Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:06:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nicolas Anelka primio Islam  (Pročitano 29440 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
mob
Apple iPhone 3Gs
Citat
Dakle nebesko kraljevstvo je ono mesto gde nema mesta za one koji bi recimo na zemlji uvredom odgovorlil uvredom.

Pa ko od nas nije nikada opsovao?Ne bih se slozio sa tobom jer mislim da je prvo najbitnije da u srcu budes dobra osoba.Tako da mislim da je Ainhoa bliza istini.Iako sam Hriscanin,mislim da i za druge ima mesta u raju,jer nisu oni krivi zato sto su izabrali pogresnu religiju.S obzirom da je Isus oprostio svojim ubicama,zasto ne bi oprostio verniku koji nekada u svadji opsuje ili uradi nesto ruzno? Ako se molis i iskreno zalis zbog nekih svojih postupaka koje si ucinio ili reci koje si izrekao u afektu,mislim da ce ti biti oprosteno jer ljudi,pogotovu mladi imaju pravo na greske.Bas zato sto je Bog jedan.Da smo svi bezgresni onda bi imali bozanstva,a ne jednog Boga.Jedino je Bog bezgresan,svi ostali grese,jedino je razlika u onome ko to uradi/kaze i posle se kaje zbog toga i onoga ko i posle molitve ukoliko je vernik i dalje misli isto.Mislim da ce za ove prve uvek biti mesta u raju,jer iako su ucinili lose stvari,a posle toga se iskreno kajali jer su shvatili da su pogresili,bice im oprosteno.Jedini greh koji se ne moze oprostiti je samoubistvo,jer posle njega ne moze biti kajanja.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Pokajanje... interesantan pojam...  Smile
Misljenja sam da nema tog zlodela koje Bog ne moze da oprosti ako je pokajanje zaista iskreno i "pravo"... Mada, opet i to treba uzeti sa rezervom, s obzirom da stvari na koje "normalan" covek (ma koja njegova religija bila) gleda sa gnusanjem, kao sto su incest, masovna ubistva,... cine ljudi koji, ne zamerite banalno poredjenje, uglavnom nemaju chekiranu opciju "kajanje" i "savest" u svom ControlPanelu... Njihovo eventualno "pokajanje" nije autenticno, zato sto oni zaista ne osecaju da su uradili nesto pogresno...

Enivej, da se vratimo temi.

@Costa
Citat
To nije njihova krivica, nego krivica njihovih predaka sto su primili islam, imali su istinu u Bibliji. Greh se prenosi nasledno. Dakle Bog ne oprasta ni onima koji su uceni kao takvi. Jer kao sto Jevreji koji su odbacili sopstvenog Boga, nece ni jedan biti pomilovan, to vazi i za muslimane.

Kolektiviziranje krivice, ma kakva ona bila je nesto sto cak i od Boga stvoreni gresni Homo Sapiens prezire i odbacuje kao vrhunac nepravde. Ako su nam roditelji kriminalci, ne idemo i mi u zatvor. Da li zaista mislis da Bog, kao olicenje pravednosti i istine u startu odbacuje neduzne duse onih koji nsu rodjeni kao Hricani...

...which brings me to another important question... U jednom od ranijih postova si rekao da ne moze postojati vise istina i istinitih religija... Uzmimo to kao tacno polaziste. Ipak, ne treba zaboraviti da covekov odnos prema Bogu ne pocinje sa Isusom Hristom. I pre rodjenja Bozjeg sina, ljudi su verovali u Boga (ali i ne u Hrista, posto se tada jos nije rodio)... Da li to znaci da se istina o jedinoj pravoj religiji promenila Hristovim rodjenjem, tj da li su se kriterijumi poboznosti i pravovernosti promenili, iako je jasno da je Bog jedan, stalan, svesadrzan i nepromenljiv? (Sto u neku ruku mozemo povezati sa judaizmom, koji je klasicna starozavetna religija... A propos cele price oko Jevreja, ne mislis li da je upravo genocidna nacisticka politika prema Jevrejima imala utemeljenja u tezi o "Prokletstvu i ukletosti" Jevreja zbog izdaje Hrista? Ili, da odemo skroz daleko i ustvrdimo da je Hitler bio olicenje Bozje kazne Jevrejima zbog onoga sto su fariseji ucinili? U to mi je tesko da poverujem)

