Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 17 18 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: selektor fud.reprezentacije srbije  (Pročitano 22817 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Jovan Stanković radio sa Špancem u Marseju
Havijer će sigurno oduševiti Srbe

Havijer Klemente nije tipičan trener. Nikad nije ljut, naprotiv, uvek je nasmejan, pozitivan i siguran sam da će ga u Srbiji brzo zavoleti - kaže nekadašnji reprezentativac Jovan Stanković koji je imao prilike da jednu sezonu sarađuje sa novim selektorom Srbije u Olimpiku iz Marseja.

Levo krilo Crvene zvezde, Majorke, Atletika iz Madrida i Marseja kaže da je za tri meseca saradnje uspostavio sjajan odnos sa Malim Napoleonom.

- U Marsej sam otišao upravo na insistiranje Klementea koji je tada vodio ekipu, i mogu da kažem da smo odmah uspostavili prijateljski odnos. U to vreme u Olimpiku niko osim mene nije znao španski, pa smo bili nerazdvojni ta tri meseca. Mogu samo da kažem da je Klemente super i kao čovek i kao stručnjak.
Da li je bilo nekih problema sa igračima tokom vašeg zajedničkog boravka u Francuskoj?

- Ne, naprotiv. I kad nam nije išlo uvek je bio vedar, bodrio nas je i verovao u ekipu. Kad bismo imali negativan rezultat na poluvremenu u svlačionici bi nas prijateljski savetovao, nikad nije povisio ton. Veoma je iskren i ono što misli o nekom fudbaleru, kaže mu u lice.
Prvog selektora Srbije, ipak, prati glas da je brz na jeziku i da često dolazi u sukob sa novinarima i poslodavcima?

- Klemente je vrlo duhovit čovek i na konferencijama za novinare ne priča o svom viđenju utakmice, kao ostali treneri, već naprotiv, uvek nađe nešto što malo ko primeti i to kaže na način koji svakog nasmeje. Uvek je pozitivan, zrači optimizmom, međutim, on neće da prećuti nešto što mu smeta i tu leži razlog zašto ga pojedini mediji nisu simpatisali. Bez obzira na to, uspeo je da šest godina vodi reprezentaciju Španije, a to dovoljno govori o njegovim kvalitetima.
Koliko će naša reprezentacija dobiti dovođenjem ovog stručnjaka?

- Ne postoji čovek na svetu koji ozbiljnije prati fudbal, a da nije čuo za Klementea. Velika je stvar što je naš savez angažovao jednog takvog stručnjaka. Sa marketinške strane to je odličan potez jer će sad reprezentaciju Srbije pratiti širom sveta. Srbiju će sa njim na klupi sigurno više respektovati i protivnici i sudije.

A. Anđelić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Partizan u srcu

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1504
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D500
Terzić: "Klemente zvanično"

Novi selektor fudbalske reprezentacije Srbije Havijer Klemente doputovaće u četvrtak u 16 i 30 u Beograd a u petak tačno u podne biće predstavljen medijima u Beogradu i Srbiji.

Prvi čovek saveza Zvezdan Terzić u obraćanju novinarima u prostorijama saveza po prvi put je javno saopštio da je 56-godišnji Španac novi (prvi) trener Srbije:

” Sa zadovoljstvom mogu da saopštim da smo napravili izvanredan posao i da je Havijer Klemente u ovom trenutku najbolje rešenje za srpski fudbal, kazao je predsednik FSS. S Klementeom sam stupio u kontakt pre desetak dana. Sreli smo se na Majorki i bili zajedno dva dana. Razgovarali smo šest sati. Informisao sam ga o svemu što je tražio i izložio mu naš plan. Hteo je, između ostalog, da se dobro upoznamo, zapravo da vidi kakav je čovek s kojim će da sarađuje. Najmanje vremena smo potrošili oko finansijskih detalja. Znao sam da je stisak ruke s Baskijcem jači od svakog ugovora“.

Ugovor je faksom već potpisan u utorak, a Klemente će u četvrtak oko 16,30 časova doputovati u Beograda iz Bilbaoa preko Milana:

“ Dovoljno je da se pogleda njegova biografija, pa da se vidi o kakvom se stručnjaku radi. Šest godina je bio na čelu španske reprezentacije. Nikada nije bio bez posla. Harizmatičana je ličnost, sa velikim autoritetom i integritetom, potpuno posvećen radu, poznat po gvozdenoj disciplini. U svim sredinama u kojima je radio imao je fenomenalan odnos s igračima, pravi čovek da dovede u red razbijenu vojsku. Od njega očekujemo da reprezentacija bude na završnom turniru Evropskog prvenstva. Da je podmladi, a nivo našeg fudbala podigne na najvišu stepenicu. Jednom rečju da udahne novi kiseonik fudbalskoj Srbiji”.

Beogradski mediji danima su špekulisali za koju sumu je Klemente potpisao dvogodišnji ugovor. Nezvanično, u pitanju je suma od oko 700 hiljada evra za dve godine. Osnovni cilj – plasman na EP 2008:

“U situaciji u kojoj se nalazi većina naših ljudi ne bi bilo korektno da kažem kolika je suma u pitanju. Za naše prilike je velika, ali je pet puta manja od one koju je Klemente dobio kada je bio selektor Španije ili od klubova u kojima je radio. Finansijski efekti nisu glavni razlog da se prihvati posla. Veliki ciljevi se ne mogu ostvarivati ako se nema novac. Mi se ne finansiramo iz tuđeg budžeta, već stvaramo pare i obavezni smo da ih i dalje pravimo.

