Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Occultism i Magija u natalnoj karti.  (Pročitano 47100 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Live and let die, baš me zanima primaš li kakvu sliku iz mog posta? (ne znam smije li se ovako oftopičariti) Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T-68
Moj sin ima Plutona na 12'59 Skorpije u I kuci a a Asc mu je 10'59 sto znaci da je Fiksna zvezda Akruks ukljestena izmedzu njih. Cesto kad mu neko nesto prica zna da ga prekine i odgovori iako nije do kraja saslusao sta se prica... Najcudnije je sto nikad nije pokazao zanimanje za nista sto je okultno i cak kad ja pricam oko astrologije on uopste ne pokazuje interes za to?

Nema tu nista cudno, cak mu i nisu neki aspekti.
Meni je Neptun na 11'14 Skorpije u VII i oduvek me je privlacilo misticno i zadnjih 10 godina strasno me zanima ucenje astrologije samo sto nemam dovoljno vremena za to. I ja i sin imamo Veneru u XII kuci.
Venera u XII kuci opet nema preterano veze sa occultismom. Sve tri kuce pored occultisma oznacavaju josh gomilu stvari.

Da napomenem par stvari
* Apsket sam po sebi ne govori mnogo osim ako nije podrzan josh nekim ili se prica ne sklapa
* Svima vam je vrlo dobro poznato da svaka planeta, svaki aspekt i svaki znak imaju sharenoliku simboliku sto se nekako vezuje za pravilo iznad, samim tim neke planete u scorpionu ne znace occultism.
* Cak i aspekti koji govore nesto o occultismu( ili bilo chemu drugom) po defaultu ne znace da ste talenti za occultism, vec jednostavno povrsno interesovanje.
* Occultism je po meni u astrologiji jedna od najneistrazenijih oblasti, jerbo se ne desava cesto da se gleda horoskop valjanog occultiste ili bilo sta slichno.  Cak i mnogima kojima su gledani horoskop, occultisti su se sami bavili astrologijom i cesto postuju pravili "hteti znati umeti cutati" pa nema puno toga o tome, nema spisa.
* Uzmite u obzir srednji vek, inkviziciju, hriscanstvo... ko je smeo da prica o occultnom u to vreme naglas taj je spaljen na lomaci u najboljem sluchaju, uzmite i to da je occultism tajna vestina. 
« Poslednja izmena: 23. Feb 2007, 22:38:55 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam rak,a neptun mi je u strelcu u sedmoj kuci(podznak blizanac),imam li predispozicije za magiju..? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 76
Zastava Geraldton
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Aiwass hvala na komentar  mislim da si u pravo. Dok sam citala komentar setih se neceg vaznog: Da se ni najbolji ni najlosiji aspekti ne ostvare ako covek to ne zeli i ugusi...
IP sačuvana
social share
volim da se druzim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Ja mislim da se svaki aspekt ostvari kad - tad. Možemo ih samo ublažiti ili pogoršati  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Ja mislim da se svaki aspekt ostvari kad - tad. Možemo ih samo ublažiti ili pogoršati Smile

Primjetila sam posebno gledajuci tranzite,da se lijepi aspekti ponekad i ne dese,zato teshki,vrlo rijetko omanu,shto je velika kosmichka nepravda.
Posebno kod tranzita Jupitera kroz sazvezdje Djevice,znam nekoliko osoba,koje imaju Mjesec u tom sazvezdju,a nije im nishta posebno donio(nikakve blagodeti,ni putovanja ni ljubav,ni djecu...) Smile
Sad cu bash pratiti tranzit Saturna,kad udje u Djevicu, Smile

Tranziti  malefika,su tu ,znachi da aktiviraju,kvadrate,posebno T kvadrate,konjukcije u nashim kartama,mislim da ih ne mozemo izbjeci,samo eto amortizovati,ochekujuci ih Smile
Ovo mozda nije za ovu temu  Smile
« Poslednja izmena: 24. Feb 2007, 17:17:50 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Lepo objašnjenje. Da, malo offtopujemo, možemo nastaviti u temi o aspektima Smiley
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 278
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Netscape 7.2
mob
Apple 

