Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:48:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Patriotizam i patriJotizam  (Pročitano 34673 puta)
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Crowz,maleckaa je meni ok za razliku od mnogih ovde koji bez blama bacaju najprimitivnije postove.Ne vidim kako je to korisnik Maleckaa toliko iritantna?
Inače Maleckaa potpuno se slažem sa tobom da je bacanje papira u kantu patriotizamOvo je moja zemlja i ako bacim papir od bureka na pod definitivno me za istu zabole.Dakle ima veze i te kako.Ima veze Crowz i to kako se parkiraš.Ako zagradiš potpuno prolaz pešacima (a to je svakodnevna pojava od koje mi se povraća)
-to nije samo nekultura,to je bezobrazluk prema komšijama,narodu kome pripadaš pa samim tim i nepatriotski čin.
Gledam navijače skoro a koji za sebe pričaju da su patriote samo takve..Dakle,gledam kako razbijaju one zelene kante za djubre koje su okačene za bandere.Jedan je palio,drugi šutira-noć-murije nema nigde-ko im šta može i sme?Pevaju navijačke i četničke pesme...Da ga pitaš jbt,jesi patriota-odsekao bi ruku da ti dokaže i zaklao bi nekoliko muslimana i hrvata da dokaže..
Problem je u tome ‚što se patriotizam ne dokazuje,to rade samo paćenici.Galebra lepo reče da su pobrkane vrednosti,da se sve isporemetilo i da se nezna više ni ko pije ni ko plaća..
Recimo,pogledajte ko stalno priča o patriotizmu-jedan SPS koji je toliko uneredio ovu državu i pokrao para da je to strašno.Iznosili su milijarde u Kipar a godinama pričaju o patriotizmu.Pa t je da ti se smuči jebote!
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nije mi namera da ujednačim primitivizam sa isticanjem patriotizma medjutim,dešava se da najčešće nevaspitani ljudi dele lekcije o rodoljublju.

То што неко прди за столом не значи да неће поднети жртву за своју земљу. Штавише, ружење родољубља обично долази из високообразованих малограђанских кругова.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2595
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Crowz
Veruj ortak i ti si meni vrlo zanimljiv lik  Smile Moj prethodni account? Zar ima potrebe za tim temama? Nemam nameru da se tebi pravdam, ovo je moj jedini i prvi acc. To je to. Da li je bitno koji je univerzitet u pitanju, zasto ta potreba za "raskrinkavanjem" ... Veliki Brat ili sta Smile ? Bitno je da ti iznosis neke stvari koje pravilnikom ne bi trebalo da se iznose, zasto to radis, to ti najbolje znas. Ako ja osetim potrebu da kazem ko sam i sta sam, to cu i uciniti. Drveni advokat mi ne treba Smile Smile Dakle, ti kao modertor, krsis pravilnik ... simpaticno Smile

"Prilagodljivi patriotizam" je tvoj termin. Ja to nigde nisam rekla. Ono so Albanci rade se zove "tvrditi pazar".  Smile

Za mene nije patriotizam kad ides nasuprot najjacima, to je vec glupost  Smile Treba pokazati da ti je stalo do neceg, da imas princip, ali treba takodje imati i granicu.

Toliko od mene na ovoj temi.

taxtex
Tacno, nema potrebe za dokazivanjem patritozma, to bi trebalo da bude sasvim normalno.
Zato shoferi psuju jedni drugom decu na ulici. Patriotizam tokom ratnog stanja je druga prica, to Crowz potencira, koliko vidim, zato sto je sve to navika. Tokom 90ih su servirane razne price raznoraznim patriotama i merilima patriotizma, a sve u smislu zadobijanja zaludjenog naroda. Zato i imamo jednog Ratka, koji je za mnoge heroj i patriota.


p.s. Koliko vidim, ovde je cilj "otresti" se od ovih iritantnih i banovati ih, pisi kako moderator misli, kuckaj ono sto on zeli da cuje i sve ce biti ok. Zanimljivi rezoni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
LG Nexus 5
@taxtex

To o cemu ti pricas su lazne patriote ti sto lome i unistavaju, to stoji.

Ali vidim da uopste ne gledas postove koje sam prethodno napisao.

Kazes:
Citat
Ovo je moja zemlja i ako bacim papir od bureka na pod definitivno me za istu zabole.

Trebao si da definises pojam: Koja je to zemlja tvoja? Mislis li na Srbiju sa Vojvodinom i Kosovom ili samo na mesto gde zivis? Ako mislis na Srbiju sa danasnjim granicama, znaci da neces dati kosovo po cenu zivota? Jel, da ne zaboravimo, ovo (valjda mislis na Srbiju) je tvoja zemlja, ako ode Kosovo, znaci da te za zemlju zabole.

Patriotizam je mnogo veci i siri pojam od polemike da li baciti papiric u korpu. Ipak je to i dalje domen kulture.

I jos par stvari:

Pismo tvoje zemlje umire. Da, zove se cirilica. Zatim folklor Srbije se ne odrzava, tj u rapidnom je padu. Da li se to mi (ja, ti) odricemo nase tradicije i kulture? Nemoj samo ovo da protumacis kao da te huskam u ratne pohode, jel po maleckoj ja sam patriJota, mada ne vidim svoje extremne postove u vidu huskanja u rat itd.

