Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: .. Otkrijte zašto pušite, pa ćete lakše prestati ..  (Pročitano 24470 puta)
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
Ziban je najbolji koliko ja mogu da vidim iz mog okruzenja, jer znam jako mnogo ljudi koju su ostavili duvan uz pomoc njega. Samo se treba pridrzavati uputstva i garantovano je ostavljanje .. al na zlost terapija Zibanom je skupa, izadje oko 100 evra, mozda malo manje..

kakvo je uputstvo ? kako su se ponasali za vreme terapije ? koliko dugo se pije ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
konkretno znam za mog drugara provereno da nije mogao da spava nocu duze od 2 sata, dok nije poceo da pije pola bromazepama pred spavanje i onda je spavao punih 8 sati u kontinuitetu.. imao je blaga lupanja srca i aritmije, ali to nije zbog zybana nego zbog poremeconog nivoa nikotina u krvi, bio je hiperaktivan i nije se umarao ni najmanje.

pije se prema propisanom uputstvu koje se dobija uz njega, valjda ima 6 tabli po 10 tableta mozda i vise ne znam, pije se valjda dve dnevno u pocetku a posle nekoliko nedelja samo jedna dnevno i trebalo bi da se pije minimum 8 nedelja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 7534.48.3
mob
LG Google Nexus 5
kolega jedan pusio ko turcin, procitao neku knjigu kako pusenje utice na organizam i kaze posle te knjige vise nikad nije zapalio cigaru. jel laze, ne znam, al ne pusi vise.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
konkretno znam za mog drugara provereno da nije mogao da spava nocu duze od 2 sata, dok nije poceo da pije pola bromazepama pred spavanje i onda je spavao punih 8 sati u kontinuitetu.. imao je blaga lupanja srca i aritmije, ali to nije zbog zybana nego zbog poremeconog nivoa nikotina u krvi, bio je hiperaktivan i nije se umarao ni najmanje.



au bre. kakav je bio s psihicke strane i kakav je sad ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
cinik  Smile 

isti je uvek .. nije labilan ako to mislis, nije depresivan.. normalan je, jedino sto je malo usporen pa mu je ta hiperaktivnost cudno legla, ali kaze da se i na nju navikao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
evo naleteh na neko uputstvo za ziban

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Apple 5
...

i samo da dodam: deset od deset pusaca nece pogledati ovaj YT video, jer ne zele da se suoce sa mogucnom posledicom koje se boje, svesno ili podsvesno vise od icega i zbog cega osecaju uzasnu grizu savesti. Odagnavanje moguceg problema.

I ja sam bila ista takva. To je karakteristika svakog zagrizenog pusaca.

Ovakve kampanje su odlicne iz ugla nepusaca. Iz ugla pusaca nemaju nikakvu poentu jer ih niko nece ispratiti ..
Pusila si ranije a sad vise ne  Smile Sad ne znam iz kog ugla da ti se obratim  Smile
Moj qum ostavio duvan posle infarkta,reko mu doktor ako nastavis umreces  Smile Picka  Smile
Ne znam o cemu se radi ali licno mogu da pusim ili ne kad god hocu.Po 2-3 godine bez pljuge pa onda 2-3 godine sa.Evo sad od novembra ne pusim i nista mi ne fali  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
Nokia zvrr
Od raka pluća godišnje oboli 5.000 ljudi

Od oko 5.000 novoobolelih od karcinoma pluća koliko se svake godine registruje u Srbiji, u 35 odsto slučajeva to maligno oboljenje otkriva se kada je bolest već metastazirala.

Ova teška bolest tek kod svakog četvrtog pacijenta otkrije se u ranom stadijumu, pokazalo je istraživanje stavova lekara o lečenju metastatskog raka pluća.

Kako se navodi u saopštenju strukovnih zdravstvenih udruženja, istraživanje je počelo prošle godine, a obuhvatilo je 55 lekara koji se karcinomom pluća u medicinskoj praksi prosečno bave više od 16 godina, a svaki od njih pregleda oko 60 pacijenata na mesečnom nivou.

Dominantan vid lečenja karcinoma pluća koji je metastazirao je hemioterapija, a u znatno manjoj meri primenjuje se kombinacija hemio i ciljanih terapija, dok se samo ciljana terapija u lečenju koristi u neznantnoj meri, zaključuje se u istraživanju.

Istraživanje je obuhvatilo i stavove lekara o dostupnosti lekova, a 72 odsto lekara koji se bave lečenjem karcinoma pluća smatra da bi u Srbiji trebalo da budu dostupni još neki lekovi za to maligno oboljenje.

Oko 69 odsto ispitanih lekara smatra da je potrebno povećati dostupnost novih lekova, čak iako se ne može očekivati izlečenje.

