Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:20:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 412 413 415 416 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1291208 puta)
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
I dalje nisi odmakao od mastarije. Lepo pise sta je otkriveno, koja cestica nosi koju frekvenciju, i jos pise lepo da je sa naucne strane besmisleno racunati sa vrednostima manjim od plankove duzine.

E sad sto ti i ostali, a cak ne mozete ni konsenzus da napravite oko toga kolika je frekvencija te neke nepostojece duhovne energije, ne mozete da se dogovorite ni koja je tacno cestica predstavnik te energije, a da ne pricam da ni jedan jedini eksperiment nije izveden koji bar nagovestava postojanje te vase izmastane cestice.

A da dodam jos nesto, kad sam te pitao koji je pravilan nacin citanja i upotrebe biblije rekao si da je treba iscitavati do iznemoglosti pa cak i onda nisi siguran da ce je svi shvatiti onako kako si je ti licno shvatio. Sta nam to govori?

Pa govori nam da je to jedva velika budalastina na koju se ljudi tripuju jer za bolje ne znaju, niti im je neko otvorio oci i zive u zabludi sve te godine.

Kad hemicar napise formulu pomocu koje se dobijaju slozena hemijska jedinjenja ne treba nam mambo-dzambo sharlatan papa, sai-baba, vanseljenski mudrokurajber da nam tumaci sta je tu napisano.

Da ne pominjem 10.000 razlicitih hriscanskih nominacija koje su se rasparcale od prvih 100 godina nastanka tumaceci svako na svoj nacin tu bajkovitu knjizicu punu sadistickih motiva.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
proucio. ne tvrdi to sto ti kazes.

i vec smo pricali o tome. dosadilo mi

Dobro, onda da čujemo TKO to TVRDI da je svijet nastao Velikim praskom?

Veliš fizika to ne tvrdi.

Ali netko to TVRDI kada je u svim udžbenicima i u svim medijima, je tak?

TKO je kriv za tu LAŽ?

Budi pošten, ajde, da čujemo!  Smile
kazem ti ja. nismo isli u istu skolu....
ne poznajem nikoga ko tvrdi tako nesto. .. cek ima neki blesavi fizicar, kraus kako se zvase koji to tvrdi. ali tako ti je to u nauci. nema dogmi i mogu naucnici da ispaljuju hipoteze o onome sto nam je nepoznato. nema inkvizicije i tako to. ali svi znaju da je to hipoteza i da nije naucna cinjenica

kolko je meni poznato, kosmologija uopste ne tvrdi da je svet nastao.
to si ti pokupio od nekih priucenih amatera koji bi hteli da propagiraju nesto i da se svadjaju sa vernicima. to ti se zove scijentizam. scijentizam nije nauka

UZMI bilo koji udžbenik i sam si pročitaj ŠTO TVRDI moderna fizika o svijetu i Velikom prasku.

Svako dijete u školi TO ZNA.

Ali ti se praviš kao da ne znaš što piše, e brajo, tako se ne dolazi do one prave istine.

Bajke se moraš OSLOBODITI, inače nikada istinu nećeš znati.

Ozbiljno!  Smile

pogledaj de hrvatsku vikipediju, rec scijentizam. kratak tekstic.

a bacio sam pogled na hrvatsku vikipediju za "veliki prasak" i ladno je netacna  Smile isto i srpska na cirilici.
naucna nepismenost je dosta rasirena.

a ti nazalost ne znas engleski da procitas englesku vikipediju.

Znači nauka NA ENGLESKOM drugačije BAJKE priča nego ona na hrvatskom ili srpskom, je li?

BRAVO!

Samo naprijed, ne dajte se smesti, dapače.  Smile

Ako IPAK želiš saznati PRAVU istinu o postanku svih nas, morati ćeš doći barem na jedno moje predavanje inače to nećeš za ovoga života znati.

Jeste da je moja metafizika TEŠKA, ali ju je MOGUĆE svladati.

To su već davno uspjeli napraviti Vansvemirci, nema razloga da mi ljudi kao njihovi POTOMCI to isto ne učinimo, pa še kak!  Smile


Dakle foton je zadnje

Da, na fizičkom nivou. I kako sam rekao, nauka će danas-sutra ići i dalje, ali će otkrivenom davati svoje nazive, i vjerovatno će to uvrstiti u fiziku, makar već sada debelo ulazi u metafiziku čiji je stvarni neraskidivi dio. Ali, uopće nije važno tko i kako će si pripisivati neke zasluge i mudrovanja, nego je važno da kada prođu dalje, pohlepa, žudnja za vlašću, agresivnost, moraju nestati, jer bi moglo čiavo postojanje dovesti u opasnost. Naravno, to se neće desiti.