@malecka,

Pocinjes sa off topicom. Ako zelis da se zalis, uradi to slobodno, putem mail-a ili putem prijave na temi. Kao sto vidis, nije tema o moderatorima i njihovoj zaveri protiv tebe, tako da, pisi o temi ili odzuji negde... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Motorola V3i
individualizam je najveci patriotizam!

znaci brinuti o svojim interesima prvo, jer pojedinac (ili 2 ili 1 000 000) ne moze da odredi sta je nacionalni interes jedne drzave. nacionalni interes jedne drzave su interesi svih pojedinaca zajedno.
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 
Ама, у чему је штос овде, око чега се ви уопште расправљате?
Ко је патриота, а ко није? Не личи ми на то.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Lako je dati zivot za nesto, kad ga nemas

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava Cehoslovacka ;p
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
HTC Topaz
individualizam je najveci patriotizam!

znaci brinuti o svojim interesima prvo, jer pojedinac (ili 2 ili 1 000 000) ne moze da odredi sta je nacionalni interes jedne drzave. nacionalni interes jedne drzave su interesi svih pojedinaca zajedno.
Smile, ovo sam upravio poceo pisati...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
patriotizam može biti kad baciš papir u kantu umesto gde stigneš,budeš civilizovan na javnom mestu,parkiraš se tako da ljudi mogu nesmetano da prolaze trotoarom,treseš nos u maramicu a ne na ulici,vršiš nuždu na za to predvidjenim mestima

ne to nije patriotizam to je kultura koje se uc u skolama u kuci koj ase vidi na televizji kaje se stice cijeloga zivota koja se uci odlaskom u pozoriste ti pricas o sistemu vrijednosti kojeg nazalost nema kod nas vec 20 godina za to vrijeme izrasla se dijeca koja  danas treba da vode drzavu sa samo sebi znanim vrijednostima

zasto samo sebi znanim? pa evo ti navede kako si prisustvovala tome da zakon se striktno primjenjuje u Americi gdje i policajska kola dize pauk za nepovjerovati stvarno da li se kod nas ikada ista slicno desilo u zadnjih 50 godina

sigrno ne

e to je primjena zakona a kod nas ministar policije je bivsi pljackas kioska i to je potpuno moralno i normalno a normalno je zato sto nema sistema vrijednosti
bilo gdje to bi bio skandal nema sanse da bi postao ministar ali to se pitanje ovdje ne postavlja

i zasto ta dvojna da li je patriotizam ili patrijotizam kaze se i pise samo ovo prvo

a ovo je patriotizam 

kada voliš, čuvaš, neguješ, razvijaš, obogaćuješ, poštuješ i ceniš  svoj narod, zemlju, naciju, tradiciju i kulturu.

i ovo takodje
-onaj koji voli svoju zemlju i postuje druge zemlje;
-onaj koji brani zemlju politickim, vojnim, ekonomskim i drugim metodama, a u cilju poboljsanja opsteg zivota i kulture gradjana;
-onaj ko se ne stidi da kaze da je patriota i koji to moze da dokaze bilo gde, a ne samo u kafani;
-onaj koji se ponosi na svoju istoriju takvu kakva je i nije ga sramota (konkretno za Srbiju) kajmaka, folklora i kulture njegovih predaka; (sto naravno ne znaci da sada treba ulicom da palijas u opancima)
-onaj koji ne menja svoju tradiciju onako, kako mu dune...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Motorola V3i
Citat
poboljsanja opsteg zivota i kulture gradjana

a ko ce da odredi, na koji nacin meni treba da se poboljsa zivot i kultura?

Citat
-onaj ko se ne stidi da kaze da je patriota i koji to moze da dokaze bilo gde

onaj ko mora da napomene da je patriota, on sigurno nije patriota.

Citat
onaj koji se ponosi na svoju istoriju takvu kakva je i nije ga sramota (konkretno za Srbiju) kajmaka, folklora i kulture njegovih predaka

ponosicu se dobrim stvarima, bice me sramota gluposti! nije me sramota kajmaka, folklora, ali me je sramota sto nemamo nove stvari kojima bi se ponosili!

Citat
-onaj koji ne menja svoju tradiciju onako

pa na ovom podneblju se i menja tradicija kako dune. u tome i jeste problem Srbije. puf... komunizam, svi odjednom pioniri, puf... nacionalizam, svi poceli da se krste, dizu se crkve, slave se slave, itd... ne ide to bas tako.
« Poslednja izmena: 17. Nov 2007, 14:14:33 od vanja_gator »
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2595
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
sasa
Taj pauk i ta policijska kola su samo vrh brega. To je sporovodjenje pravila izakona u delo, tacno, ali da li mislis da bez postovanja pravila i zakona ima i patriotizma? Da li moze jedno bez drugog? Da li time sto sprovodis zakon, pomazes i zemlju? Mislim da-da. Isto vazi i za kulturu ponasanja, svima ce biti lepse, ako ljudi budu manje primitivni i egoisticni (sto je ovde dosta cesta pojava), ako te umesto "kolutanja ocima", kad se nekom izvinis, uzvrati sa "nema frke" ili "u redu je".

vanja
Dosta dobri rezoni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 09:48:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.