Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:45:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 414 415 417 418 ... 2458
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teorija svega!  (Pročitano 1288774 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava


Eto, ovo bi ti trebalo sve reći. Ništa nije besmisleno. Ako su mudraci došli do neke ganice, šta sam već govorio, o čemu nemaju pojma jer imaju ograničena razmišljanja i intelekt, onda je dalje za njih besmisleno i nepostojeće. U biti, svaka daljnja rasprava  je besmislena, pošto ljudska ograničenost (kod skoro svih) ne dozvoljava daljni napredak.
Da bi imalo smisla raspravljati, kako sam prije rekao, nauka će morati preći tu grannicu, pošto ti i skoro svi drugi niste u stanju vidjeti nešto više od onog šta vam ti mudraci serviraju. Do tada ili proširi svoje vidike, ili ćeš i dalje samo pratiti te "mudrace". Već sam više puta rekao, skoro svi misle tuđim, a ne svojim mozgom,  pa od njih nema vajde. Ne koristi tuđi, nego svoj mozak, ako ti već nije bespovratno zatupljen.

nemoguce je misliti o svemu. zato koristimo tudje misli i tudja postignuca. dacu bolji primer od tebe sa lebom. ne znam da objasnim kako radi televizor ili frizider. ne moram da znam da bi ih koristio.
mislim o onome o cemu moram ili sto odaberem. to ti se zove podela rada.

izjava jednog cenjenog ucenjaka da znalci kao on nisu divovi nego patuljci koji stoje na ledjima divova, potice iz dvanaestog veka.

ti kad kazes -misli svojom glavom- smatras da treba da odbacimo stavove nekih od velikana naseg vremena i da krenemo u licno istrazivanje. oooo ne. utabane staze su sigurne a na krajevima staza su vec "mudraci" kako ih zoves i gledaju u mrak pousavajuci da shvate sta je tamo. i ja treba da smatram da sam sposobniji od njih, kolektiva obucenih profesionalaca? pffffff

Ne, uopće to ne mislim. Mislim da treba sve stavove preispitati, pa odbaciti ono šta ti tvoj um kaže, a prihvatiti ostalo (ili obrnuto, svejedno). Kažeš obučeni profesionalci. Ja vjerujem isključivo u ljudsku pamet, a ne završene škole, koje i onako naučavaju dosta pogrešnih stvari koje su ušle u knjige. 99% ljudi bezpogovorno prihvaća sve rečeno sa viših instanci, koliko god to glupo bilo. U biti, na to ih se i navodi kroz školovanje, da ne razmišljaju svojom glavom, nego da ih vodi ono šta su im drugi, "autoriteti", rekli.
Moraš shvatiti da smo svi rođeni jednaki, a kasnije smo završili drugačiji. Često puta i čistač ulica bude pametniji od visokoškolovanog naučenjaka, koji je na pitajboga koji način završio škole i došao do tog radnog mjesta. Nemoj precjenjivati njihovu pamet, možda si i ti pametniji od većine njih. Zato još jednom kažem: misli svojom, a ne tuđom glavom. Sve šta čuješ, pročitaš, preispitaj, ne uzimaj zdravo za gotovo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 205
Zastava
ali kad TAČNO  Smile
moram da znam,bukvalno mi život zavisi od toga,molim te nemoj me izneveriti

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Baš si mustra! Znam te ptico, dok si jaje bila. Ti bi da se taj dan ne dižeš iz kreveta, da slučajno ne naletiš na njegovo predavanje, jer bi te sigurno ubilo  Smile Smile Smile Smile!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Zato još jednom kažem: misli svojom, a ne tuđom glavom. Sve šta čuješ, pročitaš, preispitaj, ne uzimaj zdravo za gotovo.

Ovo je odličan savjet i za abenaza a još više za blusonika, ali sumnjam da će te poslušati, prije bi rekao da neće.

I dalje će SLIJEPO vjerovati u to što VJERUJU.

Jer NE ŽELE znati pravu istinu, zato i nemaju muda odreći se samoga sebe i POČETI iz početka, razmišljati POTPUNO svojom a ne tuđom glavom bez obzira koliko ta druga glava bila slavna i poznata, jer znanje sa stiče samo SVOJOM vlastitom uporabom uma a ne tuđim zaključciima bez provjere kritičnoga uma.