Jadna nauka NIKADA neće doći do kraja našega ni mikro ni makro svijeta, jer je to NEDOSTUPNO bilo kojoj vrsti materije, dakle nesposobna je OTKRITI što se to dešava na najmanjoj i najvećoj razini, i ima li koga tamo.

Sve jasno. Za one koji znaju sami razmišljati. Za one koji su nečije ovce ovo su preteške misli za shvatiti.

Zato uzalud materijalistima bilo što objašnjavaš, jer kako Biblija kaže nekima "NIJE DANO" da razumiju, e da. Bogovi ZNAJU što rade, garant.

Vidiš da se materijalisti vrte kostantno u krug kako je nešto bilo, kako je nešto iz nečega nastalo a NE PITAJU se što je UZROK svega toga, dakle NE ZNAJU priču početi pričati OD POČETKA, i tako će se vrtjeti u krug sve dok ne čuju u živo moju "teoriju svega", koja će konačno zaustaviti to vrtenje u krugu, pa bilo je već i vrijeme za to, haha, dapače!  Smile
« Poslednja izmena: 18. Sep 2018, 20:26:53 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083


Znači nauka NA ENGLESKOM drugačije BAJKE priča nego ona na hrvatskom ili srpskom, je li?

BRAVO!

Samo naprijed, ne dajte se smesti, dapače.  Smile
Pa generalno je kvalitet popularne naucne literature losiji na srpskohrvatskom (hrvatskosrpskom) nego na engleskom. nista cudno.


Ako IPAK želiš saznati PRAVU istinu o postanku svih nas, morati ćeš doći barem na jedno moje predavanje inače to nećeš za ovoga života znati.

Jeste da je moja metafizika TEŠKA, ali ju je MOGUĆE svladati.

ja bih ostao pri fizici. hvala lepo.
filozofija tamo od dvadesetih godina proslog veka ne daje doprinos napretku prirodne nauke.
za fiziku, filozofija je davno prevazidjena.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava
I dalje nisi odmakao od mastarije. Lepo pise sta je otkriveno, koja cestica nosi koju frekvenciju, i jos pise lepo da je sa naucne strane besmisleno racunati sa vrednostima manjim od plankove duzine.

E sad sto ti i ostali, a cak ne mozete ni konsenzus da napravite oko toga kolika je frekvencija te neke nepostojece duhovne energije, ne mozete da se dogovorite ni koja je tacno cestica predstavnik te energije, a da ne pricam da ni jedan jedini eksperiment nije izveden koji bar nagovestava postojanje te vase izmastane cestice.

A da dodam jos nesto, kad sam te pitao koji je pravilan nacin citanja i upotrebe biblije rekao si da je treba iscitavati do iznemoglosti pa cak i onda nisi siguran da ce je svi shvatiti onako kako si je ti licno shvatio. Sta nam to govori?

Pa govori nam da je to jedva velika budalastina na koju se ljudi tripuju jer za bolje ne znaju, niti im je neko otvorio oci i zive u zabludi sve te godine.

Kad hemicar napise formulu pomocu koje se dobijaju slozena hemijska jedinjenja ne treba nam mambo-dzambo sharlatan papa, sai-baba, vanseljenski mudrokurajber da nam tumaci sta je tu napisano.

Da ne pominjem 10.000 razlicitih hriscanskih nominacija koje su se rasparcale od prvih 100 godina nastanka tumaceci svako na svoj nacin tu bajkovitu knjizicu punu sadistickih motiva.


Eto, ovo bi ti trebalo sve reći. Ništa nije besmisleno. Ako su mudraci došli do neke ganice, šta sam već govorio, o čemu nemaju pojma jer imaju ograničena razmišljanja i intelekt, onda je dalje za njih besmisleno i nepostojeće. U biti, svaka daljnja rasprava  je besmislena, pošto ljudska ograničenost (kod skoro svih) ne dozvoljava daljni napredak.
Da bi imalo smisla raspravljati, kako sam prije rekao, nauka će morati preći tu grannicu, pošto ti i skoro svi drugi niste u stanju vidjeti nešto više od onoga šta vam ti mudraci serviraju. Do tada ili proširi svoje vidike, ili ćeš i dalje samo pratiti te "mudrace". Već sam više puta rekao, skoro svi misle tuđim, a ne svojim mozgom,  pa od njih nema vajde. Ne koristi tuđi, nego svoj mozak, ako ti već nije bespovratno zatupljen.

