Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Njima je potrebna nasa pomoc ~ Apeli za pomoc (samo u ovoj temi)  (Pročitano 346137 puta)
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Zanemela i pomoć
D. ČABARKAPA - B. STJELjA, 16. avgust 2007

MILENA ima 13 godina, živi "u svom svetu" u Kostajniku kraj Šapca, sa dijagnozom autizma i prećutnom presudom društva da ostatak života provede u samoći.
U Srbiji deci sa posebnim potrebama koja zahtevaju celodnevnu brigu nije obezbeđen život u zajednici, pa u većini porodica jedan roditelj mora da se odrekne posla. U savladavanju troškova trebalo bi da im pomogne dodatak za tuđu negu i pomoć, koji je do pre godinu dana bio svega 5.200 dinara. Sada on iznosi 13.900 dinara, ali ovo uvećanje nisu dobila sva deca sa ovom dijagnozom.
Nije dobila ni devojčica iz Kostajnika, a njen otac Milenko Mićanović ne zna po kojim kriterijumima neka deca sa istom dijagnozom imaju, a druga nemaju to pravo i da li postoje standardi, ili je sve prepušteno nekakvim komisijama.
A zakon je neumoljiv. Koja deca imaju prava na uvećane iznose određuju veštaci PIO fonda zaposlenih Srbije, po strogim pravilnicima. Kako kažu, autizam kao bolest nije sama po sebi dovoljan uslov za isplatu većih iznosa. Ova se dijagnoza, poput i većine ostalih, razlikuje u nijansama.
Autistična deca, tako, mogu imati lakši poremećaj u razvoju, ali ima i onih koja su potpuno slepa ili gluva, kao i dece sa višestrukim poremećajima. Lekari u invalidskim komisijama nakon svakog pojedinačnog pregleda, zakazanog na zahtev roditelja, ispisuju mišljenja. Na tim papirima, osim procene koliko autizam remeti normalno funkcionisanje, nalazi se i mišljenje lekara da li dete ispunjava uslove da primi veći dodatak.
Koliko se mama i tata suočava sa sličnim problemima, teško je i nabrojati. U Srbiji, prema podacima Republičkog udruženja za pomoć osobama sa autizmom, ima 1.200 mališana sa ovom dijagnozom. Predsednica Udruženja Vesna Petrović smatra da ni to nije konačan broj, jer kod neke dece nije uspostavljena prava dijagnoza.
- Prvi problem sa kojim se suočavamo, posebno u unutrašnjosti Srbije, je pogrešna dijagnoza koja najčešće glasi, mentalna retardacija. To podrazumeva i pogrešan tretman - kaže Vesna Petrović.
Da autizam nije bolest, već stanje, varijetet mentalnog funkcionisanja, ističe u razgovoru za "Novosti" Milena Jerotijević, psiholog koji se 30 godina bavi decom, mladima i odrasima sa problemima iz autističnog spektra:
- Ako neko ima posebnost iz autističnog spektra, imaće to celog života, ali može da napreduje mnogo u funkcionisanju i prilagođavanju na životne okolnosti. Da li će u tome uspeti, zavisi od sredine, koliko je spremna da podrži takvu osobu, da prepozna njene potrebe i da smanji barijere koje zavise od okoline.

DIJAGNOZA
PRAVOVREMENA dijagnoza se u Beogradu može postaviti samo u tri ustanove: u Zavodu za psihofizičke i govorne poremećaje, Zavodu za mentalno zdravlje u Palmotićevoj i Dečjoj neuropsihijatriji u Ulici dr Subotića. Lekari iz unutrašnjosti, ukazuje naša sagovornica, nerado, međutim, daju upute za Beograd.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 mala zana je uspesno operisana zahvaljujuci svima vama koji ste na bilo koji nacin pomogli  ,u moje ime i ime majke ljuljane zahvaljujem svima koji su ucestvovali u ovoj akciji prikupljanja novca za malu zanu
zana je operisana i lepo se oseca rezultati su vidljivi jer je stala celim stopalima na zemlju prvi put u zivotu , a dalje videcemo trenutno je cekaju vezbice ako bog da bice sve ok pisacu vam opet   pozdrav od mene jos jednom i hvala svima

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

8.JPG
(138.24 KB, 480x640)
« Poslednja izmena: 03. Sep 2007, 01:13:36 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Kakva divna vest  Smile

Nadam se da ce oporavak biti brz i lak... Smile
« Poslednja izmena: 03. Sep 2007, 01:26:09 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Lepa vest i takodje zelim brz oporavak!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Poštovani

Molio vas da pomognete Dušanu Marinkoviću iz Beograda, starom 4.5 godina, obolelog od težeg oblika bolesti akutne mijeloidne leukemije. Pomoć mu je neophodna u krvi, krvne grupe 0 RH faktor *NEGATIVAN.*

Molimo sve davaoce ove krvne grupe da se jave Tatjani Kršulj, telefon 063/44-29-39 mail: tanja_krsulj@yahoo.com

Pomozite da zadržimo nadu u bolje sutra.