Na pitanje koliko će vremena Klemente provoditi u našoj zemlji Terzić je odgovorio da selektoru prepušta da odluči, ali je naglasio da je dogovoren svestran rad: održavanje seminara i kampova, trenerskih škola, čak prisustvo na nekim drugoligaškim utakmicama ili mečevima u drugim zemljama gde igraju naši igrači... U stvari novi selektor će ići u susret problemima, konstatovao je predsednik FSS, a neće ih čekati da oni dođu ovde da ih rešava” rekao je Terzić koji je dodao da jezička barijera neće biti nikakav problem.

Havijer Klemente je 1981.godine po prvi put stigao na glavnu fudbalsku mapu Španije kada je preuzeo tim Atletiko Bilbaoa. Od tada pa do danas spisak klubova koje je vodio je veliki: Espanjol,Atletiko Madrid,ponovo Atletik, ponovo Espanjol, reprezentacija Španije od 1992-1998,Betis,Real Sosijedad, Tenerife, Espanjol, Atletik i konačno od petka i selekcija Srbije…
IP sačuvana
social share
[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Prvi strani selektor naše fudbalske reprezentacije stigao u Beograd
Predsednik bi hteo da budemo prvaci
– izjavio je Havijer Klemente na aerodromu „Nikola Tesla” o ambicioznosti predsednika FSS Zvezdana Terzića. – Korak po korak do „Evra 2008”    
Prvi koraci u Beogradu: Havijer Klemente (desno) s predsednikom FSS Zvezdanom Terzićem
(Foto Ž. Jovanović)
   

Trener koji je pre devet godina dočekan u Beogradu kao „neprijatelj”, jer je predvodio moćnu špansku reprezentaciju, juče je na aerodromu „Nikola Tesla” prihvaćen kao najveći prijatelj. „Mali Napoleon” iz Baskije, od koga smo toliko strahovali, sada je na našoj strani...

Španac Havijer Klemente Lazaro (56), prvi stranac selektor u istoriji našeg fudbala i ujedno najskuplji, dočekan je kao mesija na beogradskom aerodromu na koji je stigao iz „svog” Bilbaoa. Desetine novinara, kamermana i fotoreportera skočili su kao mačke na njega i na predsednika Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Zvezdana Terzića koji mu je poželeo dobrodošlicu. Tu je bio i fudbaler koga je trenirao u Betisu Risto Vidaković, njegov budući pomoćnik na klupi srpske reprezentacije.

Nasmejan, hrapavog glasa, primao je i davao odgovore na španskom. Već prvo pitanje koje je dopiralo iza buketa mikrofona nije se ticalo fudbala – da li je istina da ne volite novinare? Prvi srpski selektor je odgovorio:

– Ne volim novinare lažljivce, a volim one koji pišu istinu.

Klemente se u neprobojnom novinarskom obruču zadržao četiri-pet minuta. Na izlazu ga je čekao automobil za prvu vožnju beogradskim ulicama i odlazak na večeru u jedan poznati restoran. Gro stvari koje je rekao mogle su se videti i dan ranije u ekskluzivnom intervjuu koji je dao „Politici”.

Rekao je da ne poznaje baš najbolje reprezentativce Srbije i da je u poslednje vreme video samo tri utakmice „plavih” – dve protiv Španije u kvalifikacionoj grupi za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj i njihov prvi meč na tom mundijalu protiv Holandije. Naglasio je da će učiniti sve da se reprezentacija plasira na Evropski šampionat 2008. u Austriji i Švajcarskoj, ali da to neće biti lako.

Upitan da kaže nešto o srpskom fudbalu, odgovorio je da o tome uglavnom zna kroz veliko rivalstvo Španije i Jugoslavije (vodio je Špance kad su bili ispred našeg državnog tima u kvalifikacionoj grupi za Mundijal 1998). Istakao je da „srpski igrači dobro poznaju fudbalsku igru”.

Njemu se svideo optimizam predsednika FSS Zvezdana Terzića s kojim je imao prilike često da razgovara proteklih dana. Ipak, kroz smešak je provukao da su ta očekivanja možda i prevelika:

– Svakako da sam optimista, ali bih voleo da idemo korak po korak ka Evropskom prvenstvu 2008. Iz razgovora s predsednikom zaključio sam da bi on voleo da odmah budemo prvaci Evrope...

Klemente će danas u podne, u restoranu „Koling” na Dedinju, imati pres-konferenciju. Tu će i potpisati dvogodišnji ugovor. Kako navode najuticajniji španski mediji – primaće 700.000 evra godišnje. Za eventualni plasman na „Evro 2008” dobio bi posebne premije.