Takođe, šest od deset lekara smatra da bi na našem tržištu trebalo da budu dostupni još neki biološki lekovi kada je u pitanju metastatski karcinom pluća.

Svega 20 odsto anketiranih misli da je u Srbiji dovoljno lekova za rak pluća, pokazalo je to istraživanje koje je za potrebe strukovnih zdravstvenih udruženja obavila agencija "Ipsos Stratedžik Marketing".

(Tanjug)

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 128
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Apple 5S
Citat
Mislim agresivno u smislu prenapadno

dakle izazivaju nekakav efekat? .. ipak

Citat
niti razmisljam o posledicama, ne prizivam sebi nista

ti si dakle sujeveran?  Smile ipak se dakle plasis posledice  Smile

Citat
po meni tako treba da se vrsi i propaganda o kompletnom zdravom zivotu

tebe ugrozavaju kampanje protiv pusenja? kako kad si rekao da ne razmisljas o mogucim posledicama  Smile

kampanja protiv pusenja nije kampanja protiv kompletnog nezdravog zivota.. vec protiv pusenja.. ako trazis adekvatno poredjenje onda bi trebalo da postoji recimo kampanja protiv konzumiranja voca ili kampanja protiv bavljenja sportom

Citat
a ne voditi glupave sok kampanje koje nece nikom pomoci,

statistika kaze da su mnoge svetske kampanje protiv pusenja imale dobre rezultate, pogotovo u zemljama gde je zdravstveni sistem najskuplji i u USA i nekim zapadnjim zemljama gde osiguranje e pokriva troskove lecenja malignih oboljenja kod pusaca

Citat
moras biti pusac da bi shvatila zasto ne pomazu takve kampanje

ja sam bila pusac 12 godina i ne pusim od 2008.
izazivaju efekat, suprotan nego sto bi trebao...sto se tice ovog tebe ugrozavaju kampanje protiv pusenja...jel si ti shvatila o cemu ja ovde pricam, i jel shvatas uopste sta si ti sada rekla? sto se tice dobrog efekta kampanje u USA, to si verovatno upravu, ali ovo nije USA, ovo je zemlja u kojoj zive normalni ljudi, tamo da ih bombardujes kampanjom o masovnom samoubistvu oni bi ga ucinili...nemoj da gledas USA, gledaj Srbiju. sto se tice ovoga da si bila pusac, onda mi nije jasno kako ne shvatas o cemu pricam. a sto se tice mog straha od posledica, kao sto rekoh ne razmisljam o posledicama niti ih se plasim, ni skriveno ni nikako, i ne nisam sujeveran, ne budi bukvalista...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
trt...

pa kakav to efekat izazivaju, pojasni nam... ako nije onaj koji bi trebalo, a to je ostavljanje cigareta, a kazes da nemas ni svesno ni podsvesno bojazan od obolevanja.. sta je onda efekat? inat? jos vise pusenja? ili ravnodusnost.. i sad ces ti da kazes ravnodusnost, mada mozes da kazes i inat, u tom slucaju ipak znaci utice na tebe nekako.. a rezultat je krajnje neinteligentna reakcija.. ako kazes da je ravnodusnost efekat, onda moras da se slozis da to nije bas normalna reakcija kada se pogleda materijal o nekome ko je izbusen i umire od bolesti.. jer to je onda odagnavanje, a odagnavanje je ono sto smo pricali sa pocetka, dakle iz nesvesnog ili svesnog straha.. i nema sad cetvrte opcije, pokrili smo sve opcije..

sto se tice toga - da li ja shvatam uopste sta sam rekla, da shvatam sta sam rekla, zanima me na koji nacin tebe licno ugrozavaju kamanje protiv pusenja, pa si predlozio da se uvede kampanja protiv zdravog zivota?

Citat
ovo je zemlja u kojoj zive normalni ljudi, tamo da ih bombardujes kampanjom o masovnom samoubistvu oni bi ga ucinili...nemoj da gledas USA, gledaj Srbiju.

 Smile

ja ne znam sta si hteo da kazes ovim, ali iz tvoje recenice normalna osoba moze samo da zakljuci da je greota sto nismo amerikanci u tom konkretnom slucaju o kampanji protiv pusenja.. ne vidim ni jedan drugi razlog za pisanje ovako necega, osom ako postoji neka poenta koju ja ne vidim.. poenta kampanje jeste da utice na ljude.. u mom univerzumu.. sad, ne znam na kojoj planeti ti zivis..

Citat
sto se tice ovoga da si bila pusac, onda mi nije jasno kako ne shvatas o cemu pricam.

ne shvatam.. objasni mi plasticnije ako ti je stalo do toga da te razumem .. ja ili bilo ko  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.156 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.