I jos jedna stvar... kazes da je samo jedna isitna... A da je istina hriscanstvo. Pitanje: koje hriscanstvo? Pravoslavlje? Katolicanstvo? Adventisti? Baptisti?
Nevezano kakav ce tvoj odgovor da bude, zaista bi mi interesovao tvoj stav oko ekumenizma i onoga do cega neizbezno dolazi, a to je ujedinjenje svih hriscanskih crkava, i to ne "nadglasavanjem" modaliteta hrisanskih istina sadrzanih u pravoslavlju, katolicanstvu et cetera. vec kompromisom?

IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Citat
. A propos cele price oko Jevreja, ne mislis li da je upravo genocidna nacisticka politika prema Jevrejima imala utemeljenja u tezi o "Prokletstvu i ukletosti" Jevreja zbog izdaje Hrista?


Mislim da se stvari ne mogu gledati tako pojednostavljeno. Antisemitizam sigurno svoj korijen ima (i!) u odgovornosti Židova zbog Kristovog ubojstva, međutim to nije jedini uzrok, a sigurno nije bio dominantan za naciste koji baš i nisu gajili neku pretjeranu religioznost.

Mislim da je kod nacista problem Židova bio povezan s idejama liberalne demokracije kod koje su Židovi bili "lakmus-papir" "demokratičnosti" nekog društva (nešto slično kao homoseksualci danas), a nacistima ideje prosvjetiteljstva (koje se nastavljaju u liberalnoj demokraciji) nisu nikada bile pretjerano drage, dapače. Budući da je baš na tom primjeru Židova dolazilo do određenog licemjerja njihovih branitelja (uzmimo samo kao primjer Francusku koja i danas na sve načine asimilira svoje nacionalne manjine: Baske, Bretonce, Oksitance...., dok nama s "brdovitog Balkana" ne propušta popovati za svaku sitnicu), nacisti su ih uzeli kao arhetip svega lošega i na njih se obrušili svom žestinom.

Kako god, mislim da religija tu nije imala veze.


Citat
do cega neizbezno dolazi, a to je ujedinjenje svih hriscanskih crkava, i to ne "nadglasavanjem" modaliteta hrisanskih istina sadrzanih u pravoslavlju, katolicanstvu et cetera. vec kompromisom?

Ispričavam se što nepozvan komentiram citirani tekst, ali mi je upao u oči.

Mislim da je ujedinjenje crkava izrazito daleko i pitanje je hoće li se ikada ostvariti. To što se crkveni vođe sada rado slikaju zajedno i šalju poruke pune pomirljivosti i pokajanja, samo je vid mode danas glavnog obrasca ponašanja, tj. političke korektnosti "svi smo krivi za sve".

Isto tako nikakav kompromis nije moguć, ako pod kompromisom podrazumjevamo trgovinu tipa: "Mi ćemo poustiti oko ovoga, vi oko onoga, mi 60% u onome, vi 45% u ovome i to je to." Kompromis bi jedino bio moguć kod pravoslavnih i katolika, te tih dviju denominacija i istočnih crkava, obzirom da su razlike gotovo isključivo disciplinske i tradicijske, a ne dogmatske. Međutim i to je prilično daleko.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@Ainhoa

Citat
U jednom od ranijih postova si rekao da ne moze postojati vise istina i istinitih religija... Uzmimo to kao tacno polaziste. Ipak, ne treba zaboraviti da covekov odnos prema Bogu ne pocinje sa Isusom Hristom

Ne pocinje, nego se zvarsava ovozemaljski odnos coveka sa Bogom. Ljudi su i ranije verovali u svakave bogove, ali pogresne. Upravo i Hrist jeste dosao da bi otkupio grehe covecanstva, i da bi dao dva osnovna zakona kako treba graditi duhovni zivot, i kako se treba priblizavati Bogu. Da Hrist nije dosao, moral ljudi bi ostao na takvom nivou da bi slobodno covecanstvu zasluzilo jos jedan potop, ali bez upozorenja za bilo koga.