--------------------------------------------------------------------------

Debi protiv Čeha

Havijer Klemente će imati vatreno krštenje u prijateljskom meču Češka – Srbija koji će se igrati 16. avgusta u Uherskom Hradištu. Evo i rasporeda „plavih” u A grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. u Austriji i Švajcarskoj:

 

2. septembar 2006 (Beograd)

Srbija – Azerbejdžan

6. septembar 2006 (Varšava)

Poljska – Srbija

7. oktobar 2006 (Beograd)

Srbija – Belgija

11. oktobar 2006 (Beograd)

Srbija – Jermenija

24. mart 2007 (Alma Ata)

Kazahstan – Srbija

28. mart 2007 (Beograd)

Srbija – Portugalija

2. jun 2007 (Helsinki)

Finska – Srbija

28. avgust 2007 (Brisel)

Belgija – Srbija

8. septembar 2007 (Beograd)

Srbija – Finska

12. septembar 2007 (Lisabon)

Portugalija – Srbija

13. oktobar 2007 (Jerevan)

Jermenija – Srbija

17. oktobar 2007 (Baku)

Azerbejdžan – Srbija

17. novembar 2007 (Beograd)

Srbija – Kazahstan

21. novembar 2007 (Beograd)

Srbija – Poljska

Aleksandar Miletić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone 3Gs
Klemente medju Srbima


Samo osam minuta trajala je sednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Srbije na kojoj je potvrdjeno imenovanje Španca Havijera Klementea za selektora A reprezentacije Srbije, kao i Miroslava Djukića za selektora mlade selekcije.

Klemente je u četvrtak došao u Beograd, a u petak će zvanično biti predstavljen srspkoj fudbalskoj javnosti.

Debi na klupi fudbalske reprezentacije Srbije Klemente će imati protiv Češke 16. avgusta.

Po dolasku u Beograd Klemente je rekao da je ozbiljno shvatio posao i da to za njega "nije avantura".

"Ne poznajem baš dobro reprezentaciju, znam samo igrače sa Svetskog prvenstva i one koji su igrali protiv Španije u kvalifikacijama. Ovo za mene nije avantura, već ozbiljan posao i tako ću mu i pristupiti", rekao je Klemente po dolasku u Beograd.

"Cilj nam je plasman na Evropsko prvenstvo", rekao je Klemente.

Sa Klementeom će biti potpisan dvogodišnji, a sa Djukićem jednogodišnji ugovor. Cilj španskog stručnjaka je da odvede Srbiju na Prvenstvo Evrope 2008. u Austriji i Švajcarskoj, a nekadašnjeg defanzivca našeg nacionalnog tima da nade dovede na Prvenstvo Evrope 2007. u Holandiji.

Prvi pomoćnik Havijera Klementea biće Risto Vidaković, a Miroslava Djukića Dejan Govedarica.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone 3Gs
Klemente: "Dobra zemlja, ekipa..."

Prvi, i već na početku inostrani, selektor fudbalske reprezentacije republike Srbije stigao je u Beograd u četvrtak predveče pojavivši se u pratnji predsednika Saveza Zvezdana Terzića. Uprkos utiscima španskih novinara da je odbojan, Havijer Klemente je odgovarao dok je bilo pitanja.

Gospodine Klemente, dobrodošli.

Hvala.

Da li Vas je strah zbog novog ambijenta, nove atmosfere?

Uplašen. Ne. Nemoguće. Dobar predsednik, dobra zemlja i dobra ekipa.

Da li je istina da ne volite novinare?

Ne, nije istina. Ne volim novinare koji su lažovi.

Koliko poznajete ekipu i igrače koje ćete vodite?

Ne poznajem ih posebno dobro ali se nadam da ćemo biti dobar tim. Došao sam ovde da radim i želim i da tim radi.

Koja je Vaša poruka ljudima u Srbiji?

Želimo da nas svi podrže da bismo mogli da ostvarimo cilj a to je plasman na evropsko prvenstvo 2008.

Kada ćete se prvi put susresti sa igračima?

Prva utakmica je 16. avgusta a trebalo bi da se okupimo 12. ili 13. i počnemo da radimo ali to zavisi od pravila UEFE kada će da oslobodi igrače.

Da li ćete biti u Beogradu do prve utakmice protiv Republike Češke?

Ne, vraćam se u Španiju u nedelju. Dolaziću i odlaziću sve vreme jer igrači koji konkurišu za reprezentaciju uglavnom nisu u Beogradu.

Zvanična promocija novog selektora Srbije zakazana je za petak.

Izvor: B92-Sport
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone 3Gs
"Mali Napoleon": Ovo mi je najveći izazov!

Nova himna, nova zastava, i najvažnije novi selektor. i To stranac. Srbija je u petak i zvanično dobila novog fudbalskog selektora, koji ima nadimak "Mali Napoleon", a dolazi iz Baskije.

Sportski novinari vole senzacije i "jake priče", a dolazak Havijera Klementa na čelo srpskog tima to svakako jeste. Zato je "Koling" u petak bio prepun novinara i foto-reportera, koji su došli da zabeleže trenutak kada je srpski fudbal dobio prvog stranca za selektora reprezentacije.

Klemente je potpisao dvogodišnji ugovor sa Fudbalskim savezom Srbije, a prema nezvaničnim informacijama dobiće oko 700.000 evra.

