Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:31:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sredjivanje Windows XP-a...  (Pročitano 86295 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC Diamond
Hvala... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
5.   Automatsko brisanje privremenih direktorijuma(temp):
 Start>Run... gpedit.msc... Computer Configuration/Administrative Templates/Windows Components/ Terminal Services/Temporary Folder pa onda Do Not Delete Temp Folder Upon Exit  (DISABLED)...

smatram da je ovo steta iskljuciti.jer tada nece windows brisati temp foldere,a koji ce djavo neko me to kada je i onako privremeno,samo bezveze zauzima prostora na hardu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC Diamond
Citat
5.   Automatsko brisanje privremenih direktorijuma(temp):
 Start>Run... gpedit.msc... Computer Configuration/Administrative Templates/Windows Components/ Terminal Services/Temporary Folder pa onda Do Not Delete Temp Folder Upon Exit  (DISABLED)...

smatram da je ovo steta iskljuciti.jer tada nece windows brisati temp foldere,a koji ce djavo neko me to kada je i onako privremeno,samo bezveze zauzima prostora na hardu.

Ako ovako uradis kao sto sam napisao,dobices bas to sto ti zelis...Nesto si ti pomesao... Proveri !!! Smiley


« Poslednja izmena: 14. Jun 2009, 04:21:04 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 84
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Hvala. Mnogo si mi pomogao. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
mob
HTC Diamond
Hvala. Mnogo si mi pomogao. Smile

Nema na cemu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
em,ja sam nocas primenio vecinu ovih promena kada se radi o service-ima(znaci,registry a i net nisam cackao.sto zbog toga sto mi nije neophodno,sto zbog toga sto nemam neke opcije u Group Policy prozoru),i sada kada sam opet pokrenuo komp,prvi put je bila samo neka poruka nesto tipa "Marvel(da,Marvel) Adapter (pa sad ne znam tacan redosled reci>>) BIOS 1.3.9.4. initializing).i stajao je tako.
restartovao sam komp,to se opet bilo pojavilo,ali,na par sekundi,i onda je preso na Win XP loading screen,i podigo sistem bez problema.e,sad,ja se brinem,jer sta ako se to opet bude pojavljivalo,a da ne mogu da udjem u win,i da ga sprecim?ima napravljen restore point od nocas,ali,prethodno treba da udjem u WIn da bih ga iskoristio...
ah,da,da napomenem da sam pored menjanja podesavanja service-a,takodje bio skinuo onaj paket sa "prepravkama koje ubrzavaju sistem" koje @Crowz okacio.

sta sad ja da radim?  Smile
« Poslednja izmena: 21. Avg 2009, 11:50:17 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
mob
HTC Diamond
em,ja sam nocas primenio vecinu ovih promena kada se radi o service-ima(znaci,registry a i net nisam cackao.sto zbog toga sto mi nije neophodno,sto zbog toga sto nemam neke opcije u Group Policy prozoru),i sada kada sam opet pokrenuo komp,prvi put je bila samo neka poruka nesto tipa "Marvel(da,Marvel) Adapter (pa sad ne znam tacan redosled reci>>) BIOS 1.3.9.4. initializing).i stajao je tako.
restartovao sam komp,to se opet bilo pojavilo,ali,na par sekundi,i onda je preso na Win XP loading screen,i podigo sistem bez problema.e,sad,ja se brinem,jer sta ako se to opet bude pojavljivalo,a da ne mogu da udjem u win,i da ga sprecim?ima napravljen restore point od nocas,ali,prethodno treba da udjem u WIn da bih ga iskoristio...
ah,da,da napomenem da sam pored menjanja podesavanja service-a,takodje bio skinuo onaj paket sa "prepravkama koje ubrzavaju sistem" koje @Crowz okacio.

sta sad ja da radim?  Smile
Ako se opet tako nesto pojavi,zapisi na papir pa ispisi nama da vidimo o cemu se radi.

Citat
ah,da,da napomenem da sam pored menjanja podesavanja service-a,takodje bio skinuo onaj paket sa "prepravkama koje ubrzavaju sistem" koje @Crowz okacio.

Odgovor je :

Citat
Ovo je za one koje mrzi da cackaju po registry bazi ili ne znaju a zele malo brzi win...Neka samo kliknu dva puta!!! Smile
Ovo je sve iz tutorijala sto sam pisao da se menja u registriju..Znaci minimum 256 RAM-a....
Znaci ovde se nalaze sve prepravke u registry koje sam ispisao da se urade manuelno . Samo ovo je mnogo lakse.Desni klik na fajl i izaberi opciju Merge.Restartuj racunar i to bi bilo to.
I to sam takodje ja okacio kao i tutor , cisto da ne krivite pogresnog coveka .
« Poslednja izmena: 21. Avg 2009, 13:36:26 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
otkrio sam nesto u Add/Remove listi-Marvell miniport driver,ali ne znam cemu tacno sluzi.  Smile
mislim da je ovo to sto je pravilo probleme.
sto se tice toga da probam ponovo,bojim se da se ne nesto ne sjebe,tj-da posle ne moze da pokrene sistem...
a sto se tice "prepravki"-ja sam dobio opciju "do you wish to add the following...?",ali,to je isto,jer se ista recenica pojavljuje i kada kliknes desni klik,pa merge.

i da,jos jedno pitanje-ja imam instalirano nekoliko Net.Framework-a...
1.1,2.0,3.0,3.5....  Smile Smile da izbrisem ove starije od 3.5,ili ne?  Smile
isto vazi i za MS C++ distributable(imam 8.0.56 i 8.0.50)...
« Poslednja izmena: 21. Avg 2009, 14:46:37 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5
mob
HTC Diamond
Gledaj,ako se bojis da ne s*ebes nesto,onda ne vidim o cemu onda raspravljamo.Sve je jasno objasnjeno tako da sve ostaje na tebi.
Svako pokretanje .reg fajla zahteva potvrdu sa Yes,a posto je u pitanju i ovde .reg fajl onda je to normalna procedura.Posle tog Yes,ide Ok.Tako da nemoj i to da te buni.
Sto se tice net.framework-a (ja tu nista ne bih dirao,jedino ako nesto zeza):

Citat
.NET Framework 3.5

Version 3.5 of the .NET Framework was released on 19 November 2007, but it is not included with Windows Server 2008. As with .NET Framework 3.0, version 3.5 uses the CLR of version 2.0. In addition, it installs .NET Framework 2.0 SP1, (installs .NET Framework 2.0 SP2 with 3.5 SP1) and .NET Framework 3.0 SP1 (installs .NET Framework 3.0 SP2 with 3.5 SP1), which adds some methods and properties to the BCL classes in version 2.0(CLR) which are required for version 3.5 features such as Language Integrated Query (LINQ). These changes do not affect applications written for version 2.0, however.[22]

As with previous versions, a new .NET Compact Framework 3.5 was released in tandem with this update in order to provide support for additional features on Windows Mobile and Windows Embedded CE devices.

« Poslednja izmena: 21. Avg 2009, 15:01:45 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
pa,ne mogu da rizikujem opet.sta ako se ne podigne sistem?

a sto se tice NET.Framework-a,dobro.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:31:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.