Stradanje Jevreja prvo od musliamana, pa zatim od Hitlera sigurno nosi dobrim delom i nasledni greh sto Jevreji odbacise svoga Boga. Dakle jedna je istina, meni ono sto sam sopoznao u pravoslavlju nalaze, a ja to i osecam kao jedinom istinom. Da se ne uvrede katolici, ali mnogo toga danas nevalja u katolicanstvu jer samo sto katolici i papu tretiraju kao bezgresnog je jeres. Naravano i u celom katolickom svetu ima mnogo njih koji zasluzuju vise od toga, pogotovo starokatolici. Ali sto se tice ekumenizma, o tome svakako nemam nikakvo dobro misljenje jer je ekumenizam jednakost koju traze ljudi, a ne Bog. Jednakost nastaje onda kada covek zgresi i upadne u muke, pa onda trazi nekakvu jednakost, tj pravdu. Pravda dolazi samo od Boga. Ekumenizam moze biti samo djavolje delo. Na meni nije da osudujem, i da smatram sta ce Bog kome dati. To bi svakako bilo huljenje, ali i ja nisam bezgresan naravno, ali zato postoji pokajanje u hriscanstvu. Kajati se treba stalno. Zato nam i nije dato da znamo kada ce doci Hrist, ni kada ce Bog nesto preokrenuti u nasm zivotu. Jer kada bi smo znali to, onda bi mogli ici onom filozofijom, prvo cu odraditi, a onda se kajati. Dakle nije dovoljno imati osecaj pokajanja, vazno je i pokajati se, a za to sluci crkva i svestena lica. Inace ako bi se islo tom logikom, nije potrebna vera, ni institucije, potrebno je da covek bude dobar, onda cemu je dolazio Hrist? Zbog koga je ginuo, zasto je osnovao crkve...? To je ono sustinsko!

Da dodam jos. Sta to znaci biti dobar? Biti dobar znaci, ljubiti Boga. A kao sto sam rekao, ljubav prema Bogu radja sve drugel ljubavi. Znaci poenta vere je izgradnja duhovnog zivota. Upitno je kako ce Bog postupiti prema onima, koji zive materijalistickim zivotom, ali nisu cinili nikakvo zlo!
« Poslednja izmena: 01. Sep 2005, 13:14:27 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
@Laslo

Naravno da Hitler nije "ganjao" Jevreje zbog fariseja. Poenta onoga sto htedoh reci je da, ako se stvari posmatraju sa pogresnog stanovista, hriscanstvo moze da abolira ono sto su nacisti uradili.