"Prihvatio sam ponudu FSS iz sportskih razloga, a ne finansijskih. Ovo je bila jedna od tri ponude koju sam imao, ali posle razgovora sa (predsednikom FSS) Zvezdanom Terzićem shvatio sam da nam se vizije poklapaju i odlučio sam da potpišem ugovor. Pare me nisu zanimale jer bi u Španiji sigurno zaradjivao pet puta više", rekao je Klemente u obraćanju novinarima.

On je istakao da će rukovodjenje nacionalnim timom Srbije biti veliki projekat i, pre svega, izuzetan sportski izazov.

"Ovo je velika čast za mene. Nastojaću da ekipa na terenu pruži maksimum, da vratimo ugled srpskom fudbalu, koji to zaslužuje. Ovo je najveći izazov u mojoj karijeri", izjavio je Klemente.

On se zahvalio Terziću i "narodu Srbije na sjajnom dočeku".

"Moj cilj osim pobeda biće da reprezentacija na svakom meču pruži maksimum, jer hoću da izgradim pobednički duh i borbeni mentalitet. Još nisam upoznat dovoljno sa svim kandidatima za reprezentaciju, ali ću već kroz sedam imati mnogo bolji uvid. Čeka me spremljen video-materijal o fudbalerima iz seniorskog tima, ali i iz mlade reprezentacije koji su budućnost srpskog fudbala", rekao je Klemente.

Odmah na posao, jer vremena je malo

On je ocenio da ima vrlo malo vremena do prijateljske utakmice sa Češkom u Pragu 16. avgusta, a potom i do starta kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. godine.

"Moramo da radimo brzo, pošto nas uskoro očekuju velika iskušenja. Najvažnije je da se dobro pripremimo za prvu utakmicu kvalifikacija sa Azerbejdžanom, iako će veliki hendikep biti to što igramo pred praznim tribinama", smatra novopečeni vodja "orlova".

Novi srpski selektor objasnio je novinarima i kako je dobio nadimak "Mali Napoleon".

"Sigurno ga nisam dobio zbog strogog odnosa prema igračima, već zbog niskog rasta", pojasnio je Baskijac.

Na opasku novinara da je, dok je vodio Španiju, često dolazio u sukob sa predstavnicima medija, Klemente je rekao:

"Želim sa novinarima da izgradim korektan odnos, pun medjusobnog poštovanja, budući da je to od izuzetne važnosti za reprezentaciju".

Promociji Klementea su, inače, prisustvovali španski ambasador Hoze Siguer, predsednik FK Crvena zvezda Dragan Stojković i bivši trener crveno-belih Vladica Popović.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Vratiću ugled Srbiji
A. ŠOŠKIĆ, 21. jul 2006

SLIKANJE, osmesi, čestitke, obećanja... Havijer Klemente (56) od petka je zvanično prvi selektor u istoriji fudbalske reprezentacije Srbije. Dvogodišnji ugovor sa Špancem u ime FSS potpisao je predsednik Zvezdan Terzić, pred brojnim gostima i novinarima u "Kolingu".
- Prvo hvala predsedniku Terziću koji mi je ukazao čast da budem selektor Srbije, kao i narodu na lepom dočeku - naglasio je Klemente, dok je prevodio budući prvi asistent Risto Vidaković. - Znam da počinje nova istorija vaše fudbalske reprezentacije koja je dala mnogo velikih igrača.
Novi selektor najavio je da će maksimalno da se potrudi da što pre upozna igrače na koje može da računa.
- Svakog dana imam sve više informacija, a Savez će da mi obezbedi neophodnu dokumentaciju - prenosi Klemente. - Želja je da reprezentacija bude mešavina iskusnih i mladih fudbalera. Nastojaću da Srbija uvek pruža maksimum na terenu i vrati ugled koji je imala.
Osvrnuo se Klemente i na SP u Nemačkoj, kao i na kvalifikacije.
- Na utakmici sa Španijom u Madridu (1:1), Srbija je u prvom poluvremenu bila slaba, a potom u nastavku odlična. Kada je u pitanju SP, mislim da je presudan bio poraz na startu od Holandije, jer od prve utakmice najčešće zavisi budućnost na velikim takmičenjima.
Dolazak u Srbiju smatra velikim izazovom.
- Sada je najveći u karijeri, jer je aktuelan. Imao sam ih mnogo.
"Mali Napoleon" se već u nedelju vraća u Španiju, gde će gledati kasete i polako formirati "vojsku" za prvu bitku, prijateljsku utakmicu u Češkoj 16. avgusta.
- Imaćemo malo vremena za pripreme, a najvažnija će biti nedelja pred prvu utakmicu u kvalifikacijama sa Azerbejdžanom - kaže Klemente. - Žao mi je što na toj utakmici neće biti publike, jer bi nam podrška mnogo značila. Atmosfera na utakmici sa Španijom 1997. me je impresionirala. Siguran sam da će navijači biti lepa prednost na mečevima u Beogradu.
Vreme za slikanje, osmehe, čestitke i obećanja u petak je završeno. Sad čekamo - rezultate.



