Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:55:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 411 412 414 415 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1291273 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
proucio. ne tvrdi to sto ti kazes.

i vec smo pricali o tome. dosadilo mi

Dobro, onda da čujemo TKO to TVRDI da je svijet nastao Velikim praskom?

Veliš fizika to ne tvrdi.

Ali netko to TVRDI kada je u svim udžbenicima i u svim medijima, je tak?

TKO je kriv za tu LAŽ?

Budi pošten, ajde, da čujemo!  Smile
kazem ti ja. nismo isli u istu skolu....
ne poznajem nikoga ko tvrdi tako nesto. .. cek ima neki blesavi fizicar, kraus kako se zvase koji to tvrdi. ali tako ti je to u nauci. nema dogmi i mogu naucnici da ispaljuju hipoteze o onome sto nam je nepoznato. nema inkvizicije i tako to. ali svi znaju da je to hipoteza i da nije naucna cinjenica

kolko je meni poznato, kosmologija uopste ne tvrdi da je svet nastao.
to si ti pokupio od nekih priucenih amatera koji bi hteli da propagiraju nesto i da se svadjaju sa vernicima. to ti se zove scijentizam. scijentizam nije nauka

UZMI bilo koji udžbenik i sam si pročitaj ŠTO TVRDI moderna fizika o svijetu i Velikom prasku.

Svako dijete u školi TO ZNA.

Ali ti se praviš kao da ne znaš što piše, e brajo, tako se ne dolazi do one prave istine.

Bajke se moraš OSLOBODITI, inače nikada istinu nećeš znati.

Ozbiljno!  Smile

pogledaj de hrvatsku vikipediju, rec scijentizam. kratak tekstic.

a bacio sam pogled na hrvatsku vikipediju za "veliki prasak" i ladno je netacna  Smile isto i srpska na cirilici.
naucna nepismenost je dosta rasirena.

a ti nazalost ne znas engleski da procitas englesku vikipediju.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Autistichar ce sad da se javi, gle ovo:

Teodore, tvoji majmunski preci imaju vise pametno da kazu nego ti i tvoja glupa biblija, a sva energija je bila skupljena u loptu fudbalske velicine pre nego sto se desio veliki prasak.

Tako da posredno gledano nas univerzum je nastao iz velikog praska ali sta je iniciralo veliki prasak to niko ne zna, niti ce mozda ikad to znanje biti dostupno.

A da imas malo mozga i da umes da citas sta sam napisao pre 100 strana, video bi da informacije mogu da budu prenesene do nas ljudi samo putem fotona koji putuju brzinom svetlosti i putem gravitacionih talasa koji putuju istom brzinom.

Sta se desilo pre tkz mracne ere kosmoloske ekspanizje nije poznato jer fotoni nisu mogli da se otisnu u kosmos jer nisu mogli da prodju.

Ovo sve mozes da procitash na naucnim sajtovima da imas malo mozga koji ovo moze da razume i da imas uopste zelju da se obrazujesh.

Posto si tupav ko panj, ne vredi ti nista pricati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ali masa je bila veca od univerzuma...

sto se nije pretvorila u crnu rupu...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
nije tela
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Moja hipoteza je da se desilo nesto slicno kad sunce eksplodira u supernovu.

Samo na kosmoloskom nivou.

Supernova tipa II je ekspozija masivne zvezde (masa preko 10 masa Sunca) koja tako završava svoju evoluciju. U poslednjim fazama proizvodnje energije nuklearnom fuzijom u svome jezgru zvezda postaje nestabilna, jer ne može da proizvede dovoljno energije da se suprotstavi svojoj sopstvenoj masi. Usled toga zvezda doživi kolaps pod uticajem sile sopstvene gravitacije. Posle eksplozije ostaje zvezdani ostatak u vidu neutronske zvezde (pulsar) ili crne rupe. Više od 90% ukupne izbačene energije pri eksploziji se izbaci preko neutrina, a samo mali deo ode kao svetlost i mehanička energija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava
što je stalno nazivaš ''finom'',šta ti to znači fina energija,da je vaspitana,nasuprot nekoj nefinoj,gruboj,svadjalačkoj energiji il šta?

Da, fina, kulturna, pristojna  Smile.
Sva energija ima neku frekvenciju. Recimo da materijalna ide do određene frekvencije, a duhovna je iznad te frekvencije. Materijalna služi za izgradnju grubih, materijalnih svjetova, grube strukture, a fina za duhovni svijet, fine stukture. Neznam za sada o kojim frekvencijama se radi, pa ako ti doznaš, javi.

Citat
Inicio ti je dao ono šta si ti sam trebao naći, ako te je zanimalo. Ali ne, tebi je lakše da drugog kritiziraš, umjesto da uložiš malo truda pa pronađeš frekvencije subatomskih čestica i fotona. Ja sam ti dao sve potrebno da shvatiš princip, a ti se praviš grbav

I sad da vidimo kako ces da spojih ova dva posta u smislenu celinu.
što je stalno nazivaš ''finom'',šta ti to znači fina energija,da je vaspitana,nasuprot nekoj nefinoj,gruboj,svadjalačkoj energiji il šta?

Da, fina, kulturna, pristojna  Smile.
Sva energija ima neku frekvenciju. Recimo da materijalna ide do određene frekvencije, a duhovna je iznad te frekvencije. Materijalna služi za izgradnju grubih, materijalnih svjetova, grube strukture, a fina za duhovni svijet, fine stukture. Neznam za sada o kojim frekvencijama se radi, pa ako ti doznaš, javi.

Citat
Inicio ti je dao ono šta si ti sam trebao naći, ako te je zanimalo. Ali ne, tebi je lakše da drugog kritiziraš, umjesto da uložiš malo truda pa pronađeš frekvencije subatomskih čestica i fotona. Ja sam ti dao sve potrebno da shvatiš princip, a ti se praviš grbav

I sad da vidimo kako ces da spojih ova dva posta u smislenu celinu.

Šta ti tu nije jasno? Ako ne razuniješ, onda ni ne misliš, razmišljaš. Na njegovoj slici su ti jasno navedene frekvencije do kojih je nauka došla. Foton je zadnje, a on je na samoj granici. Ako ti nije jasno ni nakon razmišljanja (iskrenog), nemoj se niti truditi dalje, jer još nisi sposoban razumjeti ni jasno izražene jednostavne stvari. Od ovoga stvarno ništa jednostavnije nemože biti.
« Poslednja izmena: 18. Sep 2018, 19:21:25 od zbracun »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Dakle foton je zadnje
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
nije
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava
Dakle foton je zadnje

Da, na fizičkom nivou. I kako sam rekao, nauka će danas-sutra ići i dalje, ali će otkrivenom davati svoje nazive, i vjerovatno će to uvrstiti u fiziku, makar već sada debelo ulazi u metafiziku čiji je stvarni neraskidivi dio. Ali, uopće nije važno tko i kako će si pripisivati neke zasluge i mudrovanja, nego je važno da kada prođu dalje, pohlepa, žudnja za vlašću, agresivnost, moraju nestati, jer bi moglo čiavo postojanje dovesti u opasnost. Naravno, to se neće desiti.
« Poslednja izmena: 18. Sep 2018, 19:51:08 od zbracun »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 411 412 414 415 ... 2459
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:55:27
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.