@Costa
Citat
Ljudi su i ranije verovali u svakave bogove, ali pogresne.
Pa koliko to Bogova ima? Ja mislim da je oduvek bio jedan. I ljudi su verovali u njega. Svako na svoj nacin. Zapravo, to je poenta cele price... "Verovanje" ne treba da bude ogrnuto u plast verskih rituala i obreda. To je spoljna manifestacija. Kada se sve to stavi po strani, ostaje prava vera, koja je nista drugo do licni, subjektivni i stoprocentno individualni odnos svakoga od nas prema Bogu. Mozemo svi mi da se "manifestujemo" kao duboko religiozne osobe, ali kada ostanemo sami sa sobom, tj sami sa Bogom, tu lazi nema.
I, zaista, kada se svaka religija ogoli, kada se stave na stranu sve spoljasnje osobine (bolje reci razlicitosti), lako je videti da je sustina manje vise ista. Cinjenje dobrog. Postupanje onako kako je pravedno i pravilno.
Koji je to covek dobar? Onaj koji cini i misli dobro. Bas kao sto nije dovoljno zeleti nekom dobro, a ne uciniti dobro, podjednako je lose ciniti dobro, a misliti zlo, tj postupiti ispravno ali iz potpuno pogresnih pobuda.
A sta je "dobro?" Ono sto je svakom coveku od Boga (jednog i jedinog, ma kako ga zvali... Bog, God, Gott, Dios, Dieu, Allah...) dato da razluci. Naravno da ljubav prema Bogu jeste reper po kome treba da se gradi duhovni svet svakog pojedinca, ali ne zaboravi da svaka prava ljubav, upravo jeste ljubav prema Bogu, tj da ne polazi sve od te ljubavi, vec ta ljubav sve prozima. Deo Bozji je u svakome od nas, i kada zaista volimo, volimo i Boga. Stavise, u svakom nasem ispravnom postupku je u biti neizmerna ljubav prema Bogu.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
mob
Samsung S7
Citat
Stradanje Jevreja prvo od musliamana, pa zatim od Hitlera

Kazimi molim te kada su Jevreji stradali od muslimana??
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
@ Herros

Pa već prilikom osnivanja islama. Sad ne znam točno, ali koliko se sjećam trgovci iz Meke, štovatelji starih kumira, su organizirali napad na Medinu i Muhamedove pristaše, a medinski Židovi su se držali neutralno, čekajući ishod. Nakon pobjede muslimani su im se osvetili poubijavši ih.

Iako je i u tom slučaju riječ bila o klasičnom etničkom čišćenju i genocidu, jer je time dokinuto dvomilenijsko prisustvo Židova na području Hedžasa, ako ciljaš na to da islam (bilo kao religija, bilo kao maska za ideologiju) za razliku od nacizma nije išao za ciljanim uništenjem Židova, onda si u pravu. Međutim Židovi su podosta propatili i od muslimanskih zajednica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
mob
Samsung S7
Citat
ako ciljaš na to da islam (bilo kao religija, bilo kao maska za ideologiju) za razliku od nacizma nije išao za ciljanim uništenjem Židova, onda si u pravu. Međutim Židovi su podosta propatili i od muslimanskih zajednica.

U tom konteksu sam ukapirao ....ok je vazno da se razumemo Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@Herros

Rece ti Laslo. Ali u svemu tome nije vazno da li su muslimani ciljali ili jesu na unistenje, ali svakako su stradali.