"NAPOLEON" ZBOG VISINE
"MALI Napoleon" - nadimak koji je Havijer Klemente dobio dok je sa Španijom imao niz od 31 utakmice bez poraza.
- Ne znam zbog čega su me tako prozvali, verovatno zbog rasta - kaže Klemente koji je visok 168 centimetara. - Nisam strog kao što se piše, ni opasan kao što je bio Napoleon. Uvek sam imao dobre odnose sa igračima, od kojih uvek zahtevam maksimum.
KLEMENTE NE ODUSTAJE OD KAPITENA
RAZGOVOR SA MILOŠEVIĆEM

SAVO Milošević je još pre Nemačke rekao da će da se oprosti na Svetskom prvenstvu. Odigrao je 101 utakmicu i to potvrdio, ali sada je došao Klemente...
- To je jedini srpski fudbaler kojeg sam trenirao, dok sam bio u Espanjolu. Znam za njegovu odluku, ali razgovaraćemo kada se vratim u Španiju - najavio je Klemente.
Nije isključena mogućnost da se Milošević predomisli.

PREDSEDNIK FSS ZVEZDAN TERZIĆ
SREĆNO, SELEKTORE

MNOGO sreće novom selektoru Srbije poželeo je predsednik FSS Zvezdan Terzić:
- To bi trebalo svi da učinimo, kako bi Klemente u što boljem ambijentu pripremao tim za što bolje rezultate.
Prvi čovek srpskog fudbala još jednom je odbio da saopšti koliko će Klemente dobiti za dve godine (nezvanično 700.000 evra, plus ekstra premiju ako odvede Srbiju na EP):
- Finansije nisu bile prioritet u pregovorima, koji su, što je najvažnije, završeni na obostrano zadovoljstvo. Vrednost ugovora nije mala za naše prilike, ali je tri do pet puta manja u odnosu na zaradu Klementea dok je bio selektor Španije ili radio u klubovima.



OBIŠAO "MARAKANU"
ODMAH nakoh promocije, Havijer Klemente obišao je stadion Crvene zvezde, gde Srbija igra utakmice. Video se Španac sa Draganom Stojkovićem, Nebojšom Lekovićem i Dušanom Bajevićem na kratko, posle više od devet godina izašao na "Marakanu", pregledao svlačionice, pomoćni teren...
TERZIĆ "PRELOMIO"
BASKIJAC je naglasio da je u pregovorima presudila odlučnost predsednika FSS Zvezdana Terzića.
- Imao sam tri ponude od kojih je samo srpska bila iz Evrope. Prelomio je razgovor sa Zvezdanom Terzićem. Predsednik FSS bio je izuzetno iskren. Video sam veliku želju za radom, čuo fudbalske ideje koje su nam se "poklopile", svidela mi se njegova dinamičnost...
Uz Terzića, Klemente je kao glavne razloge dolaska naveo kvalitet srpskog fudbala i sportske motive.


SPEC.   VN
BALONI sa znakom FSS neprestano su pucali na suncu, za vreme konferencije za štampu Havijera Klementea.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Pres-konferencija Fudbalskog saveza Srbije
Moj najveći izazov
– istakao je prvi srpski selektor Havijer Klemente prilikom potpisivanja ugovora sa FSS. – Jak državni tim Srbije – mešavina mladih i iskusnih    
Posle 28 godina trenerske karijere, od toga šest u reprezentaciji Španije, od juče na srpskoj klupi: Havijer Klemente Lazaro

   

U restoranu „Koling” na Dedinju reprezentacija Srbije je dobila svog prvog selektora. To je Španac Havijer Klemente Lazaro (56) koji je potpisao dvogodišnji ugovor s Fudbalskim savezom Srbije (FSS) čija je želja da njen državni tim odvede na Evropsko prvenstvo u Austriji i Švajcarskoj 2008.

Čitav ambijent – prostrano dvorište, zelenilo, šampanjac, „kapija od balona”, stotine zvanica – ukazivao je da se radi o sklapanju „braka” između dve velike „porodice”. Klemente je naglasio da u srpsku „kuću” nije stigao zbog novca, već zbog takmičarskih apetita.

U ume Fudbalskog saveza Srbije ugovor je potpisao njegov predsednik Zvezdan Terzić koji je najzaslužniji za Klementeov dolazak, kako Klemente sam kaže. Terzić se obratio gostima ovim rečima:

– Čast je imati selektora kao što je Havijer Klemente. Svi zajedno poželimo mu sreću i potrudimo se da mu obezbedimo što bolji ambijent za postizanje što boljih rezultata.

U preostalom delu pres-konferencije uglavnom je govorio i odgovarao Klemente čiji prevodilac je bio nekadašnji reprezentativac ”plavih” Risto Vidaković koga je odabrao za svog pomoćnika. Pre no što su ga bilo šta pitali, Klemente je rekao:

– Pre svega hvala predsedniku FSS što mi je pripala čast da budem prvi selektor reprezentacije Srbije. Hvala i narodu Srbije. Fudbal je sport koji obuzima čitav svet. Imajući u vidu uspešnu tradiciju jugoslovenskog fudbala koji je dao mnogo poznatih imena, za mene je ovo motiv više, jer iako je ovo početak za Srbiju smatram da je to ujedno i nastavak te tradicije. Pored toga što će težiti vrhunskim rezultatima, igrači u svakom trenutku treba da budu svesni da predstavljaju svoju zemlju i da je to velika čast i obaveza. Samo ukoliko se maksimalno budu angažovali moćiće da vrate fudbalski ugled svojoj zemlji.

