Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 55 56 58 59 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Put u rat - Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda  (Pročitano 66705 puta)
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
razgovarali smo o tome ranije kada sam spominjao induktivni metod dokaza da postoje neke stvari kojih nismo svesni. taj dokaz po svojoj prirodi samo govori o velikoj verovatnoci a ne sigurnosti. i podrazumeva moju definiciju postojeceg i svesti
dobro,kako god, daj nam bar po tvojoj definiciji objašnjenje šta to postoji a da toga nismo svesni,i ja sam vrlo znatiželjan  Smile
i šta znači ovo ''govori o velikoj verovatnoći a ne sigurnosti'', koji dokaz i šta si time hteo da kažeš?

Citat
inace abenaze, jednom ili dvaput sam ti nasto rekao misleci da si eyefeel, jer sam se njega secao od ranije a dugo nisam bio na forumu
imate isti avatar. evo i gotovo istih stavova po ovom pitanju. to mi je simpaticno, ali i malo cudno
mi smo zapravo jedna te ista osoba samo nekad uđem sa onog profila,nekad s ovog,a nekad sam istovremeno prisutan na oba
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Samsung S7
Citat
Kuran : "I kunem se mjestom gdje se zvijezde gube, a to je, da znate, zakletva velika. (56:75-76)"

Ponovicu pitanje: Da li je logicno da se svemocni entitet kune u nesto? Sta ce se desiti ako zakletvu ne ispuni?

Citat
1)
Allah dz.s se ljudima ne obraca kao nekome kome mora sve da se nacrta, opise u detalje vec kao razumnom stvorenju koga On poziva da razmislja, sam spoznaje i istrazuje. Nebi bio  zanimljiv zivot ako bi sve bilo jasno i receno.
Zato Bog dragi nam daje smjernice, uputstva  u nekom uopstenom ali isto tako preciznom smislu sa  kljucnim informacijam o odredjenoj pojavi, stanju ili dogadjaju.

Citat
2)
Nijedna rijec nije bez veze u Kuranu recene, za one koji hoce da vjeruju, mi imamo realan problem sto nismo u stanju kuran tumaciti na ispravan nacin  na svojim jezicima jer original je samo arapska verzija a mi na neki nacina samo kopiramo rijeci dobrih poznavalaca arapskog jezika i znacenja Kurana.

Ove tvoje dve konstatacije su u suprotnosti jedna sa drugom.

Jel tvoj bog svemocan? Po tebi jeste. Pa kako to mu nije poslo za rukom da objasni svima sta je hteo da kaze?

I kako to mislis koji hoce da veruju? Jel to verovanje svesni proces koji po mogucnosti moze da se ukljuci ili iskljuci?

Evo dodje mali Sulejman i kaze, ja od danas hocu da verujem, gde vam je taj bog da ga verujem?

Ne ide to tako sinak, verovanje je spontani proces koji nastaje kroz indoktrinaciju religijskih vodja ili nametnutog kulturoloskog nasledja.

Isto tako neverovanje nastaje polako, spontano kao rezultat visoke inteligencije i sposobnosti da se izvedu zakljuci bazirani na posmatranju okoline, ljudi, dogadjaja i uzajamne povezanosti razlicitih elemenata koji nisu na prvi pogled ocigledni.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Samsung S7
Citat
Kad bih upotrebio tvoju logiku onda bi jedini dokaz da tvoj mozak prihvati postojanje bilo cega, konstantno gledanje u taj predmet. Cim skrenes pogled sa predmeta, on prestaje da postoji za tebe.


Pa ne, imas spoznaju jer si ga vec jednom definisao/video/opisao, to bi trebalo da bude poenta.


Sta se desava sa predmetom kad ga ne gledas vise? Jel nestane? Jel imas dokaz da predmet i dalje stoji na mestu na kome si ga zadnji put video?

Da li stvari nastaju tako sto uperimo pogled na prazno mesto u svemiru i onda se ta stvar stvori sama od sebe ili mi ipak svojom enegijom svesti stvaramo stvari oko sebe?