@Ainhoa

Ne mogu da kazem sta ce biti sa nehriscanima posle smrti. Hristos je rekao da ce se nehriscanima suditi po djelima. E sada koliko ce Bog traziti, a koliko nece to niko ne zna. Medjutim, postoje ljudi kao sto su Mirca Elijade koji prucava religije, ali sve se bazira na tome da je Bog produkt ljudske maste, interesa i sukoba, a ponajvise neznanja ljudskog. Nazalost, danas mnogo ljudi kazu da veruju u Boga, ali ne veruju da je Bog neko ko je stvorio ovaj svet, i da se sve desava po moralnom zakonu Bozijem, nego vise sve to posmatraju formalno, i ipak je za njih ovaj fizicki svet konacan i stvaran, a onaj duhovni je vise kao nesto tradicionalno, sto se treba postovati zbog obicaja. Ja ne znam sada koje je tvoje opredeljenje sto se tice toga, ali posto se slazemo da postoji samo jedan Bog, onda sigurno se neces sloziti da su hriscanstvo i islam proizvod jednog te istog Boga. Dakle, ne moze se govoriti o nekoj dobroti, ili o ljubavi, ili o nekom moralu koji covek kada ostane sam ima u sebi. Covek je moralno bice jer mu je dato od Boga da bude moralan, ali je to vremenom slabilo zbog greha koje su ljudi cinili. Zato je i bilo potrebno da Bog kroz ljude daje ljudima ono sto su oii vremenom izgubili. Jer po tvojoj tvrdnji bi zakljucio da Bog postoji i da je on totalno neutralan i da ljudi biraju nacin na koji ce verovati u njega. Prema tome onda bi svako verovanje bilo ispravno, a tu onda ne bi bilo morala. E tu sada Biblija daje najbolje i najverodostojnije odgovore. Jer je sve do tacnina od samog pocetka objasnjeno do samog kraja, gde je svemu tome vrhunac dolazak Isusa Hrista. Jer vrlo je lako shvatiti da je Adam bio covek od morala kao prvostvoreni i da je vremenom covek izgubio taj moral, pa je bilo potrebno da se Bog samo usmeno obrati preko ljudi i dadne deset bozijih zapovesti, a posto i to nije pomogolo da se covecanstvo ispravi onda je Bog morao da se otelotvori kako bi ljudima dao moralno norme, i jasno je da ce posle Hrista ljudi toliko zgresiti da je jedino sam kraj sveta ono sto po sredi.  Ali ipak ti Boziji, deset Bozijih zapovesti, pa onda i sam Hristos su svakako usporili propast ljudi usled gresenja. Sto jasno daje do znanja kolika je ljubav Gospoda prema ljudima. Dakle to je taj moral, moral koji dolazi od Boga, a ne ljudi. Znaci zasto bi taj isti Bog ponistavao sve ono sto je kroz stari i novi zavet uradio, i postavio novu religiju u vidu islama? Tako da je apsurdno govoriti o jednakosti i i ispravnosti religija. Jedna je ispravna, a ostale pogresne. Kolika ce biti Bozija milost, prema nehriscanima to samo On zna.
« Poslednja izmena: 09. Sep 2005, 13:54:43 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1742
ВЕЛИКО ЧУДО МАЈКЕ БОЖИЈЕ У СИРИЈИ

Децембра 2004., Саудио-арабијац, муслиман, појавио се пред неколико новинских агенција да би испричао следећи невероватан догађај који је искусио и који је променио његов живот (ова прича је пренета преко ТВ и радио станица, Интернета, и раширена у свим средствима информисања широм целе Саудијске Арабије, Сирије, Палестине, и сигурно у свим суседним државама).

Пре неколико година, овај човек се оженио веома богатом муслиманком, али нероткињом. Како су године пролазиле, и упркос свим њиховим напорима и знатним медицинским трошковима (са многим докторима), они су остали бездетни. Његови родитељи су му саветовали да се ожени другом женом (пошто локални закон дозвољава до 4 брака).

Иако изморен од свега, забринут, и сломљен, он не прихвата родитељски савет, него, са својом женом, путује на одмор у Сирију. Тамо, они изнајмљују ауто са возачем који је уједно био и водич по местима која су планирали да посете. Како је одмор одмицао, возач је приметио да је Саудио-арабијски пар пун горчине, патње и жалости. Зближивши се са њима, он их је бојажљиво питао зашто изгледају тако утучено - да ли то није зато што су незадовољни његовом услугом? Пар се поверио возачу да је разлог њихове несреће то што они не могу да имају деце. Онда им је возач, који је исто био муслиман, рекао да у Сирији Православни хришћани, имају:  “манастир Пресвете Богородице и многи људи који немају деце пронађу уточиште код Њене чудотворне иконе. Они оду у манастир и добију уље из кандила које гори пред чудотворном иконом. А онда Господ даје хришћанима према њиховој вери, шта они желе”. Тако им је рекао возач.

