu tvrdnju, posto u zivotu i oko zivota ne vidim nikakvu kontradikciju ?

Smaras za medalju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.