Želeli bi smo da malom Dušanu zadržimo osmeh na licu.

Mi mu ljubavlju dajemo snagu, da se bori protiv ove teške i neizvesne bolesti.

Unapred zahvalni, mali Dušan sa porodicom.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Pomoć za Veru Mladenović

Poštovani, Molimo Vas, da u okviru svojih mogućnosti, uzmete učešće u donaciji za pomoć u lečenju Vere Mladenović, majke dvoje dece i moje supruge.
Vera Mladenović je obolela od karcinoma dojke, kojom prilikom su joj amputirane obe dojke i preporučena hemoterapija i dodatno lečenje.
Po preporuci lekara, nalazu konzilijuma, određenoj dinamici i vrsti lečenja, za Veru Mladenović potrebno je uraditi 8 terapija do opšteg poboljšanja. Svaka terapija košta 1900 Evra što ukupno iznosi 15.200 Evra. S obzirom na to da ovaj protokol lečenja na VMA, na kojem je Vera Mladenović zaposlena, ne podleže refundaciji troškova kod Republičkog zdravstvenog osiguranja, celokupnu cenu lečenja potrebno je platiti iz porodičnog budžeta, što nismo u stanju. Molimo Vas da, u okviru svojih mogućnosti, uzmete učešća u donaciji i pokrivanju troškova lečenja na taj način što ćete sredstva uplatiti na žiro račun:
Account with institution
HAABRSBG
Hypo Alpe-Adria-Bank ad Beograd
Bulevar Mihajla Pupina 6
11070 Beograd
Beneficiary customer
Account No.542700-1224091445
Mladenović Stevan
Milutina Milankovića 44, Beograd
IBAN:RS35165000122409144516
Hvala Vam, što ste se odazvali našem pozivu i na taj način, pomogli mojoj porodici u nesreći koja nas je zadesila.
Unapred hvala!
Stevan Mladenović
Milutina Milankovića 44/41
11000 Beograd
tel. +38164 279
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Srbijo, pomozi ovom dečaku!

Radetu Aksiću (13), koji se sam brine o teško oboleloj majci, u pomoć već pritekli ministar Đilas, poslanici DS-a, "Centroproizvod", Press...

Posle jučerašnje priče Pressa o hrabrom dečaku Radetu Aksiću (13) iz Kraljeva koji sam, bez igde ikoga, brine o teško bolesnoj majci Spasi (49), telefoni našeg dopisništva u Kraljevu usijali su se! Ljude sa svih strana Srbije potresla je priča o strašnoj sudbini dečaka. Dobri ljudi uplaćuju pare, šalju hranu, garderobu, opremu za stan...

Kompanija "Centroproizvod" juče ujutro je malom Radetu poslala novac i paket sa 40 kilograma svojih proizvoda, a direktor Pressa Đorđe Stefanović otišao je do Radeta i odneo mu pomoć. Javio se i ministar Dragan Đilas. Obećao je da će deo svoje plate svakog meseca uplaćivati na račun malog Radeta. Ponudio je i svoju pomoć u lečenju Radetove majke Spase. I poslanici DS-a obećali su da će Radetu uplatiti po jednu skupštinsku dnevnicu...

Rade Aksić, podsetimo, godinu i po dana sam brine o teško bolesnoj majci Spasi (49), koja ima rak pluća. Njih dvoje žive sami u trošnom stančiću od 39 kvadrata. Sve što imaju jeste Spasina penzija od 7.000 dinara i minimalna pomoć Centra za socijalni rad. Pored malo nameštaja, u kući imaju samo šporet, stari televizor i pokvarenu veš-mašinu. Radetovoj majci najpotrebniji su vitamini koje treba da uzima posle jakih lekova, za koje nemaju novca. Nažalost, njena penzija ne može da pokrije ni najosnovnije.

Da Rade nedavno po prvi put nije izostao iz škole, njegovi drugari, nastavnici i sugrađani ne bi ni znali koliko mu je teško. Rade se nikome nikad nije požalio. Školu nije zapostavio. Odličan je đak. On je pomoć za svoju majku potražio samo od nadležnih ustanova, koje su, nažalost, ostajale neme.

Ovaj hrabri dečak pre nego što pođe u školu spremi majci sve što treba.