Nisam ja spomenuo čitanje do iznemoglosti. Ako si sposoban izvući bit Biblije, možeš to i u prvom čitanju, samo šta su za to sposobni vrlo rijetki. A baš zbog ljudske ograničenosti, dolazi do krivog shvaćanja svega. Niti svećenici nisu puno bolji (ni prije, ni sada), tako da se gluposti vuku cijelo vrijeme, a bitno ostaje sa strane. Čak šta više,  crkve su trule od samog vrha, pa drugačije nemože (skoro) biti ni prema niže.

Shvati jednu stvar. Ako se prije znalo da se nešto događalo zbog nečega, i to je bilo dovoljno za normalan život, zašto bi se išlo u atomsku fiziku, visoku matematiku, kemiju? Ako od pšenice napraviš kruh da se najedeš i zadovoljan si šta si sit, ništa te zadovoljnijim neće učiniti ako znaš njezin kemijski sastav, molekularnu, atomsku strukturu. To bi bilo samo nepotrebno kompliciranje i opterećivanje ljudi. Nekad su ljudi bili sretniji nego danas (da ne ulazimo u negativne stvari i ratove koje su izazivale nezasitne budale), zato jer su imali jednostavniji život, manje nepotrebnog znanja i "znanja" koje se od njih danas traži bez stvarne potrebe za sretan život.
Dakle, sva ta visoka nauka nam je davana na "kapaljku" preko ljudi kao što su Tesla, Davinci i drugi, ovisno o situaciji, makar se to sve moglo dati i puno prije. Ali onda čovjek nebi razvijao sebe svojim mogućnostima, a vjerovatno bi već odavno uništio ne samo sebe, nego daleko više. Sve je u povjesti vezano jedno za drugo u vrlo kompliciranim relacijama, i teško je objasniti jednu stvar, a da se ne ulazi u još 100 drugih stvari. Jedno vuče drugo, i zato je teško shvatiti i relativno jednostavne stvari. Probaj malo šire razmišljati i povezati sve od starih spisa do moderne znanosti, ne uvažavajući isključivo mišljenja dnašnjih mudraca, nego upregni svoj mozak.
Došli smo do toga da su stvarno neke rasprave besmislene, ako ti i drugi ne počnete mislit svojom glavom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688


Znači nauka NA ENGLESKOM drugačije BAJKE priča nego ona na hrvatskom ili srpskom, je li?

BRAVO!

Samo naprijed, ne dajte se smesti, dapače.  Smile
Pa generalno je kvalitet popularne naucne literature losiji na srpskohrvatskom (hrvatskosrpskom) nego na engleskom. nista cudno.


Ako IPAK želiš saznati PRAVU istinu o postanku svih nas, morati ćeš doći barem na jedno moje predavanje inače to nećeš za ovoga života znati.

Jeste da je moja metafizika TEŠKA, ali ju je MOGUĆE svladati.

ja bih ostao pri fizici. hvala lepo.
filozofija tamo od dvadesetih godina proslog veka ne daje doprinos napretku prirodne nauke.
za fiziku, filozofija je davno prevazidjena.

Nisi se ti još UPOZNAO sa pravom metafizikom, čisto sumnjam da ćeš i jedan posto od svega što ću ja govoriti razumjeti do kraja.

Fizika, recimo teorija relativnosti, ili kvantna fizika, su mačji kašalj spram moje "teorije svega", svi koji će to U ŽIVO čuti će se osobno u to uvjeriti.

Samo na jedno pravo metafizičko pitanje da bi se DO KRAJA razumio odgovor, treba jako puno vremena, mnogo više nego to treba za BILO KOJU formulu iz fizike, ozbiljno.

Filozofija je KRALJICA znanosti.

