Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:09:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nicolas Anelka primio Islam  (Pročitano 29448 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Uh, ovde se bas razvila opasna diskusija...
Islam, hriscanstvo, judaizam, hinduizam, taoizam, konfucijanstvo, ... pa i ateizam... sustina je da to uopste nije bitno. Nije bitno da li se molis, i kako se molis Bogu, vazno je da su tvoji postupci ispravni. Religija, ovakva kakva je danas, a pod time uglavnom podrazumevam crkvu, kao sistem, i kao formu covekovog odnosa prema Bogu, ona nas ne definise.
Ja sam pravoslavka, ali to me ne odredjuje kao osobu. Da sam kojim slucajem rodjena u Riadu ili Teheranu, bila bi muslimanka... da sam rodjena u New Delhiju, imala bih crvenu tackicu izmedju obrva... da sam rodjena u Zairu, klanjala bih se nekim totemima i idolima...
Nije bitno u kojoj ces religiji da se pronadjes, Bog je jedan. Cak iako si ateista, nije vazno, ako su tvoja dela ispravna i savest cista, Bogu si drag, i bices mu miliji od onoga vernika, bio on musliman ili hriscanin koji se moli svaki dan, pricescuje, odlazi na hadz, a u Bozje (ili neko drugo ime) ubija druge neduzne ljude i cini zlo.
Ceo koncept religije se svodi na moralna pravila, i ta pravila su uglavnom ista za sve glavne religije.
Ali ako ti sada dodjes i meni krenes da objasnjavas kako je moja religija losa, a tvoja dobra, samo zato sto je praktikujes na drugi nacin (slavis Bozic ili Ramazan ili Hanuku, jedes ili ne jedes prasetinu, pijes ili ne pijes alkohol, radis ili odmaras subotom,..), e pa, onda, prijatelju, moras jos mnogo da duhovno sazris da bi shvatio sustinu.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
mob
Samsung S7
Uh, ovde se bas razvila opasna diskusija...
Islam, hriscanstvo, judaizam, hinduizam, taoizam, konfucijanstvo, ... pa i ateizam... sustina je da to uopste nije bitno. Nije bitno da li se molis, i kako se molis Bogu, vazno je da su tvoji postupci ispravni. Religija, ovakva kakva je danas, a pod time uglavnom podrazumevam crkvu, kao sistem, i kao formu covekovog odnosa prema Bogu, ona nas ne definise.
Ja sam pravoslavka, ali to me ne odredjuje kao osobu. Da sam kojim slucajem rodjena u Riadu ili Teheranu, bila bi muslimanka... da sam rodjena u New Delhiju, imala bih crvenu tackicu izmedju obrva... da sam rodjena u Zairu, klanjala bih se nekim totemima i idolima...
Nije bitno u kojoj ces religiji da se pronadjes, Bog je jedan. Cak iako si ateista, nije vazno, ako su tvoja dela ispravna i savest cista, Bogu si drag, i bices mu miliji od onoga vernika, bio on musliman ili hriscanin koji se moli svaki dan, pricescuje, odlazi na hadz, a u Bozje (ili neko drugo ime) ubija druge neduzne ljude i cini zlo.
Ceo koncept religije se svodi na moralna pravila, i ta pravila su uglavnom ista za sve glavne religije.
Ali ako ti sada dodjes i meni krenes da objasnjavas kako je moja religija losa, a tvoja dobra, samo zato sto je praktikujes na drugi nacin (slavis Bozic ili Ramazan ili Hanuku, jedes ili ne jedes prasetinu, pijes ili ne pijes alkohol, radis ili odmaras subotom,..), e pa, onda, prijatelju, moras jos mnogo da duhovno sazris da bi shvatio sustinu.