A što se Biblije tiče, čak to što se milijarde ljudi NE MOGU složiti oko toga ŠTO zapravo piše u njoj, još je samo jedan pokazatelj da ona NIJE zemaljskoga porijekla, nego Vanzemaljskoga, od bića koja su  daleko starija, naprednija i PAMETNIJA od nas ljudi, zato i nitko NE RAZUMIJE Bibliju do kraja, e da!

Do dana današnjega dakako, prav zaprav!  Smile


ali kad TAČNO  Smile
moram da znam,bukvalno mi život zavisi od toga,molim te nemoj me izneveriti

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Baš si mustra! Znam te ptico, dok si jaje bila. Ti bi da se taj dan ne dižeš iz kreveta, da slučajno ne naletiš na njegovo predavanje, jer bi te sigurno ubilo  Smile Smile Smile Smile!

I bolje mu je da je ŠTO DALJE od mjesta gdje ću ja PRVO predavanje održati, jer koliko vidim po stanju njegovog uma, ništa neće od moje teorije shvatiti, jedino ga može početi boljeti glava, to je kada se umne vijuge u mozgu prenapregnu, više nego su trenutno u mogućnosti, tak da mu NE PREPORUČAM moje prvo predavanje, možda da na stoto predavanje dođe, tada će već nešto i shvatiti, e da!  Smile



Inače, kada smo već spomenuli Bibliju (a nije SAMO ona Riječ Stvoritelja, tu su i druge knjige poput Veda recimo, i Kurana), zanimljivo je da nitko NE ZNA od onih koji vjeruju u Bibliju, TKO JE ZAPRAVO ISUS KRIST.

Najslavnija osoba na Zemlji, a nitko ne zna TOČNO tko je zapravo On ne samo bio nego i jeste sada.

Još jedna VELIKA zagonetka Vanzemaljske Sile, pravoga autora Biblije! E da!  Smile
« Poslednja izmena: 19. Sep 2018, 21:00:29 od teodor.francic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Zato još jednom kažem: misli svojom, a ne tuđom glavom. Sve šta čuješ, pročitaš, preispitaj, ne uzimaj zdravo za gotovo.

Ovo je odličan savjet i za abenaza a još više za blusonika, ali sumnjam da će te poslušati, prije bi rekao da neće.

I dalje će SLIJEPO vjerovati u to što VJERUJU.


Tupsone nad tupsonima, pa ti trazis od ljudi da ti bez ikakvog dokaza veruju. Jebote ala si ogranicen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Zato još jednom kažem: misli svojom, a ne tuđom glavom. Sve šta čuješ, pročitaš, preispitaj, ne uzimaj zdravo za gotovo.

Ovo je odličan savjet i za abenaza a još više za blusonika, ali sumnjam da će te poslušati, prije bi rekao da neće.

I dalje će SLIJEPO vjerovati u to što VJERUJU.


Tupsone nad tupsonima, pa ti trazis od ljudi da ti bez ikakvog dokaza veruju. Jebote ala si ogranicen.

Ne mora nitko meni da veruje nego da SHVATI sve iz moje teorije, ali onda to NEĆE biti neko vjerovanje nego ZNANJE, e da! 

Dakako da je najbolje čistoga uma doći na moje predavanje da bi se nešto zbilja razumjelo, a ne prepun DOGMI, da  li relligije ili nauke, svejedno je.

Jer onaj koji je pun dogmatskoga sadržaja, NE MOŽE shvatiti istinu koju će mu moja "teorija svega" zaista dati.

