Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:39:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Omiljeni odlomci i citati  (Pročitano 840203 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 6408
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
"Sve je moguće, sve je na dohvat ruke, samo se čovek ne sme predati. Teško je dok se ne odlučiš, tada sve prepreke izgledaju neprelazne, sve teškoće nesavladive. Ali kad se otkineš od sebe neodlučnog, kad pobediš svoju malodušnost, otvore se pred tobom neslućeni putevi, i svet više nije skučen ni pun pretnji."

Meša Selimović
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
mob
Qtek 666
Ako ćemo iskreno, neću nikoga. Nije da nemam snage da želim, već imam dovoljno snage da ne želim. Pogrešne ili prave osobe, to je glupost! Treba naći osobu uopšte... A možda sam i prvi koji to nije... Neću nikoga. Nije da ne mogu, nego ne želim da gledam kako mogu da ispijam ljude ko čaše, kako mogu nekome da izbledim veru u nešto dobro i kako mogu da tolerišem svoj sebičluk bezdušno. Neću nikoga, to ih uništava.

Ratko Petrović
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 60
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Kad se pocne stariti,jedino misao ljudska pocinje da se cini uzvisena. Razmisljanja postaju vaznija i od licnog uspeha , i od licne svojine.

M. Crnjanski , Kod Hyperborejaca
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Ja nisam moje misli,emocije,culni opazajii iskustva.Ja nisam sadrzaj svog zivota.Ja sam zivot.Ja sam prostor u kome se sve dogadja.Ja sam svest.Ja jesam.
                                                            Ekart Tol

« Poslednja izmena: 14. Sep 2013, 12:01:36 od ArmandHammer »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Mr. Mojo Risin'!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4912
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.66
Zivotom ne vlada volja, ili namera. Zivot je pitanje nerava, vlakana i sporogorecih celija, u kojima se misao krije, a strast dozivljava snove. Mozda zamisljas da si bezbedan i smatras sebe jakim.
Medjutim, neocekivana nijansa boje u sobi, ili na jutarnjem nebu, neki narociti miris, koji si nekada voleo i koji budi divna secanja, stih iz zaboravljene pesme na koji si nekad naisao, akord iz muzickog dela, koje si prestao da sviras - kazem ti, Dorijane, od takvih stvari zavisi nas zivot.

O. Vajld!
IP sačuvana
social share
Pokrece se grupica, pod noge hvata put.
U eksplicitno ponasanje ulazemo trud.
Svaka nam pasja prevazilazi blud.
Dragim nam cvetovima strikamo kosmos.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Nokia 
Život je jedna neizmjerna logika i harmonija, a pošto su priroda i život jedno isto, ne postoje ni u životu apsurdumi i anomalije. Sve je na svijetu vezano jedno za drugo, pa su vezane i sreća i nesreća u ljudskoj sudbini. Kad iz korpe rumenih trešanja što se ne da izvući samo jedna trešnja, a da se prstom ne zakači i izvuče odjednom više njih, tako idu i sreće i nesreće uvijek u serijama – trešnje zdrave i trešnje otrovane stavljene zajedno u jednoj kobnoj korpi. Svaki je čovjek po nekoliko puta u životu dobijao osjećanje konačne propasti, kao da ga je iznevjerilo tlo pod nogama, krma na brodu, uzde na bijesnim konjima. Ali se svaki uvjerio u to da je poslije serije sreća dolazila serija nesreća, i obrnuto. U samim momentima očajanja, čovjek ne misli da pored njegove nesreće skoro, ukorak ide i sreća. Sreće i nesreće, to su bijeli i crni konji koji trče u istom pravcu, blisko i naporedo, tako da čas promaknu bijeli pored crnih, a čas crni pored bijelih. Tako ide cijelog života, koji je sav sazdan od takve utakmice bijelog i crnog. Zato čovjek istovremeno preživljuje sreću i nesreću, i onda kad za to i ne zna. Nema apsolutne nesreće i apsolutne sreće, i zato ih obe istovremeno proživljujemo.

Jovan Dučić
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Mr. Mojo Risin'!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4912
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.66
Cim neko nesto voli i za nesto se veze, misao neku, predmet, ili zivo bice, on daje nesto od sebe i spreman je da daje i gubi jos vise, bez mere i racuna, sa istom onom nagonskom bezobzirnoscu i stihijskom zestinom, sa kojom se ljudi bacaju na sticanje i grabez. I to je do sada jedini poznati nacin kako jedan covek
moze da daje drugim ljudima, ili stvarima oko sebe i ono sto ne mora i onda kad ne mora. Tako to sto se zove ljubav stvara jedno nepregledno i nerazumljivo knjigovodstvo medjusobnih davanja i primanja, sa potpuno antipodnom, astronomskom racunicom, u kojoj je sve nejasno, ali ciji je krajnji zbir kratak, jasan i nerazumljiv.
IP sačuvana
social share
Pokrece se grupica, pod noge hvata put.
U eksplicitno ponasanje ulazemo trud.
Svaka nam pasja prevazilazi blud.
Dragim nam cvetovima strikamo kosmos.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
"Ljubav… Ona je teška kao bolest i kada čovek ima sreće da je preživi, zauvek mu ostanu ožiljci koji probadaju u određeno vreme; pri pomenu nekog imena, u nekom bledom predvečerju, uz muziku koju smo nekada zajedno slušali, čak i pri letimičnom pogledu na ulični sat pod kojim smo se sastajali"
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Znam ljude koji veruju da je ljubav samo za besposlene i za mesecare,i druge koji su ostarili,a nikad nisu bili zaljubljeni,i trece koji su smatrali za nedozvoljeno postovanje svoje muskosti,da svoju ljubav kazu ili pokazu.Samo ljudi velike ugladjenosti i artsisti u zivot naprave od ljubavi neiscrpni izvor svoje radosti ili svoje tuge.

J. Ducic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Mr. Mojo Risin'!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4912
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Mogu slobodno da kazem, sve sto sam imao od zivota skupo sam platio, a najskuplje ono sto nisam imao, tj. sto sam imao samo u zelji i masti.
IP sačuvana
social share
Pokrece se grupica, pod noge hvata put.
U eksplicitno ponasanje ulazemo trud.
Svaka nam pasja prevazilazi blud.
Dragim nam cvetovima strikamo kosmos.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:39:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.164 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.