Hvala bogu .......najlepsi ,najbolji naj naj naj .....i naj post.Potpuno si upravu i svaka ti cast nemam ni jednu rec.Potpuno se slazem sa tobom  Smile Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
ja se izvinjavam zbog off-topica... ali ovo je mnogo jako

Pravila foruma ne nalazu da se zahvaljujes S.F-u i da mu se molis pet puta dnevno okrenut u pravcu njegove gajbe
 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@Ainhoa

Moram ti reci da se varas tu mnogo. Ja sam isto tako razmisljao kao ti. Mislio sam ako bih bio Hindus, pa makar jako veran ili ne, da ce mi biti oprosteno i po hriscanstvu, i po bilo kojoj drugoj religiji. Da Bog stoji iza svih religija, onda se one ne bi razlikovale, nego bi bila jedna religija. Istina moze biti samo jedna. A to znaci da ili je hriscanstvo tacno, ili islam, ili hindizam, budizam, ili ateizam. Ne mogu biti sve ispravne. Inace moral je pojam koji dolazi od Boga, a ne od ljudi. Dakle ateista nikako ne moze govoriti o moralu. Ali bilo je dosta govora o tome, i ne bih vise. Tu se isto varas da ce jedan ateista biti bolje primljen kod Boga nego neki vernik. Neko ko je vernik, ni on nece biti pirmljen ako je isao losim putem iako se izjasnjavao kao vernik. Hriscanstvo uci da ce svaki dobar hriscanin zaraditi nebesko kraljevstvo. Dakle nebesko kraljevstvo je ono mesto gde nema mesta za one koji bi recimo na zemlji uvredom odgovorlil uvredom. A svaki ateista ako mu ospsujes nesto drago, odgovorice ti istom merom ili vise. Dakle to je jedan banalan primer, a da nepominjem da atreista moze mnogo vise. Ali je poenta tolerancije u tome, da po islamu niko se ne moze spasiti osim muslimana, po hindu niko se ne moze spasiti ako ne dozivi oslobodjenje, koje niko ne zna ni da obajsni sta je to. No po hriscanstvu ce se suditi i zivima i mrtvima. Dakle mnogo ljudi iako nisu hriscani moci ce se spasiti. Iako mnogi sveci, su rekli da ces se samo hriscani spasiti, a i sam je Isus rekao: "Ja sam put i istina", tako dakle zasto bi bio spasen neko drugi ko nije istinski hriscanin!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
@Costa

Citat
Dakle mnogo ljudi iako nisu hriscani moci ce se spasiti. Iako mnogi sveci, su rekli da ces se samo hriscani spasiti, a i sam je Isus rekao: "Ja sam put i istina", tako dakle zasto bi bio spasen neko drugi ko nije istinski hriscanin!

Ovaj pasus mi je malo nejasan, pa bih te zamolila da mi objasnis...   Smile Po ovome sto si napisao, nisam sigurna da li si hteo da kazes da se i nehriscani mogu spasiti?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Da mogu, a to su deca, i oni koji nikada nisu ni videli ni culi za Hrista. Takvima ce se suditi po delima. A za takve ce Bog imati milosti!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Onda se po alalogiji moze reci da se svi oni koji nikada nisu culi za Hrista mogu spasiti... Ne samo deca, nego i ljudi koji jos uvek zive u primitivnim plemenskim zajednicama, kao sto su mnoga africka, juznoamericka  i ostala plemena, koja zive izolovana od modernog sveta i sredstava komunikacije i medija.. Kapiram.
Pa da sticajem okolnosti Evropljani nisu naselili Severnoamericki kontinent i Australiju, pitanje je da li bi se za Hrista i hriscanstvo uopste znalo u tim krajevima planete?
Ili, zamisli ovu situaciju: rodjen si u Kataru (npr)... Odgajan si kao musliman, Kur'an poznajes kao svoj dzep, a pri tome si u okruzenju koje hrscanski svet naziva "sejtanskom tvorevinom" koje seje zlo i ubija druge muslimane... Da li zaista mislis da bi nasao tu snagu i svetlost da razaznas da je upravo to hriscanstvo prava i jedina istinita religija, kada si odgajan u jednom potpuno drugacijem duhu, i kada je tvoja kompletna svest o hriscanstvu zasnovana na onome sto si cuo i sto su ti rekli? 
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Onda se po alalogiji moze reci da se svi oni koji nikada nisu culi za Hrista mogu spasiti... Ne samo deca, nego i ljudi koji jos uvek zive u primitivnim plemenskim zajednicama, kao sto su mnoga africka, juznoamericka i ostala plemena, koja zive izolovana od modernog sveta i sredstava komunikacije i medija.. Kapiram.
Pa da sticajem okolnosti Evropljani nisu naselili Severnoamericki kontinent i Australiju, pitanje je da li bi se za Hrista i hriscanstvo uopste znalo u tim krajevima planete?
Ili, zamisli ovu situaciju: rodjen si u Kataru (npr)... Odgajan si kao musliman, Kur'an poznajes kao svoj dzep, a pri tome si u okruzenju koje hrscanski svet naziva "sejtanskom tvorevinom" koje seje zlo i ubija druge muslimane... Da li zaista mislis da bi nasao tu snagu i svetlost da razaznas da je upravo to hriscanstvo prava i jedina istinita religija, kada si odgajan u jednom potpuno drugacijem duhu, i kada je tvoja kompletna svest o hriscanstvu zasnovana na onome sto si cuo i sto su ti rekli?

