Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Njima je potrebna nasa pomoc ~ Apeli za pomoc (samo u ovoj temi)  (Pročitano 345434 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Опис:   

Pruzila nam se mogucnost da Filip dobije pravu sobicu samo za njegove mastarije  ali nam je potrebna i Vasa pomoc!

Jednostavno je, samo idite na link:

http://www.pampers.rs/profile/6437

i dajte svoj glas Filipu, ostavljanjem broja mobilnog telefona bice vam poslat KOD koji je potrebno ukucati u prikazano polje (naravno nista se ne placa) i time ste po pravilniku nagradne igre ucestvovali u glasanju.

Jedan broj mobilnog telefona je jedan glas u tekucoj nedelji.

Svake predstojece sedmice, mozete da glasate opet sa istih brojeva mobilnih telefona i time povecate nase sanse da osvojimo pomenutu nagradu.

Takmicenje traje do 19 aprila, i do tada ste u mogucnosti da glasate. Mi smo Vam zahvalni na pomoci, a Filip bi Vam sigurno rekao, da zna sta ste ucinili za njega, H`ALA



LINK ZA GRUPU: http://www.facebook.com/group.php?gid=57182844410&ref=nf
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Neophodna pomoć za obolelog dečaka

Utorak - 15.09.2009
Trinaestogodišnjem Mitru Jojiću iz Siriga, koji je po rođenju oboleo od teškog oblika cerebralne paralize, neophodna je pomoć za nastavak lečenja.



Mališan o kojem su mediji već pisali, mora da primi po dve injekcije „dysporta“ koji sprečava grčenje mišića i stradanje kukova, a cena jedne je oko 350 evra. Nažalost, zbog besparice, njegova majka nije mogla da mu obezbedi već dve terapije ovim lekom.
- Mitrovo stanje se pogoršalo, sve je dovelo do skraćenja tetiva na rukama i nožicama, pa mu je sada neophodna hirurška intervencija. Međutim, lekari iz Rusije koji operišu u privatnoj klinici u Ćupriji, njegova su jedina nada i posle dva tretmana su uspeli da mu poboljšaju stanje. Svakoga jutra se budim s nadom da će Mitar moći da se igra kao i njegovi vršnjaci, a uz ove zahvate postoji nada - kaže očajna majka Slađana Čomić. Jedna intervencija staje 2.300 evra, a samohrana majka nije u mogućnosti da sakupi toliki novac za lečenje svog sina jedinca.
Ukoliko možete da pomognete ovom dečaku da ima normalan život, sredstva možete uplatiti na račun Slađane Čomić 355-5488081-83 u Vojvođanskoj banci - AD Novi sad ili na devizni račun u istoj banci SWIFT VBUBRS22, IBAN: RS35355000000301855592, account 355-9010019-91-5475-0603901002


M. D.

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako preživljava porodica Kitanović iz sela Rajanovce
Deset gladnih usta
Subota - 17.10.2009

Gladovanje, kojim su se juče građani Srbije solidarisali sa gladnima da bi obeležili Svetski dan hrane, predstavlja svakodnevicu za oko 700.000 stanovnika naše zemlje.

Za desetočlanu porodicu Staniše Kitanovića (32) iz sela Rajanovce kod Gnjilana, skoro otvorena narodna kuhinja došla je kao spas. Ova porodica, pored muke za preživljavanje na Kosovu, od letos ima i problem smeštaja jer im je porodična kuća izgorela u požaru.
- Uvek sam radio i imao dovoljno da prehranim porodicu, ali sve može da se promeni. Kad mi je kuća izgorela, stalno su mi obećavali da će da mi pomognu i ja sam, očekujući pomoć, čekao kod kuće, a nisam išao da tražim posao. Spasao sam jedno sopče od požara i sada smo tu i u bratovljevoj staroj kući. Ovo kako ja i moja porodica preživljavamo ne bih poželeo ni dušmaninu - priča Staniša.
Nevolja ove porodice nije usamljena priča na Kosovu i Metohiji, ali je karakteristična po tome što je na neki način pomogla da se prehrani još gladnih usta. Potresne slike uslova u kojima žive ovi ljudi i slike Stanišine dece koje su se pojavile u spotu akcije „Jedan SMS za jedan obrok gladnima na KiM“ pomogle su da građani daju priloge za funkcionisanje i otvaranje narodnih kuhinja na Kosovu i Metohiji u kojima se hrani oko 1.000 ljudi.

