Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:00:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 163 164 166
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Omiljeni odlomci i citati  (Pročitano 838017 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 577
Zastava ser
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
   Ljubav

...Najuzvišenije stanje ljubavi nije oličeno u vezi, ono je naprosto stanje bića.
Kao sto su krošnje stabla zelene tako je ljubavnik pun ljubavi. Krošnje nisu zelene zbog
neke određene osobe, ne postanu one zelene kada im se neko približi. Cvet ispušta svoj
miris bez obzira na to da li je neko u okolini ili ne, bez obzira na to da li je neko u blizini da taj
miris oseti ili ne. Cvet ne ispušta miomiris kada ugleda nekog velikog pesnika kako se približava.
‚‚Ovaj čovek će to ceniti i on će moći da shvati ko sam ja" . I ne zatvara svoja vrata kada vidi
da pored njega prolazi neki tupavi idiot - neko bezosećajan, dosadan, neki političar ili neko sličan.
Cvet ne zatvara svoje latice. ‚‚U čemu je poenta? Zašto bacati bisere pred svinje?" Ne, cvet nastavlja
da ispušta svoj miomirs. To je stanje bića, ne veze...

OSHO
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.2
Browser
Safari 600.3.18
mob
Apple iPhone SE 2020
“U životu, dragi moj prijatelju, nije reč o tome da osvojite što je moguće veći broj žena, jer je to samo spoljašnji uspeh. Reč je, pre svega, o tome da negujete sopstvene visoke zahteve, jer se u njima ogleda mera vaše lične vrednosti. Zapamtite, dragi prijatelju, da pravi ribar vraća sitne ribice u vodu!”

Milan Kundera
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
svidja mi se citat... Smile

Citat
da pravi ribar vraća sitne ribice u vodu!


eh..zavisi koji ribar..imas ribare koji pecaju bijelu ribu i ribare koji pecaju grabljivice..

slazem se dijelom citata..

ali da pravi ribar vraca u vodu...male ribice..ne mogu da se potpuno slozim..djelimicno da...

 onaj ribar...koji peca bijelu ribu... Smile
on vraca malene ribice u vodu... Smile

bijela riba...to je uglavnom riba sa nekvalitetnim mesom....ali u rukama pravog kulinara i ona postaje vrhunski specijalitet... Smile

no da  bi uhvatio grabljivicu...koje imaju izuzetno kvalitetno i cijenjeno meso...i za pripremu cijeg mesa nije potrebno zavidno kulinarsko umijece...jer je dovoljnio isprziti.. Smile Smile Smile

potrebno je prvo uhvatiti malu ribicu..pa je kao mamac zabaciti ...da bi uhvatio grabljivicu... Smile

naravno tu su i vjestacki mamci..poput voblera i kasika i silikonaca...  Smile
u nekom prenesenom znacenju...kada se radi o zenama...to bi recimo bio novac...ili skup auto..itd... Smile Smile  Smile

misim sta sve te ribe vole..  Smile

e sad...zavisi i sa grabljivicom kakav imas naum..
jer grabljivicu mozes da pojedes..ali mozes i da je tapaciras i preparisras kao trofej...


 Smile

« Poslednja izmena: 03. Mar 2015, 22:49:55 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
"Boga nema. Nema i svi su izgledi da ga neće ni biti. Bogu se ne žuri, njega ništa ne boli. Bog nas u presudnom trenutku napušta." - Borislav Pekić, "Vreme čuda"
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.93
mob
Samsung GT-S7580
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11.4
Browser
Safari 601.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020
„A kad se zaljulja, opet, u san, zapaljen i pun nekih plamenova, tumba se u nekom šarenilu u nepreglednu daljinu, u nedoglednu visinu i bezdanu dubinu, dok ga kiša, što kroz trsku prokišnjava, ne probudi. Tada, pomućenom svešću, prvo začuje lavež pasa i poj petlova, da odmah zatim širom, u mraku, otvori oči i nevidi ništa, ali da mu se učini kao da vidi, u visini beskrajan, plavi krug. i, u njemu zvezdu"

Crnjanski - "Seobe"
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.116
"Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko..."
IP sačuvana
social share
Ubi me prejaka reč!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"Nepoznato - rece Fakse blagim glasom u sumi - nepredskazano, nedokazano, to je ono na cemu se zasniva zivot. Neupucenost je temelj misljenja. Nedokaz je temelj delanja. Kada bi bilo dokazano da nema Boga, ne bi bilo religije. Ne bi bilo handare, ne bi bilo jomesa, ne bi bilo ognjista bozanstava, ne bi bilo nicega. Pa cak i ako bi bilo dokazano da Boga ima, opet ne bi bilo religije.... Reci mi, Dzenri, sta se zna? Sta je izvesno, predvidljivo, neumitno: jedina pouzdana stvar koju znas o tvojoj i mojoj buducnosti?
- Da cemo umreti.
- Tako je. Postoji odista samo jedno pitanje na koje se moze dogovoriti, Dzenri, i mi taj odgovor vec znamo.. Jedina stvar koja zivot cini mogucim jeste neprekidna, nepodnosljiva neizvesnost: ne znati sta ce se desiti."
« Poslednja izmena: 12. Jun 2018, 18:45:01 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.

Ernest Hemingway
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 56
Ne uspjevam naći odgovarajuću temu pa ću pokušati ovdje, izvinite ako sam mnogo promašio!

Naime, pokušavam naći čitavu pjesmu, samo se sjećam nekoliko stihova (parafraziram):

Tema je o mladom srpskom seljaku koji odlazi u rat, a već je sahranio jednog brata, i skončava na kraju i on negdje u snijegu Albanije...

(Zdravica koju izgovarana odlasku)

Na odlasku celivao ikonu:
Sveta Petka da se slavi, vinograd da ne zatravi

...
Kakav je švaba gad
ni komad proje da nam da



Svaka zora Albanije plavila mu se kao rodnja njiva



Zavrsava sa:
zar da skončam od mraza
reći će nije imao obraza

Jebem ti sveca
ostadose mi deca

Već sam naravno pokušao dio po dio putem google pretrage pronaći, i ništa... Za većinu sam siguran da je dobar redoslijed riječi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 163 164 166
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:00:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.