Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 73 74 76 77 78
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Linux Ubuntu ~ Download ~ Problemi ~ Saveti  (Pročitano 129370 puta)
Svakodnevni prolaznik


SOS=Seljak ostaje seljak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 359
Zastava Selo kraj Aleksinca
OS
Windows XP
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Nokia 5800
Da li mogu da igram igrice koje su za Windows?

I dali je Linux brz?
IP sačuvana
social share


[
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1823
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia E71
Ja mislim da možeš preko Wine,mada ako želiš da igraš igrice onda zaobiđi linux.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 44
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
BlackBerry 
Hocu da Ubacim ubuntu u virtual PC (ako neko zna sta je to) ali imam problem,butuje ga lepo i kad stisnem "instal ubuntu" on izbaci crn ekran i tako stoji pola sata ... Nije problem u virtual pc-ju instalirao sam preko njega i android i mnoge druge sisteme. zna li neko resenje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
Nvm, moze da se obrise, mislim da znam kako da resim problem Smile
« Poslednja izmena: 22. Nov 2011, 18:05:17 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 9.0
Evo malo slika Ubuntu 12.04 Precise Pangolin i Gnome-Shell Testing 3.3.2





Za sada je još sve u razvojnoj fazi. Finalna verzija izlazi krajen aprila 2012 godine, kao i Gnome-shell 3.4.



« Poslednja izmena: 28. Nov 2011, 17:22:42 od brmbisa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1823
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia E71
Ma samo neka ga stabilizuju lako ćemo za estetiku  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 9.0
Ma samo neka ga stabilizuju lako ćemo za estetiku  Smile

Jedan moj prijatelj kaže: "Lepota je u oku posmatrača"
Mada i sam volim ponekad da ga malo doteram, slažem se sa njim da je funkcionalnost na prvom mestu.
Iskerno za sada nisam imao neke veće bagove, opekao sam se davno sa partial upgrade, samo safe.
Što se tiče stabilnosti, lično mislim da u najvećoj meri sam korisnik doprinosi nestabilnosti sistema, bilo da je Linux ili Windows u pitanju. I na jednom i na drugom imam sve i svašta, ali debelo razmišljam šta i kako radim.
Ruku na srce Alpha 1 izlazi tek za koji dan i sigurno do finalne verzije biće krš bagova, ali omatorilo se na tome pa lako izlazim na kraj sa tim. Zato mislim da sa stabilnošću neće biti problema, naravo treba sačekati bar 15-tak dana nakon izlaska finalne verzije, Obično se požuri sa instalacijom čim izađefinalna verzija, što je po meni pogrešno. Uvek treba sačekati i videti da nije neki bag zaostao.

p.s

Sve ovo vozim na kanti
Athlon 64 3500+
Gigabyte ga-k8nsc-939
Asus 7600GS Silent
2GB memorije

Tako da o nekoj velikoj zahtevnosti i ludo jakim mašinama, za sada nema reči.

@spaled

Video sam, malo kasno tvoje pitanje vezano za grub.
Ako nisi do sada ništa uradio, ne bih ti preporučio da to radiš na taj način. Postoji puno lakši način za to.
Imaš programčić koji se zove StartUP-Manager, nađeš ga u Sinaptiku i instaliraš.
Kada otvoriš programče, kartica gde piše Boot-options i default operating system, u padajućem meniju odabereš koji hoćeš da bude prvi. Pošto sam razumeo da imaš dual boot i želiš da se Windows prvi podiže. Takođe imaš i opciju za koliko sekundi da startuje OS. Ostale opcije ne moraš da čačkaš ako je ostalo sve u redu. Default je 10 sekundi, ti možeš da smanjiš ili povećaš tu vrednost..
« Poslednja izmena: 29. Nov 2011, 09:11:06 od brmbisa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Iskustvo je ime koje dajemo svojim greskama.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 751
Zastava somewhere in the air
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
mob
Motorola E550
Hocu da Ubacim ubuntu u virtual PC (ako neko zna sta je to) ali imam problem,butuje ga lepo i kad stisnem "instal ubuntu" on izbaci crn ekran i tako stoji pola sata ... Nije problem u virtual pc-ju instalirao sam preko njega i android i mnoge druge sisteme. zna li neko resenje?

Probaj sa VMware masinama radi sigurno, ako bas hoces da resis sa virtual PCjem probaj prvo neku ili stariju verziju ubuntu-a, poslednji pravi probleme sa grafikom (taj deo posle boot-a kada treba da podigne gnome), ako bas hoces zadnju verziju kada ti izadje boot screen stisni F6 i selektuj "nomodeset" opciju, ako i to ne prodje u malo vecem problemu si i trebace malo vise vremena da se resi Smiley Nadam se da sam pomogao Wink
IP sačuvana
social share
Nikad ne mogu da kazem onoliko mudrosti koliko mogu da precutim gluposti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27
Zastava Београд
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Убунту 12.04 се, како време одмиче показује као све стабилнија дистрибуција која је, са у почетку незавидним бројем багова, лагано позиционира на очекивано место кад је у питању стабилност оперативног система...

Обзиром да се лагано приближава и нова верзија, да ли је неко већ испробао како изгледа  12.10 у тренутној Алфа фази? 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 2
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 23.0.1271.64
Koristim Ubuntu 12. 04, i bio sam veoma zadovoljan sve dok nisam otkrio problem sa bluetooth-om.  Naime ostvarim konekciju sa telefonom (samsung-bada), ali nikako ne mogu da prebacujem fajlove.  Kad pokušam sa računara na telefon, dobijem poruku "unable to find service record", u suprotnu stranu "unable to conect".  Podesio sam personal file sharing ali opet ništa.  Molio bih za pomoć ukoliko je neko već rešio ovaj problem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 73 74 76 77 78
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.