A metafizika je NJEN vrhunac, ono što ona može nitko drugi ne može, to ću svojom teorijom i dokazati, i da  onda čujem "mišljenje" nauke o tome, haha, neće se ni glas čuti, uvjeriti ćeš se u to, ali ZA SADA, neka ljudi još "uživaju" u naučnim bajkama o postanku svijeta, NEĆE to još dugo trajati, dapače!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
zbracune pa i ti ne razmišljaš svojom glavom no biblijom i onim što ti guru pikaču naredi
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
slozicu se da je svo znanje intuitivno jasno...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
INICIJOOOO
šmrče li se farba
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083


Eto, ovo bi ti trebalo sve reći. Ništa nije besmisleno. Ako su mudraci došli do neke ganice, šta sam već govorio, o čemu nemaju pojma jer imaju ograničena razmišljanja i intelekt, onda je dalje za njih besmisleno i nepostojeće. U biti, svaka daljnja rasprava  je besmislena, pošto ljudska ograničenost (kod skoro svih) ne dozvoljava daljni napredak.
Da bi imalo smisla raspravljati, kako sam prije rekao, nauka će morati preći tu grannicu, pošto ti i skoro svi drugi niste u stanju vidjeti nešto više od onog šta vam ti mudraci serviraju. Do tada ili proširi svoje vidike, ili ćeš i dalje samo pratiti te "mudrace". Već sam više puta rekao, skoro svi misle tuđim, a ne svojim mozgom,  pa od njih nema vajde. Ne koristi tuđi, nego svoj mozak, ako ti već nije bespovratno zatupljen.

nemoguce je misliti o svemu. zato koristimo tudje misli i tudja postignuca. dacu bolji primer od tebe sa lebom. ne znam da objasnim kako radi televizor ili frizider. ne moram da znam da bi ih koristio.
mislim o onome o cemu moram ili sto odaberem. to ti se zove podela rada.

izjava jednog cenjenog ucenjaka da znalci kao on nisu divovi nego patuljci koji stoje na ledjima divova, potice iz dvanaestog veka.

ti kad kazes -misli svojom glavom- smatras da treba da odbacimo stavove nekih od velikana naseg vremena i da krenemo u licno istrazivanje. oooo ne. utabane staze su sigurne a na krajevima staza su vec "mudraci" kako ih zoves i gledaju u mrak pousavajuci da shvate sta je tamo. i ja treba da smatram da sam sposobniji od njih, kolektiva obucenih profesionalaca? pffffff
« Poslednja izmena: 18. Sep 2018, 21:40:40 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Citat
Nisam ja spomenuo čitanje do iznemoglosti. Ako si sposoban izvući bit Biblije, možeš to i u prvom čitanju, samo šta su za to sposobni vrlo rijetki. A baš zbog ljudske ograničenosti, dolazi do krivog shvaćanja svega. Niti svećenici nisu puno bolji (ni prije, ni sada), tako da se gluposti vuku cijelo vrijeme, a bitno ostaje sa strane. Čak šta više,  crkve su trule od samog vrha, pa drugačije nemože (skoro) biti ni prema niže.

Odakle dolazi ta sposobnost shvatanja biblije. Ti sebe smatrash pukim srecnikom sto si to uspeo? Opet te pitam, kakva je to "mudra" knjiga kad ni par miliona ljudi ne moze da se dogovori oko fundamentalnih stvari koje se pominju u njoj.

Odkud to da cak ni ovaj tupson Teodor tvrdi da dzisus nije bog a skoro celokupna hriscanksa zajednica tvrdi da jeste. Mene bole levo jaje ionako je izmisljen lik.

I sta ste se uhvatili te samo jedne knjige, sta je sa nordijskim bogovima, ili sa grckim, ili sa severno americkim? Gde su vam oni nestali? Ili cete da koristite iste fazone kao jebiga oni ne postoje, oni su izmisljeni. A vas nije?

Nemate ni jedan jedini dokaz za stvari koje pricate, pregledao sam 1000 vasih vernickih floskula, ni jedan jedini validni pokazatelj da postoji dusha, bogovi, duhovi, zombiji, vankurci-svemirci, vecni zivot i ostale papazjanije.

Jedini nacin da obezbedish (ogradicu se sada ) je da naucnici nadju nacina da ti odrzavaju telo i mozak u zivotu ili da se nekako preseli tvoja svest u kompjutersku memoriju. A onda je znacajno pitanje da li si to TI ili samo neki program koji simulira tvoje razmisljanje.

Nikada ni jednog noramlnog coveka koji se nije upecao na bajke iz verskih knjiga necete ubediti da ste upravu, ma koliko miliona puta ponavljali iste isprazne recenice.

Nadam se da mozes ovo da shvatish posto onaj tvoj drugar tupko teodor je vec bacio ulje posle prve recenice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 412 413 415 416 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:20:08
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.