Staniša i supruga Zorica izrodili su šestoro dece - Slađanu (9), Milanku (Smile, Stojanku (7), Jovanu (4), Luku (2) i Milana (1). Sa njima žive i Stanišini otac i majka Trajan (57) i Javorka (59).
Uspešnosti akcije koju je pokrenula Eparhija raško-prizrenska da bi prehranila gladne na Kosovu doprinose i autentični junaci snimljenih spotova. Da oni nisu glumci, već stvarni nevoljnici, svedoči i Stanišina priča.
- Sada živimo od dečjeg dodatka od oko 75 evra i to podižemo u Kosovskoj Kamenici. Da nam nije narodne kuhinje koju su otvorili u selu Korminjane kod Raniluga, ne znam kako bismo preživeli. Svakog dana iz kuhinje nam donose osam obroka. To nam mnogo znači - priča Staniša.

 
„Prodaću jedinu kravu da školujem decu“

Staniša je išao u Kruševac, Negotin i Beograd da radi na građevinama, da zida i malteriše.
- Muka te na nauči svašta da radiš. Ali, kada su mi rekli da će da mi pomognu da obnovim kuću, morao sam da budem tu i čekao sam, ali nisam dočekao i nisam radio. Sada dolazi zima i ne mogu ništa da zaradim. Troje dece mi ide u školu i pozajmio sam pare da im kupim knjige i sve što treba. Dobri su u školi i lepo uče, iako sada žive u ovakvim uslovima. Ma prodaću ovu kravu što mi je ostala jer moram da dam sve od sebe da deci obezbedim koliko-toliko pristojan život i da ih izvedem na pravi put - kaže Staniša.


Ratko Femić

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Težak život porodice Vasić
Ćerku hrane hlebom potopljenim u zaslađenu vodu
N. ZEJAK | 01. 02. 2010. - 11:50h | Komentara: 42

Gračanica - Dvoje svršenih srednjoškolaca - Maja, medicinska sestra, i njen suprug Ivan, saobraćajni tehničar, s ćerkicom Katarinom i bakom Brankom žive u trošnoj kući od penzije čiji jedan deo iznosi tri hiljade dinara. Maja živi u strahu kako će izdržati trudnoću pošto nema novca da kupi lekove, ali kaže najteže joj pada to što Katarinu hrani šećernom vodom i suvim hlebom.

Mladi bračni par Vasić pregrmeo je brojne pretnje, krađu imovine i stoke, bacanje „molotovljevih koktela“ na trošnu kuću, raziđivanje ognjišta... Na licu ovo dvoje roditelja nema osmeha niti, kako vele, imaju snage da se raduju dolazećem danu jer će Katarinu ponovo morati da ubeđuju da doručkuje, ruča i večera čist hleb potopljen u zaslađenu vodu.
- Ovo je bilo jedno od najjačih domaćinstava u Rabovcu. Imali smo po desetak krava, suprug Mirko je radio, njive sejane, obor pun svinja. Nismo trpeli ni za što. Ali dođe zlo vreme, vreme straha, patnji i odricanja. Ne znam šta je teže od života u bedi i siromaštvu - priča Branka.
Vasići su obijali pragove mnogih institucija, funkcionera opštine, Koordinacionog centra, Ministarstva za Kosovo i Metohiju... ne bi li bar jedno od njih dobilo posao kako bi preživeli. Ali, umesto reči razumevanje, doživeli su poniženja i vređanje od pojedinih direktora koji su ih bukvalno šutirali iz svojih kancelarija.
- Moje dete se nije obradovalo ni novogodišnjem ni božićnom poklonu. Do boga hvala princezi Katarini i princu Aleksandru jer je Kaća od njih dobila lutkicu i bar na trenutak sam u njenim očima videla radost - uplakano govori majka devojčice koja će uskoro dobiti brata ili sestru.
Maja je u strahu jer su joj lekari rekli da mora redovno da koristi lekove za održavanje trudnoće, a ona niti ima zdravstveno osiguranje, niti ima novca da plati. U pomoć su pritekli samo članovi Napredne stranke iz Gračanice koji su prikupili sredstva i kupili lekove za mesec dana, ali i najavili da će organizovati akciju da se Vasićima renovira krov kuće, da se druga beba rodi u suvom domu.
- Ubi nas vlaga. Pokušavao sam da pokrijem krov, ali posle dan-dva ista priča - veli Ivan.
Vasići, inače, žive potpuno izolovano na rubu mešovitog sela Rabovce. Nemaju nameru da se sele. Žele da opstanu na svom imanju, ali se i nadaju da će odgovorni u opštini i ljudi dobre volje pomoći da se vrati osmeh na njihova lica, da njihova Katarina i za neki mesec druga beba osete ukus svežeg mleka, da se uspavaju u toploj, bez vlage sobi.