- Napravim nešto za jelo, odem u školu, pa opet dođem kada je veliki odmor da je obiđem. Ma, nije mi teško, znam da moram, da nema ko drugi da pomogne. A danas nam je toliko ljudi došlo, doneli su nam svašta, hranu, odeću... Sada imamo ulja za celu godinu, čak 18 litara! Pa, ništa nam više ne treba! - skromno priča mali Rade. Nađe vremena za sve, osim za igru. Morao je preko noći da odraste.

Svi ljudi dobre volje koji žele da pomognu Radetu Aksiću novčanu pomoć mogu uplatiti na žiro-račun u A banci na broj: 115-12125-64 sa naznakom: "humanitarna pomoć za Spasu Đukić".


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

.. i bog po nekad oprasta, ali mi nikad ...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5200
HUMANITARNA AKCIJA

Srce Radoja Šulovića  ne može bez pomoći


Nalazimo se pred još jednim ispitom humanosti.  Ovoga puta potrebno je sakupiti novac za operaciju našeg sugrađanina Radoja Šulovića  (27), koja bi trebalo da se uradi u specijalizovanoj bolnici u Berlinu –Nemačka čija preliminarna cena iznosi preko 300. 000 eura

Marta meseca 2002.  godine Radoje je imao operaciju na otvorenom srcu , zbog dijagnostikovane kardio dilatativne miopatije, kada mu je ugrađena mitralna valvula (plastični zalistak).  U  avgustu mesecu 2007.  godine dobija trobmozu, kada mu tromb(ugrušak), zatvara plastičnu valvulu I 17. 08. 07.  Tada je hitno rađena reoperacija srca.  Nakon otpuštanja iz bolnice u Sr.  Kamenici 07. 09. 2007.  , stanje se naglo pogoršava  pa opet biva smešten  na Kardio hiruršku  kliniku u Sr. Kamenici.  Dana 12. 10. 2007. godine   zbog izuzetno slabog rada srčanog mišića, Radoje doživljava moždani udar.

Da bi se stavio na listu čekanja potrebno je deponovati sredstva pa ga onda transportovati na kliniku.

Porodica Šulović iz Pančeva moli sve ljude dobre volje, da u skladu s mogućnostima, pomognu odlazak sina Radoja u Berlin – Nemačka , na transplataciju srca.  

Računi na koje se može uplatiti novac su otvoreni u Banca Intesa:

Dinarski račun:
RC Pančevo I 56 exp.  03
Broj računa: 160-5600100299840-21 na ime Radoja Šulovića

Devizni račun:
Broj: 908-16001-87
RS 35-160-5630200151102-30 na ime Radoja Šulovića

Nema sumnje da ćemo , kao mnogo puta u sličnim situacijama do sada, pomoći Radoju i njegovoj porodici i sami svesni da humanost nema cenu.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti članovima porodice na brojeve telefona:
063/ 233 753  i  013/ 515 108
IP sačuvana
social share
. . .  i bog po nekad oprasta, ali mi nikad . . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 87
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230i
Zdraveite na vsichki az sam ot BULGARIA na 26 g. invalid sam imam nujda ot pomosh trqbvat mi 30000 evro za operacia na vrata za da prohodq pak trqbva da mi presadqt stvolovi kletki operaciqta shte se napravi v MOSKVA mnogo se molq da mi pomognete blagodarq vi predvaritelno tova e smetka za hora koito imat kreditni i debitni  karti KЛИК
A tova sam az tuka moje da videte i bankovata smetka mnogo vi blagodarq КЛИК
« Poslednja izmena: 27. Nov 2007, 15:48:47 od canelane »
IP sačuvana
social share
  Help
[uklonjen link u potpisu]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 30710
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Miodrag Petrovic(18 godina)iz Progara opstina Surcin je oboleo od teske bolesti,AKUTNE LEUKEMIJE. Za Miodragovo lecenje u Lajpcigu je potrebno 160,000,00 eura,a za sada je sakupjeno svega 60,000,00 eura. Miodrag je trebalo da vec 08. 01. 2008.  bude u Lajpcigu,ali novac je danas najveci problem. Molimo sve ljude dobre volje da pomognu nasem Miodragu da pobedi ovu opaku bolest tako sto ce te spram svojih mogucnosti donirati na broj ziro racuna:908-16001-87  zatim,  poziv na broj 51-102-0004385/3
svrha uplate:pomoc za lecenje Miodraga Petrovica             

                                                        Hvala!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар помеѓу народите - Гоце Делчев, Македонски револуционер

Свеста и чувството дека сум Македонец треба да стојат повисоко од се друго на светов - Крсте Петков Мисирков, Македонски просветител

 


Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.14 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.