Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Novi zakon o saobracaju i policijske kamere i radari  (Pročitano 30375 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Kao buduci vozac, moram da priznam da sam namerno odlagala polaganje vozackog ispita, kako bi me kacio ovaj novi zakon...

Bice skuplje? Ako, i treba...
Duze ce da traje? Ma, nema problema... samo ako dobijem ono sto hocu, ako ne... ima da dobiju prijavu...
Moracu da vozim sa nekim ko ima dozvolu i necu moci da vozim nocu? A sadasnji friski vozaci su dobro osposobljeni za voznju... Da, da... kako da ne... Da su pravilno obucavani, ne bi dolazilo do sveopsteg haosa na ulicama...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Kao buduci vozac, moram da priznam da sam namerno odlagala polaganje vozackog ispita, kako bi me kacio ovaj novi zakon...

Bice skuplje? Ako, i treba...
Duze ce da traje? Ma, nema problema... samo ako dobijem ono sto hocu, ako ne... ima da dobiju prijavu...
Moracu da vozim sa nekim ko ima dozvolu i necu moci da vozim nocu? A sadasnji friski vozaci su dobro osposobljeni za voznju... Da, da... kako da ne... Da su pravilno obucavani, ne bi dolazilo do sveopsteg haosa na ulicama...
to zavisi od auto skole.
ja sam imao odlicnu skolu,odlicnog instruktora i odlican(iliti los) teren,ulice za polaganje.
i smatram da sam iksusio mnogo vise nego neki drugi vozaci u drugim skolama.
al,zato ja i kada/ako dobijem kola(nisu mi neophodna sad),prvih godinu dana verovatno necu izlaziti iz nekih malih ulicica,jer jos u sebi osecam da nisam jos sasvim spreman da krenem aktivno da vozim bas svuda(vozio sam sa instruktorom po celom gradu,nije to problem,nego hocu da se prvo naviknem na to.iako sam polozio,jos imam tremu kad god sedam u kola i toga moram postepeno da se oslobodim).a i posle toga cu napredovati postepeno.a drugi uzmu pa odma krenu na ulicu,pa bude svasta.
« Poslednja izmena: 04. Dec 2009, 10:37:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Te kamere stoje tu vec 4 godine u nazad sigurno, a neke i od ranije... Nije to nista novo. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Te kamere stoje tu vec 4 godine u nazad sigurno, a neke i od ranije... Nije to nista novo. Wink

neke stoje jos od 1990.
kada su bili protesti 91' a i kasnije,tim pojedinim kamerama su tada pratili stanje i identifikovali ljude.
ali,tek pre par godina je pocelo da se razmislja da se upotrebe i za merenje brzine.dosad su uglavnom sluzile za nadgledanje.sto saobracaja,sto situacije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
U principu prati se samo sitacija, sta se desava i gde... Ko je prosao na crveno, ko na zuto, ko nije pustio pesaka isl. niko ne prati... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
U principu prati se samo sitacija, sta se desava i gde... Ko je prosao na crveno, ko na zuto, ko nije pustio pesaka isl. niko ne prati... Smiley
pa,nisam mislio u stilu Velikog brata,ili slicno...
nema ni dovoljno ljudi,a ni potrebe za time.
ali,s vremena na vreme mogu da posluze za pracenje i generalne situacije u okolini,jer vecina moze da se okrece.
kao sto se ona kod Kruznog toka kod Autokomande koristi nekad za pracenje situacija tokom utakmica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Yup, bese nesporazum... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia N95-2 & 5800
Ne slazem se sa novim zakonom. Prvo su trebali da naprave uslove za njega a ne da 90% vozila ima preko 20 godina... Slazem se da treba skloniti bahate vozace sa ulica, ali ovim zakonom ce skloniti i one koje ne trebaju. Koliko pravaca ima samo i nocu oko 2-3 nema zive duse i ja cu morati da vozim 40kmh po ogranicenju? Banalno je malo. Slazem se i sa auto skolama tj polaganjem ali se ne slazem, odakle narodu 600-1000e za polaganje? Budimo realni, 99% gradjana krpi kraj sa krajem? I zivi bili pa videli, i po novom zakonu ce tatini sinovi samo otici po dozvolu za 1 dan i praviti sranje po ulicama... Nema pojma, nisam pametan vise...
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Obuka za vožnju do polovine aprila po starim propisima
Pre plaćanja potpisati ugovor sa auto-školom
Autor: G. Svilar, P. Veličković | Foto: đ. kojadinovic | 04.12.2009. - 05:00

Vozači koji pohađaju časove vožnje po starom Zakonu o bezbednosti u saobraćaju, a ne stignu da završe obuku u roku od tri meseca od stupanja na snagu novih pravilnika o polaganju ispita, moraće da prođu obuku po novim propisima, a časovi koje su do tada odvozili neće im se priznavati. Ti kandidati imaće pravo da od auto-škola traže povraćaj novca za časove koje nisu stigli da odvezu.


