Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 56 57 59 60 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Put u rat - Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda  (Pročitano 66708 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Tako da je Ajnstajn aludirao na to da kvantna fizika pretpostavlja postojanje naseg fizickog realiteta samo dok se on opservira.
imam veliki problem sa ovim. kada sam ucio o hajzenbergovom principu neodredjenosti, objasnjeno nam je da je rec o tome da nismo spossobni da znamo dve osobine cestice u isto vreme, zato sto mereci jednu osobinu uticemo na njeno stanje i kretanje i time nepovratno promenimo drugu osobinu.

pokusaj slikovitog opisivanja rada akceleratora je bio: uzmete kalasnjikov i gadjate recimo jugica. na osnovu toga gde su se meci odbili pokusavate da zakljucite kako je objekat izgledao pre nnego sto ste poceli da pucate.

sve se svodilo na nepreciznost mernih instrumenata koji menjaju objekat merenja, sto je narocito komplikovano dvojnom prirodom materije talas-cestica. nije bilo ni traga od poricanja kauzalnosti ili uslovnog postojanja u zavisnosti od postojanja posmatraca i t sl.

kako vreme prolazi nailazim na nova tumacenja.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Samsung S7
Za 50 godina niko se nece ni secati cime se on bavio...ostace samo Tesla...
ima li neki smajli za vristanje od smeha?


Mislim da ce za godinu dana biti usvojena nova internacionalna jedinica za trolovsku-retardiranost. 1 Inicio.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Samsung S7
Tako da je Ajnstajn aludirao na to da kvantna fizika pretpostavlja postojanje naseg fizickog realiteta samo dok se on opservira.
imam veliki problem sa ovim. kada sam ucio o hajzenbergovom principu neodredjenosti, objasnjeno nam je da je rec o tome da nismo spossobni da znamo dve osobine cestice u isto vreme, zato sto mereci jednu osobinu uticemo na njeno stanje i kretanje i time nepovratno promenimo drugu osobinu.

pokusaj slikovitog opisivanja rada akceleratora je bio: uzmete kalasnjikov i gadjate recimo jugica. na osnovu toga gde su se meci odbili pokusavate da zakljucite kako je objekat izgledao pre nnego sto ste poceli da pucate.

sve se svodilo na nepreciznost mernih instrumenata koji menjaju objekat merenja, sto je narocito komplikovano dvojnom prirodom materije talas-cestica.

Da, radi se samo o tome da za sada ne znamo kako da izmerimo te vrednosti. Da bi nesto video moras da ga osvetlish. Sam foton udarom u cesticu menja njen polozaj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Sony xperia
@dabisha
Lepo sam napisao na sta je aludirao.
Nije stvar u nepreciznosti instrumenata. Ako vam je to objasnjeno s kalasnjikovim, ne znam zasto vam nije receno da time unosite nove vrednosti u merenju. U tvom slucaju bi bile rupe na jugicu.
Ako se hoce sagledati neka cestica u nasim rezultatima se dobijaju i uticaji merenja. Tako da ne znamo kakva je ona ranije bila. Vec samo mozemo, sto kazes, pretpostavljati. Rezultate koje dobijemo su sa uticajem koje je ucinilo merenje.
Tako da je kauzalno deterministicka realnost, ser. Njutna, otisla ... Kvantna fizika joj je stala na vrat Smiley Jer samo promatranje igra aktivnu ulogu u merenjima.
Hajzenbergov princip kaze da sto je jedno svojstvo cestice preciznije odredjeno, druo se manje precizno moze odrediti. Nije stvar s instrumentima. Vec sto vise gledas u jedno to manje vidis drugo svojstvo.

E stvarno, aj me ne zavlacite Smiley

Zivi bili.  Smile
« Poslednja izmena: 16. Nov 2015, 21:44:10 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Samsung S7
Ja bih mogao da se opkladim da cemo za jedno 20 godina biti u stanju da napravimo instrument koji ce moci to veoma precizno da izmeri.

Gruba analogija sa mecima bila bi da se tacno odredi uloga metka u samom tkanju Jugo - ve limarije tako da ce pomocu simulacije oduzeti metak, rupu koju je napravio i ostace nam sama limarija.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
@dabisha
Lepo sam napisao na sta je aludirao.
Nije stvar u nepreciznosti instrumenata. Ako vam je to objasnjeno s kalasnjikovim, ne znam zasto vam nije receno da time unosite nove vrednosti u merenju. U tvom slucaju bi bile rupe na jugicu.
Ako se hoce sagledati neka cestica u nasim rezultatima se dobijaju i uticaji merenja. Tako da ne znamo kakva je ona ranije bila. Vec samo mozemo, sto kazes, pretpostavljati. Rezultate koje dobijemo su sa uticajem koje je ucinilo merenje.
Tako da je kauzalno deterministicka realnost, ser. Njutna, otisla ... Kvantna fizika joj je stala na vrat Smiley Jer samo promatranje igra aktivnu ulogu u merenjima.
Hajzenbergov princip kaze da sto je jedno svojstvo cestice preciznije odredjeno, druo se manje precizno moze odrediti. Nije stvar s instrumentima. Vec sto vise gledas u jedno to manje vidis drugo svojstvo.
Zivi bili.  Smile
ipak, nisi lepo objasnio, malo je tu vise price potrebno, i da, primer sa jugicem je sluzio upravo tome da se kaze da merenjem menjamo objekat

upravo ne vidim kako tako objasnjen princip neodredjenosti porice determinizam i kauzalnost. samo objasnjava granice nase sposobnosti analiziranja sveta
« Poslednja izmena: 16. Nov 2015, 22:10:45 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
light, ma mislio sam niko nije siguran da li mesec postoji ako ga ne gleda kad sam rekao ovo ''niko nije siguran ma šta mislio'' a ne na ajnštajna
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
abenaze odgovoricu ti ali ne mogu danas

prosto ne mogu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Samsung S7
Citat
Isto tako neverovanje nastaje polako, spontano kao rezultat visoke inteligencije
da li si STVARNO upravo rekao kako je za neverovanje potrebna visoka inteligencija?!? jesi ozbiljan


Naravno da sam ozbiljan. Veoma ozbiljan.

Kod:
Studies have shown a strong link between national average IQ and atheism in society. Research shows[3] of twelve countries with atheism over 40%, all except two are in a moderate average IQ range of 94 to 100, with one lower IQ than that range (Cuba) and one higher IQ than that range (Japan). Countries with an average IQ below 92 are overwhelmingly religious, with atheism under 10% (with the exception of Cuba), and often less than 2%. Two of the nine countries (22.2%) with a high average IQ above 100 are more than 25% atheist (Japan and South Korea). The highest IQ nation, Singapore, has an atheism rate of 12%, with a further 5% having no specific religious affiliation (but not self-identifying as atheist).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
znači onaj ko nema verovanje u boga-taj je automatski vrlo inteligentan?
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 56 57 59 60 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.