O svojim ambicijama...

– Svakako da će mi jedan od primarnih ciljeva biti da pobedimo u svakoj utakmici, mada sam svestan da je to teško ostvarljivo. Hoću tim koji će da se bori za svaku loptu, koji će da se žrtvuje. Nastojaću da vratim borbeni duh.

O odnosu s medijima...

– Očekujem da ću s medijima, kao važnom polugom ove zemlje, imati korektne odnose. Kako se oni budu ophodili prema meni, tako ću i ja prema njima. Svi zajedno treba da radimo u interesu reprezentacije. Trudiću se da budem maksimalno korektan, mada znam da će ponekad biti nesporazuma. Neka to budu prolazni nesporazumi posle kojih ćemo već sutra nastaviti kao da se ništa nije dogodilo. Uzgred, hvala vam na ovako srdčanom dočeku.

O tome šta ga je opredelilo za Srbiju...

– Imao sam tri ponude za nedelju dana od kojih je samo Srbija bila iz Evrope. To je za mene bio bitan preduslov. Drugi razlog, rekao bih ključni, jeste ideja koju mi je predstavio predsednik FSS Terzić koji se vodi osećanjima. Bio je vrlo iskren. On je i mlad i dinamičan. Poklopilo se da se svi moji trenerski apetiti nalaze u vođenju Srbije, jer mi predstoji stvaranje novog, mladog tima, formiranje mladih igrača, ambicija da se plasiramo na Evropsko prvenstvo 2008 posle bolnog iskustva u Nemačkoj...

O utakmicama SCG koje je gledao...

– U Madridu, u svetskim kvalifikacijama, Španija je bila mnogo bolja, mada je Srbija izvukla remi. Nije lako poneti bod iz Madrida. U Nemačkoj sam gledao susret s Holandijom, koji je predodredio sudbinu srpske reprezentacije. Posle tog poraza je pala motivacija. Ne treba se sada pitati zašto je sve bilo baš tako, jer često takva pitanja nemaju pouzdane odgovore. Treba izvući pouke i ići napred.

O igračima Srbije...

– Za ovih sedam dana otkako sam video da će moja karijera ići ka Srbiji, pokušao sam da makar naučim kako se pišu srpska imena i prezimena. U poslednja tri dana znam više nego pre. Hoću za početak da pogledam video snimke o svim reprezentativcima, i iz seniorskog i iz mladog tima, ali i neke druge. Do sada sam srpsku reprezentaciju gledao iz španskog ugla, ona je za mene bila protivnik. Zato se nisam udubljivao u igru svakog srpskog igrača. Tim do 21 godine nisam gledao, ali smatram da u njemu mora da leži snaga reprezentacije. Trudiću se da upoznam sve te igrače. Po meni, dobra srpska reprezentacija treba da bude mešavina mladih i iskusnih.

O tome da li je ovo njegov najveći izazov...

– Jeste. Zato što je poslednji. Zatim, zbog toga što sam došao u novu zemlju. I na kraju – zbog činjenice da sam prvi stranac u jednoj vrlo ambicioznoj reprezentaciji.

O finansijskim motivima...

– U Srbiju nisam došao zbog novca, jer su u Španiji mnogo veći ugovori. Na moju odluku je bitno uticalo i to što sam video koliki finanijski napor je uložio FSS da bi me doveo. Smatram da je taj napor važniji nego visina ugovora. Voleo bih i da igrači imaju isti elan kao ja.

O prvom susretu (prijateljskom), 16. avgusta u Češkoj, i o narednim izazovima...

– Nemamo mnogo vremena. Protiv Češke je važan meč. Najbitnija nam je ipak sedmica uoči prvog meča u kvalifikacijama protiv Azerbejdžana, 2. septembra u Beogradu. Šteta je što ćemo igrati pred praznim tribinama jer sam se pre devet godina, kao selektor Španije, uverio kako je moćna srpska publika. Ne znam koliko ćemo biti dobri kao tim, ali sam siguran da ćemo imati jednu od najboljih publika u Evropi.

O tome da li zna da se kapiten Savo Milošević oprostio od reprezentacije...

– Milošević je jedini iz ove generacije srpskih igrača koga sam trenirao, a bilo je to u Espanjolu. Razgovaraću s njim da bih video kakvi su njegovi planovi.

--------------------------------------------------------------------------

Ni reč o novcu

Iako pola Evrope piše da će Klemente godišnje dobijati 700.000 evra, i on i FSS ne žele da pričaju o „visini ugovora”. O tome je nešto rekao predsednik FSS Zvezdan Terzić:

– To nije prioritet za nas i naš narod. Ugovor je sklopljen na obostrano zadovoljstvo. Za naše prilike nije mali, ali je u odnosu na špansko tržište od tri do pet puta manji. Klementeu novac nije bio presudan i zato smo mu neizmerno zahvalni. Ne bi bilo uputno razgovarati o novcu imajući u vidu u kakvom je ekonomskom stanju naša zemlja. Cilj je da na više načina iskoristimo Klementeovo ogromno iskustvo, dajući mu odrešene ruke i u radu s mladima.

--------------------------------------------------------------------------

Srbi su talenti za jezike

Klemente o tome da li će učiti srpski jezik...

