Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:22:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Patriotizam i patriJotizam  (Pročitano 34679 puta)
17. Nov 2007, 00:33:39
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
 Dajte da malo vidimo šta su patriotizam i rodoljublje a šta je foliranje.
-Patriotizam može biti kad baciš papir u kantu umesto gde stigneš,budeš civilizovan na javnom mestu,parkiraš se tako da ljudi mogu nesmetano da prolaze trotoarom,treseš nos u maramicu a ne na ulici,vršiš nuždu na za to predvidjenim mestima...
  Kada neko urla na sav glas da voli svoj narod a tuče se i agresivan je ili kaže da voli svoju zemlju a prema istoj se odnosi kao prema svinjcu,to me ljuti i nervira.
Šta je za vas patriotizam?
   
 
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Љубав према домовини.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 3Gs
Šta je za vas patriotizam?

Zelja za boljim zivotom svoje drzave. Problem je sto mnogi to ispoljavaju na pogresan nacin. Neki zato sto misle da tako treba, a neki iz nekih drugih pobuda..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne prihvatam nijednu definiciju patriotizma iz naslova...
Zasto?
Zato sto su obe pogresne...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia N82
Meni se ucinilo da je tema " PaRTijotizam ". (lakse je definisati )
Kod nas je totalno poremecen svaki sistem pa tako i sistem vrednosti,sistem razaznavanja svega i svacega pa i baba i zaba.
To sto si ti naveo je osnovna kultura. Bacanje papira,parkiranje itd.
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Љубав према домовини.
tachno . a to podrazumeva biti spreman da zrtvujesh svoje uske interese .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2595
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
Za mene je patriotizam tacno ono sto si rekao taxtex. Dakle, bacanje papira u kantu, umeti reci "izvini", "hvala", "zadovoljstvo mi je", bez onoga da te posle ljudi gledaju krajnje cudno, biti tolerantan.

Primer patriotizma za mene: tokom boravka u Americi, setamo ulicom jednog velikog grada, kola policije (bez oznaka, policija u civilu) se nepropisno parkiraju, dolazi pauk i nosi ta ista sluzbena, policijska kola. Meni je to tada delovalo neverovatno.

Mozemo zamisliti sta bi se desilo ovde, da se nesto slicno (ne daj Boze, bilo bi ubijenih i teze povredjenih) desi.

Tacno je i ono sto si rekao za busanje u patriJotske grudi, uz istovremeno nepostovanje bilo cega u ovoj zemlji. Do je za mene promasaj, roditelji su zakazali u nekoj fazi vaspitanja, sto vuce za sobom i krivicu celokupnog drustva koje nema jasne moralne standarde ... . Ako si bagra, kazi "ja sam bagra", to cu vise da cenim nego one otrcane fore "Moja zemlja, a pljujem na ulici ko stoka i dzukac mi kenja po parkovima" ...

Rekoh, ovo je mnogo duboka tema ....

Sistem vrednosti je ovde  ooooozbiljno poremecen, zato i imamo obicne do jucerasnje shibicare, koji danas grade vile i trzne centre i prosipaju svoje "vrednosti" kao neki reper i merilo vrednosti drustva  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6300
kada voliš, čuvaš, neguješ, razvijaš, obogaćuješ, poštuješ i ceniš  svoj narod, zemlju, naciju, tradiciju i kulturu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
LG Nexus 5
-Patriotizam može biti kad baciš papir u kantu umesto gde stigneš,budeš civilizovan na javnom mestu,parkiraš se tako da ljudi mogu nesmetano da prolaze trotoarom,treseš nos u maramicu a ne na ulici,vršiš nuždu na za to predvidjenim mestima...

Ne. To nikako ne moze biti patriotizam. Izgleda da ne razlikujes opstu kulturu i pojam "patriotizam". Promeni malo kanal  na tv-u...Wink
Mada eto, malecka te podrzava. Lepo je sto ste na ovom forumu i pricate o patriotizmu, a ne razlikujete crno od belog.

Znaci ako neko baca papir u kantu, a ne na ulici i ako se parkiras na mesto gde nikome neces smetati, samim tim ti si vrsni patriota? A sta znaci onda biti kulturan?

E sad, kokota je lepo napisao sta bi patriotizam trebao da predstavlja. Jos bih dodao:
Patriota je:
-onaj koji voli svoju zemlju i postuje druge zemlje;
-onaj koji brani zemlju politickim, vojnim, ekonomskim i drugim metodama, a u cilju poboljsanja opsteg zivota i kulture gradjana;
-onaj ko se ne stidi da kaze da je patriota i koji to moze da dokaze bilo gde, a ne samo u kafani;
-onaj koji se ponosi na svoju istoriju takvu kakva je i nije ga sramota (konkretno za Srbiju) kajmaka, folklora i kulture njegovih predaka; (sto naravno ne znaci da sada treba ulicom da palijas u opancima)
-onaj koji ne menja svoju tradiciju onako, kako mu dune...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia E
Za mene je patriotizam tacno ono sto si rekao taxtex. Dakle, bacanje papira u kantu, umeti reci "izvini", "hvala", "zadovoljstvo mi je", bez onoga da te posle ljudi gledaju krajnje cudno, biti tolerantan.

Primer patriotizma za mene: tokom boravka u Americi, setamo ulicom jednog velikog grada, kola policije (bez oznaka, policija u civilu) se nepropisno parkiraju, dolazi pauk i nosi ta ista sluzbena, policijska kola. Meni je to tada delovalo neverovatno.

Mozemo zamisliti sta bi se desilo ovde, da se nesto slicno (ne daj Boze, bilo bi ubijenih i teze povredjenih) desi.

Tacno je i ono sto si rekao za busanje u patriJotske grudi, uz istovremeno nepostovanje bilo cega u ovoj zemlji. Do je za mene promasaj, roditelji su zakazali u nekoj fazi vaspitanja, sto vuce za sobom i krivicu celokupnog drustva koje nema jasne moralne standarde ... . Ako si bagra, kazi "ja sam bagra", to cu vise da cenim nego one otrcane fore "Moja zemlja, a pljujem na ulici ko stoka i dzukac mi kenja po parkovima" ...

Rekoh, ovo je mnogo duboka tema ....

Sistem vrednosti je ovde  ooooozbiljno poremecen, zato i imamo obicne do jucerasnje shibicare, koji danas grade vile i trzne centre i prosipaju svoje "vrednosti" kao neki reper i merilo vrednosti drustva  Smile
Otvarajuci ovu temu pomislih Boze da li je sada tu onaj malecki da nam soli pamet ko jeste a ko nije patirota i kako se voli zemlja, i nisam se razocarao bio si tu prosipajuci svu demagogiju.
Ja svoju zemlju veoma volim, ali ne volim politicare(bagru) kako poziciju tako i opoziciju i kada opsujem Jebem ti zemlju mislim na politicare koji je vode i na one koji im u tome pomazu(opozicija)! Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 63
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:22:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.