Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:07:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Синдром неприпадања  (Pročitano 14259 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
да си у основној школи слушала cannibal corpse i death а сви око тебе цецу,шабана,бајрама и остале знала би шта је синдром неприпадања Smile

Волела бих да сам имала такав проблем, много бих га лакше решила.  Smile
IP sačuvana
social share
"За мене постоји само путовање путевима који имају срца.  Туда ја путујем, и једини достојан изазов је да се тај пут пређе сав, до краја.  И туда путујем, гледајући, гледајући без даха. "

Дон Хуан
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 1800
да си у основној школи слушала cannibal corpse i death а сви око тебе цецу,шабана,бајрама и остале знала би шта је синдром неприпадања Smile

uuu... to je baš loše.

Ja do 4-og osnovne slušao čolu a svi oko mene ili branka kockicu ili tap 011...
Onda ja prešo na rok, a svi ostali prešli na čolu...
Onda ja prešo na elektro a svi ostali na cecu...  Smile 
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
да си у основној школи слушала cannibal corpse i death а сви око тебе цецу,шабана,бајрама и остале знала би шта је синдром неприпадања Smile

Волела бих да сам имала такав проблем, много бих га лакше решила.  Smile

па ја нисам ни рекао да сам то сматрао за проблем Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 
Sreća da si dovoljno veliki da ti to nije postalo problem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia N97
Neki namerno gledaju da ne pripadaju. Najcheshce se to manifestuje kroz muziku. Tako da ne vidim problem.  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
Jel si duhovna osoba?

На неки начин.Верујем у силе Универзума који помно прати шта се дешава.
Јуче ми је неко рекао:"Не знам зашто, али имам осећај да теби треба да захвалим што ми се жеља испунила. Изгледа да тебе тај твој Универзум заиста слуша."
Изгледа да да. Заправо, знала сам да је та особа заслужила своју награду, али није било до ње да је тражи.
Изгледа да је кључ успеха само искрено, од срца, молити Универзум за друге, никако за себе. Одвадиш мало из резервоара сопствене среће и даш другоме. То је чудо дељења у ком највише уживам. Подарити тренутак среће некоме ко то заслужује већа је награда од сопствене среће јер сопствену срећу узимамо здраво за готово, као нешто што смо заслужили, што се подразумева.
"Баш је тако било како си ми рекла да ће бити. Откуд си знала?" питање је које  често чујем. Нисам знала, само сам јако желела и призвала топли талас који је од некуд дошао и уредио све.
Све увек бива онако како је записано да ће бити, ми само добрим делима и чистим срцем можемо да ублажимо несрећу која нас  чека или да некоме помогнемо да нађе или види пут ка срећи.


Pa dobro. Nista to nije strasno. Malo egzoticno ubjedjenje ali nije za osudu. Zanimljivo je zapravo.

Samo pitanje je koliko si u to ubijedjena. Mislim duhovnost je tanka nit, vjera, pretpostavka, optimizam.
Nije definitivno dokazivo znanje.

Ako se s nekim ubijedjujes da je to BAS tako onda je problem. Tj ako probijas ljudima glavu s tim stalno Smiley
 Ako ne, onda je dobrocudno i osvjezavajuce.  Smile

Nista to nije drukcije od zvanicnih religija, samo sto oni imaju vjekove tradicije, organizovan sistem vjerovanja, i institucije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Uh... uh... imamo kanda sličnu ''dijagnozu''.  Smile

Ja taj osećaj zovem ''alien feeling''. Lakše mi je na engleskom, jer je na srpskom nekako previše realističan.

Taj problem je kod mene bio najizraženiji u srednjoj školi. Srećom, jako često sam tada pričala sa tatom, koji je i sam sve to prošao. I bila sam mišljenja da je to normalno u pubertetu. Ali sam ipak patila zbog toga, na sve načine se trudila da budem deo nečega... ali sam uvek u dubini sebe znala da to nije slučaj. Da se mogu oblačiti kao svi drugi, da mogu slušati muziku koju svi slušaju... a da ću i dalje osećati da sam sa druge planete. Tada sam spas nalazila u knjigama. Čitala sam kao luda, jer mi je u tom bio spas.

Nevolja je došla kada sam izašla iz puberteta. Umesto da taj osećaj nestane, on je postao još jači. Prosto, posmatraš ljude oko sebe i osećaš da tu jednostavno ne pripadaš. Imaš i porodicu i prijatelje i partnera i skladne odnose sa drugima, prilagođen i normalan život... ali te povremeno svest o tome da si nekako različit uvek tresne po sred čela.

Ja sam to sebi objasnila kao egoistički trip. Što donekle i jeste. Kao što neko reče, potenciranje na ''ja sam poseban, ja sam drugačiji''. Ima i toga, i ne zvuči možda baš lepo, ali je svejedno osećaj kao da si vanzemaljac.

Meni se, nažalost, najviše razvio cinizam zbog toga. Sve više postajem namćor.  Smile I imam tendenciju otuđivanja od ljudi, što je jako loše. Jedostavno, zatvorim se u svoj svet i nema tog osećaja. Posebno ako živiš sama, počneš taj svoj svet da doživljavaš kao svoje kraljevstvo, gde si ti gospodar svog vremena i prostora. A to vodi u samovolju... Loše je.  Smile

Srećom, imam jednu osobu koja razume to moje osećanje, pa mi je ona povremeni ''reality check''. Smile
Onda kada misliš da si definitivno zalutao iz neke druge dimenzije (i ma koliko razumeo ljudsko ponašanje, uvek ga osećaš stranim, otuđenim), treba ti neko da ti ublaži taj osećaj. Ja se, za sada, uspešno borim sa tim, i sa svim nuspojavama.

A o tome je najpametnije jednostavno ćutati, jer će ga ljudi odmah okarakterisati kao ego trip... što on u biti i jeste. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Citat
Ja sam to sebi objasnila kao egoistički trip. Što donekle i jeste. Kao što neko reče, potenciranje na ''ja sam poseban, ja sam drugačiji''. Ima i toga, i ne zvuči možda baš lepo, ali je svejedno osećaj kao da si vanzemaljac.

Tacno  Smile
Koliko god da ljudi povrsinski zele da ne budu izolovani, to im ustvari prija na neki nacin, osjecaju se posebnijim.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Da, tačno. I to je začarani krug iz koga svojom voljom ne izlaziš lako.
Sa jedne strane želiš da se prilagodiš, ali u stvari ti to osećanje prija. Ponekad je i nesvesno.

Onda shvatiš da ima ljudi koji razmišljaju o nekim stvarima kao i ti, pa ti bude jasno da je to i te kako ego trip... a najviše je posledica toga što želimo da se otuđimo od svih stavova, razmišljanja i ponašanja koje ne smatramo dobrim.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Ima jos jedna stvar. Kad se covjek razlikuje i ima taj sindrom nepripadanja, ali da je istinski, onda on rijetko o tome prica.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:07:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.