Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Princ Aleksandar: Hoću krunu na glavi, a ne samo na torti  (Pročitano 4539 puta)
28. Jul 2015, 09:12:41
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Sony xperia
Princ Aleksandar: Hoću krunu na glavi, a ne samo na torti

Princ Aleksandar, čovek koji je trebalo da bude kralj Jugoslavije, sedeo je u subotu pre podne u kraljevskoj stolici svoga dede kralja Aleksandra.


Princ Aleksandar Karađorđević u kraljevskoj stolici svoga dede

Sa novinarkom „Blica“ razgovarao je o tome da li je neumesno da sedi na kraljevskom tronu iako Srbija nije monarhija, ali i o tome da li i dalje veruje da će ikada postati srpski vladar. Povod za ovakvu priču bio je njegov 70. rođendan i sudska rehabilitacija kojom je posle 68 godina skinuo epitet državnog neprijatelja. Iznenadilo nas je da princ Aleksandar mnogo bolje govori srpski u opuštenom razgovoru nego što imamo priliku da čujemo u zvaničnim izjavama.
 
Da li biste voleli da još bolje govorite srpski jezik?
 
- Oh, bože, na to pitanje sam toliko puta odgovarao i sebi i drugima!
 
Sedite u kraljevskoj stolici svoga dede. Da li bi ikad mogla da postane vaša?
 
- Parlamentarna monarhija je bolje političko rešenje za Srbiju u 21. veku.
 
Da li to najavljujete promenu poretka ili indirektno kritikujete političare za situaciju u zemlji?
 
- Ako kažem da je nešto bolje, da li to obavezno znači napad na one koji to mišljenje ne dele? Ako neko veruje u instituciju republike, to ne tumačim kao napad na mene. Imamo različite stavove, ali to ne znači da smo u ratu!

Mislite da je moguće da neki od narednih rođendana proslavite sa krunom na glavi, a ne samo na torti?
 
- Što se mene tiče, može i odmah! Nema potrebe čekati rođendan!
 
Može li to da se ostvari bez uključivanja u politiku?

- Nikada nisam verovao da Kruna treba da bude aktivni učesnik političkog života.

Do danas nisam uočio razloge da to verovanje izmenim.
 
Kako onda mislite da se vratite na tron? Uz pomoć crkve?
 
- Crkva nije aktivni učesnik političkog života, ali jeste bitna komponenta našeg identiteta. Bez nje se može, ali teško i nasilno; sa njom je lakše i bogougodnije!
 
Da li bi bilo bogougodnije da vi stvar uzmete u svoje kraljevske ruke?
 
- Mnogi su uzimali u ovoj zemlji stvar u svoje ruke. Rezultati su vidljivi.
 
Rekli ste da naši političari nemaju plan na duge staze i da im se diktira politika iz inostranstva.
 
- Nije dovoljno vikati da nešto želite. Potrebno je imati viziju i sposobnost da lične interese razdvojite od javnih; ako su vam privatni i javni interesi istovetni, imate ogromnu prednost!
 
Da li nam se diktira i politika oko Kosova?
 
- Zanima me da li u Srbiji postoji iko ko veruje da nam se oko Kosova ništa ne diktira ili ima dileme odakle bi ti diktati mogli da dolaze.
 
Zalagali ste se da se Kosovo podeli, kao i Ivica Dačić. Da li ste s njim razgovarali o tome?

- Razgovaram sa mnogo ljudi. Priča o podeli KiM nije moja, ali ona ima argumente koji se ne mogu zanemariti, pre svega u odnosu na postojeće stanje i vreme koje prolazi i ne radi u korist našeg naroda s ove i s one strane nametnute granice.

Zašto ideju o podeli Kosova niste predložili vašoj kumi kraljici Elizabeti? Vaši kritičari kažu da Srbija nije imala koristi od tog kumstva?
 
- Razumem primedbu o koristi, ali zanima me da li kritičari znaju od koje su to naše lične inostrane veze Srbi imali posebne koristi, i da li su od mog kumstva možda imali kakve štete!
 
Da li ćete posle rehabilitacije postati jedan od najbogatijih vladara?
 
- I da mi sve vrate, ne bih bio ni blizu najbogatijih vladara Evrope, pogotovu nekrunisanih! Moji preci nisu bili siromašni, ali priče o famoznom bogatstvu uvek su širene da bi se prikrili neki drugi trezori!
 
Nemate državnu apanažu. Od čega živite?
 
- Odlično pitanje.

Kakav je odgovor? Ispomažete li se sa 40 miliona dinara što vam država daje za održavanje dvora?
 
- Država ne pomaže meni, nego sebi! Sve se još vodi kao državna imovina i troškovi održavanja bi postojali i da je sve ovo potpuno prazno! Šta je sve u ovoj zemlji državna imovina? Ko je vlasnik svih ovih zdanja koja propadaju?
 
Da li je zbog imovinskih odnosa paučina prekrila i vaše dvorište pa ste zabranili da u njega ulazi princeza Jelisaveta?
 
- Kada pogledam medije, mislim da oni sve bolje znaju o meni i mojoj porodici nego ja sam! Kad je već tako, da ne smetam!
 
Da li bi prisustvo princeze Jelisavete bilo smetnja na vašem rođendanu?
 
- Nije bilo ni drugih rođaka mnogo bližih i krvno i po osećanjima. Nije bilo ni dalaj-lame iako nismo ni rođaci ni bliski prijatelji, što ne znači da ne bih voleo da to budemo.

Dunja Kusturica je zlatna devojka

Ćerka Emira Kusturice Dunja u vezi je sa vašim sinom princom Aleksandrom. Sviđa li vam se snajka?
- Dunja je vrlo zlatna devojka. Njen otac je član Krunskog saveta! Treba li nešto više reći?

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 43.0.2357.130
mob
Nokia krntija
Citat
- Parlamentarna monarhija je bolje političko rešenje za Srbiju u 21. veku.

Citat
- Nikada nisam verovao da Kruna treba da bude aktivni učesnik političkog života.


IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Nećeš,nećeš!
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
 R E P U B L I K A

Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
Samsung Galaxy S2
Opusteno ovo je samo uvod u ono sto sledi - promena ustava.

Kralj Aleksandar Karađorđević ce biti tacka okupljanja ovog naroda. Znate kako su govorili "narod je zeljan kralja" i "bez kralja ne valja". Ovaj covek zasluzuje svojim likom i delom da nosi krunu Srbije na glavi.


Jer, kako ce narod da se slozi i skupi ako nema kralja.

Citat
- Parlamentarna monarhija je bolje političko rešenje za Srbiju u 21. veku.

Citat
Nikada nisam verovao da Kruna treba da bude aktivni učesnik političkog života.

Ne, on treba da bude deo politickog zivota Srbije, uz sto sira ovlascenja.


« Poslednja izmena: 28. Jul 2015, 10:15:57 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 43.0.2357.134
Јбг...и ја хоћу да ми Седма од Девет чешка муда али је Војаџер далеко Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
mob
Alcatel OT Telenor Smart
А ја би сад тео једну цигару, а мрзи ме да идем до продавнице...
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
Samsung Galaxy S2
Јбг...и ја хоћу да ми Седма од Девет чешка муда али је Војаџер далеко Smile

Mnogo bi ti.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
ako bog da... i bit ce  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.107
mob
Samsung S7
moze da dobije kurac u tortu i da peva od srece
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.