Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U ledenu vodu po Časni krst  (Pročitano 11974 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Jel je Jelisaveta ili Elizabeta, ajd dogovorite se.
Da nije zalosno bilo bi smesno.
Citat
Pa ako je Pavle farisej, što veruješ njegovim pisanijama? I ako je hrišćanstvo sekta onda si ti verovatno sveti Petar, samo te nismo prepoznali.
Ne "ako", Pavle je bio farisej od rodjenja do smrti, sto je sam i govorio Filipljanima 3:5 " Koji sam obrezan osmi dan, od roda Izrailjevog, kolena Venijaminovog, Jevrejin od Jevreja, po zakonu farisej. "
Dela "apostolska" 23:6 " A znajući Pavle da je jedan deo sadukeja a drugi fariseja povika na skupštini: Ljudi braćo! Ja sam farisej i sin farisejev: za nadu i za vaskrsenje iz mrtvih doveden sam na sud. "
Imas prividjenje da ja verujem u bilo sta, bas kao sto ti se prividja da ja pisem nesto sto nikada nigde nisam napisao.
Dakle farisej Pavle kroz kojeg je Gospod Bog stvorio neistinu zvanu "hriscanstvo" je neko kome se "hriscanstvo" klanja i koga "hriscanstvo" prati.
A Isus Hrist je za fariseje/"hriscane" rekao, Matej 15:12-14 " Tada pristupiše učenici Njegovi i rekoše Mu: Znaš li da fariseji čuvši tu reč sablazniše se? A Isus Hrist odgovarajući reče: Svako drvo koje nije usadio Otac moj nebeski, iskoreniće se. Ostavite ih: oni su slepe vođe slepcima; a slepac slepca ako vodi, oba će u jamu pasti.

Znaci, ja se pridrzavam tih instrukcija, govorim da ljudi treba da uzivaju u skakanju u ledenu vodu za krstom zato sto prate zastupnike fariseja Pavla sve dok ne padnu u jamu iznad koje ce parkirati taj krst.

"hriscanstvo" je sekta po definiciji ( grupa ljudi koja se odcepila od originalne grupe ), a ja sam niko i nista
ali me to ne sprecava da postojim.
Citat
Ja uživam u simbolima hrišćanstva a još više u Hristovoj ideji, koliko god je čerečili i cepali. Ne vidim problem.
Jako mi je drago sto uzivas u cemu god da ti verujes da uzivas.
A o Hristovoj ideji, svetom pismu i njegovom znacenju nemas ni najmanju indiciju kao sto smo po tvojim izjavama svi mogli da primetimo.
Citat: Alex616
Hteo bih da napravim distinkciju  izmedju krstenja i baptizovanja i ako je to naizgled ista stvar,
Nasi zovu Jovana Krstiteljom ali to je pogresno jer on nije koristio ili imao krst ,
Jovan Baptista ga zovu svi drugi .
Isto tako Hriscanska sekta je dobila ime po Hristu jer on bi trebao da bude prvi hriscanin ,
tako da Jovan baptista nikako to ne moze da bude hriscanin u vreme Isusove inicijacije ,
sto  bi opet znacilo da sam Isus nije mogao postati Hriscanin tim cinom,
vec do toga dolazi samo-inicijacijom .
 Danas Postoji veliki broj hriscanskih crkvi koje uopste ne priznaju Jovana za svetca .
Arijada u malo drugacijem "engleskom" pakovanju.

Krstenje=Baptism , jedno predstavlja taj ritual na srpskom a drugo taj isti ritual na engleskom.
Taj ritual blage veze sa krstom nema i za to nije odgovoran srpski jezik koji koristi potpuno pogresnu rec
za taj ritual i coveka po imenu Jovan ( Isusov rodja ) koji blage veze sa Duhom Bozijim ( istinom ) ili Hristom nema, kao sto je i sam Hrist rekao Matej 11:11 " Zaista vam kažem: Ni jedan između rođenih od žena nije izišao veći od Jovana Krstitelja; a najmanji u carstvu nebeskom veći je od njega. "
Ritual koji je plagijat originalnog rituala datom jevrejima u 3 Mojsijevoj 16 i ciji naziv dolazi iz bratskog nam grckog jezika, a mi smo iz nekog razloga prihvatili nebulozu "krstenje".
Isus Hrist nije bio nikakav "hriscanin" i nije imao nikakvo verovanje u bilo sta, bilo koga, on je znao da je njegov Otac Kreator svih kreacija.
"Sveci" su bitni bas kao sto je i "hriscanstvo" bitno kao nacin na koji nebitna osoba umire.
« Poslednja izmena: 24. Jan 2013, 21:18:34 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini

"Sveci" su bitni bas kao sto je i "hriscanstvo" bitno kao nacin na koji nebitna osoba umire.

Na prethodno nemam nameru da obraćam pažnju a na ovo citirano imam da kažem:

Svaka duša je bitna i smrt ne postoji. Amin.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520

"Sveci" su bitni bas kao sto je i "hriscanstvo" bitno kao nacin na koji nebitna osoba umire.

Na prethodno nemam nameru da obraćam pažnju a na ovo citirano imam da kažem:

Svaka duša je bitna i smrt ne postoji. Amin.
Na prethodno ti nemas racionalan komentar.
A tvrdnja da je "svaka dusa bitna i smrt ne postoji" je iracionalna/nebulozna posto su groblja dokaz necije "bitnosti" a smrt je samo rec koja predstavlja prestanak postojanja necega/nekoga.


IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini

"Sveci" su bitni bas kao sto je i "hriscanstvo" bitno kao nacin na koji nebitna osoba umire.

Na prethodno nemam nameru da obraćam pažnju a na ovo citirano imam da kažem:

Svaka duša je bitna i smrt ne postoji. Amin.
Na prethodno ti nemas racionalan komentar.
A tvrdnja da je "svaka dusa bitna i smrt ne postoji" je iracionalna/nebulozna posto su groblja dokaz necije "bitnosti" a smrt je samo rec koja predstavlja prestanak postojanja necega/nekoga.


Racionalno vs iracionalno. Wau

U groblju nema ničega, samo humus  i to je sve. Energija ne prestaje da postoji. Nikada. Ona samo kruži.  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Racionalno vs iracionalno. Wau

U groblju nema ničega, samo humus  i to je sve. Energija ne prestaje da postoji. Nikada. Ona samo kruži.  Smile
Da to je koncept u kojem se vidi i zna ko govori istinu a ko govori neistinu.
Znacaja nema ( da li neko govori istinu ili ne ) ali cinjenica ostaje.

Kakve veze energija ima sa identitetom zivog bica i trajnim prestankom tog identiteta ?!?

Energija koja kruzi kroz tvoj mozak kao rezultat daje iracionalne komentare ali ona nikakve veze nema sa cinjenicom da ti postojis pod  identitetom koji imas.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 24.0.1312.56
mob
Apple iPhone SE 2020
E, sad... to za energiju...
Kako da kazem... to je .. hm... koncept... ljudski pokusaj da objasni neobjasnjivo... I te naucne teorije se stalno stimuju... jer svaka od njih ima dugacku listu nelogicnosti..

Nauka mu dodje kao pokusaj da kocku gurnes u (okruglu) rupu, dok je vera verovanje da kocka i rupa postoje zbog vise sile... i jedno i drugo su okrugli... po potrebi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
mob
Samsung d600
Arijada, dosadnija si od Jehovinih svedoka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Racionalno vs iracionalno. Wau

U groblju nema ničega, samo humus  i to je sve. Energija ne prestaje da postoji. Nikada. Ona samo kruži.  Smile
Da to je koncept u kojem se vidi i zna ko govori istinu a ko govori neistinu.
Znacaja nema ( da li neko govori istinu ili ne ) ali cinjenica ostaje.

Kakve veze energija ima sa identitetom zivog bica i trajnim prestankom tog identiteta ?!?

Energija koja kruzi kroz tvoj mozak kao rezultat daje iracionalne komentare ali ona nikakve veze nema sa cinjenicom da ti postojis pod  identitetom koji imas.

Dobro, i kakve sad to sve veze ima sa simbolima hrišćanstva i sa plivanjem za Časni krst po zemlji Srbiji?  Smile

« Poslednja izmena: 25. Jan 2013, 13:08:38 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Kad pomenuste Humus ,

Jaoj Sto Ja volim Humus ,a super je specijalno kad se posti .

Hummus je bas lep Srednjo Istocni specijalitet ja mu dodam plus recepta dole Halapinja papricice i crnim biberom .

•1 16 oz can of chickpeas or garbanzo beans
•1/4 cup liquid from can of chickpeas
•3-5 tablespoons lemon juice (depending on taste)
•1 1/2 tablespoons tahini
•2 cloves garlic, crushed
•1/2 teaspoon salt
•2 tablespoons olive oil
Preparation:

Drain chickpeas and set aside liquid from can. Combine remaining ingredients in blender or food processor. Add 1/4 cup of liquid from chickpeas. Blend for 3-5 minutes on low until thoroughly mixed and smooth.

Place in serving bowl, and create a shallow well in the center of the hummus.
Add a small amount (1-2 tablespoons) of olive oil in the well. Garnish with parsley (optional).

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Kad pomenuste Humus ,

Jaoj Sto Ja volim Humus ,a super je specijalno kad se posti .

Hummus je bas lep Srednjo Istocni specijalitet ja mu dodam plus recepta dole Halapinja papricice i crnim biberom .

•1 16 oz can of chickpeas or garbanzo beans
•1/4 cup liquid from can of chickpeas
•3-5 tablespoons lemon juice (depending on taste)
•1 1/2 tablespoons tahini
•2 cloves garlic, crushed
•1/2 teaspoon salt
•2 tablespoons olive oil
Preparation:

Drain chickpeas and set aside liquid from can. Combine remaining ingredients in blender or food processor. Add 1/4 cup of liquid from chickpeas. Blend for 3-5 minutes on low until thoroughly mixed and smooth.

Place in serving bowl, and create a shallow well in the center of the hummus.
Add a small amount (1-2 tablespoons) of olive oil in the well. Garnish with parsley (optional).



Ovo je klasična (grčka)Tahini salata, tačnije tahini preliv kome je baza mleveno seme susama. Nikakav humus (tako su je krstili engleski kolonijalisti).  Smile
Uglavnom je koriste Grci i Azijati, odlična je uz povrće, ja je često pravim.

Ali poznavajući proceduru posle vadjenja Časnog krsta iz reke, momci koji su plivali idu na sušenje i zagrejavanje i na dobar ručak koji se sastoji od tople supe, mesa, variva,  kupus ili šopske salate.  Poneki piju kuvanu rakiju ili kuvano vino Smile
« Poslednja izmena: 25. Jan 2013, 17:40:56 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.