Видно узбуђени, Саудио-арабијац и његова жена замолили су возача да из одвезе до манастира "Владичице хришћана" у Сајднају и обећали су:“Ако добијемо дете, онда ћу се ја вратити овде и даћу теби 20.000 долара, а манастиру 80.000.“ Они су отишли у манастир и поступили су као што им је наложено. Касније, вратили су се у своју домовину и после неког времена жена је остала трудна. Неколико месеци касније она је родила предивног дечака. То је истинито чудо Божије, Који je чуо њихове молитве као и молитве Наше Владичице Богородице!

Убрзо пошто се његова супруга породила Саудио-арабијац се враћа у Сирију да испуни обећање које је дао. По његовом доласку он је позвао истог возача и замолио да се нађу на аеродрому у Дамаску. Али возач, лукав и покварен, убедио је своја два пријатеља да оду са њим на аеродром, да сачекају богатог Саудио-арабијца, узму његов новац и да га убију. Он је, док су га возили, не знајући да су планирали да га убију, обећао и пријатељима возача да ће и њима дати по 10.000 долара. Они незадовољни овим, скрећу са пута који води ка манастиру, одлазе у пусто место и убијају Саудио-арабијца, одсецајући његову главу и комадајући друге делове тела (руке и ноге).

Заслепљени страшћу и савладани ужасним чином који су управо починили, они стављају његове телесне остатке у пртљажник аута, плашећи се да их оставе ту. После узимања његовог новца, сата, и свега што је он имао, они траже друго, још пустије место да баце тело.

На главном путу, на сред пута, њихов ауто се гаси. Три човека излазе да утврде зашто је мотор стао. Један пролазник стаје да им помогне, али они, уплашени да њихов страховити чин не буде откривен, праве се да им није потребна никаква помоћ. Пролазник одлазећи примећује крв како капље са задње стране аута и зове полицију да интервенише јер му је цела сцена, са ова три човека, изгледала сумњиво.

Полиција долази и угледавши крв испод аута, и на путу, наређује да се пртљажник отвори. Када су отворили пртљажник, гле, чуда, Саудио-арабијац је изашао напоље, више него, очигледно и чудесно, жив, у пуној снази, и рекао им: Баш сада, ПРЕСВЕТА је завршила ушивање мог врата, овде десно (показује им простор своје Адамове јабуке), пошто је претходно зашила моје остале делове тела".

Видећи ово, три криминалца су одмах изгубила разум - полудевши. Полицајци су их привели, а криминалци су почели бунцати како Није могуће да Саудио-арабијац кога су они убили, одсекли главу и убили - опет буде жив.

Саудио-арабијац је дошао на клинику да прође испитивања лекара који су потврдили и посведочили да су шавови који су сачињени веома савршени и нови, па је то потврдило чудесност догађаја. Шавови су били, а и још су, видљиви!

Када је Саудио-арабијац изашао из пртљажника он је видео, буквално, себе поново састављеног, што он непрекидно тврди и исповеда - да је ПРЕСВЕТА вратила његово тело и васкрсла га по вољи и заповести Њеног Сина. Одмах после овога, позвао је своје сроднике да дођу у Сирију и они су отишли заједно у манастир Пресвете Сајданајске и принели молитве, хвале и слављења, и уместо првобитног дара од 80.000 долара (као што је обећао), дао је 800.000 долара. Данас, кад овај човек прича детаље овог огромног чуда, он почиње своју причу са речима: "Када сам био муслиман десило ми се ово..." што указује да он више није муслиман, нити ико у његовом породици.


Ово чудо је запрепастило цели арапски/муслимански свет и цели Блиски Исток.


ОЖИВЉАВА ГОСПОД НАШ И БОГ,  ГОСПОД ХРАНИТЕЉ!
                                                   
Братство Св. Гроба,                 
Јерусалимска патријаршија

                                                                                                                            By Father Ignatios, Abbot
                                                                                                               Holy Monastery of The Shepherds
                                                                                                                                       Bt Ahur-Bethlehem
                                                                                                                         GREAT LENT, MARCH 2005

IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:06:18
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.