– Daj bože da imam talenat za jezike kao Srbi. Srpski fudbaleri dođu u Španiju i nauče španski za dva meseca. Teško da ću ja to moći sa srpskim, već vidim da su slova komplikovana. U svakom slučaju, trudiću se.

-------------------------------------------------------------------------

„Mali Napoleon”

– Nadimak „Mali Napoleon” sam dobio zato što sam nizak, jer nema nekog drugog osnova za poređenje. Nisam strog kao Napoleon, mada me neki tako doživljavaju. Uvek sam imao dobre odnose s igračima i uvek sam od njih tražio maksimum.

--------------------------------------------------------------------------

Golf „novinarskim glavama”

Neki srpski novinari su stekli „predznanje” o Klementeu kao „novinaromrscu”, pa je bilo i nekih „nezgodnih” pitanja. Na primer: da li je tačno da je svojevremeno izjavio da bi rado „igrao golf novinarskim glavama”? Usledio je odgovor:

– Ja sam potreban novinarima i oni su potrebni meni. Među nama treba da vlada profesionalan odnos. Ja novinarima trebam da bih im odgovorio na sva pitanja koja se tiču tima, a oni trebaju meni za motivisanje reprezentacije i stvaranje pobedničke atmosfere. To govori da smo na istom zadatku i da bi trebalo da se međusobno poštujemo. Znam, biće kritika, ali ja ću ih prihvatiti, neke verovatno nerado. Što se tiče priče o novinarskim glavama i golfu, to je bila samo šala.

--------------------------------------------------------------------------

U poseti Zvezdi i Partizanu

Posle potpisivanja ugovora sa FSS Havijer Klemente je obišao neke fudbalske klubove i objekte u Beogradu. Bio je u poseti Zvezdi i Partizanu.

Aleksandar Miletić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
 KLEMENTE: POKUŠAĆU DA VRATIM UGLED SRPSKOM FUDBALU

Španski trener Havijer Klemente svečano je u petak predstavljen kao novi selektor reprezentacije Srbije i tom prilikom je najavio da će se truditi da vrati ugled srpskom fudbalu. 'Nastojaću da stvorim reprezentaciju koja bi bila primer Srbije, koja će igrati časno i na terenu pružati maksimum. Nastojaću da vratim ugled srpskog fudbala u svetu, da vratim borbeni duh i mentalitet', rekao je Klemente pre potpisivanja dvogodišnjeg ugovora.

Klemente je istakao da će mu vođenje reprezentacije Srbije biti najveći izazov u karijeri. 'Imao sam mnogo velikih izazova, ali ovaj je poslednji i zato najveći. Velika je čast predvoditi reprezentaciju Srbije koja, iako počinje novu istoriju, ima i tradiciju', rekao je Klemente, koga u Španiji zovu 'Mali Napoleon'.

'Taj nadimak sam dobio jer sam niskog rasta. Nisam baš tako strog, kako se piše. Tražim ozbiljnost i maksimalno zalaganje, ali nisam baš opasan kao Napoleon', pojasnio je Klemente.

Španski strateg je ponovio da u Srbiju nije došao iz finansijskih razloga, već jer su se njegove želje poklopile sa željama predsednika nacionalnog Fudbalskog saveza, Zvezdana Terzića, ali i zato što je to bila jedina ponuda koju je dobio iz Evrope. 'Zvezdan Terzić mi je iskreno pristupio, a naše želje su se poklopile. Stvaranje jednog novog, mladog tima, formiranje igrača, plasman na Evropsko prvenstvo 2008. godine. Nadam se i da će ambicije igrača biti iste', rekao je on.

Klemente je otkrio i delić strategije za naredni period. 'Treba da pomešamo snagu mladih i iskustvo starijih', rekao je on.

Klemente će na novoj selektorskoj dužnosti debitovati 16. avgusta u češkom gradu Uhersko Hradište na prijateljskoj utakmici protiv selekcije domaćina, kada će reprezentacija Srbije prvi put nastupiti pod tim imenom.

Prvu takmičarsku utakmicu srpska reprezentacija će odigrati 2. septembra u Beogradu protiv selekcije Azerbejdžana u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope 2008. godine.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone 3Gs
Havijer Klemente otkriva šta su mu prioriteti u Srbiji

Savi ne dam da ide u penziju


Srbija je juče, u bašti beogradskog restorana „Koling“, zvanično dobila svog prvog selektora, Španca Havijera Klementea. Iskusni stručnjak stavio je potpis na ugovor, čime se obavezao na dvogodišnju vernost našem savezu.

Mali Napoleon je izrazio zadovoljstvo činjenicom da će biti prvi trener u istoriji našeg fudbala.

- Velika mi je čast i zadovoljstvo što ću imati priliku da vodim reprezentaciju Srbije. Ovo je za mene najveći izazov dosad. Zahvalan sam predsedniku Terziću, ali i celom narodu Srbije što ste me ovako lepo dočekali. Znam da od ovog trenutka počinje nova istorija srpskog fudbala, ali ne zaboravljam da je Srbija u prošlosti dala mnogo velikih igrača i ovo nije klasičan početak jer vaš fudbal ima mnogo toga iza sebe - rekao je Klemente obraćajući se prvi put zvanično našoj javnosti.