Gledaju se polja: IV, VII i XII. ( 4, 8 i 12 )
Okultni iznaci : Rak, Skorpija, Ribe, Devica, Strelac, Jarac, posebno Skorpion i Jarac jer oni imaju spadaju i u Ocultne i u magijske.
Planete - Mesec, Pluton, Neptun, Merkur( on je bitan jer je planeta intelekta i logike, bez njega nista dublje sto se tiche magije), Saturn( bitan je jer je sudbinski planet)... verovatno i Jupiter( to mi nekako ne ide u glavu ali posto je Strelac occultni znak automatki povezujem analogiju, mozda gresim! )

Uglavnom su tu najutucajniji( po nekom mom iskustvu ) Neptun, Mesec, Merkur i Saturn, cesto je bitan aspekt sa Suncem i njegov polozaj jer Sunce predstavlja Ego, tj osobu ali SO samo po sebi nema veze sa occultismom i magijom.

Neptun 12 kuca, neki od occultnih znakova - Tajne organizacije po pitanju istog.
Me 0 Ne, daje ljude koji se gube u snovima u kombinaciji sa nekim od magijsko\occultnih znakova\polja daju makar interesovanje za tevrste oblasti ako ne i bavljenje, koliko ozbiljno i koliko uspeshno zavisi od ostatka karte.
Jedan vrlo cest primer na koji sam naletao Pl u Sc u XII polju kod zena redovno daje zene koje su prirodno nadarenje da gledaju u solju.

Neptun na MC i u X polju verovatno daje uspeh po pitanju toga, najpoznatiji occultista poznat svima ALister Crowley ima bash tu poziciju Ne.

Naravno nijedan od ovih primera ne znaci da ako neko ima Ne u XII kuci da ce da bude pod obavezno clan occultnih redova, sve zavisi od toga koliko je taj aspekt podrzan i cime kao i svi ostali Aspekti.

Sto se stepena tiche tu je nekako bitan 29, neko sveznanje, tako ga opisuju.

Kao sto rekoh ovde ne objasnjavam bas esejski sta je u horoskopu occultism vec pozivam astrologe na zajednicko istrazivanje!

Ja sam Strelac. IV kuca mi je u Biku na 23° (- vladar Venera u IX kuci na 5° Skorpije).
VIII kuca mi je u Devici na 16° (-vladar Merkur u IX kuci na 14° Skorpije),  XII kuca mi je u Jarcu na 3°, koji je inace moj podznak. Njegov vladar Saturn je u X kuci u Strelcu na 11°.

Inace Neptun mi je vladar II kuce i nalazi se u XII kuci u Jarcu na 4°!
Jupiter mi je u Ribama na 13° u I kuci, neki kazu da me cuva neki svetac, ja to ne bih rekla posle ovog gore navedenog.
Pluton mi je u Skorpiji na i u IX kuci, vladar je inace X kuce. Mesec mi vlada VI i VII kucom i on je na 11° Device u VII kuci.
Sto se tice 29°, meni je Mars, vladar III kuce u Vodoliji na 29° i u I kuci.

Da li sam ja ugrozena  Smile Smile  Smile? Toliko toga se uklapa da ja stvarno ne znam kako sad da tumacim svoj natal. Molim vas ako neko moze da mi kaze/objasni sta to sve znaci (-natal mi je u indeksu), bilo bi super  Smile.
« Poslednja izmena: 24. Feb 2007, 20:17:44 od philomela »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moj Merkur je na 15 stepenu Raka u 3 kuci i retrogradan je, Sunce je na 18stepenu, takodje u Raku i u konjukciji su ove dve planete.Procitala sam da 18 stepen nije dobar, pa sam vam dala detaljnije podatke, jer me zanima kakvo je moje Sunce?
Pozdrav

Da li bi neko bio ljubazan i odgovorio m,i sta znaci Sunce na 18 stepenu Raka u konjukciji sa Merkurom, koji se nalazi na 15 stepenu, takodje, Raka(obe planete su u 3 kuci) ? Negde sam procitala da 18-ti stepen nije dobar.
Puno pozdrava!


Edit by Makishon: Slanje poruka za redom je zabranjeno pravilima Burek foruma - pročitaj ih! Možeš koristiti opciju Izmeni ukoliko želiš nešto da dodaš
« Poslednja izmena: 25. Feb 2007, 16:55:50 od Makishon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Bosch ima centrifugu
Pluton u 12. kuci u Devici  Smile Smile - jel to znaci da mogu i ja da gledam u sholju  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.