Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kod 20.000 gazdi doprinos samo na minimalac  (Pročitano 5077 puta)
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 603
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Samsung 
Dobro, i šta bude kad pohapsite sve poslodavce što ukradu državi 5-6.000 dinara mesečno? Propade država!
Jedno je sigurno, to su NAJSPOSOBNIJI ljudi u državi! Oni vode privredu, oni drže ovu zemlju živom.

Valjda treba hapsiti one lelemude što nauzimaju kredite u milionima pa muljanjem ne vrate ni dinar, one što prave krš zgrade pa jedan stan prodaju po 5x....

Hapsiti ljude koji svojom sposobnošću i pameću upošljavaju nekih drugih 5-6 ljudi je čista ludost. Time bi ubili 20 ljudi minimum!!! Svi bi bili na ulici ili birou, a ovaj sposobni... da je bio pametan pa da u Germaniji pere sudove i živi kao gospodin čovek!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
E pa, sve to stoji i sve je to lepo receno i skockano ali to tako ne funkcionise. Ono sto je tesko ukapirati da se danasnjim doprinosima placaju danasnje obaveze drzave prema penzionerima i zdravstvu.

Ne funkcionise to tako da ti se doprinosi stavljaju u posebnu fioku tamo negde i da kad postanes matori les, oni izvade taj kes i placaju ti banje, lekove, dzaba povlasticu i penzijicu.

Primera radi, svaka usluga ili naknada na koju neko od nas ima pravo na osnovu zdravstvenog osiguranja povlaci i razne troskove, tj te lekove neko mora da plati, zatim nabavku i odrzavanje medicinskih aparata, plate medicinskim radnicima i slicno. Sve to placa zdravstveni fond koji se puni, sta mislite odakle? Gle cuda, od doprinosa za zdravstveno osiguranje.

Dakle, osim "obveznih" doprinosa za zdravstveno osiguranje, placaju se i "obavezni" doprinosi za penziono i invalidsko osiguranje, kao i "obavezni" doprinosi za osiguranje u slucaju nezaposlenosti.

Poraz ove bedne drzave je to sto doprinose ne izmiruje toliko firmi, a to bi trebala da bude prva stavka bez koje firma ne bi smela ni da funkcionise ni da obavlja ikakvu delatnost. Ali svi koriste rupe i rupice u zakonu i sto rece onaj seljak: "Dobro je, mi ovde pijemo ladnu vodu, oni tamo jedu prasetinu, dakle stanje je dobro..."

Zar zaista mislite da vase mame i tate penzioneri primaju penziju od para koje je nas drug TITO ustedeo?

Druga je stvar sto su u SFRJ na jednog penzionera dolazila dva radnika, a danas je situacija obratna. Da ne bude zabune, ja bih prvi voleo da totalno ukinu doprinose, te da mi se taj novac preusmeri na tekuci racun, da se medicinske ustanove privatizuju i da primenjuje svaka svoj cenovnik, da se ukine hiljadu i jedna socijalna kategorija i da konacno postanemo ko amerika, operacija slepog creva 5 800 evra, nisi platio porez, daj stan il kucu, mrs na ulicu pa zivi ispod mosta, pa serendaj kako zivis u fasistickoj drzavi.

Za doprinose koji mi se oduzimaju zarad invalida, socijalno i zdravstveno ugrozenih bih mogao svaki mesec u Grcku na more na 10 dana...  Smile

Sa druge strane, meni uopste nije jasno zasto placam 150 dinara litar nafte kad je realna cena vise nego duplo niza... Smile Cemu tolike akcize? Strasno, mislim, ne kapiram uopste, to su šokovi.




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Naravno da se parama od poreza placaju danasnje i samo danasnje obaveze...

Zato i kazem da je bezveze prica - placajte doprinos da bi jednog dana vi imali penziju.

Meni bi bilo licno prihvatljivije da se uzme taj minimalac kao osnova i da je obavezna uplata obaveza koje idu uz minimalac, a sve preko toga da se bira... Znaci... svi zaposleni placaju isto... ko hoce vise od drzave - ding, dong... vas racun je toliki... Ko nece od drzave, placa privatno... Cist racun, duga ljubav... i drzava podmirena i ljudi mogu nesto cak i da urade sa svojom zaradom.... za sebe... Wink


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 27.0.1453.110
Citat
da je bio pametan pa da u Germaniji pere sudove i živi kao gospodin čovek!