Za dolazak u Srbiju nije bio presudan finansijski momenat.

- Ekonomski faktor nije uticao na moj dolazak u Srbiju. Razlika u ugovorima koje sam imao u Španiji i ovoga je velika, to su dve različite dimenzije. Najbitnije mi je bilo da su se moje želje uklopile sa željama predsednika Terzića. Glavni razlozi za moj dolazak bili su što je od tri ponude Terzićeva bila jedina iz Evrope, zatim zajednički cilj da se plasiramo na Evropsko prvenstvo i treće je to što volim da stvaram mlade igrače, što ću ovde imati priliku da radim.

Čim je prihvatio ponudu Zvezdana Terzića, kormilar našeg nacionalnog tima se bacio na rad.

- Moram da priznam da nisam mnogo znao o vašoj reprezentaciji pre nego što sam pregovarao sa Terzićem. U kvalifikacijama sam reprezentaciju SCG gledao samo kao rivala Španije. Pripremljene su mi kasete sa utakmica ne samo A tima, već i reprezentacije do 21 godine i do kraja sledeće nedelje ću mnogo bolje znati kakve igrače imam.

Novi selektor kaže da se nije odrekao dosadašnjeg kapitena plavih Save Miloševića.

- Znam da je Savo najavio povlačenje, ali razgovaraću sa njim o tome. Primera je teška i naporna, ali ja ću pokušati da ga ubedim da odigra još neku utakmicu za reprezentaciju.

Zasad se omaleni Bask više posvetio srpskom jeziku.

- Poslednjih sedam dana posvetio sam veliku pažnju tome kako se pišu imena vaših igrača. Srpsko pismo mi nije baš najjasnije. Voleo bih da sam inteligentan kao vaši fudbaleri koji za dva meseca nauče španski, ali sigurno je da ću se potruditi da savladam srpski jezik.

Kvalifikacije za EP su na pragu.

- Imamo malo vremena. Veoma će biti važna prva prijateljska utakmica sa Češkom, a presudnih sedam dana će biti pred meč sa Azerbejdžanom. Šteta je što ćemo tu utakmicu igrati bez publike jer znam kakvu atmosferu umeju da naprave navijači. Imao sam prilike u to da se uverim kada sam na „Marakani“ gostovao sa reprezentacijom Španije u kvalifikacijama sa Svetsko prvenstvo 1998. godine.

Klemente je posle promocije i ručka u restoranu „Koling“ posetio stadione Crvene zvezde i Partizana, Sportski centar „Teleoptik“ i prostorije Fudbalskog saveza Srbije. Klemente, međutim, neće ostati do nedelje, kako je prvobitno sam najavio, već se kući vraća već danas, a sledeći njegov dolazak u Beograd biće pred prijateljsku utakmicu naše reprezentacije sa Češkom.

Izvor: Blic


Milošević: Odluka o povlačenju je definitivna

Savo Milošević, dosadašnji kapiten naše reprezentacije, ostaje pri odluci da je vreme da se povuče iz nacionalnog tima.

Ni jučerašnja najava novog selektora Srbije Havijera Klementea da će pokušati da odgovori centarfora Osasune od napuštanja državnog tima nije promenila mišljenje rekordera po broju igara u plavom dresu.

- Odluku o povlačenju iz reprezentacije sam doneo još pre odlaska na Svetsko prvenstvo, tako da razlog nije bio slab rezultat na Mondijalu. Ništa se u međuvremenu nije promenilo. Nisam se čuo sa Klementeom, tako da ne znam ništa o toj njegovoj ideji, ali moja odluka je definitivna. Kada sam prvi put u javnosti saopštio da ću se posle Mondijala u Nemačkoj povući, niko nije pokušao da me odgovori od te ideje. To potvrđuje da je moja odluka bila prava - rekao je Milošević u razgovoru za „Blic“.

Kako vi gledate na to što je prvi srpski selektor stranac?

- Postavljanje Klementea za selektora Srbije je pravi potez. Radi se o stručnjaku koji iza sebe ima sjajne rezultate i ogromno iskustvo. Treba reći da on nije prvi strani trener koji je došao da radi kod nas. I Crvena zvezda i Partizan ranije su angažovali strane stručnjake i to njihovo iskustvo bilo je pozitivno. Verujem da su se čelnici našeg saveza rukovodili tim i mislim da nisu pogrešili.

Imali ste prilike da upoznate Havijera Klementea kao stručnjaka?

- Radio sam sa Klementeom u Espanjolu gde smo uspostavili sjajan odnos koji traje i dan-danas. Kad god se sretnemo srdačno se ispričamo. Ovaj potez našeg saveza da ga angažuje za selektora je odličan. Radi se o veoma dobrom treneru koji ima veliko iskustvo koje će dobro doći našoj reprezentaciji.

Angažovanje Klementea za selektora ima za cilj da se naša reprezentacija kvalifikuje na EP?

- Mislim da naša reprezentacija ima dobre izglede da se plasira na Evropsko prvenstvo. To, naravno, najviše zavisi od igrača, ali činjenica je da imamo kvalitet. Pitanje je kako će se novi selektor adaptirati na novu sredinu, mentalitet, ali ja sam optimista i kažem, angažovanje Klementea za selektora je odličan potez.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 17 18 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.