Um treba očistiti od svih bajki i gluposti, da bude spreman prihvatiti univerzalnu istinu o svima nama, nema drugog puta, dapače!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Koju bre istinu ces ti nekome da pokazes, kad si zasnovao svoju teoriju na bibliji?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Citat
Ne, uopće to ne mislim. Mislim da treba sve stavove preispitati, pa odbaciti ono šta ti tvoj um kaže, a prihvatiti ostalo (ili obrnuto, svejedno). Kažeš obučeni profesionalci. Ja vjerujem isključivo u ljudsku pamet, a ne završene škole, koje i onako naučavaju dosta pogrešnih stvari koje su ušle u knjige. 99% ljudi bezpogovorno prihvaća sve rečeno sa viših instanci, koliko god to glupo bilo. U biti, na to ih se i navodi kroz školovanje, da ne razmišljaju svojom glavom, nego da ih vodi ono šta su im drugi, "autoriteti", rekli.
Moraš shvatiti da smo svi rođeni jednaki, a kasnije smo završili drugačiji. Često puta i čistač ulica bude pametniji od visokoškolovanog naučenjaka, koji je na pitajboga koji način završio škole i došao do tog radnog mjesta. Nemoj precjenjivati njihovu pamet, možda si i ti pametniji od većine njih. Zato još jednom kažem: misli svojom, a ne tuđom glavom. Sve šta čuješ, pročitaš, preispitaj, ne uzimaj zdravo za gotovo.

Pa naravno da pametni ljudi koji su odbacili razne religijske gluposti i dogme tako razmiljaju.

Vec sam nekoliko puta napomenuo ovde da od "zdrave" ljudske pameti nemamo nista i da je ta praksa umrla sa pojavom naucnog metoda.

Zasto je naucni metod jedini put ka saznavanju istine, pitate se vi?

Pa zato sto se pre nego sto se objavi naucni rad predje mukotrpan put skolovanja od preko 30 godina u proseku, pa onda sami naucnici svoj rad razbucaju na sastavne delove i kriticki se odnose prema njemu, pa onda idu mukotrpna testiranja, pa onda se svoj rad prezentuje svojim isto tako ucenim kolegama koji opet na najgore nacine pokusavaju da sruse taj naucni rad i tek na kraju se taj naucni rad prezentuje shiroj publici.

A sad uporedi ovo gore sa svojom religijom i pokusaj da nadjes slicnosti. Nema! Tako da nemoj molim te da mi pricas o tome kako religija ima ikakve veze sa kritickim razmisljanjem i sa bilo kakvom metodom provere istinitosti tvrdnji koje su iznete tamo.

Autoriteti u fizici su se dokazali kroz mukotrpno iskustvo dokazivanja svojih teorija, pogledaj samo velikane kao sto su Pol Dirak, Maksvel, Ajnstajn, Njutn i ostali najveci umovi nauke.

Nazalost nisu svi rodjeni jednaki. Svako je rodjen sa sopstvenom kombinacijom gena koja je jedinstvena na celoj planeti. Svako ima neki potencijal koji je dobio na rodjenju. A koliko je ovo sto si rekao daleko od istine (da ne upotrebim neku goru rec) koliko na svetu ima vrsnih tenisera, fudbalera ili naucnika u odnosu na gro populaciju.

Cistac ulice je mozda za tebe najpametniji ali za mene nije! Kad je toliko pametan, zar nije mogao da nadje bolje zanimanje?

To je ta paorska (seoska) filozofija koju furaju ljudi koji se teshe sopstvenim ne znanjem pa ga velicaju kao nesto velelepno.

Na svu srecu po nas ostale, naucnici su viskoplaceni ljudi, zauzimaju visoke polozaje u svetu i ceo svet ide napred ka nekoj buducnosti.

Da li ce biti mesta za ljude u toj buducnosti ili ce nas napredni roboti eliminisati kao mi stetocine na nekoj poljani ne znam, nadam se da se to nece desiti!


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5688
Koju bre istinu ces ti nekome da pokazes, kad si zasnovao svoju teoriju na bibliji?



Opet NE ČITAŠ s razumijevanjem kada ti netko nešto piše. Već sam sto puta rekao, pa ću opet.

Moja "teorija svega" nastala je NEOVISNO o bilo čemu što postoji na Zemlji, dakle i Biblije, ili Veda, ili bilo koje druge knjige, naučne pogotovo.

To je sam VRH metafizike, koji će nam zbilja objasniti KAKO je naš svijet nastao.

E sada, to što sam dobio SLAŽE se s Biblijom i recimo Vedama, u kojima se također TVRDI da svemir NIJE slučajno nastao nego da ga je napravila daleko naprednija Inteligentna Sila.

Što ja mogu što NISMO mi ljudi potomci majmuna, sorry, ali što je istina je istina, da smo potomci Bogova, s kojima ćemo se USKORO i globalno susresti, pa še kak. Živjeli!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
mob
Samsung S7
Jel ti stvarno mislis da mozes sa svojim ogranicenim IQ da mi prodajes tvoje lupetanje.