Da se malo poigram sa logikom: Ako stvari ne postoje za sebe, nego samo za mene, ja sam onda nesposoban da razlucim sta je stvarnost, a sta moja masta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Sony xperia
"Nisam siguran je li mesec jos uvek tamo kada okrenem glavu".
Ajnstajn


Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
"Nisam siguran je li mesec jos uvek tamo kada okrenem glavu".
Ajnstajn
Smiley
zabavno i u isto vreme apsolutno tacno. ajnstajn je bio i komicar
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
Isto tako neverovanje nastaje polako, spontano kao rezultat visoke inteligencije
da li si STVARNO upravo rekao kako je za neverovanje potrebna visoka inteligencija?!? jesi ozbiljan
Citat
Sta se desava sa predmetom kad ga ne gledas vise? Jel nestane?
Pa ne, jer si ga vec jednom definisao/video/opisao
Citat
Da li stvari nastaju tako sto uperimo pogled na prazno mesto u svemiru i onda se ta stvar stvori sama od sebe ili mi ipak svojom enegijom svesti stvaramo stvari oko sebe?
ovo drugo, s tim što je bolje reći da ne stvaramo MI nego upravo ta svest kroz reč,mi sa time nemamo nikakve veze već samo konstatujemo ono što nam svest govori
Citat
Da se malo poigram sa logikom: Ako stvari ne postoje za sebe, nego samo za mene, ja sam onda nesposoban da razlucim sta je stvarnost, a sta moja masta.
zbog čega ne bi bio sposoban zato što stvari postoje za nekog  Smile niđe veze

nije ajnštajn bio komičar, stvarno je tako,niko nije siguran ma šta mislio
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Sony xperia
Citat
niko nije siguran ma šta mislio
Zna se na sta je mislio. Iako je to teska srca prihvatao. Samu Kopenhasku interpretaciju kvantne fizike. Koju je predlozio Nils Bor. Samim tim da je fizicki realitet subjektivan. Da smo mi u podrucju subatomskih cestica kreatori vlastite realnosti. Dakle posmatrac ima aktivnu ulogu. Tako da je Ajnstajn aludirao na to da kvantna fizika pretpostavlja postojanje naseg fizickog realiteta samo dok se on opservira. U stanju cestica je. Dok se materija vraca u energetsko stanje dok niko na nju ne obraca paznju, ne posmatra je, opservira. Talasno stanje.
Dok se posmatra, kao cestica samo privremeno postoji kao superpozicija svih mogucnosti. Nastaje kolabriranje kvantnih stanja.
Tako da je aludirao na to, da ako niko tog momenta ne gleda u mesec, kada je on okrenuo glavu, onda mesec i nije u stanju cestica. Ne egzistira u fizickom realitetu.
Ma ta kvantna fizika napravi "haos". Bar za nebe, predivan "haos". Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
Za 50 godina niko se nece ni secati cime se on bavio...ostace samo Tesla...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows XP
Browser
Chrome 46.0.2490.86
Za 50 godina niko se nece ni secati cime se on bavio...ostace samo Tesla...
ima li neki smajli za vristanje od smeha?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Sony xperia
Za 50 godina niko se nece ni secati cime se on bavio...ostace samo Tesla...

Cini ti se. Smiley Sagledaj slojevito i skoro da ispada da svaki sloj ima svoje zakone i zakonitosti koji se na neki nacin prelivaju i manifestuju u drugom sloju. Ti zivis u ovoj realnosti. Ok. Za tebe trenutno vaze npr. Njutnovi zakoni. Ali za foton koji dolazi iz monitora vaze relativisticki. Za sta i koji ce vaziti Teslini? Videcemo. Ko zna da l' ce razotrkriti superstrune u sledecem veku. Mozda nam se ceo Univerzum, realnost koju sagledavamo, predstavlja onako kako zelimo da je vidimo. Na neki nacin zelimo. Odakle, kako ... videcemo. Ako dozivimo. Smiley

Aj' ne zavlaci me da "kakim". Dosta sam "kakio" ovih godina.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 55 56 58 59 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.