potpisujem.
@costa
 stvarno sta se dogadja sa recimo onim jadnim busmanima ili nekim divljim amazonskim plemenima koja nikada nisu bila u situaciji da spoznaju Boga na jedan hriscanski (ili bi mozda hteo reci pravoslavan) nacin a pritom su dobri, pitomi ljudi nesposobni za cinjenje zla?
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
Rekoh ja vec mnogo puta,jedno su moralne norme koje nosimo u sebi i osecaj razlikovanja dobra od zla koji nas cine dobrim ili losim covekom, od religijskih normi i pravila koje nas cine dorbim ili losim vernikom.E sad sto se to po nekome poklapa,a po nekome ne to je vec stvar shvatanja,odgoja pa i same religije.
Slazem se sa Ainhoom...dobar covek je dobar ma u sta verovao,a losem dzaba sva pokajanja i ispovesti,pricesca i molitve na svetu.
Smesno je i primitivno verovati da neko ne moze biti dobar ako ne sledi hrista,ili ako sledi nekog drugog.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65

@kombinezon

Moral je Bozijeg porekla, i ljudi moral poznaju od samog pocetka, odnosno Adama i Eve. Jer moral je nesto sto je bilo integrisano u njihovu svest, otuda mi ljudi znamo za moral. Dakle moral nije nesto sto je evoluiralo iz covkolikog majmuna!
Postoje smrtni grehovi koji nisu oprostivi, kao sto su preljuba, ubistvo, samoubistvo itd. Takav covek se moze pokajati, ali onda je potrebno mnogo truda i zalaganja da se pokaze Bogu da se jos ima ljubavi. Obicno nije dovoljan ni jedan zivot.
@Ainhoa

To nije njihova krivica, nego krivica njihovih predaka sto su primili islam, imali su istinu u Bibliji. Greh se prenosi nasledno. Dakle Bog ne oprasta ni onima koji su uceni kao takvi. Jer kao sto Jevreji koji su odbacili sopstvenog Boga, nece ni jedan biti pomilovan, to vazi i za muslimane.

@cenemirius

Busamni i divljaci ce biti pomilovani jer oni nisu imali priliku ni da se upoznaju sa istinom. To sam vec gore ponovio.

Osnova na kome lezi pravoslavno hriscanstvo, tj Hristova nauka je ljubav. Prema tome vasi stavovi o ujednacenosti ne moze biti ono sta ce Bog uzeti kao merilo. Jer bog voli svu svoju decu. Dakle Bog zeli da se prvo on najvise voli, jer ljubav prema Njemu povlaci za sobom ljubav prema svima ostalima. Dakle nije poenta biti dobar. "Dobar" su izmislili ljudi. Poenta je ziveti u ljubavi. A najvaznija je ljubav prema Bogu. Dakle dzaba vam dobrota ako nemate ljubavi prema Bogu. J
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:09:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.