Odakle ti bre informacije o Isusu, Jahveu, o stvaranju suncevog sistema i ostalih lupetanja iz biblije?

Sigurno nisi ti licno smislio te junake iz bajki pa onda "slucajno" nasao u bibliji njihova imena.

Dakle ili si lud pa lazes samog sebe ili si mega prevarant, doduse ogranicenog mentalnog kapaciteta.

Inace nasi preci su ribe pre majmuna ako te neko pita, da ne ispadnes glup i neobrazovan. Zapamti ovo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083


Eto, ovo bi ti trebalo sve reći. Ništa nije besmisleno. Ako su mudraci došli do neke ganice, šta sam već govorio, o čemu nemaju pojma jer imaju ograničena razmišljanja i intelekt, onda je dalje za njih besmisleno i nepostojeće. U biti, svaka daljnja rasprava  je besmislena, pošto ljudska ograničenost (kod skoro svih) ne dozvoljava daljni napredak.
Da bi imalo smisla raspravljati, kako sam prije rekao, nauka će morati preći tu grannicu, pošto ti i skoro svi drugi niste u stanju vidjeti nešto više od onog šta vam ti mudraci serviraju. Do tada ili proširi svoje vidike, ili ćeš i dalje samo pratiti te "mudrace". Već sam više puta rekao, skoro svi misle tuđim, a ne svojim mozgom,  pa od njih nema vajde. Ne koristi tuđi, nego svoj mozak, ako ti već nije bespovratno zatupljen.

nemoguce je misliti o svemu. zato koristimo tudje misli i tudja postignuca. dacu bolji primer od tebe sa lebom. ne znam da objasnim kako radi televizor ili frizider. ne moram da znam da bi ih koristio.
mislim o onome o cemu moram ili sto odaberem. to ti se zove podela rada.

izjava jednog cenjenog ucenjaka da znalci kao on nisu divovi nego patuljci koji stoje na ledjima divova, potice iz dvanaestog veka.

ti kad kazes -misli svojom glavom- smatras da treba da odbacimo stavove nekih od velikana naseg vremena i da krenemo u licno istrazivanje. oooo ne. utabane staze su sigurne a na krajevima staza su vec "mudraci" kako ih zoves i gledaju u mrak pousavajuci da shvate sta je tamo. i ja treba da smatram da sam sposobniji od njih, kolektiva obucenih profesionalaca? pffffff

Ne, uopće to ne mislim. Mislim da treba sve stavove preispitati, pa odbaciti ono šta ti tvoj um kaže, a prihvatiti ostalo (ili obrnuto, svejedno). Kažeš obučeni profesionalci. Ja vjerujem isključivo u ljudsku pamet, a ne završene škole, koje i onako naučavaju dosta pogrešnih stvari koje su ušle u knjige. 99% ljudi bezpogovorno prihvaća sve rečeno sa viših instanci, koliko god to glupo bilo. U biti, na to ih se i navodi kroz školovanje, da ne razmišljaju svojom glavom, nego da ih vodi ono šta su im drugi, "autoriteti", rekli.
Moraš shvatiti da smo svi rođeni jednaki, a kasnije smo završili drugačiji. Često puta i čistač ulica bude pametniji od visokoškolovanog naučenjaka, koji je na pitajboga koji način završio škole i došao do tog radnog mjesta. Nemoj precjenjivati njihovu pamet, možda si i ti pametniji od većine njih. Zato još jednom kažem: misli svojom, a ne tuđom glavom. Sve šta čuješ, pročitaš, preispitaj, ne uzimaj zdravo za gotovo.
cekaj da ponovim: podela rada!
ja nit sam sposoban nit imam vremena da sve promislim svojom glavom.
bez autoriteta ne bi bilo civilizacije.
autoriteti preispituju autoritete a ne ja choban.

o ponecemu, jelte i mogu da razmisljam ali nije mi do sale da tumacim kvantnu fiziku.

vise od pola zivota igram kosarku, ali da mi se pojavi grejac klupe iz borca iz cacka, poslusao bih njegov savet
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 414 415 417 418 ... 2458
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 04:45:32
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.