тачно тако...мандара каже да та господа иду сваког лета 10 дана у трошку државе на летовање на мајорку Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 603
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Samsung 
Ne može tako, da plaća ko koliko hoće i kome hoće. Mislim na privatne klinike... Onda bi se zdravstveni sistem raspao, kao što se raspao u SAD. Princip solidarnosti mora da postoji, mi zdravi i mladi da plaćamo doprinose za penziše koji su nekada isto plaćali pa se napravila bolnica, školovani doktori...

Problem je što smo k**** od naroda, neradni, lopovi (Bajatovići, Dačići, Dinkići...), što ceo život ratujemo i plaćamo ratove... zato nemamo para.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Citat
da je bio pametan pa da u Germaniji pere sudove i živi kao gospodin čovek!

тачно тако...мандара каже да та господа иду сваког лета 10 дана у трошку државе на летовање на мајорку Smile

Ima se, moze se  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 603
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Samsung 
Citat
da je bio pametan pa da u Germaniji pere sudove i živi kao gospodin čovek!

тачно тако...мандара каже да та господа иду сваког лета 10 дана у трошку државе на летовање на мајорку Smile

Naravno da ide, sa sve belim čarapama u sandalama!

Išo ne išo, bar je dingospo. Ima da se plati struja, gas, gorivo, malo da se pojede i malo štek. Kod nas uposliš 5 majmuna da ti kidaju živce i 15 inspektora da te jure da plaćaš nešto propaloj državi.

Što bre ne odem da kradem i lažem, da bijem narod po ulici, i da, da navijam za neki propali klub pa da slobodno šetam gradom sa 36 krivičnih prijava?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa drzava je najveci neplatisa... tj. javna preduzeca...

A kad si mali privatnik.. ne platis porez dizu frku kao da si im zabio silo u oko... odmah stizu inspekcije, placaju se kazne, zatvaraju...
Ispada da mala i srednja privatna preduzeca jedina ispunjavaju svoje obaveze... a da bi se otvorila i vodila, moras da rodis konja na noge svakog meseca  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
SonyEricsson k750i
postoji jos jedna stvar vezana za plate . recimo ako poslodavac ne uplati doprinose jebo je jeza, a plate radnicima nemora da isplacuje...

drzava gleda da uzme pare i to sto vise , vidite da uvode i svakakve poreze da nam otmu novce!!!

mogu da zamislim dinkica i vucica kao objasnjavaju zasto je bilo neophodno uvesti "porez na mrtvu tetku"

jer jbg nemogu ljudi da imaju mrtve tetke i da to neplate....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
Ne može tako, da plaća ko koliko hoće i kome hoće. Mislim na privatne klinike... Onda bi se zdravstveni sistem raspao, kao što se raspao u SAD.

Naravno da se raspao zdravstveni sistem u SAD, po tebi i po majkl muru mozda.

Ne znam tacno, a i ne interesuje me koliki su doprinosu u drugim zemljama ali se svuda placaju, samo kod nas je to tako nenormalno.

Da li se u Srbiji placa infostan redovno? Ajd, placa se. Pitaj ljude da li infostan treba da se placa ili treba da bude ukinut? Preko 90% bi reklo da treba da se ukine. Smiley

Tako i za doprinose. Bog te pita cemu to sluzi, cuo sam da nam to drzava uzima, majku im lopovsku.


postoji jos jedna stvar vezana za plate . recimo ako poslodavac ne uplati doprinose jebo je jeza, a plate radnicima nemora da isplacuje...

Vidis da to nije slucaj iz uvodnog teksta teme? Ovde se govori o firmama koje ne izmiruju obaveze prema drzavi. Mada, sa druge strane, meni nikako nisu jasni ljudi koji rade kod nekoga, a ovaj im duguje nekoliko plata. To je zaista fenomen koji ne mogu da shvatim ali dobro, ja sam malo specifican, slabo kapiram stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.