Novi zakon počinje da se primenjuje od 11. decembra, ali će odredbe koje se odnose na polaganje vozačkog ispita stupiti na snagu kada se usvoje pravilnici o polaganju vozačkih ispita i radu auto-škola što se očekuje sredinom januara 2010. godine. Novim zakonom su znatno izmenjene odredbe koje se odnose na obuku i polaganje vozačkih ispita pa će teorijska nastava trajati 30 časova, a praktična 40 časova uz obavezu polaganja ispita iz prve pomoći. Zakon propisuje da oni koji su započeli obuku moraju da je završe u roku od tri meseca od momenta donošenja podzakonskih akata. Usvajanje pravilnika očekuje se polovinom januara, što praktično znači da će i obuke vozača morati da budu gotove do polovine aprila sledeće godine.
Iz straha da će ih vozačka dozvola koštati i do 1.000 evra i da će obuka biti teža i duža, kandidati širom Srbije pohrlili su u auto-škole. Zbog prenatrpanosti, smatraju sagovornici „Blica“, jedan broj budućih vozača je u opasnosti da dva puta prolazi obuku, po novim i starim propisima, i da je dva puta plaća.
- Sigurno će biti određen broj ljudi koji će se naći u vakuumu i neće stići da odradi obuku u roku od tri meseca od stupanja pravilnika na snagu. Ukoliko je, na primer, vozač odvozio 20 časova, a uplatio svih 40, on će imati pravo da traži povraćaj novca za 20 časova koje nije prošao. Časovi koje je odvezao neće se računati i kandidat će morati da ponovi obuku po novom programu - kaže Milenko Jezdimirović, predsednik Udruženja auto-škola Beograda.
On savetuje sve buduće vozače da pre početka obuke, u dogovoru sa auto-školom naprave ugovore u kojima će biti naznačeno da škola garantuje da će do isteka navedenog perioda od tri meseca biti potpuno završena obuka kandidata.
- Na taj način, kandidat bi se u potpunosti ogradio od nepredviđenih situacija, a taj ugovor će biti osnov za tužbu - smatra Jezdimirović.
Najvećem riziku izloženi su kandidati koji su već platili, a nisu počeli da pohađaju časove vožnje jer je najveće verovatnoća da upravo oni neće završiti obuku do isteka roka od tri meseca. Kandidati koji su do tada odvezli sve časove, vozački ispit će polagati po novom programu, ali će pre toga morati da prođu još po tri časa iz teorije i vožnje za šta neće morati dodatno da plaćaju.
Postavlja se pitanje zbog čega su auto-škole primale kandidate iako postoji objektivna opasnost da ne završe obuku u roku od tri meseca i šta će se dogoditi kada polaznici zatraže da im se novac vrati.
- Nema sumnje da auto-škole u tim situacijama kandidatima treba da vrate sav novac koji su uložili, ne samo novac kojim je plaćen nedovršeni deo obuke. Sva odgovornost je na školama jer su primali polaznike i preko svojih kapaciteta - kaže Dragan Jovanović, pomoćnik ministra za infrastrukturu.
Sagovornik „Blica“ iz policije kaže da novi zakon predviđa obavezno potpisivanje ugovora koji definiše međusobna prava i obaveze kandidata i auto-škola.
- Na ovaj način neće se više dešavati da kandidati strahuju da li će im škole vratiti novac, kao što je sada slučaj - kaže naš izvor.

Nove cene
Milenko Jezdimirović smatra da je priča o tome da će polaganje za B kategoriju koštati tri ili četiri puta skuplje nerealna.
- Tvrdim da ako je sada polaganje između 15.000 i 20.000 dinara, nakon primene novih pravila ono će biti skuplje za pet ili deset hiljada dinara, u zavisnosti od auto-škole - kaže Jezdimirović.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
HTC One
Kao buduci vozac, moram da priznam da sam namerno odlagala polaganje vozackog ispita, kako bi me kacio ovaj novi zakon...

Bice skuplje? Ako, i treba...
Duze ce da traje? Ma, nema problema... samo ako dobijem ono sto hocu, ako ne... ima da dobiju prijavu...
Moracu da vozim sa nekim ko ima dozvolu i necu moci da vozim nocu? A sadasnji friski vozaci su dobro osposobljeni za voznju... Da, da... kako da ne... Da su pravilno obucavani, ne bi dolazilo do sveopsteg haosa na ulicama...

Sve je to prvo do coveka (kakav mu je mentalni sklop) a onda i do auto skole. Ja sam imao dobrog instruktora a poceo sam sam da vozim dva dana nakom polaganja. Cale je prva dva dana sedeo pored mene da vidi koliko sam siguran. Ne prave problem mladi vozaci vec nalozeni mladi vozaci, a to je velika razlika. Covek koji je normalan, koji nije jurio dozvolu da bi divljao i ko razmislja nece napraviti problem.

E sad, posto je nalozenih poprilicno u nasem drustvu, zakon je ipak vise nego dobrodosao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.