Komercijalna banka
Maja Vasić
broj dinarskog žiro računa: 205-9001007808487-33

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
    POTREBNA TRANSPLATACIJA KOŠTANE SRŽI
Врста:
    Организације - Хуманитарне организације
Опис:
    Zlatović Vesna je oboljela od leukemije i liječi se u Beogradu ( kliničkoj hematološkoj bolnici) .  Do sada je imala uspješne tri hemioterapije,ukupno će ih imat četiri.  Transplatacija je neophodna. . .  Ja kao sestra sam testirana i nismo podudarne.  Vesna mora da ide za Beč i tamo čeka donatora.  U pitanju je veća suma novca,s tim apelujem na sve one koji bi rado pomogli u sakupljanju novca.  Možete pomoći tako što će te posjetiti humanitarne akcije koje će biti organizovane. (priredbe,sportske utakmica i sl. ) Takođe ima i otvoren ŽIRO RAČUN u KM i DEVIZNIi RAČUN svih vas koji ste druga država a želite pomoći Vesni.
    Hvala !
    Nova Banka
    Br ŽR- u KM 555-003-81464994-75
    Br DEVIZNOG ŽR-555-260-10046311-19
    Na ime Maja Zlatović

    INSTRUKCIJE ZA USMJERAVANJE DEVIZNOG PRILIVA IZ INOSTRANSTVA

    SWIFT: DEUTDEFFXXX
    DEUTSCHE BANK AG
    FRANKFURT AM MAIN

    NOVA BANKA A. D.  BANJA LUKA
    SWIFT:NOBIBA22

    BA395552601004631119
    MAJA(MILENKO) ZLATOVIĆ
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s


Nepoznati virus prikovao je Strahinju Bojovica, nasega sina  od 18 meseci , za krevet, a porodica Bojovic nema 145000 EUR  (18009009 JPY ako se ne  poveca cena boravka u Pekingu) za presadivanje maticnih stanica.

Tesko bolesnom Strahinju Bojovic   kineski su lekari  dali novu nadu. Naime, 18-to mesecni Strahinja  vec je 2 meseca  prikovan je za krevet i nema  svu slobodu ovoga sveta koju je imao pre opakog virusa . Nazalost, za njegovu  bolest, cija je sluzbena dijagnoza: Tetraparesis praecipuae paraplegija spastica Leucomyelopathia medullae spinalis, dosadasnjim lijecenjem u Beogradu na VMA  nije postignuto poboljsanje.

http://www.sbojovic.org/
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Jack is Back !!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2163
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
BlackBerry 8900 Curve



Nepoznati virus prikovao je Strahinju Bojovica, nasega sina  od 18 meseci , za krevet, a porodica Bojovic nema 145000 EUR  (18009009 JPY ako se ne  poveca cena boravka u Pekingu) za presadivanje maticnih stanica.

Tesko bolesnom Strahinju Bojovic   kineski su lekari  dali novu nadu. Naime, 18-to mesecni Strahinja  vec je 2 meseca  prikovan je za krevet i nema  svu slobodu ovoga sveta koju je imao pre opakog virusa . Nazalost, za njegovu  bolest, cija je sluzbena dijagnoza: Tetraparesis praecipuae paraplegija spastica Leucomyelopathia medullae spinalis, dosadasnjim lijecenjem u Beogradu na VMA  nije postignuto poboljsanje.

http://www.sbojovic.org/
BRUKA !!!

« Poslednja izmena: 08. Apr 2010, 11:30:53 od Diablo Negro »
IP sačuvana
social share
Without evil there could be no good, so it must be good to be evil sometimes...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Stalno se pitam kako ujediniti ljude da shvate kako je ovo lažno i kako bi smo bili: "nesposobni da se organizujemo kao ljudska rasa koja bi se pomagala i organizovala" -da nema vlada koje odredjuju pravila. Nije nego.
 -Da nema ovoliko pravila i zakona i regulacija-ljudi bi dolazili i odlazili i mogli da se lično uvere da je novac otišao u prave ruke.

 Da li znate da banke preko kojih se pomoć uplaćuje uzimaju proviziju kao "prva ruka"?

 Podgledajte:"Zeitgeist Addenum" i videćete kako je ovo jedno zamršeno kolo i da mi ljudi jednostavno moramo nešto učiniti uz dobru organizaciju da promenimo sistem i stvaramo bolji, koji će da služi ljudima jednom za svagda.
« Poslednja izmena: 09. Maj 2010, 22:38:36 od taxtex »
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© ΘRIGINAL PRΘFILEhttp://images.

Zodijak
Pol
Poruke 74
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 5130
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© ΘRIGINAL PRΘFILE                                                                            �
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Uplatio sam za malu Enu nešto do 500 dinara i pošta mi je ladno uzela nekih 30 dinara provizije iako piše da je u dobrotvorne svrhe. Sramota šta rade birokrate. Trebalo bi da za te namene ukinu naplatu Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.